Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attila9988


attila9988
őstag

Most - idő hiányában - csak egy dologra reagálnék. A "mobil" munkavégzésnek megvan az a hatalmas hátránya, hogy előbb utóbb beolvasztja az ember szabadidejét. Sajnos nem az történik hogy kényelmesebben el tudna az ember végezni valamit, hanem az, hogy a vezetők póráza lesz hosszabb, és egyfolytában dolgozni kell, amikor pedig rövid időre mégsem, akkor sem tudnak ezek a dolgozók elszakadni a munka gondolatától, (hiszen a noti, és a céges mobil ott pislog az asztalon) így végsősoron egyáltalán nem tudnak pihenni.. A sok kis szirsz*r mobil kütyüt is ezért tartom veszélyesnek, mert az emberek kényszeresen matatják a készülékeiket amikor csak tudják....

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#2) Sanyix válasza attila9988 (#1) üzenetére


Sanyix
őstag

ilyenkor van az, hogy a vezetőnek, mint a nem távmunkánál is megmondani, hogy " a jó k anyádat, naponta 8 óra a munkaidő, és kész, ha nem tetszik akkor lehet mondani a túlóra percdíjakat... és akkor talán..."

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#3) bobsys


bobsys
addikt

Hehe, pont itthonrol dolgozom, home office :) es ugyanakkor fogom lekapcsolni a laptopot mintha bent lennek. Egesz heten viszont nem szeretnek itthonrol dolgozni, egyedul mindenfele szemelyes kommunikacio nelkul hamar megunnam. Heti egy, ket nap belefer, de a munkahelyi "szocializalodas" szerintem kell nem lehet egesz heten egyedul a negy fal kozott lenni.
Smartcardos autentikacios vpnel kapcsolodik minendki a benti halozatra, ha elveszted a kartyat van egy 24/7 telefonszam amin azonnal tilthato. Viszont a ceges laptoprol hianyolom a titkositast, ha ellopjak, kicsavarjak a kezembol a villamoson akkor minden ceges adat hipp-hopp kikerult.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4) e=mc² válasza attila9988 (#1) üzenetére


e=mc²
őstag

Ehhez en meg annyit tennek, hozza, hogy ha mondjuk valaki otthonrol dolgozik, akkor teljesen mashogy osztja be az idejet, igy (munkaltatoi szemszogbol nezve) ez a munka karara is mehet...

Ambulimax Provider

(#5) bobsys válasza e=mc² (#4) üzenetére


bobsys
addikt

Ahogy en illetve ismeroseim eszrevettek, otthonrol dolgozva produktivabbak az emberek, mert nem latja oket a fonok es porgetik a munkat bizonyitva, hogy otthon is dolgoznak rendesed. Mint emlitettem ez nem reprezentativ felmeres volt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Mi az, hogy alacsonyabb bérért? A cégnek nem kell fizetni az áramot, nem kell takarítani utána, adott esetben a gépet sem ők adják...

bobsys: hát igen, otthon sokkal nyugisabban lehet dolgozni, de adott esetben sokkal jobban lehet lógni is.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#7) lapa válasza bobsys (#3) üzenetére


lapa
veterán

mindamellett, hogy nem illendő notin adatokat tárolni, ott a truecrypt. rátolsz egy teljes lemez titkosítást aztán lophatják.

(#8) bobsys válasza lapa (#7) üzenetére


bobsys
addikt

Mivel nem en vagyok a ceg rendszergzadaja, nem tartozik hozzam a corporate security valamint a desktopokat sem en tartom karban meg ugy egyaltalan semmi kozom a ceges belso informatikahoz se a globalis policykhez (mas cegek servereit masszirozom) ezert en nem fogok truecryptet, bitlockert vagy efst feltolni a laptopra. Ha valami tortenik vele ez van. Az, hogy meg nem tarolunk ceges adatot laptopon az jo dolog, csak nem mukodik akkor mikor peldaul 2010ben 50 megas az exchange fiokom.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#9) kpal


kpal
veterán

Jó lenne kötetlenül melózni.

(#10) Integra


Integra
titán

fura egy kérdés ez a home office.
szívesen dolgoznék home office-ban kipróbálni egyfelől, és idővel valszeg úgy is fogok (kötelező lesz), ugyanakkor tudom, hogy megöli a szocializálódást, a kommunikációt és a munkamorált is hosszú távon. arról beszélve, hogy nem úgy kel fel reggel az ember, mintha irodába menne. törvényszerű dolgok ezek.
és jelenleg ezért nem is dolgoznék úgy, kevesebb képzés, kevesebb kommunikáció, kevesebb visibilty, nekem kell, hogy emberek között legyek és fizikailag is beszéljek, érintkezzek másokkal. ha pedig home office, akkor is heti 2-3x bekell járni. mondjuk én most kifejezetten nagyvállalati környezetről beszélek, nincsen tapasztalatom kis és közép vállalkozásoknál ilyen munkavégzésről.
aki magának való és amúgy sem egy társas lény, azt megértem, hogy inkább otthon lenne, de megint csak azt tudom mondani, hogy alapvetően magának tesz vele rosszat hosszú távon, mert még inkább elszigetelődik a társadalmi érintkezés helyett.
szóval jó ez a home office dolog valahol, de nem vagyok biztos benne, hogy annyira szeretnék így dolgozni..

ami a biztonságot illeti, jogos és kevésbé.
laptop necces, és mai napig sokan tárolják az adatot fizikailag rajta, érthető, mert lassúak a hálózatok, ha netán az ember lotus-t használ, az még rosszabb, szóval sebesség gondok vannak, érd már el a doksijaid központból, hahaha:)
ugyanakkor smartcard, jelszó, hdd password protection, vpn.. egyszerűen szabályozni kell az otthoni/mobil munkavégzést is. muszáj.
a lopás meg ja.. az is ott van, főleg ha egy egyszerű beosztott notesz átlag értéke is cégtől függően akár eléri corporate szinten a fél millio dollárt.. ipari kémkedés, információ szerzés és absz jogosan félnek/rettegnek a cégek ettől.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) stevve válasza attila9988 (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

A programozás tipikusan olyan terület, ahol nem szükséges naponta 8 órát az irodában rohadni, mert egyrészt a fejlesztés nem osztható be pont 8 órás intervallumokra, másrészt rugalmasabb, mint egy ügyintézői vagy más poszt.

Itthon semminek nincs kultúrája, azt tudjuk és épp ilyen gondolatok is gátolják a távmunka terjedését. Természetesen nem lehet csak és kizárólag otthon dolgozni, de azért lehet és nem, nem megy a szabadidő rovására, mert pont addig dolgozhatsz, mint egy irodában. sőt, megspórolod azt az időt, amíg utazol. Feladat-orientáltan kell gondolkodni és kész.

A vezetői betonfejű hozzáállás egy dolog, mert elképzelni sem tudnak itthon olyat, hogy ha az ember otthon van, akkor dolgozik, holott már egész jó módszerek vannak a távoli munka hatékonyságának mérésére is.

"és egyfolytában dolgozni kell, amikor pedig rövid időre mégsem, akkor sem tudnak ezek a dolgozók elszakadni a munka gondolatától, (hiszen a noti, és a céges mobil ott pislog az asztalon) így végsősoron egyáltalán nem tudnak pihenni.."

Ezzel nem tudok egyet érteni, de aki ilyen, az meg is érdemli.

Ami viszont hátrány az otthoni munkavégzésnél, az a rezsi például.

A biztonsági kérdéseket, aggályokat nem értem. egy laptop miért kevésbé biztonságos, mint egy PC? Repo van, VPN-en kell dolgozni, szóval hol itt a baj?

[ Szerkesztve ]

(#12) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Azért ennek megvan az a hátránya, hogyha otthon van az ember, akkor mindent csinál, csak nem dolgozik. Csörög a telefon, ja még ezt is meg kéne csinálni, kajáljunk, mosogassunk el, takarítsunk és elment a nap. A munkahelyen "rá vagy kényszerítve", sokkal produktívabb az ember, kevesebb dolog vonja el a figyelmét. Arról nem is beszélve, hogy még annyira se mozdulsz ki, hogy munkába menj..

(#13) Oliverda válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezzel nem értek egyet. Illetve mindenki magából indul ki. :) Annyira nem nagy ördöngősség otthon megfelelő munkakörnyezetet kialakítani és jól beosztani az időt. A telefont meg a csengőt is ki lehet kapcsolni csak akarat kérdése az egész. Az pedig, hogy a munkahelyen produktívabb és koncentráltabb az ember szintén nem aranyszabály. Főleg ha véletlenül vicces kollégákkal vagy több dekoratív kolléganővel van körbevéve az ember. :))

"Arról nem is beszélve, hogy még annyira se mozdulsz ki, hogy munkába menj.."

Mondjuk ha éppen 100+ kilométerre vagy a munkahelyedtől akkor lehet, hogy nem olyan fun ha naponta be kell szaladgálni. Távmunkával ezek a távolságok megszűnnek és a munkáltatónak is alacsonyabbak lesznek a költségei. Nem kell fizesse a napi utazásodat, a kávédat, teádat, üdítődet, na meg a székedet, asztalodat és gépedet, stb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) stevve válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha nem időre dolgozol, hanem feladatra, akkor csak a lustaság szab gátat sz otthoni munkának. :)

Ideális esetben egy héten pár napot általában a cégnél kell lenni.

(#16) Sanyix válasza Dark Archon (#6) üzenetére


Sanyix
őstag

ahaha. És mi a különbség aközött hogy a melóhelyen lógok (mert ott is azt teszem ha nincs más) és ott vergődök a nem letiltott weboldalak között és két percenként nézem az órát hogy mikor van már vége, vagy hogy otthon nem kell vergődni, hanem betolok egy gémet, vagy alszom egyet, vagy akármit csinálok.
Tehát a lényeg az hogy aki lóg az ugyanúgy lóg, csak otthon nem kell úgy tennie mintha dolgozna.
Másrészt rohadt értelmetlen napi 2 órát utazgatni.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#17) stevve válasza Kalandor (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Erre írtam, hogy itthon ennek sincs (mint sok másnak) kultúrája.

(#18) Integra válasza stevve (#17) üzenetére


Integra
titán

ez pontosan így van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) bambano


bambano
titán

az elmúlt 10 évben többé-kevésbé távmunkáztam. De inkább többé. Teljesen jól működik, egy halom felesleges dologtól megszabadultam. Frászt kapnék, ha megint irodában kellene nyomorogni, főleg, amilyen iroda építő szokások kerültek előtérbe...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bambano


bambano
titán

A távmunkának egy igazi akadálya van: a főnök. A legtöbb főnök attól érzi főnöknek magát, hogy van egy halom ember, aki haptákban áll és bármikor ugrasztható. Ha távmunkázol, akkor nem növeled a főnököd egóját, ergo te leszel az első, akit kipakolnak a cégtől.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) ntomka válasza stevve (#17) üzenetére


ntomka
nagyúr

+1

ツ Headphones on - World off

(#22) Jhonny06 válasza Sanyix (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kezdjük ott, hogy milyen melóhely az, ahol lógsz, vergődsz, mert nincs más?

(#23) Integra válasza bambano (#20) üzenetére


Integra
titán

erre megint csak az az igazság, amit stevve írt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) Oliverda válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom, hogy hány helyen dolgoztál eddig de van egy pár ilyen. Még ha nem is napokig vagy hetekig egy huzamban, de ha éppen áll a project valami miatt vagy éppen lehalt valamelyik szerver vagy 2 napot késik az amcsi tréner akkor általában jön a malmozás.

Például az előző munkahelyemen (gigabank) gyakorlatilag 2,5 hónapig nem tudtuk elkezdeni a tréningeket mert nem voltak meg a szükséges jogi papírok. Hallottam még nem egy hasonló esetről, szintén főként multik esetében.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) Sanyix válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


Sanyix
őstag

jó melóhely az ilyen. Igen bizony sokszor előfordul hogy valamire valakire várni kell.

na igen és maga az iroda hiánya is jó... gyűlölöm... állandó harc volt a légkondiért, felkapcsolták a villanyt amit rohadtul utálok (gyűlölök minden mesterséges világítást, de főleg a fénycsöveket, és már mindenhol az van), és egyszerűen utálom ha egy rakás emberrel össze vagyok zárva.
Nálam maga az álom a távmunka.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#26) ^Clown válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

+1, ha magamból indulok ki, előbb-utóbb ellustulnék, mindent csinálnék, csak nem dolgoznék :)

(#27) Szmeby válasza ^Clown (#26) üzenetére


Szmeby
tag

Ami az el(nem)végzett munkádon is meg fog látszani. A főnök is rá fog jönni, hogy nem való neked a távmunka.
Ha pedig nem látszik meg, akkor mi a probléma? :)

(#28) ^Clown válasza Szmeby (#27) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Valóban nem nekem való a távmunka :)

(#29) spirit007 válasza attila9988 (#1) üzenetére


spirit007
senior tag

Egyáltalán nem így tapasztalom.
Sokkal inkább probléma, hogy a magyar szervezeti srtuktúrá(latlanság)ban létező közép és felső vezetőkről piszkosul gyorsan kiderül, mennyire felesleges kvázi holtteher szerepet képeznek !
Úgyhogy ezért pont ezek a "kompetens" személyek léte az egyik legfőbb akadálya az otthoni munka elterjedésének.
Magyarán ha otthon melózol, nincs kit egrecíroztatni, nincs kin uralkodni és nem lehet bizonygatni a feletteseknek , hogy mennyire fontos is ez a vezetői szerepkör.
És ez bizony erősen frusztrálja ezeket a személyeket.

Anyagilag persze a cég számára óriási előnyökkel járna a lehetőségekhez képest maximalizálni az otthoni munkavállalást.
Elég belegondolni a jóval kisebb iroda/telephely bérletébe , a rezsi díjak csökkenésébe (víz, villany, takarítás stb) vagy maguknak a dolgozóknak a produktivitás növekedésében
pl. nem kell a melóhelyre bebumlizni napi 1-1,5 órán keresztül... azaz kipihentebben lehet munkához látni.

A munkaidő kiterjesztés meg pont fordított esetben szokott előferdülni , tehát mikor személyesen jelen van az ember. Akkor úgy sincs pofája azt mondani egy kollektív szívás kellős közepedte, hogy "bocsi, lelépek mert menni kéne" ...
Ellenben otthonról 17:00-kor küldesz egy üzit, hogy "akkor mára ennyi volt sziasztok !" és VPN disconnect ...

(#30) Penge_4 válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


Penge_4
veterán

Elég sok, ahol nem teljesítménybérben fizetnek és/vagy nem szalag mellett gyári munkásként tolod. Ez utóbbi esetek pedig már a másik véglet.

A 8 órás munka egy elavult berögződés és részben ennek kényszerében alakul ki a lógás, mert a dolgozó nem tud mást csinálni, mivel nincs munkája, mert elfogyott, a túlórát meg mivel nem fizetik meg, vagy ha igen akkor is limitált az uniós faszságok miatt, így kénytelen valamivel kitölteni a munkaidőt.

És erre még jönnek a nem várt esetek, mikor valami technikai okból. Géphiány, beteg valamelyik kulcsember, nincs net, vagy éppen bedöglik a közeli elektromos elosztó.

A távmunkában te osztod be, hogy egyik nap többet dolgozol, másik nap kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#31) spirit007 válasza Penge_4 (#30) üzenetére


spirit007
senior tag

A távmunkában te osztod be, hogy egyik nap többet dolgozol, másik nap kevesebbet.

Illetve az adott project majd "beosztja" , hogy lóghatsz-e vagy fin*ani se lesz időd :D

(#32) guni


guni
tag

Én is dolgoztam korábban távmunkás cégnél, de beszüntettük mert nem volt hatékony, a csapatmunka folyamatos kommunikációt igényelt és ez távolról nagyon nem működött. Meg szép lassan én is beleestem abba a hibába, hogy felkelek, áhh, itthon vagyok, picit netezek aztán meló, illetve még ez, aztán egy kis meló, meg még az, de aztán tényleg és végül sokszor akkor álltam csak neki dolgozni, amikor a többiek már abbahagyták és éjfélig kódoltam. Egyébként nem rossz dolog, praktikus heti mondjuk 2 napban, de nem többen.

Guni

(#33) guni válasza spirit007 (#31) üzenetére


guni
tag

Ez szerintem teljesen független a távmunkától dolgoztam olyan helyen, ahol (törzsidőt nem számítva) ugyanígy akkor jöttél és mentél amikor akartál, csak a feladat legyen elvégezve, meg hónap végén legyen meg az óraszám.

Guni

(#34) proci985 válasza Penge_4 (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a túlórát nem az EU miatt nem fizetik ki. legalábbis én is EUs országban élek, és itt van túlóra. rendesen megfizetve. ha arra fogják, akkor valószínűleg kreatívan értelmezik a szabályokat.

időbeosztás pedig fontos.

más:
17es hozzászólás nagyon igaz.

otthoni munkára meg annyit: megvan a meló, el kell végezni. alapvetően azért is fizetik meg az embert. tehát le kell ülni, csinálni kell, aztán elvégezni, tartani kell ugyanúgy a határokat. cserébe nem kell utazni az irodáig, örülnek a pacsirták meg a baglyok is. a főnöket meg azért szokták fizetni, hogy a munka el legyen végezve, normál esetben van felelősége is. versenyszektorban meg pláne.

családdal meg meg kell értetni, hogy attól még, hogy az ember otthon van, még nem fog feltakarítani nagybevásárolni és kimosni, mert alapvetően dolgozik. a kettő pedig együtt nem megy.

ugyanígy, ügyelni kell a határokra, avagy van szabadidő, olyankor az ember nem dolgozik. még ha egyébként jól meg is fizetik.

guni: ja igen, arra ügyelni kell, hogy ne éjféligkódolás legyen a vége.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) ddekany


ddekany
veterán

Programozói állásnál elég alapvető manapság, hogy SVN-t, GIT-et vagy hasonlót használnak, távmunkától függetlenül. Plusz van hogy van valami kinek-mi-a-feladata + mikorra-vállalja-hogy-kész-lesz rendszer is (Mylyn, stb), ez is távmunkától függetlenül. E kettő dolog simán mehet intranet helyett Interneten keresztül is, és úgyis elsősorban ezekből látszik, hogy ki mennyit dolgozik, nem pedig abból, hogy illető hogyan mered a monitorra, meg hogyan gépel. Ergo ha ilyesmiket eleve használnak egy cégnél, semennyivel nem lehet többet lógni távmunkában. (Amúgy meg utálom, ha valaki a hátam mögött áll, és nézi, hogy "bénázok", vagy nézi, amikor épp megtorpanok és fél óráig filózok magamban valami problémán, ami ugye gépeléssel nem jár. Az is csak idegesítésre jó, ha nem a saját magamnak beállított gépen és környezetben dolgozom. A napi 2xBKV-nál is van jobb dolgom, pl. szeretnék helyette termelni, regenerálódni, akármi ami hasznos...)

(#36) Alchemist válasza guni (#32) üzenetére


Alchemist
addikt

Jó esetben meg lehet a csapatmunkát is úgy szervezni, hogy heti 1-2 személyes találkozóval és konferenciázással menjen a dolog.
Ha nem kell mindennap közlekedni az otthon és a melóhely között, annak több pozitív hozadéka is van. Például több időd marad (persze meg kell tanulni beosztani), kevesebbet költesz közlekedésre és kevésbé lesz a város túlzsúfolt.
Viszont némi áram- és fűtésköltség is keletkezhet, illetve az együttlakóktól megfelelően el kell vonulni. Ezzel együtt jó lenne, ha terjedne a távmunka... az elvégzett munkával kelljen elszámolni, ne a pofavizittel.
Én személy szerint azért is szeretem a távmunkát, mert kora délután egy fél órás meditációval olyan friss és tiszta lesz a fejem, mintha aludtam volna egy nagyot. Kár, hogy az ilyen hatékonyságnövelő pihenőt nem támogatják az irodai (szellemi) munkában.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Én is itthonról dolgozom, mint "freelancer". Nincsen főnököm, csak klienseim meg egy cég, aki továbbít munkákat. Emailen, telefonon meg Skype-on megy a kommunikáció. Szeretem, mert nem vagyok helyhez és időhöz kötve, tehát ha kedvem tartja akkor reggeltől kezdtem, de ha épp olyanom van, akkor csak délután és késő éjjelig dolgozom. Nem kell nyakkendőt kötnöm, jópofiznom ha épp rossz kedvem van és hallgathatom a saját zenémet.
Persze van hátránya is, mint pl. teljes elszeparáltság, szinte semmi lehetőség új embereket megismerni a munka révén, valamint egész napi munka után már utálok itthon lenni és ki kell mozdulnom. Ezen kívül van úgy, hogy elcseszek egy egész napot mindenféle "fontos" teendővel. :DDD

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#38) bambano


bambano
titán

távmunka esetén olyan vélemény, hogy heti max 1-2 nap legyen távmunka, meg heti néhány nap bent kell lenni, nettó marhaság.

A távmunka nem arról szól, hogy hetente 1 napot nem vagy bent, hanem arról, hogy havi 1-2 nap bent vagy. Ahol heti 1 nap nem vagy bent, az nem távmunka.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) ntomka válasza bambano (#38) üzenetére


ntomka
nagyúr

+1

ツ Headphones on - World off

(#40) Integra válasza bambano (#38) üzenetére


Integra
titán

igen, azt home office-nak hívják.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Viszont a távmunkát még az itthoni cégek sajnos csak kapiskálják, hogy mi lehet...
...addig eljutni, hogy mennyive kevesebb költséggel jár... ...áhh... ...ugyanúgy békafenék alatti a dolog, mint a magyar munkaadói színvonal.

Meg én úgy vagyok vele, hogy kis cégeknél működik a távsupport, de nagyoknál, ahol én is dolgozok, ott kell lenni. 1000 gépet, idióta, 0 képzettségű userekkel supportálni, ahhoz ott kell lenni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja meg hát távmunka, én egy irodáan meghalnék, de a mostani munkahelyem távolró sem iroda...
...és 12 óra, 7/24-es support, 4 váltásban...

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Jó hely lehet, itt melózni. :C

(#44) pereces


pereces
tag

Három éve dolgozom távmunkában, egyetértek azzal a hozzászólással hogy nincs meg ennek a kultúrája még Magyarországon (még sok mindennek nincs). Aki közvetlenül ismer és tudja hogy pontosan mit csinálok az is furcsán áll a témához (te ráérsz mindig, nem is dolgozol igazán stb...)

(#45) Sanyix válasza guni (#32) üzenetére


Sanyix
őstag

hát az egyéni probléma hogy ti nem ismeritek a modern technika vívmányait, és nem tudod beosztani az idődet... amúgy én melóbajáráskor is simán megcsináltam, hogy áá korán keltem (hát igen ez is nagy hátrány a begyepesedett koránkelés kötelezően), még alszom uh netezek egy kicsit... jé 11 óra még a sok köcsög előtt el kéne menni kajáért, hogy ne legyen előtt. Délután megint kis net, 3 körül na kódolok egy kicsit de fáradt vagyok a koránkelés miatt, net majd húzás haza...
Tehát az marhaság hogy a bejárás meggátol a lógásban... ugyanúgy lóg aki akar, csak még értelmetlenebb dolgokra költi a lógós időt aki irodista mint aki otthon van. pl vergődik a székében, elmegy pofázni a munkatársakkal, 1 órát trónol a rötyin, míg otthon alszik egyet, kaját csinál, elmegy elintézni a dolgait, szórakozik valamit.

Én konkrétan szívesebben kódolnék éjfélig mint 9-től 5-ig... ugyanis normális esetben a kötelezőség nélkül az én napom délután kezdődik, és hajnalban végződik...

De még kötelezős idővel is sokkal jobb hogy 9-es kezdésnél nem úgy megy, hogy fél nyolckor kómásan kimászok az ágyból majdnem összeesek a fáradtságtól, és attól hogy nagyon nem természetes ez a kelés, majd összeszedem magam, bevágok valami kaját kényszerből (mert a fáradtság miatt éhes sem vagyok, de ha nem eszem délelőtt még jobban szétesek) majd 1 órát zötykölődök a melóhelyre... Majd ugyan ez az 1 óra visszafelé, ahelyett hogy 8:50-kor felébredek (1,5 óra plusz alvás), kicsoszogok a wc-re, majd 9-re lehuppanok a gép elé, belépek, közben kiszaladok a konyhába kis kajáért... majd 4 kor disconnect és csinálok amit akarok, mert ugye az ebéd is befér a gyakran előforduló holtidőkbe, hiszen nem kell kimenni érte.
Tehát nyerek vele még így is 1,5 óra alvást, 1 óra életet, és jóval nagyobb kényelmet.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#46) Sanyix válasza Sanyix (#45) üzenetére


Sanyix
őstag

persze ilyen nehéz dolog ebben az országban ahol sötét büdös bunkó 0 tudású komplexusos sunyi majom= vezető...

(mert normális ember ritka vezető beosztásban)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#47) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Hát, ennek nem sok kúltúrája van szerintem, és nem sok előnyt látok én sem abban, hogy otthonról dolgozni.

(#48) Sanyix válasza Csaszykj (#47) üzenetére


Sanyix
őstag

Te ugye valami it vezető féleség vagy?

UI: ja látom nem, és nem is dolgoztál még it-ben... akkor érthető miért nem látod az előnyöket, bár szerintem enélkül is virítanak.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#49) bambano válasza Csaszykj (#47) üzenetére


bambano
titán

Szemészeten gyógyítják:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) Paarthurnax válasza Sanyix (#48) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Akkor nekem szerencsém volt a céggel, amelyiknek itthonról dolgozom, mert a főnök mondta, hogy a technikai dolgokhoz nem ért, abba nem szól bele. Az én dolgom teljesíteni a határidőket és teljesítményt felmutatni, az ő dolga meg utalni a számlámra . :DDD Jól elvagyunk, mindenki a saját dolgával foglalkozik.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.