Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy 82-es oled TV-t kérek alacsony késleltetéssel monitornak, jó árasítva okosba. Köszi! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) Segal válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


Segal
veterán

Rendben kuldok egyet de elore kene utalni a penzt;] :D

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Meg kellett néznem a dátumot, hogy nem -e valami két éves hírt tettetek megint ki.

(#4) #72042496 válasza #06658560 (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igazából a két évvel ezelőtti szinthez képest nem csodálkoznék, ha már többszöröztek volna. :)

(#5) velizare


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) mzso


mzso
veterán

"felméréseik szerint a 2000 dolláros árnál drágább modelleket tömörítő prémium kategóriában jelenleg 70 százalék az OLED televíziók részesedése.Egyes piacokon, így például Japánban még jobbak az eredmények, hiszen a kulcsfontosságúnak számító szigetországban 92 százalékot sikerült elérni. "

Magasról teszek rá, Inkább a 800 USD alatti árkategóriában nyomassák az 50-65 colos TV-ket, és azzal dicsekedjenek...

(#7) adamssss válasza mzso (#6) üzenetére


adamssss
veterán

A profit nem ott van. Az OLED prémium (egyelőre) és ne mis tervezik lejjebb hozni, főleg amíg alacsony a gyártási volumen. Hozzáteszem már most is lehet kapni 300 környékén OLED-et ami már közel van az általad írt árnál.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) dabadab


dabadab
titán

"Arról viszont sajnos nem beszélt, vagy nem kérdezték, hogy hogyan látja, lehet-e valódi verseny a valódi LED (Micro LED, Crystal LED, stb.) technológia és az OLED eljárás között"

Miért kérdezték volna? Az OLED létezik, a microled meg nem*.

*: mármint mint otthoni használatra alkalmas technológia - stadionba kijelzőnek teljesen jó

DRM is theft

(#9) Partizan182 válasza dabadab (#8) üzenetére


Partizan182
senior tag

Aszonták a Samunál hogy a konzumer Microled itt figyel a sarkon, előreláthatóan 1-9 éven belül termék is lehet belőle. :)

(fordítás: fogalmuk sincs hogy lesz-e ebből valaha érdemi tévé)

(#10) dabadab válasza Partizan182 (#9) üzenetére


dabadab
titán

Igen, ez pont olyan, amilyen az OLED küszöbönálló eljövetele volt egy évtizeden át :D

DRM is theft

(#11) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

8K OLED ????!!!!!! :Y Ezt nemigazán lehet űberelni....

huhh

(#12) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ha tényleg 18 mrd dollárt beleöltek, ez azt jelenti, hogy viszont is szeretnék látni, minél előbb.

Ezt viszont nem az LCD panel gyárakból fogják, hanem a termelés maximalizálásából, és az eladások fokozásából.

Szerintem hamarosan akár kivezethetik az LCD gyártásukat, high és prémium szegmensben.
Az LCD meg marad a kisebb 32-40 col olcsóbb kategóriában, mert még egy ideig olcsóbb a panelgyárakat üzemeltetni.

[ Szerkesztve ]

(#13) mzso válasza dabadab (#8) üzenetére


mzso
veterán

Olyan vicces, hogy valaminek mindig megvannak ellentrolljai...

De legalább ne hülyeséget szajkóznál. Van már TV méretű is:
https://prohardver.hu/hir/megneztuk_mukodes_kozben_samsung_valodi_led_teve.html
Sőt, régebben is volt már: https://prohardver.hu/hir/sony_crystal_led_teve.html
Meg úgy néz ki készülődés is van: https://prohardver.hu/hir/apple_sajat_valodi_led_kijelzot_fejleszt.html

Meg mindig is nyilvánvaló volt, hogy roppant egyszerűen lehet lekicsinyíteni, ha megnézel egy pixelt egy nagy kijelzőn:
http://www.hazi-mozi.hu/sony-led-display-koncepcio-uj-cledis-technologiaval/

https://www.youtube.com/watch?v=KDJMk6jK7ug

[ Szerkesztve ]

(#14) dabadab válasza mzso (#13) üzenetére


dabadab
titán

"Van már TV méretű is:"

Izé, 146" :U

"Sőt, régebben is volt már"

55"-ön full HD, vagyis a 4K az 110". Az sem TV méret.

"Meg mindig is nyilvánvaló volt, hogy roppant egyszerűen lehet lekicsinyíteni"

O RLY? Gondolom akkor a cégek csak hobbiból szenvednek ezzel vagy csak nem jutott eszükbe, hogy téged kellene megkérdezni, mert ez nem nagyon megy nekik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) mzso válasza dabadab (#10) üzenetére


mzso
veterán

A hagyományos lednek nincs megoldhatatlan tartósságbeli problémája...
Úgyhogy akár be is vallhat egy kompromisszummentes kijelzőtechnológiának. Csak a gyártást kell költséghatékonnyá tenni. Attól függően, hogy ez mennyire sikerül lehet egy gyakori kijelző fajta, vagy luxuspanel.

(#16) mzso válasza dabadab (#14) üzenetére


mzso
veterán

Minek ragaszkodsz a hülyeséghez még azután is hogy teljesen meg lettél cáfolva? Az 55-100 col az nyilván TV méret.
(meg a 146-osat is "the Wall"-nak hívták és nem mozivászonnak. Meg amúgy efelé fejlődik a dolog, hogy az egyik fal a szobában kijelző legyen. :) )

UHD-hez ráadásul kell is 75-100 col hogy értelme is legyen.

"O RLY? Gondolom akkor a cégek csak hobbiból szenvednek ezzel vagy csak nem jutott eszükbe, hogy téged kellene megkérdezni, mert ez nem nagyon megy nekik."

Vagy csak azon dolgoznak, hogy olcsóbb legyen és piacra lehessen dobni. Nem mintha valaha is felvetették volna, hogy kicsinyítési problémába ütköztek...

Egyébként múltkor amikor valaki trollkodott (valószínűleg te) és kiszámítottam a videóban szereplő csipméretből az jött ki, hogy huszonvalahány colon is lehet hozni az UHD-t...

A LED kicsinyítésnek amúgy sincs különösebb akadálya kijelző pixel mérettartományban, a gyártási költség az amiben javulni kell.

[ Szerkesztve ]

(#17) dabadab válasza mzso (#15) üzenetére


dabadab
titán

"A hagyományos lednek nincs megoldhatatlan tartósságbeli problémája..."

A sima kék vagy fehér ledeknek? Dehogy nincsen.

DRM is theft

(#18) dabadab válasza mzso (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Az 55-100 col az nyilván TV méret."

Felhívnám a figyelmedet, hogy a legkisebb, amit linkeltél, 110 col volt.

"Nem mintha valaha is felvetették volna, hogy kicsinyítési problémába ütköztek..."

Hát, akkor olyan nagyon nem figyeltél: a microledeknél folyamatosan annak örülnek a gyártók, hogy sok-sok kutatás árán most már milyen kicsik a pixelek.

"és kiszámítottam a videóban szereplő csipméretből az jött ki, hogy huszonvalahány colon is lehet hozni az UHD-t..."

Akkor ott valamit nagyon elszámoltál.

DRM is theft

(#19) #16939776 válasza mzso (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

El vagy tévedve:

"akár be is vallhat egy kompromisszummentes kijelzőtechnológiának."

Pontosan mennyi keskeny spektrumban sugárzó led-el tudod a teljes szín spektrumot lefedni?

"A hagyományos lednek nincs megoldhatatlan tartósságbeli problémája..."

Egyformára válogatható 8000000 db/szín és ebből sosem hibásodik, színeződik el egy sem??

[ Szerkesztve ]

(#20) TeeJay


TeeJay
félisten

Van pénz az LG-nek... Brutális milyen pénzek vannak a kijelző gyártasban és milyen okosak voltak hogy levédették a WOLED technológiát

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) mzso válasza dabadab (#17) üzenetére


mzso
veterán

Ezek RGB ledek. amik nem használódnak. (Ha túl vannak hajtava akkor tönkremennek.)
A fehér LED-ekben a foszfor halványodik. De hülyeség lenne ezekbe fehér led-et rakni.

"Felhívnám a figyelmedet, hogy a legkisebb, amit linkeltél, 110 col volt."

55, de a valóság téged nem érdekel ahogy látom.

"Akkor ott valamit nagyon elszámoltál."
Mert nem egyezik az idióta, számítás nélküli téveszméddel? Hogy valaki mindig a pöcegödör aljáról akar lenézően okoskodni....
A csipméretnek 0.003mm-t adtak meg. Egy 24-es monitornak 159000mm2 a felülete, ami 53 millió pixelt jelent. A 8kUHD-hoz kell 33 millió...

"Hát, akkor olyan nagyon nem figyeltél:"

A lázálmaidra? Arra nem is fogok. A tények érdekesebbek.

(#22) mzso válasza #16939776 (#19) üzenetére


mzso
veterán

"El vagy tévedve:

Pontosan mennyi keskeny spektrumban sugárzó led-el tudod a teljes szín spektrumot lefedni?"

Le kell hangoljalak, egyáltalán nem érted a kijelzők működési elvét. Egyik kijelző se fed le érdemben semennyit és egyáltalán nem is cél. Az emberi látásból következően három akármennyire szűk szín kell és van is a kijelzőkben, ami a csapok csúcs érzékenységéhez kell hogy igazodjon.
Az összes kijelző három színt produkál, ráadásul az a jobb, hogy ha szűk a spektruma a helyes színvisszadás és hangolhatóság végett.

"Egyformára válogatható 8000000 db/szín és ebből sosem hibásodik, színeződik el egy sem??"

Hiba mindenhol előfordulhat. (és akkor lesz (sub)pixel hiba) A ledek nem színeződnek el.

Mivel az ilyeneket egy szilikon ostyából csinálják és szabdalják fel, úgy gondolom a szín az azonos lesz, hacsak nincs valami gyártási hiba.

[ Szerkesztve ]

(#23) dabadab válasza mzso (#21) üzenetére


dabadab
titán

"55"

Igen, fullHD felbontással. Ilyen pixelmérettel a 4K-s (mert ugye manapság full HD kijelzőt nem lehet eladni a prémiumkategóriában) az 110.

"A csipméretnek 0.003mm-t adtak meg. Egy 24-es monitornak 159000mm2 a felülete, ami 53 millió pixelt jelent. A 8kUHD-hoz kell 33 millió..."

Nagyszerű. Akkor már csak az kellene, hogy el is olvasd az általad is linkelt cikket: egy-egy subpixel méretéből a konkrét chip kb. 1%-ot ad, a többi az fekete háttér. Erre azért van szükség, mert a kikapcsolt LED az egyáltalán nem fekete és ha csak azok lennének egymásra halmozva, akkor nem lenne feketéje a kijelzőnek - az meg kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) mzso válasza dabadab (#23) üzenetére


mzso
veterán

"Nagyszerű. Akkor már csak az kellene, hogy el is olvasd az általad is linkelt cikket: egy-egy subpixel méretéből a konkrét chip kb. 1%-ot ad, a többi az fekete háttér. Erre azért van szükség, mert a kikapcsolt LED az egyáltalán nem fekete és ha csak azok lennének egymásra halmozva, akkor nem lenne feketéje a kijelzőnek - az meg kellemetlen."

Ez hülyeség. Azért ilyen kicsi mert nagyobbat gyártani drága és felesleges lenne. Ekkor mérettel is tudja hozni a fényerőt. Az oled sem fekete, mégis hozza a kontrasztot amit kell... A lényeg hogy nem bocsát ki fényt lekapcsolva.

(#25) Partizan182 válasza dabadab (#23) üzenetére


Partizan182
senior tag

Felesleges a falnak beszélni, lefordítom a lényeget: "Nincs pénzem Oledre"

Majd 5 év múlva amikor az első konzumber Mikro Ledre nem lesz pénze akkor a holografikus kijelzőt fogja várni. Max 200k-ért szigorúan.

(#26) joey04


joey04
titán

helyes, jönnön is csak fel az oled szépen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) dabadab válasza Partizan182 (#25) üzenetére


dabadab
titán

Olyan 20k USD / négyzetméter árat láttam a modern microled falaknál, vagyis most egy 110"-es 4K darab kb 64k USD - szóval nem ez fogja letörni az OLED árait :)

DRM is theft

(#28) Archttila válasza Segal (#2) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Tamg?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#29) Joshi válasza mzso (#24) üzenetére


Joshi
titán

Igaza van dabadabnak, a pixelből a valódi led csak 1% mert a 99% egy fekete semmi, de ott van az általad linkelt videóban is. Tényleg a kis méret a probléma, ráadásul minél inkább kicsinyíted a ledet annyival gyengébb lesz a fényereje is. Ja és a led-ek piszok módon melegednek, ismét ajánlom figyelmedbe az általad linkelt videót, ugyanis ott egy pillanatra látható a Sony led tévé hátulja tele ventikkel. :DDD Ebből nehezen lehet OLED vastagságú kijelzőt készíteni. Azt meg végképp nem tudom honnan vetted hogy a ledek nem öregszenek, nem fakulnak. Nem tudom az RGB led miből van, de a sima ledek foszfor alapúak és azok bizony idővel gyengülnek. Habár ez utóbbi témát nem annyira vágom ezért nem is akarok okoskodni.

[ Szerkesztve ]

(#30) Ren Hoek válasza Joshi (#29) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Talán még az Apple technológiája lehet ígéretes, de az is valószínűleg évek múlva lesz TV-knél elérhető:
Korábban megvették a LuxVue-t, de 2014 óta nem álltak elő semmi ütős cuccal.

https://www.hwsw.hu/hirek/58652/apple-microled-kijelzo-panel-oled-lcd-watch.html

Sokkal de sokkal drágább lesz, és mire elérhető nagyiparban, 1-2-3 éven belül gondoljunk bele hol fog tartani az OLED inkjet tech ehhez képest. Abban is kételkedek, hogy a microLED valaha árban utolérheti a rétegelt nyomtatható technológiát.

Nagy méreteknél üthet, de akkor is jóval előrébb fog járni az OLED tech. Egyszerűen csak növelni kell a termelést, felhasználni az új kék komponensű anyagokat, és szerintem verhetetlen lesz az OLED pár éven belül.

(#24) mzso: Az OLED-nél sokkal könnyebb megcsinálni a kitöltést, és nappal is 'fekete' marad. Nézd meg a pixelstruktúrát és nézd meg a microLED-et amit Joshi linkelt... Azt hiszem ez eldönti a vitát.

[ Szerkesztve ]

(#31) so_ha


so_ha
senior tag

Az komoly magabiztosságot sugall, ha az elnök vezérigazgatója kijelenti, hogy a "vállalat mindent az OLED technológiára tesz fel". Vagy az új 10.5-ös gyárukban jobb kihozatallal (kisebb selejt hányaddal), és talán költséghatékonyabban tudnak OLED panelt gyártani. Amit melegnek érzek, ha más technológia (akár a microLED) fejlesztése felgyorsul, akkor nagyot borulhat az üzletáguk. Ez így dupla, vagy semminek tűnik, bár az LG is fejleszti a microLED-et, így ennek a fejlődésébe is beleláthatnak, hogy mikorra lehet realitás a hatékony tömegtermelés.

(#32) mzso válasza Joshi (#29) üzenetére


mzso
veterán

"Igaza van dabadabnak, a pixelből a valódi led csak 1% mert a 99% egy fekete semmi, de ott van az általad linkelt videóban is. Tényleg a kis méret a probléma, ráadásul minél inkább kicsinyíted a ledet annyival gyengébb lesz a fényereje is"

Nem nincs. És neked sem. A nagy fekete az pont az ellenkezőjét jelenti, az csak töltelék amivel ki kellett tölteni a nagy üres területet. Kisebbnél meg kevesebb tölteléket kell alkalmazni.

A fényerőből meg töredék is elég, hiszen egy otthoni méretre kicsinyített kijelzőt nem 10-20 méterről nézik, és az effektív képernyőfelület is töredéke ami megint csak roppant mód csökkenti a fényerő igényt.
Ha olyan fényerőn járatnák mint a nagy kijelzőt szétégetné a szemed.
Egyébként az egyik linken 70W-ot emlegetnek egy 55"-os kijelzőhöz. Az én régi 24-es monitorom többet fogyaszt...

"Azt meg végképp nem tudom honnan vetted hogy a ledek nem öregszenek, nem fakulnak. Nem tudom az RGB led miből van, de a sima ledek foszfor alapúak és azok bizony idővel gyengülnek."

Onnan, hogy tudom miről beszélek. :) Ahogy már írtam is, hogy csak a foszfor alapú fehér ledeket érinti a fényerő csökkenés. Az RGB LED-ek direkben bocsátanak ki fényt.

(#33) mzso válasza so_ha (#31) üzenetére


mzso
veterán

Lehet, jönnek a nagy szerepcserék. Az OLED lesz az új LCD, az LCD az új CRT, a mikroLED meg az új OLED. :)

(#34) mzso válasza Ren Hoek (#30) üzenetére


mzso
veterán

Van prohardveres hír is: https://prohardver.hu/hir/apple_sajat_valodi_led_kijelzot_fejleszt.html

"Az OLED-nél sokkal könnyebb megcsinálni a kitöltést, és nappal is 'fekete' marad. Nézd meg a pixelstruktúrát és nézd meg a microLED-et amit Joshi linkelt... Azt hiszem ez eldönti a vitát."

Hát ha arra gondolsz, hogy bizonyítja, hogy tévedtek...
Ez a "kritika" mindenféle valóságalapot nélkülöz. Nincs abszolút semmilyen probléma a "kitöltéssel". Ott van a fekete töltelék és ezzel le is van tudva.

Az fehér OLED (akár nappal, akár éjszaka) az gyakorlatilag fehér, A fénykibocsátó foszforok a CRT-ben/plazmában, a színszűrők az LCD-ben sem feketék. A kijelzők még is feketének látszódnak Az hogy milyen a csip semmi jelentőséggel nem bír.
Nem tudom honnan szívtátok azt a baromságot, hogy annak a nagy fekete területnek van valami szerepe a helykitöltésen kívül. Vagyis de, a hazi-mozi.hu-s linkelt találta ki valaki ezt a nagyokosságot...

(Ha belegondolsz akkor a primitív LED-es digitális óra kijelzője is feketének látszódik amikor nincs aktiválva, pedig annál tényleg nem tesznek nagy erőfeszítést a kontraszt végett...)

[ Szerkesztve ]

(#35) Joshi válasza mzso (#32) üzenetére


Joshi
titán

"A nagy fekete az pont az ellenkezőjét jelenti, az csak töltelék amivel ki kellett tölteni a nagy üres területet. Kisebbnél meg kevesebb tölteléket kell alkalmazni."
Nincs szándékomba vitatkozni veled, de ezt mindenképpen támaszd alá valami hivatalos magyarázattal, mert ez így nagyon hihetetlen. Én úgy tudtam, hogy a pixel fekete semmije adja a microLED feketéjét. Ha nem így van, akkor érthetetlen miért cipelt a Sony és Samsung egy batár nagy kijelzőt a kiállításokra, amikor egy 65-80"-os kijelző sokkal olcsóbb lett volna minden tekintetben. Ne haragudj de nem vagy hiteles a témában, de ha rácáfolsz valami hivatalos infóval akkor hiszek neked.

"Az RGB LED-ek direkben bocsátanak ki fényt."
Mi az hogy direktben bocsát ki fényt? Mindennek van anyaga, csak úgy nem jön létre fény. :DDD

(#36) Cs1csó


Cs1csó
félisten

SZÁNALMAS! Jelenleg unikum ez a technológia VITÁN felül a legjobb képet adja.

HA tudnák több méretben gyártani
HA tudnák hatalmas mennyiségben gyártani
HA MINIMÁLISAN lenne csak drágább a sima LED-nél

A VILÁG TELJES PANEL PIACÁT URALHATNÁK

DE 50" alatt szóba sem állnak veled
DE a kapacitásuk is véges még
DE 3-4x annyiba kerül

Szerintem ezt az LG igazgatótanácsa előtt elmondanám a sok kis sárga komoly fejjel bólogatna, ugyanis EGYIK kijelentésbe sem lehet belekötni, persze ezt ŐK IS TUDJÁK.

(személy szerint engem az sem zavarna ha az élettartama nem 5-10 év csak 3-5 év lenne mert normál áron sokkal jobb élményhez jut az ember)

[ Szerkesztve ]

(#37) Sola105


Sola105
csendes tag

Szép és jó. Mindenki a felbontást színt stb emlegeti. De a legfontosabb persze megint senkit nem érdekel.
Mi is lenne az? A válaszidő. Állítólag 27ms alatt az emberi szem nem érzékeli a különbséget. Én nem tudom nekem milyen szemem van, de elég pontosan látom egy panelen a mosódás mértékét. Néztem mindenféle panelt és mind mosódik a maga módján. Tudom őrültség de legyen már egy mocskosul drága kijelző 0ms-el megáldva. Igen a régi crt-t ezt tudta most más a panel meg a technológia máshogy megy a jel stb. No de ne mosódjon már ha kicsapok 2-3 millát vagy akár csak 700 ezret egy kijelzőért.

Nem értem miért nem foglalkoznak ezzel az emberek mikor egy elmosódó kép igencsak lefárasztja a szervezetet.
Van 1ms 3ms 5ms 8ms kijelzőm és egy régi 0ms-es látni a különbséget.

Nagyon örülnék ha FHD-ban járna ott a technológia ahol kéne, de nem jár mert egyik kijelző sem gyors az 1ms is elégtelen.

Bocs de ez engem nagyon zavar és most kiborultam, mint arankanéni sparos mandarinos vödre.

[ Szerkesztve ]

"A vége mindig jó, ha most nem jó, akkor az még nem a vége." "Dacára, hogy földi éveim tovahaladnak, szívemben mindennap gyermek szeretnék maradni."

(#38) dabadab válasza Sola105 (#37) üzenetére


dabadab
titán

Itt végig kevered a válaszidőt (response time) meg a késletetést (latency).

A pixelmosódást az elöbbi okozza, ez CRT-nél sem volt nulla (fekete alapon fehér alak nagyon szép csóvát húzott maga után), OLED-nél viszont az.

Az utóbbit a feldolgozóelektronika csinálja, ennek megfelelően lehet lenyomni és ez volt a CRT-nél nulla, mert ami bejött a video inputon az direktben ment is ki az elektronágyúra.

DRM is theft

(#39) Sola105 válasza dabadab (#38) üzenetére


Sola105
csendes tag

Nem vagyon avatott szakértője a dolgoknak. De van egy 1ms-es "gamer" kijelzőm. Amit ha 144hz-en 144fps-el megtolok akkor ha moccan az egér minden elmosódik. Képtelen vagyok ehhez hozzászokni. Játszani sem tudok miatta mert olyan érzésem támad mintha szédülnék, és sosem tudok semmit észrevenni ezmiatt.
Plusz a tereptárgyak helyzetét is totál elvesztem. És eltévedek :)
Nem tudom mi lett velem mert régen ez nem zavart és jól tudtam játszani. Bár modern led-re váltottam a matrix-os lcd-ről. Ez lenne csak a dolgok nyitja? Nem értem.

Engem nagyon frusztrál a mosódás. Lövésem sincs, hogy milyen kijelző lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

"A vége mindig jó, ha most nem jó, akkor az még nem a vége." "Dacára, hogy földi éveim tovahaladnak, szívemben mindennap gyermek szeretnék maradni."

(#40) Joshi válasza Sola105 (#39) üzenetére


Joshi
titán

Akkor ott az Input laggal van gond. Milyen monitorod van?

(#41) Sola105 válasza Joshi (#40) üzenetére


Sola105
csendes tag

Ilyen kijelzőim vannak.

Samsung LC27FG73FQUXEN
LG 24MP48HQ-P
És egy Samsung LS22CMYKFNA/EN Ennél a monitornál nem volt annyira zavaró.

"A vége mindig jó, ha most nem jó, akkor az még nem a vége." "Dacára, hogy földi éveim tovahaladnak, szívemben mindennap gyermek szeretnék maradni."

(#42) #72042496 válasza Sola105 (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mosódás ellen OLED lenne a legjobb, de azt maximum FHD felbontásban tudod 120 Hz-en hajtani. Az input lag úgy 20-22 ms körül van, ami nem tudom, zavarna-e. A gamer monitorok input lagban szerintem jobbak.

Érdekes egyébként, mert nekem meg fel se tűnik, pedig VA paneles (és szintén 144 Hz-es) a monitorom, aminek elvileg épp a mosódás az egyik hátránya.

(#41) Sola105: Rákeresve az első VA, a második IPS, a harmadik TN paneles monitor. A mosódás VA-ra a legjellemzőbb, az IPS-re kevésbé, a TN-re pedig legkevésbé. Ha ez ennyire zavar, próbálj ki egy új TN paneles monitort szerintem, iPonon pl. tudsz szűrni a panel típusára. A TN gyors, de vannak bőven hátrányai is, ennek azért olvass utána.

[ Szerkesztve ]

(#43) Cs1csó válasza #72042496 (#42) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem amiről beszélek az egyén függő, van akit zavar van aki látja érzékeli van akinek fel sem tűnik.

(#44) Sola105 válasza #72042496 (#42) üzenetére


Sola105
csendes tag

Akkor nekem input laggom lehet amit látok. Ezt a meglévő kijelzőkkel nem lehet csökkenteni?

(Ez így már off téma lett? nem vagyok nagy kommentelő.)

Tudtok ajánlani olyan fórumot ahol ezt megoldották már előttem, vagy másnak felmerült ez a gond. Hátha tudnák kezdeni valamit a meglévőkkel, mert csak úgy másik kijelzőt nem tudok venni, a két új is kivéreztetett rendesen.

Köszönöm a válaszokat. :)

"A vége mindig jó, ha most nem jó, akkor az még nem a vége." "Dacára, hogy földi éveim tovahaladnak, szívemben mindennap gyermek szeretnék maradni."

(#45) #72042496 válasza Sola105 (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Közben bővítettem az előző válaszom.

Ez a téma elvileg OLED tévékről szól (gyakorlatilag meg inkább a MicroLED-ről :) ), a monitoros dolgokat én ezért offba tettem.

[ Szerkesztve ]

(#46) mzso válasza Joshi (#35) üzenetére


mzso
veterán

"Én úgy tudtam, hogy a pixel fekete semmije adja a microLED feketéjét"

Csak ennek semmi fizikai értelme. Feketét nem kell adni hozzá. A nagy feketeségtől nem lesz kontrasztosabb a kép. Az attól van, hogy a LED lekapcsolva nem világít.

"Ha nem így van, akkor érthetetlen miért cipelt a Sony és Samsung egy batár nagy kijelzőt a kiállításokra, amikor egy 65-80"-os kijelző sokkal olcsóbb lett volna minden tekintetben."

Annyira nem lett volna olcsó, hogy valaki meg is vehesse.

Nem a hitelességgel kell foglalkozni, hanem hogy minek van értelme.

"Mi az hogy direktben bocsát ki fényt? Mindennek van anyaga, csak úgy nem jön létre fény. :DDD"

Az, hogy önmaga bocsát ki fényt nem jelenti azt, hogy nincs anyaga... A fehér LED-ek valójában egy kék LED-et takarnak ami foszfort világít meg. A foszfor idővel halványodik a LED-nem.

(#47) Joshi válasza mzso (#46) üzenetére


Joshi
titán

Én úgy érzem hogy még mindig félrebeszélsz, egyszerűen semmi konkrétummal nem támasztod alá egyetlen állításodat sem. Tényleg nem vagyok otthon a ledek világában, de az biztos hogy csak úgy nincs fény, főleg nem színes fény. Régi ledekről ezt találtam.

ui.: ennek a fekete pixel területnek utánamegyek, egyszerűen nem hagy nyugodni a gondolat hogy akkor mi a francnak kellene oda. Gondolj bele hogy 99%-a a pixelnek haszontalan valami? Ez nonszensz, ilyen nincs. Ez nem lehet véletlen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) Joshi válasza mzso (#46) üzenetére


Joshi
titán

"A nagy feketeségtől nem lesz kontrasztosabb a kép. Az attól van, hogy a LED lekapcsolva nem világít."
Ok. Tételezzük fel hogy az RGB led nem foszfor alapú ami érthető, de hogy nem is fekete az is biztos. Gondolom láttál fehér fényű ledet kikapcsolt állapotban, az sárga színű a foszfornak köszönhetően. Akkor az RGB led az milyen? Tudod te hogy milyen az RGB fekete?

(#49) mzso válasza Joshi (#47) üzenetére


mzso
veterán

"Én úgy érzem hogy még mindig félrebeszélsz, egyszerűen semmi konkrétummal nem támasztod alá egyetlen állításodat sem. Tényleg nem vagyok otthon a ledek világában, de az biztos hogy csak úgy nincs fény, főleg nem színes fény. Régi ledekről ezt találtam."

Mi a halált kéne alátámasztanom? A LED-ek egy félvezető anyag van amin ha áramot vezetnek át fényt bocsát ki, ennyi. Nem tudom ebben neked mi nem eléggé konkrét. Vagy mi ebben a "csak úgy".

"ennek a fekete pixel területnek utánamegyek, egyszerűen nem hagy nyugodni a gondolat hogy akkor mi a francnak kellene oda. Gondolj bele hogy 99%-a a pixelnek haszontalan valami? Ez nonszensz, ilyen nincs. Ez nem lehet véletlen. :DDD"

Hát ha nem lenne ott akkor egy nagyon szellős rács lenne az egész, nem realisztikus. És azért fekete mert ha nem az lenne fényt verne vissza ami nem kívánatos.

(#50) mzso válasza Joshi (#48) üzenetére


mzso
veterán

Ezekben a LED csipek azok a pici fekete pöttyök amiket alig látni. Nyilván a mögötte lévő rész azért fehét, hogy minél több fény jusson ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.