Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Remélem fokozatosan követik őket a többiek; én a mobil internet szolgáltatókon csodálkozom hogy ez eddig nem nagyon mozdultak az IPv6 irányába, pedig állítólag a mobil körülményekhez az jóval többet nyújt mint a v4. Persze biztosan megvan erre is az okuk amit jelenleg én nem látok át.

(#2) LordX válasza DarkByte (#1) üzenetére


LordX
veterán

Nem nagyon tudok semmi olyanról, ami meg lenne valósítva IPv6-ban, de v4-ben nem, sőt, inkább fordítva. (Anycast? Ismerősömék fejlesztik épp az egyetemen..)

A v6 előnye kimerül annyiban, hogy több a cím, és így pl. minden mobiltelefonnak saját címet lehet adni, nem úgy mint most, hogy a mobilinternetes IP-k NAT-oltak (Vodafone nete pl. ilyen), illetve pár fícsör kötelezően implementálandó a stackben, így előre lehet tudni, hogy egy v6-os gép pl. tud IPSec-et.

(#3) Pheadar


Pheadar
tag

"E probléma megoldására dolgozták ki az új IPv6-os szabványt, amely szinte kimeríthetetlen számú IP-cím kezelésére képes."

Háhh. Gondolom anno ugyanezt mondták a 4-esről is.

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

(#4) Gregorius válasza Pheadar (#3) üzenetére


Gregorius
őstag

Háhh. Gondolom anno ugyanezt mondták a 4-esről is.
Figyelembe véve, hogy az IPv6 teljes címtartománya több címet tartalmaz, mint amennyivel nyomorult kis sárgolyónk minden egyes köbmilliméterét egyesével meg lehetne címezni, én inkább arra fogadnék, hogy valamilyen más technikai körülmény lesz az IPv6 jövőbeli végének az oka, nem a címtartomány szűkössége.

(#5) bambano


bambano
titán

Azért én gyanakodnék, hogy nem csak a címtartomány mérete, hanem a qos is célként lebegett az ipv6 kidolgozók előtt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.