Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mikej95


mikej95
aktív tag

Az AMD lassan kidobhatná a Radeon vagy az AMD nevet, mivel mostanra szinte minden termékükön ott virít mindkét felirat. :DD

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#52) Polllen válasza MongolZ (#44) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem ismerem az AMD disztribúciós rendszerét, de biztos lehetsz benne, hogy nem egy pontos és a gyárból a vevőhöz nem kerülnek azonnal a termékek. Így mindenképpen átfolyik egy vagy több elosztón és onnantól kezdve máris nincs különbség az egy és több pontos szállítás között időben.
(Ha mégis egypontos lenne, valószínűleg LEAN körökben iskola példa lenne.)

És annak az egy pontos ma rendelek, holnap eladom rendszernek (just in time) éppen kis tételben van értelme. Az nem jó business, ha megrendelek 1 raklap ssd-t, hogy holnap eladjak egyet, a maradékot meg tárolom és áll benne a pénzem.
A kis tétel, gyors szállítási határidővel adja a rugalmasságot. (csak ehhez vagy rugalmas gyártás vagy megfelelő buffer készlet kell és ezt valakinek fizetnie kell)

És mint mondtam egy ilyen értékesítési láncban, ha hiszitek, ha nem, a szállítási költségek a többi költséghez képest alacsonyak. Azért is láncnak hívják, mert benne van minden. (adminisztráció, tárolás, kezelés, stb-stb)

Azt pedig el kell felejteni, hogy valami úgy éri meg, ha komplett kamiont rendelsz. Az éri meg, ha annyit rendelsz, amennyire szükséged van. Ezért vannak a logisztikai központok, hogy ezeket az igényeket optimális működési költség mellett megoldják.

Az árukapcsolás inkább megérheti - mint korábban írtam - a kapcsolt kedvezmények miatt, meg esetleg azért, mert eggyel kevesebb beszállítóval kell kapcsolatot ápolni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#53) NandoXXL válasza Raysen623 (#15) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Elolvastad a garancia felteteleket? Szimplan hulyenek nezik a rajongoikat. De ugylatom a valaszod alapjan sikeres lesz a termek. A celkozonseg adott ;]

(#54) klrz válasza Hobbbyt (#46) üzenetére


klrz
tag

Egy egy kicsit OFF,de én aki 35 éves (nemhazudok,-bármikor megmutatom a szig.igazolványomat) asszem JÓ pár éve foglalkozom/nyomonkövetem a számítástechnikát,és úgy gondolom hogy itt sok olyan emberke van aki (TISZTELET a KIVÉTELNEK) még a piros lábast húzgálta maga után,amikor én már javába sz.gépet használtam!!!
Erre a hsz.-re csak annyit tudok momdani,hogy az árat NEM az Intel szabja meg,hanem a vásárlókör!-mivel pl. hiába adja 3X-os áron a cuccait mint az AMD, ha NEM vagyok hajlandó megvenni!-ergó akkor kitörölheti vele a seggét ha nem vásárolják meg!-tehát, az Intelnek nagy a vásárlóköre!
És ezért teheti meg hogy magasan tartja az árat!
Az AMD-nél pont fordítva van a helyzet!
Igaz,hogy elég sok mindenben az Intel viszi a pálmát, de véleményem/érzésem szerint tényleg túl vannak árazva a cuccai,pláne a mi csekély fizetésünkhöz képest! Pl.: az osztrákok/németek a '90-es években,akkor kerestek annyi pénzt,mint mi magyarok most,tehát már akkor ŐK, 100-150-200 EZER forintnak megfelelő fizetést kaptak!-és mi???
Sajnos magam ellen beszélek,mivel az elmúlt jópár évben AMD-s gépeket használtam,mivel ólcsóbban hozzájutottam,de váltottam Intelre mert siralmasnak itéltem mega mostani és a közeljövö AMD "úgymond" alkatrészeit!
Per pillanat egy Asrock Z97 Extreme 6 alaplapot (asszem ez lesz az utólsó alaplap amit vásároltam) és egy IntelCeleron G1820 CPU-val használom!-hát igen: sajnos a "jobb" procira még gyüjtenem kell!!!-mert nem keresek 150-200-300 ezer forintot havonta, vagy annál többet, mint a retkes "nyugat"!
Tény: az Intel valóban jobb,még érzésre is-.tudom az AMD-hez hasonlitani!-csak hát az ár....
Hsz-em NEM rosszindulatú és nem személyeskedő akar lenni!-ezt mérlegeld mielőtt anyámat :) emlegetnéd!
Üdvözlettel!

Krisz

(#55) klrz válasza Kotomicuki (#18) üzenetére


klrz
tag

Ez igy van!
Csak sajnos az AMD is abból tud dolgozni amilye van!-hát nem sok+ rájön erre a licensz szerzőzés is az Intellel!-tehát tudna jobb is lenni,de megvan kötve a keze...
Én úgy látom a helyzetet,hogy az AMD "csak" másodhegedűs lehet a "kékek" mellett!

Krisz

(#56) SylverR válasza klrz (#55) üzenetére


SylverR
senior tag

Engem nem érdekelnek az ilyen gondolatok.
Nekem semmi gondom a Trinity-vel. Már 3 programban is feltehettem a draw distance-t maximumra, és nem akad a játék. Tehát a proci kellően erős. Erősebb az Intel? Kit érdekel? Főleg amít 2-3x-os áron adják. :U

Nem!

(#57) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Kár hogy pont az OCZ-vel álltak össze... :O

(#58) BlackPriest


BlackPriest
őstag

ha én ssd gyártó lennék, akkor egyrész örülnék, hogy fox nagy mennyiséget tudok eladni, másrészt tudván, hogy a vevő továbbértékesíti, megszabnám, hogy nem adhatja jobb feltételekkel az eredetinél. gondolom az amd matekolt és úgy gondolta így is megéri majd.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#59) jedis


jedis
senior tag

Szerintetek ha fordítva lenne, és az AMD-s SSD-k jóval olcsóbbak lennének mint az OCZ ugyan azon SSD-i, még ha kevesebb garival is, ki venne OCZ SSD-t ? :U Bezárhatna az OCZ ! :K Szerintem lehet egy megállapodás köztük, hogy az AMD nem adhatja olyan árért az SSD-ket, hogy ellehetetlenítse az OCZ-t ! Egyenlőre most ennyiért adják, majd szépen el kezdik leengedni az árát addig, míg nem köpnek bele az OCZ levesébe ! Szerintem a végső ár valahol az OCZ alatt lesz 5-10%-al, a gari végett ! :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#60) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Milyen lesz az R9 SSD? ;]

(#61) MrM94


MrM94
őstag

Igen,hamar letörött a Sata powernél a kis puca...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#62) Raysen623 válasza Hobbbyt (#46) üzenetére


Raysen623
addikt

Tévedsz, mert nem teheti meg, ők csak azt hiszik hogy megtehetik. Én ugyanis már évek óta nem veszek Intel procit, mert nincs arányban az ára a tudásával. Márpedig ha ezt én megtehetem, akkor megteszi más is....Intelnek is kissé túl nagy lett az arca, akár az NVidiának. De ez az ő dolguk.
Szerintem az AMD-nek remek processzorai vannak, és én nem veszem észre a különbséget teljesítményben a kettő között (nem csak játszom, hanem munkára is be van fogva). Szóval van teljesítményben konkurencia szerintem, csak ez nem érdekli az Intelt jelenleg. Az AMD meg nem fog arcoskodni ezért, amikor tudjuk hogy ő heggeszti mind a két konzolt jelenleg. Ennyit erről.

(#53) NandoXXL: egy büdös szóval nem mondtam, hogy rohanok AMD SSD-t venni... Annyit írtam le, hogy 2000 foi nem vág földhöz árkülönbözetben. Engem csak és kizárólag a teljesítménye érdekel: ha hozza a samu SSD sebességét, akkor talán elgondolkodom a vételről.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#63) csimika


csimika
csendes tag

Vajon ennek jobb lesz a drivere mint a videokartyaiknak?

(#64) Ginkologic válasza AeSDé Team (#60) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Az meg majd Vertex 460 lesz rebrandelve ;]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#65) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyszerű, a nevet akarják eladni, illetve megfizettetni.
cöhh

(#66) Jack@l válasza Raysen623 (#62) üzenetére


Jack@l
veterán

Az hogy te mit gondolsz vagy hiszel, azt a kutya nem érdekli. Mint ahogy az se számít semmit hogy éppen melyik procit veszed. Tavalyhoz képest a negyedéves jelentésben 20%-al csökkent a bevételük. A nagyszájúak meg rekordnegyedévvel zártak.
[link] Csak ugye ilyeneket nem nagyon szoktak lehozni a ph-n.
Mondanom se kell hol lennének a konzolok nélkül...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#67) gbors


gbors
nagyúr

a hír meglehetősen semleges, viszont a hsz-ek meglepőek. 2014-ben még ennyire nem ismert fogalom a branded OEM termék, és hogy miért jó? ill. érdekelne, hogy akik megróják az AMD-t, közülük hányan rendelkeznek pl. Corsair táppal...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#68) Raysen623 válasza Jack@l (#66) üzenetére


Raysen623
addikt

Ilyen alapon, a te véleményed sem érdekli a kutyát se...Engem meg pláne nem érdekel, hogy egyes befektetők mit várnak el az AMD-től x indokra hivatkozva. Még jó hogy saját magam döntöm el mit veszek meg és mit nem. Ha te ezek alapján vásárolsz az a te dolgod, de engem nem igazán érdekelnek a piaci elvárások. Elolvastam a teszteket, megnéztem az árakat és eléggé egyértelmű volt számomra melyiket éri meg megvenni. Nyugodtan egyél csak Intelt hamár a piac annyira odavan érte. Peace...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#69) ΞΔGLΞ válasza Raysen623 (#68) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt a sok marhaságot diktálták neked, vagy mind a saját agyvelőgyulladásod szüleménye?
Vedd meg akkor az AMD termékeket és örülj, de inkább ne "ok fejts", mert láthatóan annyira nem vagy tisztában a dolgokkal, mint egy féléves csecsemő!
Sosem értettem minek kell védeni egy adott céget, ha az van a tulajdonunkban. attól még ugyanolyan sz@r, vagy esetleg jó marad. Ebben az esetben nem jó.

A többieknek igaza van, ha az intel bezárna egy-két évre és elmennének szabira, akkor is előnyben lennének, ha újból nekiállnának dolgozni. Ezért aztán olyan árat vésnek az árcédulára, amit éppen csak akarnak. Megtehetik. Pedig az lenne a lényeg, hogy végre felfejlődjön hozzájuk az AMD és akkor nem lenne ekkora az "arcuk", de úgy látszik nem megy nekik ez jobban. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#70) _Atesz


_Atesz
addikt

Lehet jó pénzügyileg az AMD-nek és az OCZ-nek, de egy ekkora cégtől valahogy az ember elvárná a saját fejlesztést. :N

(#71) Raysen623 válasza ΞΔGLΞ (#69) üzenetére


Raysen623
addikt

Első bekezdés: Te se nagyon vagy képben, de láthatóan nem is érted miről írtam korábban, ugyanúgy a másik önjelöltnek sem esett le. Az agyfingásodhoz meg ezekután nem is fűzök hozzá semmit.

Második bekezdés: ez nagyjából így van. Sok minden jobb lenne ha...de nem. Mint írtad: sajnos.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#72) ΞΔGLΞ válasza Raysen623 (#71) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De végig olvastam, amit írtál, de akkor tekintsd tárgytalannak az első bekezdést. és "igazad van" mindenben! :N

(#73) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Erre csak annyit tudok mondani, hogy AMD.Mit vártatok?!
XD Minden szegmensben ahol jelen vannak egyre gyérebb termékeket gyártanak...Videókártya chipből egyenlőre még jobbak mint az Nvidia, de azért ott is megtapasztalható egy minimális minőségi esés önmagukhoz képest.
És hogyha elszánom magam arra, hogy vegyek még egy SSDt a gépbe nem a AMDre fog esni a választásom...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#74) Puma K


Puma K
veterán

Nem sokára jönnek majd az AMD alaplapok és tápok is?
Aztán kész az AMD PC/Steam BOX.

Nekem nem kell semmi tőlük most már. CPU volt VGA volt, de soha többé.
Viszonyítás alapként megnézem az adott termékeket mi lenne HA AMD-t vennék, de a tapasztalataim alapján mindig arra jutok, hogy ne.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#75) SylverR válasza Puma K (#74) üzenetére


SylverR
senior tag

Pillanatnyilag is kapható "AMD" alaplap. Sapphire márkanév alatt. Elég régóta. ;)
És ha ezt megakarja lépni az AMD? Azzal neked mi bajod van? Nagyon sokan nem értenek a világban a gépekhez. Nekik sokkal jobb ha 100%-ra vehetik, hogy mindaz amit megvesznek, az tényleg kompatibilis egymással, és tényleg működni fog.
De fröcsögj csak. Ez jellemző a kékfanokra. :N

Én meg egyszer nyúltam nVidiához, és arra jutottam, hogy soha többet. A driver pl borzasztó. ;)

@(#73) takacsbotond:
Te mégis miről hadoválsz drága barátom? Milyen minőségbeli esés? Én úgy látom, hogy egyre gyorsabbak lettek a Bulldozer magok. De biztos tévedek. A GCN Radeonok meg egyre gyorsulnak. Úgyhogy nem tudom mi bajod van. Hogy jobb a legújabb nVidia gpu? Hát, oké. Jobb. És? Majd javul a GCN is még. Egyszer egyik jobb, máskor a másik. Ez örök életben így volt. ;)

@(#62) Raysen623 :
Végre valaki aki nem azon lovagol, hogy "dehát a cinebencsbe jobb a zíhárom!". Mióta megvan az A8-am nem ütköztem még CPU bottleneckbe. Egyedüli gondom vele, hogy csomó program dualcore-nak látja a procit, emiatt csak 2 magot teker. De így legalább nem akad a filmnézés, böngészés, zenehallgatás. :U

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#76) BlackPriest válasza Puma K (#74) üzenetére


BlackPriest
őstag

Miert, hany nagy "gyarto" matricaz at oem tap belsoket? Manapsag meg mar szinte semmibol nem all egy alaplap, akar gyarthatna is, oda is beszallitok adjak a hang, lan, usb vezerloket...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#77) csimika válasza takacsbotond (#73) üzenetére


csimika
csendes tag

Tobb core-t.

(#78) scampolo84


scampolo84
aktív tag

Értelme?

(#79) Mákosmetélt válasza Jack@l (#66) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

És vajon miért csökkent a bevétele? Csak nem azért, mert az Intel mindenkit lefizet, hogy az ő termékeiket nyomják minden gépbe? Ez tény: [ - link -] Az is tény, hogy az Intel jobb procikat gyárt, pontosabban úgy fogalmaznék, hogy az AMD legerősebb cpu-jánál van az Intelnek erősebb cpu-ja. De kár mindig azzal jönni, hogy az Intel procik erősebbek. És akkor mivan? Hol veszi észre egy átlag user, hogy a procija +3-5%-al erősebb? Miben fogja ezt tapasztalni? 2 milliszekundummal gyorsabban fog elindulni az office?? Parasztvakítás ez az egész. Mondom ezt informatikusként. Nagy teljesítményigényű alkalmazásoknál (szerverek, grafikai munkaállomások, stb..) oké hogy észrevehető a különbség, na de egy otthoni pc-nél? Ne nevettessetek :) Bemegyek bármelyik boltba, a gépek, laptopok 90%-ban Intel procik vannak. Biztos nem véletlen... Pedig van elég nagy termékskálája az AMD-nek is, de ha csak Intelt szabad betenni a gépbe és ki a polcra,és azt nyomják az emberek arcába, akkor nyilván az Intel piaci részesedése növekszik.

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#80) duke


duke
aktív tag

Ennek szerintem sincs semmi ertelme. Elvartam volna az AMD-tol egy pci-expresszre epitett ssd-t 1 GB/s iras olvasassal. Egy valodi fejlesztes, melto lett volna az AMD-hez, ha mar belevag egy teljesen uj termekbe. Ezzel az atmatricazassal, inkabb csak rombolja a presztizset.

(#81) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem értem, hogy miért üzlet nekik mások által gyártott memóriákat és SSD-ket saját márkanéven forgalmazni, de eközben nem jut eszébe, hogy a saját - más gyártók álltal alig használt - processzorait is beépíthetné saját márkaneves notebookokba, egybegépekbe, vagy tabletekbe.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#82) Dani_kp válasza Tigerclaw (#81) üzenetére


Dani_kp
őstag

Abu már leírta: link

https://ingatlan.com/33821564

(#83) Jack@l válasza Mákosmetélt (#79) üzenetére


Jack@l
veterán

5 éves a story...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#84) Puma K válasza SylverR (#75) üzenetére


Puma K
veterán

Ez nem fröcsögés hanem tapasztalat.

Arról én tehetek, hogy nem tudnak rendes teljesítmény/fogyasztású CPU-kat csinálni?

Mikor 1 magos procik voltak kaphatóak akkor a saját gépemben és a barátaim gépébe is AMD procit javasoltam, mert tesztek alapján arra jutottam, hogy jól fognak vele járni.
Jól is jártak, a múltban.

Mint írtam tapasztalatokat írok, és nem elvakultság vagy fanság ahogy te gondolod.

GF2MX440, 6800GT, 7600GT, 7900GT, HD4850, GTX 275, Mobility HD 5470, GT 555M, GTX 760.

Az asztali HD 4850-nél az Acer monitorom 1680x1050-es felbontását fájlok mókolásával tudtam csak működésre bírni, különben mindenféle felbontást tudtam választani csak azt nem ami a monitorom natív felbontása volt. Teljesítmény/fogyasztást tekintve jó volt, kapott is egy jobb hűtőt a gyáritól és hangtalan lett.

Második nekifutásra mikor azt gondoltam, hogy na most akkor laptopoknál megnézzük mi a helyzet AMD fronton.
Akkor Mobility HD 5470-nel meg egy LG 250k Ft-os tévét próbáltam összekötni, de a képe furcsa színű volt és életlen. A tévén a kép lelógott amit nem tudtam helyreigazítani bármit állítottam driver-ből. Pár hónappal később GT 555M-mel próbáltam ugyan azzal a tévével, ugyan azzal a HDMI kábellel (amit most is használok) és elsőre működött mindenféle beállítás nélkül. A tévén nem változott semmi beállítás mert csak ki-be kapcsolják meg a csatornákat és a hangerőt változtatják rajta és ennyi.

Szóval én meg 2x próbáltam AMD VGA-t és elmondhatom hogy "borzasztó. ;) "

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#85) SylverR válasza Puma K (#84) üzenetére


SylverR
senior tag

Pedig annak érezhető akkor is.
Szerintem vannak normális AMD processzorok, hisz nekem is az van. Mondom, nem érezhető, hogy baj lenne vele. Ráadásul a benne levő IGP-t használom megjelenítésre egyelőre. S bár arra számítottam, hogy nem sok mindenre lesz elég... Meglepően erősnek mondató.
Nem azon kell folyamatosan lovagolni, hogy dehát az i7 gyóóóóóóóóóóóóóóóóóóósaaabbbbbb... Kit érdekel? Az se érdekel, hogy van i5 is. Az érdekel, hogy átlag Józsika számára, egy A6, A8 teljesítménye bőven elegendő. Cserébe olcsó is.
Tudod, "AMD, smarter choice".

Érdekes, nekem az ősrégi monitorom is felismerte az APU, sőt a régen szerzett 3650 is. Ott valami nagyon nagy baj lehetett. Esetleg rossz drivert kapcsolt be a monitorhoz a kindóz. Nem hiszem, hogy lenne ilyen "driver-hiba". Én még nem találkoztam ilyennel.
Képi hiba? Ohóó. Én is tudnék ám mesélni az nVidia tv-outos dolgairól. ;] De nem fogok, mert semmi értelme.

Azt tessék már megérteni, hogy mindkét gyártó drivereiben vannak bugok. Egyiké egyik konfiguráción jön ki, másiké másikon! Ha az adott konfigon, szoftverkörnyezetben hibázik az AMD kártyája, cseréld. Mit bánom én. De a hozzá nem értő ember mikor idejön, csak azt látja, hogy "sz@razáemdé". Ezt pedig nagyon nem kellene...

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#86) Puma K válasza SylverR (#85) üzenetére


Puma K
veterán

Neked az véleményed nekem meg más a saját és ismerőseim tapasztalatai alapján.

Szép napot.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#87) Sanya válasza Puma K (#84) üzenetére


Sanya
nagyúr

én egy nvidia laptopot kötöttem össze egy 2008-as és egy 2010-es lcd tv-vel HDMI kábelen keresztül, ami meghajtotta: Nvidia gtm 425 mobil vga. Nem tudtam beállítani, hogy lássam a képernyő szélét, mindig csak a közepét mutatta.

Tehát akkor most se AMD-t, se Nvidiát ne vegyen senki, mert 2 fos TV, meg egy szar monitor a referencia?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#88) BlackPriest válasza Sanya (#87) üzenetére


BlackPriest
őstag

Csatlakozom, aposnak vettem valami kis nvidia zsugat, a fullhd tv-t nem kepes kezelni. Semmit nem jelent, ettol meg lesz nvidia kartyam, ahogy eddig is volt..m

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#89) Raysen623 válasza Sanya (#87) üzenetére


Raysen623
addikt

+1 :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#90) Mákosmetélt válasza Jack@l (#83) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Aha , azért idei hír, mert 5 éves sztori. Még mindig ugyan ez megy, ne aggódj... Ez sajnos nem kitaláció.

Éljenek a nyulak!

(#91) Jack@l válasza Mákosmetélt (#90) üzenetére


Jack@l
veterán

5 éve kezdtek el miatta pereskedni, és eddig húzták az ügyvédek, hátha kevesebbet kell majd fizetniük. Legalább a hírt értenéd meg amit beböfögsz...
Egyszerűen az amd szutyok procikat gyárt és szarik a versenyre(egy évvel később jöttek ki az FX-ek is gyengébb teljesítménnyel, de drágábban mint az i5-ök pl). Ennyi a történet.
Persze parasztvakítás (PR) az megy, csak mögötte nagyjából 0 teljesítmény és rá épített termék van.
Nem kell rá válaszolnod, nem vagyok semmilyen fan. Régen volt nekem is több amd procim, nagyjából az athlon xp-s korszaknál be is fejeződött a dolog, bár egy időben majdnem elcsábultam egy X4-esre...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#92) jedis válasza Jack@l (#91) üzenetére


jedis
senior tag

Szóval a világ egyik legnagyobb, és legnívósabb szórakoztató elektronikai cégének ( Sony ), és a világ ténylegesen legnagyobb szoftvercégének ( Microsoft ) lövésük sincs az igazi teljesítményről, és az egész szakértő bandájuk nem ér egy marék lepkef.ngot sem, mert ők is bedőltek a PR-nek ! :U
:Y :Y :Y :C :C :C :C :C

Tények:
A PH-s tesztek szerint, 18 tesztből ( játékok nélkül ) 9-ben az AMD jobb, 9-ben meg az I5 ! Van ahol kicsit jobb az I5, és van ahol kicsit az FX, de van olyan ahol sokkal jobb az I5, és persze olyan is van, ahol sokkal jobb az FX !

Az is tény, hogy az FX többet fogyaszt, de ezt meg a 10000Ft-al olcsóbb árával simán ellensúlyozza !

És még mi vagyunk a fanatikusok ! :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#93) SylverR válasza Jack@l (#91) üzenetére


SylverR
senior tag

Pont ott fejeződött be, ahol jobbá váltak a procijaik. Érdekes vagy. Athlon XP még lassú volt. Szvsz. Aztán jöttek a 64-esek, majd az x2-esek. Na azok már vertek minden intelt. De nem gond. ;] A Phenom 2-esek meg elverték a quadokat is. De az se baj. :U
Jahogy az első i7-tel nem értek fel? Az megvan, hogy mennyi pénze van az AMD-nek, és mennyi az Intelnek?
Majd ha ennek fényében tudsz véleményt alkotni, akkor nem leszel fanatikus. Most az vagy. :N

Nem!

(#94) Jack@l válasza SylverR (#93) üzenetére


Jack@l
veterán

Rohadtul nem érdekel mennyi pénze van, vagy hogy épp a szar kihozatalra hivatkozik. Engem az érdekel mit kínál mennyiért, egy és több szálon.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#95) SylverR válasza Jack@l (#94) üzenetére


SylverR
senior tag

8 magos FX 8 szálon szétveri az i7-et. ;)
Legalábbis a Sandyt. Szerintem az Ivyt is. A Haswellt nem tudom. Azt lehet már nem. Bár a magasabb órajelű lehet azt is. :B

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#96) MongolZ válasza Puma K (#84) üzenetére


MongolZ
addikt

Te ritka nagy szopórolleren vagy.

HD4730-cal szintén 1680x1050-es felbontást használtam. 5650M-et használok most perpill. Amiket leírtál, azok nálam egyáltalán nem jelentkeztek.
Nem is értem, hogy az egész fröcsögésed hogy jön ide.

(#52) Polllen: Ha már külföldi szavakat használsz, akkor használj helyesen: puffer, nem buffer.

"És mint mondtam egy ilyen értékesítési láncban, ha hiszitek, ha nem, a szállítási költségek a többi költséghez képest alacsonyak. Azért is láncnak hívják, mert benne van minden. (adminisztráció, tárolás, kezelés, stb-stb)"

Aha, ezt hisszük most. Aztán ha valaki egyszer fogná és kiszámolná, hogy mi mennyibe kerül, rájönne, hogy nem, a szállítás igenis sokat nyom/nyomhat a latban.

"Azt pedig el kell felejteni, hogy valami úgy éri meg, ha komplett kamiont rendelsz. Az éri meg, ha annyit rendelsz, amennyire szükséged van."

Nem egészen érted, hogy mire gondolok.

Sajnálom, de elméleti szakemberekkel inkább nem vitatkozom :/

(#97) Puma K válasza MongolZ (#96) üzenetére


Puma K
veterán

Már rég leszálltam a szopórollerről mikor eladtam az utolsó AMD-s cucomat is.

Ha nektek a tapasztalat megosztása offban fröcsögés akkor sajnállak titeket.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#98) Polllen válasza MongolZ (#96) üzenetére


Polllen
nagyúr

Angolul buffer az, de nem is az a lényeg. Szakmai vitára nyitott vagyok, hogy pl. ilyen termékeknél milyen lenne az ideális ellátási lánc, de amíg csak személyeskedésre futja, hanyagoljuk egymást.;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#99) Armi1P


Armi1P
csendes tag

Hát igen, furcsa is lenne, ha egy AMD-s hírnél ne alakulna ki intel-amd fan szidkozódás! :C

(#100) Hobbbyt válasza Puma K (#84) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az én VGA utam a következő:
S3 Trió, GF2 MX400, Riva TNT2, Ati Radeon 9500, 6600GT, X1950pro, HD3870, HD4850, HD4870, HD5850 És utolsó a Mobility Radeon HD5470 ami most is megy.

Jelenleg a laptop összes kimenete foglalt.. (HDMI-re van kötve a projektor (1280*800) és a házimozi, D-Sub-ra a 24 colos (1920*1200) monitor.. plusz a saját kijelző 1366*768-al.) Mindig azonnal felismeri, és szépen kezeli a kijelzőket. És ezeken kívül még tucatnyi egyéb megjelenítővel volt dolga.. de sose volt semmi probléma vele. Szóval csak a driver vagy az user hiba jöhet szóba.. :)

Én VGA fronton erősen az Ati felé húzok.. de sose ez volt a szempont. Mindig próbáltam a számomra elengedő teljesítménnyel rendelkező legjobb ár/érték arányúakat venni. A képminőség és megbízhatóság terén az nVidia a 6600GT idejében felért az ATI szintjére, és azóta "Egyik kutya másik eb".

Ha most vennem kéne VGA-t talán Maxwell-es nVidiát vennék a kedvezőbb fogyasztás miatt... de a másik oldalt ott van a Mantle API és az AMD TrueAudio. Szóval nehéz dolog.. DE Szerencsére van IGP ami huszárvágással megoldja a problémát :D

Prociban Intel.. AMD-nek jelenleg esélye sincs.. :P

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.