Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Ha negyszer szoltak, turelmesek es diplomatikusak voltak.

(#2) Remekelek28 válasza Kasya (#1) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igy van,az LG-re amúgy nem jellemző a perelgetés,az inkább a samsungra jellemző..De 4x-i felszólitás után már nem szabad visszavonulót fújni..

(#3) DrBubo77 válasza Remekelek28 (#2) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Azért remélem nem leszel ebből is olyan szappanopera, mint a Samsung-Apple perelgetésből.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4) Diokhan válasza DrBubo77 (#3) üzenetére


Diokhan
addikt

A Samsung - Apple perelgetés nem már, mint parasztvakítás, média- és szenzációhajhászás. Ha valóban annyira perelné egymást a két cég, akkor valószínűnek tartom, hogy nem a Samsung gyártana procit az Apple-nek...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#5) shiftac


shiftac
aktív tag

Bezzeg a Samsungot nem merné beperelni az LG :D. Kíváncsi vagyok mire jutnak egy ilyen kis gyártóval.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#6) Kasya válasza shiftac (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ez nem "mereszseg" kerdese. :U

(#7) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Az LG majdhogynem megeszi reggelire a BLU-t. Erre kíváncsi leszek.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Senkiben nem merült fel egy ebből egyértelműen következő kérdés?

Mi a szitu a Gionee és az Allview hasonló termékeivel? Azok rendben vannak?

Mert igaz, hogy utóbbi kettő nincs USA-ban, viszont nemzetközi piacon elérhető termékekről van szó, hiszen nagy százalékban a BLU készülékek a Gionee paletta termékei

A hírben is látható termék a Gionee S8 rebranded kiadása. [link]

És újabb kérdés, hogy itt valójában a szabadalmi kérdésben ki a felelős, hisz a SoC-ot a Mediatek szállítja, az LTE modem is az ő termékük...

Sok kérdés felmerült, ennek kéne utánanézni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) ronson válasza Graphics (#8) üzenetére


ronson
őstag

Azok sincsenek rendben, mint ahogy egyik, számotokra best buy kínai márka se. Nem véletlen, hogy jóval olcsóbbak, mint az A brandek, illetve sehol sincsenek a gyártó által hivatalos, nagy volumenű forgalmazásban a nyugati világban.
Ilyen esetben mindig a forgalmazót terheli a felelősség és ha majd akarja, akkor ő lefocizza a gyártóval.
Úgy gondolom ezek után a Blu napjai meg vannak számlálva, ha az LG-nek jogos a keresete.

[ Szerkesztve ]

(#10) Graphics válasza ronson (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Meizu most egyezkedik, a Xiaomi pedig egy fontos ponton már megállapodott bizonyos szabadalmak kérdésében. / És viszonylagos forgalmazás is van már a régióban pl a legyeleknél is.

Mire gondoltál?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) devast válasza ronson (#9) üzenetére


devast
addikt

Azért ez nagy túlzás. Qualcomm csomagba adja a cuccait, tehát gyakorlatilag a snapdragonnal szerelt dolgok a radio oldalról jogilag okésak, legyen az oneplus vagy samsung. De különben tudtommal mtk nincs rendben azért nem ugrott rá egyik nagy gyártó sem... a többiek pillanatok alatt szétszednék őket :)

(#12) kromatika


kromatika
veterán

Jogos lépes szerintem.

(#13) Graphics válasza devast (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez az MTK nem ugrott rá rész is megdőlt már jó ideje.

LG, Sony, HTC, ezek szerintem relatíve elég nagyok :)

Persze az LG nem fogja saját magát beperelni....

A Samsungról nemrég jött a pletyka, hogy akár a Mediatek gyártás 10%-t is foglalnák SoC formájában.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) ronson válasza devast (#11) üzenetére


ronson
őstag

Szerintem ebben semmi túlzás nincs. A soc kívül is vannak rengeteg, jogdíj köteles, dolog, akár a formaterv is.
Viszont nem azt mondom, hogy ezt lehetlen lenne megcsinálniuk és elindulni a nyugati piacon, viszont a most tapasztalt kínai árak, köszönő viszonyban sem lennének a nyugati árakkal. A Blu is gyanúsan túl olcsó, hát látjuk miért.

Ami inkább felháborít, az egynémelyik fórumtárs itt, aki majd hisztizni fog, a fer módon piacra vitt kínai gyártók nyugati árain. Holott ezt az üzletet csak így lehet csinálni.

(#15) Graphics válasza ronson (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Blu mint gyanúsan olcsó? Ezt mondjuk annyira nem tapasztaltam..

Melyik gyártó az , amelyikre azt mondod, hogy nem fizetett szabadalmakat rajtuk kívül?

Elolvastad , amit írtam

/ *fair /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) ronson válasza Graphics (#15) üzenetére


ronson
őstag

Szerintem mindegyiknek vannak szabadalmi problémái, nem véletlen, hogy nem terjeszkednek.

Azért nem tapasztaltad, mert a kínai árakhoz képest lehet nem olcsó a Blu, de már azon rajta vannak a forgalomba hozatal költségei, az amazon haszna, a dolgozóik amerikai bére, a support, viszont minden más mobilnak, jóval az ára alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#17) farkas63 válasza Diokhan (#4) üzenetére


farkas63
aktív tag

Hát nem is a Samsung gyártja már a procit :D, maradjunk annyiba, hogy most már csak OLED panelt gyárt a Samsung az Apple részére semmi mást.

Amúgy a perelgetés nem hat ki a gyártásra (beszállításra), a pénz nekik is pénz ha a perlő rendeli is.

[ Szerkesztve ]

(#18) kakuk.tamas válasza devast (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Elég csak megnézni a Xiaomi MTK vs Qualcomm SoC-al szerelt ugyanazon készülékek árait, és kiderül, hogy 'potom' pénzekről beszélünk.
Például ott a Redmi Note 4, ami MTK-val 149 dollár, Snapdragonnal 153. (3/32GB, Ali)

Innentől kezdve szerintem nincs miről beszélni, amikor szinte semmivel se dobja meg a költségeket a licenc.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19) Graphics válasza kakuk.tamas (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem erről van szó teljesen, nem csak ilyen licenszek léteznek.

Vannak amik pl a Microsoft birtokában vannak, mégis fontosak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) slimshady


slimshady
senior tag

Már hiányzott valami újabb pereskedés.

Amúgy csak engem emlékeztet a Blu Pure XR formája és a hátulja Sonyra?

üdv.: SlimShady

(#21) ollie válasza Graphics (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogyan perelje be azokat az LG Amerikában, ha nem is árulják ott a készülékeket?

***

(#22) Graphics válasza ollie (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez oké , csak bennem az a kérdés merült fel, ha ott sért szabadalmakat ez a készülék, akkor Európában nem sért szabadalmakat a csont ugyanaz ,csak Allview néven futó termék?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Dr. 444Hertz válasza slimshady (#20) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Emlékeztet, de sajnos nincs olyan pont, ami megegyezik.
Ha csak a kamera elhelyezkedését nézzük, akkor jobban hasonlít pl. az iPhone 5S-re.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#24) ronson válasza Graphics (#22) üzenetére


ronson
őstag

Az Allview forgalmazásban van ilyen volumenben Európában? Mert ez az eustock meg az ilyen EU raktárak, ezek garázs cégek, ahhoz ahol a Blu van.

(#25) Graphics válasza ronson (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt most nem a mennyiségről volt szó, hanem a technikai részletekről

Az Allview egy márka, az Eustock egy forgalmazó, ezt a kettőt szedjük szét, nem összemosni kell..

Én most konkrétan az Allview-ra vagyok kíváncsi, aki ugyanezt forgalmazza a saját nevén.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) ronson válasza Graphics (#25) üzenetére


ronson
őstag

Nem lehet szétszedni, mert a forgalmazó felel a termékért. Biztos az sem megfelelő mindin tekintetben, de mit pereljenek a nagyrészt kelet európai zavarosban halászó kis cégeken? Nyuga Európában meg nem téma, mert nem nagyon használnak az emberek kínai telefonokat.

Ez kb. olyan, hogy a VW-nek se kellett volna kicsengetnie a nagy pénzt az USA-ban, de akkor az ottani piacot el is felejthették volna.

[ Szerkesztve ]

(#27) Graphics válasza ronson (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt a részt nem is nagyon értem, hogy nyugaton nem használnak kínai telefont.. / persze Daciát sem...

Merthogy? Azt se értem, hogy keveredett ide az eustock, amikor én az Allview-ról beszéltem, az kapcsolódik ide.

Elbeszélünk egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) ronson válasza Graphics (#27) üzenetére


ronson
őstag

Mit nem értesz ezen, én UK-ben élek, itt nem láttam még senkinél kínai telefont, arról nem is beszélve, hogy 10-ből 9 embernek, vagy Apple vagy Galaxy S, Note szériás telefonja van.

A lényeg, hogy azt kell perelni, akit megéri. A BLU ilyen. Mint írták tavaly több mint 5 millió telefont adtak el, leginkább USA és Kanadában. Az Amazonon forgalmaznak.

(#29) Graphics válasza ronson (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én mindent értek..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.