Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Szépen körbe - körbe, ahogy azt kell. Lassan el kell jönnie annak a pontnak, ahol egy bíró azt mondja, hogy minden érintett fizet egy egy általa választott jótékonysági alapnak mondjuk 100-100 millió dollárt és nem foglalják le legközelebb ilyennel a bíróságokat. :))

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#2) #16820480 válasza Fryskitt (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

A bíróságoknak jó az, ha ilyenekkel foglalják le őket, ebből van pénzük, nem is kevés. A jogászoknak is.

(#3) Fryskitt válasza #16820480 (#2) üzenetére


Fryskitt
addikt

Irónia volt, amit írtam, természetesen. De végre jöhetne tényleg egy karakán bíró....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4) nyisziati válasza Fryskitt (#3) üzenetére


nyisziati
veterán

Hamarosan érkezik.

(#5) troviko


troviko
senior tag

Az Intel elveszítette a telefon piacot, most veszíti el a tablet piacont az MS - Qualcomm együttműködésnek hála, elbukta az IOT piacot, és a Ryzen keményen alá rúgott asztali/szerver fronton is, és noti fronton is alá fog. Szép lassan az AMD ellen is veszít. És globálisan is bukóra áll a vezető gyártástechnológia ügyében is, amire a cég megalapulása óta nem volt példa.
Az Intel jelenleg minden fronton bukásra áll, és fáj neki, hogy szép lassan az X86-os architektúra Windows alatt is megkerülhető lesz. Az pedig game over. Nyilván csődbe nem fog menni, csak visszaszorul N+1-edik mikrogyártóvá. Cumi!
Tetszettek volna fejleszteni az elmúlt 10-15 évben. Ha nem is asztali fronton (hiszen ott az AMD töketlenkedése miatt nem hogy nem kellett, de kifejezetten önveszélyes volt), de főleg mobil fronton.

https://www.oldtech.hu/

(#6) Pttypang válasza troviko (#5) üzenetére


Pttypang
veterán

Attol azert ne felj, hogy ne tudnak, merre mennek.

Everybody lies.

(#7) HarleyCustom válasza #16820480 (#2) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Először "jószágoknak" olvastam,amit írtál.
:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#8) Cifu válasza troviko (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Szeretnék én olyan bukóra álló cégben érdekelt lenni, amelynek az előrejelzése 2017-re is 10 milliárd dollár feletti nyereséggel számol, kevesebb, mint 70 milliárdos forgalom mellett, és több, mint 60 milliárd dollárnyi forgótőkéje van farzsebében.
2.: Az, hogy az AMD szerver- és desktop vonalon a jelek szerint látszólag jól áll, szép dolog, de egy olyan cégről beszélünk, amely tavaly éves szinten 476 millió dolláros veszteséget hozott össze, és amelynek 2011-ben volt utoljára nyereséges éve. Szóval van honnan visszajönniük, és az Intelhez képest továbbra is súlytalanok...
3.: Azzal együtt, hogy az Intel tényleg rohadtul elkényelmesedett, tegyük hozzá, hogy így is lazán letarolták a szerver, desktop és laptop piacot. Ez a konkurenciáról is jellemzést ad...
4.: Fejlesztettek ultramobil fronton, cirka 10 milliárd dollárt égetett el, és gyakorlatilag így is marginális tényező maradt, pedig gyakorlatilag volt rá példa, hogy ingyen adta a SoC-jait. Hogy a stratégiájuk nem volt a legvonzóbb (x86-os ág erőltetése) egy dolog, de ettől még nem lehet azt mondani, hogy nem próbálkoztak....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) JordyG


JordyG
tag

Az Intel kifogása az, hogy a Qualcomm kedvezőbb licenszfeltételeket kínált az Applenek, ha kizárólagos szerződést kötnek.
Az Intel egyébként valószínűleg tudja mit beszél.

Na ezen azért elmosolyodtam, sőt a röhögés kerülget. :DD Mintha nem az Intel lett volna az a cég aki fenyegette partnereit, hogy csak is velük szerződhet ellenben mehetnek a levesbe. A maga módján nagyon vicces, hogy a hóhért akasztják, és nyafog, hogy viszket a kötél alatt, holott hány cég húzta le a redőnyt éppen miattuk és az unfair magatartásuk véget.

(#10) Cifu válasza JordyG (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Krokodilkönnycseppeket én sem hullajtok értük, de azért az is igaz, hogy ha a Qualcomm így járt el, akkor az legalább annyira versenyellenes, mint amiért az Intelt elmeszelték. Az Intelnek pedig üzleti érdeke, hogy akkor már csak azért is rúgjon egyet az egyik feltörekvő konkurensébe...

Attól, hogy az Intel is visszaélt már az erőfölényével, még a Qualcomm hasonló cselekedete nem lesz kevésbé undorító.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) janeszgol válasza troviko (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

"És globálisan is bukóra áll a vezető gyártástechnológia ügyében is, amire a cég megalapulása óta nem volt példa."

Ez nem igaz, a többi igen. DE ki fog mászni belőle. Egy jó tervezés, szoftveroptimalizálás (ami ma jellemző) és kész.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) JordyG válasza Cifu (#10) üzenetére


JordyG
tag

Persze ez evidens. De ebből is az látszik, hogy akinél a labda nem válogat az eszközökben, hisz nem tudhatja meddig pattog az ő oldalán.
A bírság meg egy olyan dolog, hogy azokon a cégeken amik becsődöltek már nem segít, és többnyire még így is jókora nyereséggel röhög a markába az éppen aktuális rossz(fiú).

Farkastörvények na. :D a legpiszkosabb és aljasabb, amikor nekiugrik egy cég a másik cégnek, majd más ügyben meg a farvizén sompolyog. Na jah, kérem ez az üzleti élet, puhányoknak helye nincs. Egyiket se kell félteni, ha az érdeke úgy kívánja, baltával támad az alvó másikra.
Erre a legjobb példa pont az Apple és a Samsung, ahol tudják úgy rugdossák egymást ahogy lehet, a háttérben pedig velük gyártat, és mind két oldalon rekord éveket zárnak, egyik felet sem érdekli, hogy közben fojtogatják egymást, de a bevétel az első, itt is ott is.
Néha elgondolkodik az ember, hogy csak generált az egész, ezek meg röhögnek a markukba, időnként egyik, másik jön ki győztesen egy csatából, s végül is veszteség így nem éri őket. De népes tábort gyűjtenek maguk köré és ezzel biztos vásárlókat. Végül is az ingyen reklám a legjobb, ahogy a negatív reklám is reklám és az se kerül semmibe. Csak az olyan blama nem fér bele mint tavaly a Samsungnál a Note 7-el. De ahogy látható, szinte meg se rezdült.

(#13) csongi


csongi
veterán

Ehh, Intelbacsi, tessek mondani maga hogyan viselkedett a piacon verseny tars nelkul?
Jaaa, hogy erobol akarta elnyomni a vilagot... haaat Kina utjaba allt. Most meg majd a torveny erejevel probalkoznak, amiket maguk alkotnak meg. Szanalom, hogy az USA cegeknek a vilag nem eleg...

(#14) #16820480 válasza csongi (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kína...?

(#15) kibergx


kibergx
csendes tag

Egyre jobban utálom az intelt.. A qualcomm legalább le is tett valamit az asztalra snapi 835 személyében, ha desktop proci kell ott a ryzen sokkal jobb hosszú távra a nagyobb multitasking teljesítmény miatt.

(#16) janeszgol válasza kibergx (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

A mondandód az utóbbi évre igaz csak. Úgy is értetted?
Azért kemény avval vádolni az Intelt, hogy semmit nem tett le az asztalra. Az utóbbi egy évre viszont igaz lehet.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) troviko válasza Pttypang (#6) üzenetére


troviko
senior tag

Merre mennek? Maradt nekik a desktop/szerver amiből most kapnak a nyakukba egy brutál erős konkurenciát a Ryzen személyében, illetve nem kizárt hogy pár éven belül a szerver piac is átáll ARM-re. Egy ARM chip jóval kevéssé összetett, így a számítási teljesítménye is jóval kisebb egy X86-os szerver chip-hez képest, viszont ugyan az a számítási teljesítmény több ARM chipből olcsóbban hozható ki, mint X86-ból, és kisebb fogyasztás mellett. Lassan már a szuperszámítógépeket is ARM-re építik. Szóval hosszú távon ez a piac is kihullhat alóla.
Jelenleg semmi olyan technológiában nincsenek jelen, amit picit is a jövő felé vezetne.

De ha mondasz konkrétumot, én nyitott vagyok az ötleteidre.

https://www.oldtech.hu/

(#18) csongi válasza csongi (#13) üzenetére


csongi
veterán

Persze, Kinaba bele tort a bicska, akkor is ha ingyen adtak a SOC-ket.
Szemet ARM-on igy lehet revansot fogni, ha az egyik legerosebb gyartot kezdil el perelni.
Mar egyszer felhivta a figyelmet az intelnek az ARM, hogy meg lesz szorongatva eleg kemenyen. Akkor rohogtek az emeberek rajta. Most meg voila, a nagy elony szerte foszlik. Es odahaza is gondolom Egyre erosebben van jelen a snapi.A Mobilszensbol kiestek, es nagyon fajhat nekik, most az MS-el karoltve nyalogathatjak a sebeiket. Nah ez mar orron vagta az intelt. Haz szerintem innen fuja szel, ezert csapkolodznak, az Almaval egyutt.

[ Szerkesztve ]

(#19) Fall-N válasza troviko (#5) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha lenne eszük már rég felvásárolt volna az Intel egy kisebb ARM liszensszel rendelkező kisebb kínai SoC gyártó céget.

Be kellene látniuk, hogy lassan szorul ki az x86 minden téren (nem a professzionális és szerver piacra gondolok, bár szerver téren is van már ARM megoldás), és nekik is váltani kellene új megoldások felé. Bár nem értem miért ne tudnának ők is ARM jogot szerezni, és gyártani akár az elején referencia modellre épülő SoC-t. Ez igaz az AMD-re, de ott nekik még nagyobb előny lenne az "ATI" videós ág megléte is.

(#20) #16820480 válasza Fall-N (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Minek vásároljanak fel akármit is? Az ARM egy licenc, amit ők is vehetnek, és gyárthatnak a saját soraikon, csak hogy ezzel pont a vereséget ismernék be.

(#21) Cifu


Cifu
nagyúr

@troviko: Maradt nekik a desktop/szerver amiből most kapnak a nyakukba egy brutál erős konkurenciát a Ryzen személyében

Majd akkor írjuk ezt le, ha az eladásokban is látszani fog. Most jelenleg annyit látunk, hogy teljesítményben a Ryzen jól szerepel. Ha majd a szerverpiac vásárlói inkább a Ryzen-t fogják választani a Xeon-ok helyett, akkor már valóban el lehet mondani, hogy van egy erős konkurenciája az Intelnek. Most még ettől elég messze vagyunk...

...illetve nem kizárt hogy pár éven belül a szerver piac is átáll ARM-re.

Évek óta hallgatjuk, hogy na majd az ARM leváltja az x86/AMD64 szervereket. Még az AMD is nekiállt erre a vonatra felülni.

Konkrétan az AMD azon döntése, hogy az ARM-ra koncentrál az x86/AMD64 helyett kb. önmagában felelős azért, hogy a szerverpiacon az AMD végleg marginális tényező lett.

Jelenleg az ARM-ot a szerverpiacon talán a Cavium ThunderX2 és Qualcomm Centriq 2400 illetve folyományai menthetik meg. Talán. A Microsoft nekiállt izomból támogatni, de amíg a Microsoft felhői alatt szolgáló szerverekben a Xeon procikat el nem kezdik lecserélni ilyenekre, addig én azért óvatos duhaj lennék...

@Fall-N: Ha lenne eszük már rég felvásárolt volna az Intel egy kisebb ARM liszensszel rendelkező kisebb kínai SoC gyártó céget.

Pont az a lényeg, hogy az Intel abban érdekelt, hogy az x86 család fejlődjön tovább. Ha az ARM licensz opció lett volna, akkor egyszerűen megveszik az ARM-tól a licencet, építenek rá egy saját procit, ahogy a Qualcomm is tette a Krait és a Kyro esetében, majd abból csinálnak SoC-ot. Meg lett volna hozzá a know-how, meg lett volna hozzá a gyártástechnológia és a háttér. Csakhogy ezzel feladták volna azt, hogy ők diktáljanak. Bizonyos szempontból itt fontosabb az, hogy kinél van az irányítás és a szabadalom, mint az, hogy ki gyártja. Az ARM éves forgalma valamivel 1 milliárd dollár körül van, ha az ARM opció lenne, az Intel meg is vehette volna a céget - igazság szerint ez lett volna az, amit valóban meg kellett volna lépniük. Azonban az is árulkodó, hogy a bevételek cirka 1/3-a (mintegy 35%-a) már nettó nyereségként realizálódott. Ami önmagában brutális. Alant említettem, hogy az Intel ~66 milliárdos forgalom mellett tud 12 milliárdos nettó nyereséget összehozni. Vagyis ugyanezen mutatója valahol 18% körül mozog. Nem véletlen, hogy ilyen éles harc megy a szabadalmi licencdíjak kapcsán, mert ha valaki diktálhat, akkor abból hatalmas pénzeket lehet szakítani.

Ezért próbálkozott az Intel az x86 architektúra ultramobil szintre való behozatalával, mert a szükséges licencek jó részével ő rendelkezik, és ha elég nagy szeletet hasítana magának a piacból, akkor tényező lehetne, vagyis alapot adna arra, hogy diktáljon. Ne ez úszott el azzal, hogy az Intel otthagyta az ultramobil szegmenst (persze ismét meg kell említeni, hogy 10 milliárd dollár elégetése után...).

Az Intel nem szeretne egy lenni a kismillió ARM SoC gyártók közül, pláne, hogy egyre több és több gyártó lép a piacra - már ugye a Huawei után a Xiaomi-nak is van saját SoC-ja. Ez egy olyan öldöklő piac, ahol nem tudna látványos eredményeket elérni, így az ő nézeteik szerint nem fér bele a kockázat. Valahol meg lehet érteni, pláne, hogy legalábbis most még nem szorulnak rá.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Fall-N válasza Cifu (#21) üzenetére


Fall-N
veterán

Hosszabb távon jobban megérné nekik a saját ARM. Ezzel nem lenne nekik semmi vereség, csak bővítenék a portfóliót.

Lásd mostani Microsoft. Régen csak szoftvert fejlesztettek, ma már van hardver, felhő szolgáltatások stb. Az OS sem a húzóágazat ma már náluk.

Az x86 meg igaz még a jövő, de ki fog halni. Ha reálisan nézzük az AMD által fejlesztett x64 ki tudná akár váltani, ha még nem lenne ráhatása az Intelnek a szoftvetfejlesztőkre.

[ Szerkesztve ]

(#23) Cifu válasza Fall-N (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hosszabb távon jobban megérné nekik a saját ARM. Ezzel nem lenne nekik semmi vereség, csak bővítenék a portfóliót.

Ezért kellett volna megvenniük az ARM-ot. Igaz lehet, hogy a versenyhivatalok élből elkaszálták volna, de így bebiztosíthatta volna az ultramobil szegmenst is.

Az Intel ahhoz szokott hozzá az elmúlt uszkve 20-25 évben, hogy ők irányítanak. A konkurens architektúrák szépen kimúltak (lásd Motorola 6800 / 68000 család, Berkeley's RISC/PA-RISC/RISC-V, DEC Alpha) vagy marginális szintre zuhantak (pl. PowerPC vagy SPARC).

Mivel nem volt verseny, így az Intel a saját pecsenyéjét sütögette.

Amíg nem omlik rájuk a ház, addig igyekezni fognak ennek megfelelően viselkedni. Szerintem.

Ebbe pedig nem fér bele, hogy az ultramobil piacon egy konkurens Architektúrával jelenjenek meg.

Az x86 meg igaz még a jövő, de ki fog halni. Ha reálisan nézzük az AMD által fejlesztett x64 ki tudná akár váltani

Az az AMD64 és az x86-ra épül, nem különálló architektúra...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Cathulhu válasza Fall-N (#22) üzenetére


Cathulhu
addikt

Dehogy erne meg nekik. Akkor versenyezni kellene olyan cegekkel, mint a Qualcomm, Samsung a felso kategoriaban, MTK, Huawei az alsoban, az nagyon eles verseny lenne, amit egyaltalan nem biztos, hogy birna az intel. Neki addig kenyelmes, amig x86 van, addig csak az AMD-t kell megturnie, ami csak neha tor borsot az orra ala, akkor szepen helyreteszi vagy erobol, vagy tisztessegtelen piaci viselkedessel, es megint nyugi van par evig. Ez a per sem arrol szol, hogy modem, hanem arrol, hogy a MS es a Qualcomm elkezdtek egyre komolyabban egyuttmukodni az x86 kipicsazasan, ezzel egy pillanat alatt felborulna a status quo es hirtelen verseny lenne az intel sajat piacan is.
Amugy amig az intelt erdekelte, volt ARM liszensze, gyartott is ARM processzorokat (XScale) csak vegul rahagyta.

#23: Ezért kellett volna megvenniük az ARM-ot. Igaz lehet, hogy a versenyhivatalok élből elkaszálták volna

Nincs az a versenyhivatal ami ezt jova hagyta volna, szerintem meg csak el sem gondolkodtak volna rajta. Ez szerintem nem realis opcio az elmult 10 evben.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) Cifu válasza Cathulhu (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nincs az a versenyhivatal ami ezt jova hagyta volna, szerintem meg csak el sem gondolkodtak volna rajta. Ez szerintem nem realis opcio az elmult 10 evben.

Miután az Boeing és a Lockheed összeolvasztotta a rakétagyártó részlegeiket az United Launch Alliance-ban, ráadásul tették mindezt amerikai kongresszusi sugallatra, én már semmin se csodálkoznék. :)

Amúgy a legjobb példa az Alphabet / Google vs. EU versenyügy. Pattoghat az EU, még így sem tud mit csinálni vele. Max. azt, amit Kína csinált, de az meg ugye a Safe Harbor miatt nem teheti meg.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.