Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Malachi válasza p87 (#47) üzenetére


Malachi
addikt

én nem akarom elrontani az összeesküvés elméletedet, de olvastad a cikket?

"A mobiltelefonos iparág teljes nyereségének több mint háromnegyede az Apple számlájára vándorol."

"az áprilistól júniusig tartó negyedév során a teljes mobil szektor forgalmának 43 százalékát az Apple generálta, mely mellett az összes nyereség 77 százaléka is a zsebében landolt."

érted.

a forgalomról meg annyit, hogy jó jelzés ez az Apple felé, semmi nem tart örökké főleg egy olyan területen, mint a mobiltelefonos ipar, de azt javaslom majd nézzük meg a harmadik és negyedik negyedéves eredményeket is, miután bemutatták az újphone-t. pikkpakk elfelejti majd mindenki ezt a negyedévet. :D

(#52) vanye válasza =Mentor= (#44) üzenetére


vanye
senior tag

Kicsit sok Nokia-adat lebeg ebben a topikban, így ideje rendet vágni.
Az a 80 millió butafon ez alapján inkább 73.5 - 2012 Q2-ben. Ehhez jön még 10.2 milliónyi eladott okostelefon, amivel így a vége 83.7m mobil 2012 második negyedévében. Ha ezt felszorozzuk néggyel, akkor lazán 300 millió mobil felett járunk. (Bár ez nem több, mint játék a számokkal.)

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#53) edward2 válasza Xaels (#50) üzenetére


edward2
addikt

Mobil fronton mondhatjuk hogy igen már elbuktak.

Továbbá elbukás alatt arra gondolok, hogy a cég teljes bezárása. Akiket felsoroltál nekik van teljesen más ágazatuk is nem csak mobil így valószínű túl fogják élni bár Sony remegett már meg.

Nokia, RIM, HTC viszont 1 pálcások ha ezt kilövik nekik vége. 2nek már kb. kilőtték csak épp dőlnek.

(#54) #56573440 válasza vanye (#52) üzenetére


#56573440
törölt tag

nagyon szép matekpélda. kérlek vedd bele az eladott darabszámok mellé a nettó nyereséget is. ohhbocsi. az negatív? tényleg szép hogy eladott több butafont (amihez "szerencsére a cégünk is hozzájárult, azóta is szidok mindenkit aki eszembe jut ezzel kapcsolatban) mint bárki más, de a tény tény marad. még ez az eladott darabszám is csökkent, a mérlegük ebben a szegmensben pedig negatív. ha ezek után is azt mondod hogy a nokia nem a nevéből "él" (szerintem haldoklik de ez más kérdés) akkor van egy rossz hírem...

(#55) Gadgetfan_ válasza p87 (#47) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Mivel teljes mobil iparágat írnak, elképzelhető, hogy ebben benne van az Apple mobilhoz kapcsolódó egyéb bevétele is (Apple store, licencek stb...), nem csak pusztán az iPhone-ok eladása.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#56) Piera23 válasza bagkri01 (#38) üzenetére


Piera23
tag

Nem tévedhettél sokat, bár talán a 200-hoz közelebb van. DE!! azon a pólón ami rajtad van, szerinted mekkora haszon van?? mert ha nem turkálóban vetted, akkor igencsak sokszorosát hagytad ott az üzletben az előállítási árnak. Akkor most kapja be az egész világ?? és ezt még annyi mindennel el lehetne sorolni...

(#57) vanye válasza #56573440 (#54) üzenetére


vanye
senior tag

Negatív mérleg? A Nokia-haterek Jolly Jokere. ;] Csodálkoztam volna, ha nem húzod elő...
Nekem is van egy rossz hírem: "sajnos" még a Samsung is gyárt butafonokat (igen, a NAGY Samsung...), ugyanis ezek a telefonok (most figyelj!) pont alkalmasak arra, hogy telefonok legyenek, ugyanis (most figyelj!) lehet velük telefonálni! ;) Ezért veszik még mindig a butafonokat. Nem csak Nokiát, de Samsungot is.
Ha már kérdezted: a Nokia abból él, amit eddig a mobilpiacon elért. Nem többől, nem kevesebből. Ezt azért nagy szó, mert akad olyan piaci szereplő, aki... khm... nem pusztán abból él, amit ő maga összehordott.

Stern des Südens!

(#58) Totheground válasza vanye (#57) üzenetére


Totheground
addikt

Jolly vagy sem, a Nokia részvények a béka segge alatt vannak, és nem véletlenül (igen, tudom, hogy nemrég emnelkedtek valamit, de az elhanyagolható az elmúlt időszak csökkenő trendjéhez képest)

Amúgy meg húzd ki a tüskét a hátsódból, a tényközlés nem haterség. A mostani telefonom előtt csak Nokiám volt, 3210 től kezdve 6600n át egy csomó.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#59) #56573440 válasza vanye (#57) üzenetére


#56573440
törölt tag

elhiszed hogy pont senkit nem érdekel hogy mire alkalmasak azok a telefonok? én legalábbis tudom hogy a céges 30+ darab c5-03 közül vagy 20 néha telefonálásra sem alkalmas... ez nem ütőkártya, csak az olyan elvakultak szemében mint te vagy mondhatnék pár nevet. egyszerű ténymegállapítás. dobálózhatsz számokkal hogy éves szinten 300 millió eladott készülékük lehet, erre csak annyi a válasz hogy éves szinten akkor közel 4 milliárdot buknak. ők belátták hogy rossz utat követtek, és most próbálnak valamerre vergődni az ms hátán. neked ezt belátni nehéz?

egyébként ugyanezt írnám ha az alma, a samu produkálna ilyen negyedévet, és valaki beröfögné hogy a fél világ a készülékeit veszi akkor is.

(#60) christopher2


christopher2
csendes tag

Hallottam és olvastam már arról, hogy az iPhone-okat Kínában rossz körülmények között szinte ingyen munkaerővel rakják össze. Így nem csoda a hatalmas profit, és nem is szép dolog kihasználni 1 ország munkaerejét. Ez nem csak az Apple sara, valószínű majdnem minden gyártó ezt csinálja.

Sony Ericsson K310i->Motorola V550->Nokia 5130->LG Optimus 7 E900->Sony Xperia U->Nokia Lumia 520

(#61) vanye válasza Totheground (#58) üzenetére


vanye
senior tag

Ühüm... Akkor tiszteletteljesen megkérdezném: hogy a fészkes fenébe kötődik az a tény, hogy a Nokia veszteséges ahhoz, hogy még mindig jelentős gyártó, s még mindig veszik a telefonjait? Hmm? Ezt Te sem tudod, de azért a seggemmel remekül el vagy foglalva.

(#59) blackrulz:

Ezt a veszteséget senki nem vitatja. Tény. Azt viszont annál inkább, hogy akkor ennyi volt, s a Nokia ezzel megszűnt jelentős gyártónak lenni.
Tegnap amúgy javasolta már valakinek, hogy ha már annyira rá van izgulva a pénzügyi dolgokra, akkor látogasson olyan oldalakat, ahol 0-24 órában orrba-szájba csak ezeket kapja.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#62) fordfairlane válasza christopher2 (#60) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha nem csak az Apple csinálja ezt, akkor ez egyáltalán nem magyarázat az Apple nyereségességére.

x gon' give it to ya

(#63) Totheground válasza vanye (#61) üzenetére


Totheground
addikt

Barmi egyszerű. Egy veszteséges gyártó nem marad sokáig jelentős. Nézd meg a RIM-et. A Nokia is remekül halad abba az irányba. Hogy ezt te elfogadod vagy nem, abszolute semmit nem jelent.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#64) Gadgetfan_ válasza christopher2 (#60) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Te most pottyantál ide a holdról? :DDD

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#65) edward2 válasza Gadgetfan_ (#64) üzenetére


edward2
addikt

Most regisztrált a curiosityn keresztül.

(#66) Mogcaa


Mogcaa
aktív tag

folyamatos innovációó?? pl???

(#67) Mogcaa


Mogcaa
aktív tag

folyamatos innovációó?? pl???

(#68) vanye válasza Totheground (#63) üzenetére


vanye
senior tag

Amíg van mögötte likvid tőke, amit be tud vetni, ha kell (márpedig van) addig a cég anyagi helyzete stabil. Nyilván aggodalommal tölti el őket mind maga a veszteség, mind annak mértéke, de ettől nem fognak még holnaptól újra gumicsizmákat gyártani.

Stern des Südens!

(#69) freeknight


freeknight
őstag

A teljes mobilos üzletág profitjának 77 %-a???? Ilyen nincs, az lehetetlen. Tény, hogy jók mobilos fronton a felsőkategóriában, meg jól megy az appstore is, de ezt akkor is kizártnak tartom. Plusz nem látom a pontos bevételeket. Az Apple-ét, a többi gyártóét, meg a szektor összesített bevételét. Ezek nélkül számolgathatják a százalékokat, csak nincs értelme, és én meg nem hiszek a cikknek :U

(#70) lcee79


lcee79
őstag

Ebből a cikkből pont az derül ki amit eddig is tudtunk, hogy az apple telefonjai 2x drágábbak, és sokkal nagyobb haszon van rajt mint más amúgy is drága telefonokon.
Így természetesen nagyobb haszna annak lesz aki sokat tud eladni egy drága termékből is.

Az apple zsenialitása hogy a vevők ennek még örülnek is, és büszkék rá hogy irreálisan sok pénzt kiadhattak egy telefonra :)
(annyit nem tud egy telefon sem amiért megéri kiadni ~250.000 ft-ot...)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#71) fordfairlane válasza lcee79 (#70) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az, hogy mi mennyit ér nem objektív dolog, és nincs rá objektív mérce. Egy dolog leginkább annyit ér, amennyit hajlandóak érte kifizetni.

x gon' give it to ya

(#72) Einstvan


Einstvan
aktív tag

"...az elmúlt negyedévben mindössze 26 millió iPhone talált gazdára, mely nem csak az előző negyedéves eredmények mögött marad el, de a Samsung 50 milliós eladásai mögött is"

Kérdés: Az a 71,1% nyereség milyen összetevőkből áll?

(#73) lcee79 válasza fordfairlane (#71) üzenetére


lcee79
őstag

Az hogy mennyit ér, az azt jelenti, hogy egy átlag ember aki mondjuk 100.000-150.000 ft-ig keres havonta, (ez már a minimálbér majdnem 2x-ese) annak irreális összeg kiadni egy telefonra.
Akinek sok pénze van annak ugye megváltozik az értékrendje, és más dolog a drága más az olcsó...
Aki új Mercedest vásásrol készpénzből, annak biztos más a drága, mint aki kenyeret hitelből ... (a másodikból többet láttam...)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#74) fordfairlane válasza lcee79 (#73) üzenetére


fordfairlane
veterán

Amikor mi vettük anno a Commodore 64-et, nemhogy messze több volt egy havi fizetésnél az ára, hanem ráadásul még a személyenként dollárkeret miatt négyen kellett kiutazni érte. Egy játékgépért. Szóval ne mondja meg nekem senki, hogy kinek mi éri meg, csak mert az nem tükrözi 100%-ban az ő nézeteit.

Persze, kenyeret hitelből. Nyilván most róluk beszélünk, ők a célcsoportja az olcsóbb, "megéribb" telefonoknak. :DDD Demagóg marhaság.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#75) lcee79 válasza fordfairlane (#74) üzenetére


lcee79
őstag

Én már akkor vettem commodore-t amikor már nem kellett érte külföldre menni :) (ha jól emlékszem 93-ban vagy 94-ben lett nekem...)

Én azt nem értem csak, hogy hogy lehet ennyi ember akinek megérte megvásárolni (csak a magyarországival foglalkozom, külföldön más árak, szolgáltatónál meg szinte ingyen van ez is)
A másik, hogy aki megveszi miért lesz egyből fan is...

Én már vettem sokféle telefont (iphone nem volt köztük) de egyiknek sem lettem a fan-ja.
Én pl nem örülnék, ha kiderülne, hogy egy olyan készülékem van amiért azért fizettem annyit hogy a cég nagyobb épületbe költözhessen, és nagyobb pénzeket kapjanak a vezetők...

Én nem mondom hogy rossz lenne egy iphone, de azt mondom, hogy sosem volt a legjobb alternatíva számomra, mindig találtam jobbat nála, és mellékesen még olcsóbb is volt. (még ha nem is sokkal, akkor is...)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#76) fordfairlane válasza lcee79 (#75) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én azt nem értem csak, hogy hogy lehet ennyi ember akinek megérte megvásárolni...

Egyrészt mert ezt ismerik, másrészt, mert véleményem szerint az átlagember számára egész egyszerűen az iPhone a legjobb okostelefon.

Ha röviden össze akarnám foglalni, valahogy úgy a legjobb, hogy sem nem műszaki paraméterek, sem nem bekerülési ár, sem nem szoftveres bővíthetőség, vagy sokoldalúság, vagy más, specifikus szempontok alapján nem a legjobb okostelefon, inkább abban a legjobb, ahogy ezen szempontok mixtúráját alkotja a készülék, és a mögöttes szolgáltatások (store).

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#77) lcee79 válasza fordfairlane (#76) üzenetére


lcee79
őstag

Én sok emberrel szoktam beszélgetni, és ha telefon szóba kerül, akkor a nagyobbik hányad azt mondja, hogy "nekem a telefon csak telefonálásra kell"
Volt akinek ezek között iphone-ja volt... (biztosan talált volna olcsóbb megoldást is :) )

Az iPhone kezelése, és funkciók valamiért nagyon tetszik azoknak az embereknek akiknek nincs kimondottan informatikai végzettsége, képzettsége, ez jó dolog is, de ők nem is fogják kihasználni hogy az appstore-ról töltögetnek mindenféle programokat...
"Inkább nem, nehogy valami olyat csináljak, aztán majd fizethetek"

Szóval a lényeg hogy nem a telefonnal van a baj, hanem az árazásával, aki megveszi az akkor legalább használja is ki :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#78) Touch-ko válasza p87 (#45) üzenetére


Touch-ko
őstag

Azert csokken, mert nagyon sok user kivar. Ennyi. Ez kifuto termekeknel teljesen normalis. Jon majd az uj verzio es emelkedni fog.

(#79) [edy] válasza lcee79 (#75) üzenetére


[edy]
tag

Talán azért lesz az ember egyből fan , mert krva jo telefon esetleg? Utóiratnak meg annyit , hogy szerintem nem olyat találtál ami MELLÉKESEN olcsóbb , hanem olyat ami olcsóbb :) Mindenkinek saját értékrendje határozza meg mi a drága. Nekem pl az 50k-s HTCm volt drága. Szivesebben adtam ki azt a 250enet olyan telóért , ami könnyíti az életem , nem nehezíti... És alig várom az új iphonet 250ért , mert az még tökéletesebb lesz :)

Edy

(#80) lcee79 válasza [edy] (#79) üzenetére


lcee79
őstag

A HTC one X-re azért nem mondanám, hogy sokkal olcsóbb mint egy iphone...(2 éves hűséggel 160.000 T-mobilnál...)
De minden szempontból jobban megfelel nekem... Nekem a 3,5-ös kijelzővel túl kicsi, és ha 50.000 ft lett volna egy iphone ekkora kijelzővel, akkor sem vettem volna meg...
Esetleg majd a későbbiekben, ha lesz olyan iphone ami megfelelő paraméterekkel rendelkezik, akkor talán kiadok annyi pénzt.
Arról meg nem is beszélve hogy leginkább a 18 éven aluliak nem adtak ki érte pénzt, hanem a szüleik vették neki, sőt lehet hogy elmehetek 22 éves korig is...
Tehát ők simán csak kérték és ha a szülö megtehette megvette a gyermekének...
Én saját pénzen vettem a telefonom, ha nem felel meg minden szempontból, biztosan nem fogok érte semennyi pénzt sem kiadni az biztos.

De itt továbbra is az a lényeg, hogy a haszon az apple zsebében van mert nagy az árrés...
Többieknél meg mindnél kisebb...

Persze azért forumokon lehet olvasni, hogy iphone-ról jött pl HTC ONE X-re
szóval fan egy időre, aztán megunja...

És amúgy ezzel "FAN"-al arra akartam utalni, hogy vannak fontos dolgok az életben, amit az ember miután megtapasztal már nem fog tárgyakért rajongani, tárgyaktól függeni...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#81) #56573440 válasza lcee79 (#80) üzenetére


#56573440
törölt tag

"De itt továbbra is az a lényeg, hogy a haszon az apple zsebében van mert nagy az árrés...
Többieknél meg mindnél kisebb.."

és ez mégis ki hibája? és hiba e egyáltalán?

(#82) Dante32


Dante32
tag

A tények azt mutatják,hogy nem az a nyerő,ha mindenki ízlése és egyéb megfontolások alapján választhat egy széles palettáról,hanem az,ha egy olyan telefonnal árasztod el a piacot ami sokak igényeinek megfelelő.A számok az almát igazolják.

(#83) Kinder válasza fordfairlane (#27) üzenetére


Kinder
senior tag

csak vicceltem :))

(#84) edward2 válasza Dante32 (#82) üzenetére


edward2
addikt

Hidd el a széles paletta rettenetes előnyt fog szerezni az 1 termékkel szemben, amikor az véletlenül nem fog annyira tetszeni a népnek...

(#85) sirály12 válasza [edy] (#79) üzenetére


sirály12
őstag

"Talán azért lesz az ember egyből fan , mert krva jo telefon esetleg? "
Én soha nem fogom megérteni, hogy rajonghat egy ember egy tárgyért! Egy szép autó, hát talán, egy jó motor, talán, de akkor sem minden áron! De egy telefon? Egy sima telefon! Na nee!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#86) Dante32 válasza edward2 (#84) üzenetére


Dante32
tag

Ahhoz azért a színvonalon/minőségen/optimalizáltságon emelni/javítani kell még.De persze csak keveset :)

(#87) lcee79 válasza #56573440 (#81) üzenetére


lcee79
őstag

Nem hiba... csak pofátlanság
De ez olyan, hogy én kitalálom, hogy én árulom a világ legfinomabb narancslevét, mert igazi narancsból facsarom stb stb
De cserébe mert ilyen finom árulom 5000 ft/deciliter áron.

Beszerzem nagyker áron a narancsot és kb 1 deci árán visszahozom 10 kiló árát :)
És ha ezt világszinten csinálnám akkor kihoznák, hogy én eladtam 100.000 pohárral, míg más gyártók több millió dobozzal és nálam van a pénz 70% a Hohes C meg 10%, a Lidl-s meg a többiek marad a maradék 20...

És azok aki nálam vették még örülnek is, hogy megvehették ugyanazt amit máshol olcsóban vették volna, de hát ez nem sima narancslé ez az LCEE79 narancslé :DD :))

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#88) #56573440 válasza lcee79 (#87) üzenetére


#56573440
törölt tag

mindig elfelejtem hogy nyári szünet van...
miért nem árulod a narancslevedet akkor? jah mert nem lenne rá vevő? ha lenne rá piac árulnád? naná... ha nem akkor más tenné meg helyetted amint észreveszi az igényt erre hidd el. erről szól az üzlet. aki morális vagy etikai kérdést csinál a realizált haszonból az nem való a cégvezetésbe.

fogyasztói társadalom van, és mindent annyiért lehet eladni amennyiért megveszik. se a samu, se az alma, se a sony senki de senki nem terézanya, hogy jófejségből csökkentsen árakat, vagy dolgozzon kisebb haszonkulccsal. ha tehetné elhiszed hogy még a zte is ilyen árrésen menne? csak nem teheti...

minden ami körülvesz túl van árazva. minden piacon megvan az almához hasonló, alacsony darabszám-hatalmas árrés jellegű cég. autóknál ferrari és társai, órákban a rolex, gamer laptopokban az alienware, és még sorolhatnám. ha nem ők, akkor más töltené be a helyüket.

továbbra sem értem hogy hol a gondod. vásárlóként kifejezted hogy neked bizony ez drága, hiszen nem vetted meg. innentől az alma eldönti hogy csökkenti az árakat vagy sem. egyelőre úgy tűnik hogy leginkább nem. a piac diktál.

(#89) Tapsi válasza lcee79 (#73) üzenetére


Tapsi
addikt

És ennek konkrétan mi köze az iPhone árazásához? Meg úgy összességében miért biznisz még mindig nyomni ezt a demagóg dumát? A Galaxy S3-nál sehol sem láttam ezt az ajvékolást az ára miatt, pedig az aztán tényleg túl van árazva. ;]

Csak mellékesen: ezzel a gondolkodásmóddal te milyen alapon vetted meg a Harman Kardon erősítődet jó pénzért, amikor a Tesco Value házimozi rendszer is képes hangot kibocsátani? Más szemében a szálkát, sajátodban a gerendát sem?

[ Szerkesztve ]

(#90) lcee79 válasza Tapsi (#89) üzenetére


lcee79
őstag

A galaxy S3 is naná hogy túl van árazva....
Az erősítőt több ok miatt vettem egyik hogy jobb a digital analog konverter jobb benn mint a többiben ugyanebben a kategóriában, szebb is, és 40.000 ft-al olcsóbban jutottam hozzá mint a rendes bolti ár :) Ja és akkor még nem sok erősítő volt a piacon ami tudta a true-hd-t és a DTS-HD master Audio-t, meg dcdi faurodja felkonvertáló is volt benne, és akkor épp pont volt pénzem...
Persze így sem volt olcsó...
Tesco erősítőt még nem láttam, de ha lenne vegyen az aki teljesen sötét...

Én ha ilyen dolgokról van szó megfizetem...
De ha már lehet a lehető legjobbért fizetek többet bizonyos keretek között...
Inkább fizetek a 4 magért, a nagy kijelzőért (és még sorolhatnám), mint a nagyobb névért...

(#88) blackrulz:
Az a baj, hogy nem vagyok elég bunkó ahhoz hogy egy kapitalista társadalomban vezető legyek...
De ha egyszer az leszek, akkor bejövök ide a fórumba hogy megtudd, hogy van iphone-om meg ferrarim, meg rolexem csak elveim már nincsenek...

azért nem láttam hogy csoró gyerekek mászkálnának ferrarikkal, meg rolex órában. De van aki inkább nem eszik de legyen iphone-ja... Ahhoz kicsi a különbség a termékárak között...
A ferrari 2 (vagy több) ház árába kerül, az iphone pedig csak mondjuk 100.000-el drágább mint amennyit ér :D

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#91) Tapsi válasza lcee79 (#90) üzenetére


Tapsi
addikt

"Inkább fizetek a 4 magért, a nagy kijelzőért (és még sorolhatnám), mint a nagyobb névért..." - mert szerinted ennyit tud az iPhone? Ugye vágod, hogy ezzel konkrétan a Mobilaréna tesztelőit köpted szemen, hiszen a legjobb telefonnak hozták ki annak idején. Ha nem hiszed, keress rá.

BTW a 4 maggal végre sikerült elérni, hogy ne akadjon a menüben a görgetés. Haddgratuláljak ehhez a lenyűgöző mérnöki teljesítményhez. :))

[ Szerkesztve ]

(#92) fordfairlane válasza lcee79 (#90) üzenetére


fordfairlane
veterán

Inkább fizetek a 4 magért, a nagy kijelzőért (és még sorolhatnám), mint a nagyobb névért...

Más meg nem fizet, más a márkanévért fizet, az appstore kínálatáért fizet, Steve Jobs iránti olthatatlan rajongásáért fizet, a presztízsért fizet. Lépj túl ezen.

x gon' give it to ya

(#93) Gadgetfan_ válasza lcee79 (#90) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"azért nem láttam hogy csoró gyerekek mászkálnának ferrarikkal, meg rolex órában. De van aki inkább nem eszik de legyen iphone-ja..."

Honnan veszed ezt a sok sületlenséget? Te odamész minden emberhez, akinek iPhone-t látsz a kezébe és megkérdezed, hogy honnan van neki, mennyi a család havi bevétele? Vagy csak van egy buta prekoncepció a fejedben ami alapján osztod az észt a témában. Én még nem hallottam senki olyanról, aki éhezne, semmi pénze, de azért iPhone-ja van. Ez egy orbitális nagy baromság, már ne haragudj.
Az élet nem ilyen bonyolult, nem kell semmi különöset képzelni a dolog mögé. Az iPhone egy nagyon jó telefon, óriási szolgáltatási háttér van mögötte, egyszerű kezelni, sokaknak teszik a külseje, gyorsasága és tudása, és vannak még akiknek meg fontos hogy menő is legyen a márka mindezeken kívül. Az iPhone +200E forint. Nos, akiknek fontosak az előbbiek, és van is rá annyi pénze, az megveszi ezt a telefont. Ennyi. Nem kell mögé látni semmi szektát vagy vallást, vagy valami perverz rajongást ami miatt még az éhezést is vállalják... :U

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#94) fordfairlane válasza #56573440 (#88) üzenetére


fordfairlane
veterán

mindig elfelejtem hogy nyári szünet van...

De az oviban is????!!!négy :DDD

x gon' give it to ya

(#95) lcee79


lcee79
őstag

Én szívem szerint remélem hogy akkövetkező iphone 2x ennyibe fog kerülni és ti lesztek az elsők akik megveszik :)

Ti tele vagytok, felvet benneteket a pénz... engem pedig nem.

Én főiskolai (mérnök-informatikus) diplomával, informatikai állással ahol 10 éve dolgozom sajnos nem keresek annyit sem nettóban hogy 16gb-os iphone-t megvegyem 1 havi keresetemből. De ezen a környéken nem számít rossznak a fizetésem... (mármint a fizetésből élő emberek közt) Feleségemnek is van egy enyémhez hasonló fizetése...
Ezen kívül van feleségem gyermekem...
Ha közölném a feleségemmel hogy el kell kezdenünk spórolni egy iphone-ra nem is lenne ideges miatta, simán kiröhögne.
Ahogy titeket is hogy itt istenítitek ezt a terméket (mert ez simán egy termék)

Nem hiszem hogy az a hülye aki nem veszi meg...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#96) fordfairlane válasza lcee79 (#95) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem istenítettük a terméket, senkit nem hülyéztünk le, te nem vagy vitaképes szellemi színvonalon. Összefüggéstelen baromságokat irkálsz, értetlenkedsz, hivatkozol szegényekre, aki állítólag iPhone-t vesznek, miközben láthatóan neked sem megy rosszul.

Maradjunk annyiban, hogy szerinted az Apple túlárazza a termékeit, meg hogy nem ér annyit, oszt ennyi. Megosztottad velünk ezen világfájdalmadat, minket viszont nem érdekelnek az egyéni szoc. problémáid. Zöld?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#97) Totheground válasza lcee79 (#95) üzenetére


Totheground
addikt

"Én főiskolai (mérnök-informatikus) diplomával, informatikai állással ahol 10 éve dolgozom sajnos nem keresek annyit sem nettóban hogy 16gb-os iphone-t megvegyem 1 havi keresetemből."

Na nemár. Nekem a kezdőfizum (nettóban) is bőven fölötte volt. Mondjuk az is igaz, hogy szerencsére egy jónevű egyetemen végeztem jó eredménnyel és elég sok nyelvet beszélek, de hogy m-i diplomás állással 10 év után nem keresel 200k nettót, azt nehezen hiszem.
No offense, meg nem is akarok a zsebedben turkálni, de ez meglepett.

"Nem hinném hogy kaposváron dolgozol"

Az is igaz. Meg nem is mindig az országban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#98) lcee79 válasza Totheground (#97) üzenetére


lcee79
őstag

Nem hinném hogy kaposváron dolgozol
Ja és a besorolásom (igaz hogy már nem vagyunk ktv-sek), de annak a bértáblának alapján volt, amiben benne van nyelvvizsga pótlék is az angolra meg a németre...
Szóval itt 200k-t az keres aki vezető
Sima beosztottak közül én keresek a legtöbbet az osztályunkon pont a diploma és a 2 nyelvvizsga miatt...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#99) Tapsi válasza lcee79 (#95) üzenetére


Tapsi
addikt

Azért azt ugye érzed, hogy az emberek ~99%-a nem gyári függetlenül veszi a telefonját, hanem szolgáltatónál előfizetéssel? Ez ugyanúgy igaz az iPhone-ra is, mint az összes többi készülékre.

Amúgy meg senkit sem érdekel a jövedelmi helyzeted, a feleséged pedig még kevésbé.

(#100) Malachi válasza lcee79 (#95) üzenetére


Malachi
addikt

és ezek mellett HTC One X-ed van? hm...hát nem kifejezetten egy olcsó telefon...

asszony tud róla? ;)

[ Szerkesztve ]

(#101) fordfairlane válasza Malachi (#100) üzenetére


fordfairlane
veterán

De az négymagos, az egész más. Az megéri az éhezést.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#102) lcee79 válasza Tapsi (#99) üzenetére


lcee79
őstag

T-mobilnál
iphone 4s 64gb 240.000 2 éves hűséggel, a 16-os 180.000...
Ha ténylegesen olcsón akarsz akkor 20.000 ft-os havidíjad lesz az előfizetésre...
Nekem ez volt a kiindulási pont, nem a független ár..

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#103) lcee79 válasza Malachi (#100) üzenetére


lcee79
őstag

A one x-re 40.000-et fizettem és havi 6800... minden extra szolg nélkül tehát 1 év után kell kifizetnem érte az összesen 122.000 ft-ot, az kb fele az iphone-nak.
Ehhez képest az iphone elég drága

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#104) Jojo5 válasza lcee79 (#103) üzenetére


Jojo5
őstag

akkor én a 118k-s I4 árával és a 6k alatti ikon előfizuval megfogtam isten lábát ?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#105) lcee79


lcee79
őstag

Na meggyőztetek...
Elmegyek veszek 2 iphone 4s 64GB-ot, hogy feleségemnek is legyen...
meg a fél éves kislányomnak egy 3GS-t hogy tudjon valamivel játszani a járókában...
és akkor lesz 43.000.003 eladott iphone már :D

Megyek is, nehogy elvigyék az utolsókat...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#106) Malachi válasza lcee79 (#103) üzenetére


Malachi
addikt

na látod, amikor meg én vettem, 28-at fizettem az iPhone-ért, havi 10-es csomaggal, amit addig is elhasználtam. aztán azt két és fél év után eladtam 45-ért és plusz 10k-ért vettem egy független 3Gs-t, amit majd valamikor télen eladok és veszek plusz 30-40-50k ért egy újat, megint előfizetéssel.

nem mondom, hogy nyomorgok amúgy, de nem kell azt hinni, hogy csak a pénzes juppiknak telik "drága" telefonra. ésszel is lehet.

(#107) fordfairlane válasza lcee79 (#105) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem tudom, feltűnt-e az intenzív trollkodásod közben, hogy az égvilágon senki nem akart rábeszélni iPhone vásárlására.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#108) #56573440 válasza lcee79 (#90) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah bocsáss meg. csak eljutunk oda hogy neked az egész rendszerrel van bajod, nem az almával. mert ennyi erővel randomoljál másik céget aztán mehetsz oda is.

"De ha egyszer az leszek, akkor bejövök ide a fórumba hogy megtudd, hogy van iphone-om meg ferrarim, meg rolexem csak elveim már nincsenek..." elhiszed hogy nem érdekel hogy mid van, hogy ki vagy, és főleg nem hogy miért?
nem a személyedet támadtam, a mondandódat.

most azt hiszed hogy jó lenne ha az alma kisebb árréssel dolgozna. reálisan talán 80k körüli független árakat is ki tudnának préselni ha nagyon akarnának. tehát előfizuval egy középkat teló árába fájhatna, részletre meg semmibe kvázi. mindenki boldog.

egész addig amíg a többi gyártó be nem csődöl, mert ilyen árversenybe nem tud beszállni. beszűkül a piac, az meg pont nekünk nem jó...

az alma szépen pozícionálta az árakat. az eladások rekordokat döntenek, innentől nincs miről beszélni....

ha meg a rendszerrel van bajod nyiss egy "de utálom a kapitalizmust" topikot ha még nincs, ez nem az.

(#109) talamasca válasza lcee79 (#103) üzenetére


talamasca
senior tag

Milyen fele az iPhone-nak???
Ember! Az iPhone független ára, ennyi:

A HTC X meg direkt a nélkülözőknek készül...
Mekkora egy vicc vagy! :)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#110) #56573440 válasza talamasca (#109) üzenetére


#56573440
törölt tag

de azt is vedd figyelembe, hogy az x-et 4 milkáért akarták adni az elején, de mivel jófejek és a sanyarú sorsú, nélkülöző családok szájából nem akarják kivenni a kenyeret, ezért árulják most olcsóbban... :K követendő példa lenne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.