Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) oilver1


oilver1
tag

A Reggeli BKV-ra reagálnék: Egyetértek mindkét féllel, ám még mindig nem értem, hogy a kényelmes fiatalok miért bunkók az öregekkel és fordítva. Sajnos sokszor látom azt is, hogy az idősebbek visszaélnek azzal, amit régen udvariasságnak hívtak. Ma már elvárás, hogy egy fiatal átadja a helyét az idősebbnek, napszakra, foglalkozásra, nemre való tekintet nélkül. És elég sok ilyen eset van. Csak egy-kettő:
- Személyes élmény, el volt törve a bokám, két mankóval a hónom alatt egyensúlyoztam 6-os buszon, piacos idősek körében (mindenki ült). Én kábé foggal kapaszkodtam, viszont a kényelmes idősek még csak rám sem néztek. Mintha én, mint fiatal, életerős, 25 éves fiatalember egy Szuperember lennék, aki törött bokával, két mankóval a hóna alatt a tömött buszon állva pusztán az engyensúlyára és a másik lábára hagyatkozva elutazok végállomástól-végállomásig. Elég rosszul esett, hogy egyikük sem ajánlotta fel a helyet. (Persze amikor én ülök, akkor olyan szúrós pillantásokat kapok, hogy átadom a helyem inkább... még akkor is, ha 12 órát végigdolgoztam, lóg a belem, esem össze... persze EZT SEM veszi senki figyelembe...).
- Másik eset egy fiatal lánnyal volt a buszon. Lány ült, ölében könyv és olvasott. Két idős néni megállt mellette, és feltűnően hangosan kezdte el szapulni a mai fiatalságot, aki nem adja át a helyét. (Persze a busz hátuljában volt hely, kábé 5, de addig elmenni luxus és rangon aluli, inkább szapuljuk a fiatalokat az könnyebb.). Természetesen előkerült a "jajj de a térdem meg a bokám meg az isiászom meg a torokgyíkom hogy kínoz" téma, úgyhogy a lány megunta, és felállt, hogy átadja a helyet az egyik néninek. Akkor látta mindenki, hogy terhes (elég feltűnően, még én is kiszúrtam, pedig annyira nem értek hozzá). Ami dühítő volt, hogy LEÜLT A NÉNI! Aztán tüntetőleg félrenézett.
Szerintem alapvetően azzal van a baj, hogy az udvariasság mára sablonos elvárás lett. A fiatalnak az a dolga, hogy bírja, az idős meg jajj de rossz neki. Kérdem én, milyen jogon? Honnan tudhatjuk, hogy ki, mikor kelt, mennyit dolgozott, milyen betegsége van? Csak azért mert nem látszik rajta semmi betegség és öregedés jele, már egészséges és fitt? Tudjuk már hol vagyunk! Kicsit több toleranciát kéne belenevelni mindenkibe!

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.