Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Az átlagos igény valahol 250-300W környékén kezdődik, nem 450W szintjén... :U

Egyébként nem lenne rossz. Vajon ki szállítja a belsejét?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Apollyon válasza Cifu (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jelen!
Nálam 300W-os táp van pont. 250W kevés lenne, de mondjuk nem igp-vel tolom.

A 700W egyébként már nem 1080 Ti szint?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) spank0309 válasza Apollyon (#2) üzenetére


spank0309
tag

Én sima 1080-al tolom, 550w EVGA táppal.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#4) .mf


.mf
veterán

"A termékek a 80 Plus minősítés Bronze fokozatát szerezték meg"

Helló 2008 :U

"Az aktív PFC-vel dolgozó tápegységek 450-től 700 wattig fedik le az igényeket, ami tulajdonképpen a gépek jelentős részének elég is."

Nem, hogy elég, hanem sok is. A gépek jelentős részében egy 50-80 W-os proci és ha egyáltalán van, akkor egy 50-100 W-os videókártya van. Igény a 100-150 W-os paneltápokra is lenne, csak a kínálat elenyésző.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) NorbixD válasza .mf (#4) üzenetére


NorbixD
tag

Mellettem pont egy i5 8400 teljesít szolgálatot. Egy M2 SSD és egy sima SSD társul hozzá. Grafikus kártya híján túl sok minden nem fogyaszt számottevő energiát. Ez is a 200W alatti kategória bőven. Mégis irodai, fejlesztői munkára bőségesen megfelel.

Egyetértek, Bronze minősítéssel talán már elvi szempontból se vennék tápegységet. A felvázolt géphez egyébként egy BeQuite 350W választottam.

[ Szerkesztve ]

(#6) bazsi83vp válasza NorbixD (#5) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Én is egy Gold táppal hajtom az asztalit.
Az unió helyében simán betiltanám a 80+ (sima, még nem bronz) minősítést el nem érő tápok forgalmazását és ezt emelném a bronzig 5 évre rá.

(#7) Chp


Chp
őstag

Üvölteni tudnék mérgemben elvörösödött fejjel, hogy miért csak ilyen nagy tápok érkeznek mindenkitől... Tudom, hogy Gabe Newell nem tud háromig számolni, de a táp gyártók és matricázók eleve nem ismerik a számokat 4 alatt... Felháborít, komolyan mondom.

(#8) bobalazs válasza Chp (#7) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Főleg hogy a leírásomban lévő konfig fogyaszt max 200w-ot, egy 300w-os táp vígan elvan vele.
Játék közben meg 120-150 watt körül alakul.

Minek akkor nekem 500w-os táp? Osztom a véleményedet.

Kiváncsi lennék a belsőre is.

[ Szerkesztve ]

(#9) Chp válasza bobalazs (#8) üzenetére


Chp
őstag

Köszönöm! :R Én is beérem 80-100W-tal.

Szerk.: S még dVGA-d is van. Mily' csodás, nem? Ordenáré nagy rejtély számomra ez az irány amit a gyártók képviselnek.

[ Szerkesztve ]

(#11) bazsi83vp válasza #68686080 (#10) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szerintem ezt mindenki érti, lásd (#8) bobalazs kommentjét "....fogyaszt max 200w-ot, egy 300w-os táp vígan elvan vele."

Igen, ezeket a tápokat illik az 50% de még inkább a 60% körüli max terhelésen járatni. Kell a tartalék, hogy az esetleges teljesítménytüskék ne okozzanak gondot. Itt akkor van gáz, amikor több mint kétszeresen túlméretezi valaki ezt a tartalékot.

(#12) Cifu válasza #68686080 (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

"Tessék megnézni egy hatásfokgörbét és kiderül miért jár jól a villanyszámlával hosszabb távon az aki kétszer akkora tápot választ megvételre mint amekkora a felvett teljesítmény indokol."

Tessék, nézzük:

230V esetében 50%-os terheltségnél nagyjából 91,5%-os hatásfok, 80%-os terheltségnél cirka 90,5%-os hatásfok.

Majd számold ki nekem, hogy a nagyjából 1%-os hatáfok különbség mekkora megtakarítást jelent mondjuk 4 évre levetítve, és hogy egy kétszer nagyobb teljesítményű tápegység a felárát hány év vagy évtized alatt hozza vissza... :U

Ezt az 50%-os marketing marhaságot is hányan megkajálják... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) bazsi83vp válasza Cifu (#12) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nem is azzal van baj, hogy nem konstans 80%-on járatja a gagyibb tápokat (a gagyibb tápoktól ered a max 50% csúcsterhelés egyébként, bár azt is túlzásnak tartom)
Inkább az, hogy ezt eléggé általánosítva kezelik sokan és hülye módon megveszi 10-20 mátyással többért feleslegesen az erősebb tápot. Ahelyett, hogy venne a ~250 wattos csúcs mellé hozzám hasonlóan egy 400-s aurumot (350 akkor még sajna nem volt, az lett volna az igazi, cca. 70% terhelés és bőven belefér az indítási csúcs stb.), vagy bármilyen másik jobb minőségű tápot... meglenne vele a jobb hatásfok mellett, az egyéb beépített védelmekről ne is beszéljünk. Mert ugye azok minek az első füstjelig. :D

Igaz, amikor azt vettem, annyi volt a 650-850-es ilyen-olyan gagyi táp, ahogy ma is... a hülyének megéri. Csak azt látják, hogy a grafikonon dupla magasan van a pont 45%-nál mint a végén és kész.

(#14) Scholes9 válasza Cifu (#12) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Na erről van szó :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.