Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Epic... :DDD

Mondjuk júniusban lehet veszek egy 6600-t, uh még jó is lehet, ha addig kiderül, hogy mit adnak...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) #25954560


#25954560
törölt tag

szuper kep, barki is csinalta :C

(#3) Hopkins95 válasza #25954560 (#2) üzenetére


Hopkins95
addikt

+1 a képre, jót derültem rajta, igazából az miatt kattintottam a cikkre. :))

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#4) Chiller


Chiller
őstag

Azért ez valahol "fenomenális".

Amikor megjelentek a kártyák, és tényleg minden egyes eladás számított plusz konkrétan napokat kellett ténylegesen küzdeni, több embernek hogy _egy_ embernek legyen, akkor semmi nem volt. (holott vehettem volna nvidiat is, mert azért tizedannyit kellett volna küzdeni)
Pedig talán azon múlt az AMD vga részlegének az "úgymond" élete, mert lehet beszántották volna.

Erre most, hogy már mindenki várja a kövi szériát, és talán már van is "elég" raktárkészlet (értsd: nem 10 darabot kap egy 450 milliós EU piac, mint releasekor)... meglépik ezt...

Hát, nem elegáns, nem elegáns. Hogy finoman fogalmazzak. Persze értem én, mi le vagyunk szarva, minden chip ment a konzolokba, ésatöbbi.... csak hát pont hogy minket nem kéne leszarni, mert ha mi nem vagyunk, akik veszik a high end kártyákat, akkor már 15 éve vége lett volna az ATI/AMD-nek.

*szerk: bármikor megveszek 1000+ eurós kártyát, mert a fizetésem 3x ennyi, nem a pénz/gift a lényeg.... csak megint visszajöttek a régi emlékek, és a végtelenül elb*szott release. Amit most még tetéznek.

[ Szerkesztve ]

(#5) tlac válasza Chiller (#4) üzenetére


tlac
nagyúr

amikor megjelentek a kártyák, akkor még pont nem kellett küzdeni értük

tavaly ősztől év végéig, amikor a legnagyobb hajrá volt, akkor adtak két játékot mellé (far cry 6, resident evil village)

(#6) Hawk1979 válasza Chiller (#4) üzenetére


Hawk1979
őstag

3000eurót keresel? Topik zárható... :DDD

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Arra a balesetre senki nem számított, hogy roham tempóban csökkeni kezdenek az új videó kártya eladások. ;]
Lehet hogy a kriptopiac zuhanásához az is hozzá járul, hogy roham tempóban kifelé szállnának az aktuális hardverekből, de most hogy a gamerek is a következő generációra várnak, nincs rá elég balek, akitől legalább a “biztosnak hitt pénzt” amit a hardverbe tettek, azt valóban vissza tudnák szerezni.
O.ó

[ Szerkesztve ]

(#8) arabus válasza Chiller (#4) üzenetére


arabus
addikt

Előbb vegyél hozzá a 3000-ből valami normális procit meg memóriát,ad hoc komplette normális konfigot ami kihajt egy kövi gen videokártyát.
Mert ez a mostani egy 6500XT-t sem hajt ki.
Vannak akik nem keresik ennek csak 10 %-át kemény munkával azok nagyon örőlnek majd egy 6400 mellé ingyen kapott kuponnak is.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#9) mater799


mater799
csendes tag

Már a kódok is áldozatául estek az ellátási problémáknak. :DD

Ha kell valami akkor keress privátban itt az oldalon vagy írj egy sms-t.:) Crosshair VII Hero | R9 3900X | 32GB 3600 CL16 Trident Z | RoG 5700XT | Samsung 870EVO 1TB | Samsung 860QVO 1TB | WD Green 3TB | Cooler Master MasterWatt Maker 1200 Titanium | Fractal Design Meshify S2 TG

(#10) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Bóvli gamék helyett inkább zárcsökkentéssel próbálkozzanak, az jobban be szokott jönni nekünk.

(#11) Chiller válasza tlac (#5) üzenetére


Chiller
őstag

6800XT-t? Dehogynem kellett, még külföldön is lehetetlen volt szerezni hónapokig...

[ Szerkesztve ]

(#12) #25954560 válasza Hawk1979 (#6) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem gondoltam h olyan kevesbol is meg lehet elni ;]

(#13) E.Kaufmann válasza Hawk1979 (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez olyan, mint a harminc centi ;]
Ugyanakkor nekem is az az érzésem, hogy a jó anyukájukat, mi támogattuk meg, és értem, hogy profitmaximalizació, de valahol üzleti érdek is a régi támogatóit megjutalmazni, mert jöhet még kutyára libazsir... vagy kerozin... vagy hogy is mondják...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) #16939776 válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

Zakciót bármikor, bármilyen indokkal vissza tudják vonni zarcvesztés nélkül.
A zárcsökkentést nem. :)

(#15) Dr. Akula válasza #16939776 (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó, de nem azt mondtam nekik mi a jó, hanem hogy nekünk. :)

(#16) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Már a kép miatt megérte. :DDD

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#17) nubreed


nubreed
veterán

Mostanában viszont egyre jobb a piac ellátása, gyakorlatilag a listaár közelében lehet találni bizonyos hardvereket, és még raktáron is van belőlük.

Csak nem Magyarországon. Raktárkészlet már valóban van, de a listaártól még nagyon messze vagyunk így is, bár javult a helyzet de koránt sem ideális.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18) Aprósólyom válasza tlac (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Megerősítem. Erre emlékszem én is.

Jevons paradox

(#19) podtibi válasza Chiller (#4) üzenetére


podtibi
senior tag

"mert ha mi nem vagyunk, akik veszik a high end kártyákat, akkor már 15 éve vége lett volna az ATI/AMD-nek." Hát persze. ;]

Ezt inkább rád bízom.

(#20) ttt


ttt
senior tag

Kapják be. Amikor én vettem az Rx480-t akkor igértek, hogy majd lesz meglepi. Reggeltem.
Lett is meglepi: ló.f..t adtak, kb egy évig hittem, hogy egyszer csak tényleg lesz valami tartalom, de semmi. Korábban az nv-vel volt hasonló, akkor 6 cd-t kaptam ajándékba, telis-tele... sharewera sz.rokkal meg egy hűdef.sza kártya vagyok demóval.
Uh. nekem majd az árcsökkentéssel adnak el legközelebb kártyát, ja meg nekem is 3000 júrót kell keresnem :P

(#21) Aprósólyom válasza ttt (#20) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Talán még a kereskedelmi egységtől is függött, hogy kaptál-e hozzá vagy nem. Én anno egy RX 460-t vettem, mert adták hozzá Quake Champions-t, ami megjelenéskor 10k magyar forint volt.
Mára ingyenes lett ez a játék... :DDD

Jevons paradox

(#22) olymind1 válasza ttt (#20) üzenetére


olymind1
senior tag

Jó lenne azért tudni, hogy milyen játékokat adnak vagy lehet választani majd. Ha RX6600 mellé lehetne választani 2-3 normálisabbat, 330€-ra leakciókzva már elgondolkodtató lehet az a kari, bár lehet megy az még lejjebb is.

Ryzen 2600 mellé jól jött a Division 2, meg a World War Z, mikor már a proci is csak 140€-ba került.

(#23) Lessmessino


Lessmessino
csendes tag

Anno 46 ezerért vettem az rx 570et, 10ért eladtam a world war z-t és a division 2-őt ami mellé járt, így mindjárt csak 36 ezer volt a kártya :DD ma meg azért a kis pénzért meg se érné eladni őket, nem segítene a kártya árán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.