Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Totheground


Totheground
addikt

Nem semmi eredmény, és meg szebb lesz az új modellel.
Jöjjön mar szept 12.

And now, let the let commence

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#3) GALARDO


GALARDO
addikt

Az szép! :Y

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#4) Jojo5 válasza Totheground (#1) üzenetére


Jojo5
őstag

ámen! :R

RaveForce: a sok idióta alatt azon vásárlókat érted akiket a többi gyártó nem tud az igényeikhez mérten kiszolgálni ? :F :N

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#5) Kinder


Kinder
senior tag

Arra leszek kiváncsi majd, hogy az új hardveren hogyan fog futni a jutub... :DDD

(#6) dahneey


dahneey
tag

wow, szép eredmény. ebben az appstore bevételei is ottvannak vagy csak a készülékek?

(#7) Syl


Syl
nagyúr

A maradék egynegyedet pedig perekkel igyekszik magáévá tenni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Pont nem érdekel kinél landol a nagy haszon. A lényeg, hogy jó legyen az új iPhone, érdemes legyen rá váltani. Mondjuk nem csoda, hogy kaszál az Apple, egy viszonylag gyenge negyedévben is több telefont ad el, mint a többiek együttvéve... Jó telefont kell készíteni, ez a titok ;]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#9) BDave


BDave
őstag

És ezek után még ők pereskednek és mondják azt, hogy a vásárlók nem tudják eldönteni, hogy a boltok polcain Apple vagy Samsung termék van...

(#10) Malachi válasza Gadgetfan_ (#8) üzenetére


Malachi
addikt

"A rendkívüli eredmény már csak azért is említésre méltó, mivel az elmúlt negyedévben mindössze 26 millió iPhone talált gazdára, mely nem csak az előző negyedéves eredmények mögött marad el, de a Samsung 50 milliós eladásai mögött is." - ez a cikkből van.

de amúgy ez mennyire durva adat már? szevasz HTC, helló Nokia, ég veled RIM... összekaphatnák már magukat végre.

(#11) domperke válasza Syl (#7) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

+1 :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#12) afk22 válasza Totheground (#1) üzenetére


afk22
tag

Ez miert is jo a vasarloknak, hogy lenyegeben egy ceg szedi be az osszes penzt? Igy szoktak monopol helyzetbe kerulni cegek, es megolni a tobbieket...

Soha sem ertettem, hogy miert szurkol valaki egy nagy cegnek, hogy meg tobb penze legyen. Szerintem osszekevered azzal, hogy te valoszinuleg egy sokkal jobb uj iPhone-t szeretnel, raadasul minel olcsobban, magyaran pont az elenkezojet szeretned, mint amiert itt ujjongsz...

(#13) Totheground válasza afk22 (#12) üzenetére


Totheground
addikt

Nem egészen, én cégként is szeretem az Applet különböző okok miatt. :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14) Gadgetfan_ válasza Malachi (#10) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Jogos, nem írtam, hogy a kategóriájában ad el többet. :R Abban a Samsung 5O milliós eladásban a teljes paletta benne van szerintem...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#15) manchester85 válasza afk22 (#12) üzenetére


manchester85
addikt

Azert messze nincs monopol helyzet, a Samsungnak meg a Google is nagyon szép szeleteket hasít ki magának a piacból. Azert ahhoz, hogy jót csináljon egy cég, mindenképp sok pénz kell. Pénz nélkül igazán minőségi szolgáltatást és készüléket nem lehet letenni. Tehát nyilvánvaló hogy jobban bízik az ember egy tömött zsebű cég termékeiben, mintha a túlélésért gyártanának telefont.

i6 Silver

(#16) afk22 válasza Totheground (#13) üzenetére


afk22
tag

Na de ez miert is jo neked? :)

(#17) Malachi válasza afk22 (#12) üzenetére


Malachi
addikt

azért lássuk be, akad bőven alternetíva az iPhone-on kívül is, jóval olcsóbban. ha átlépnék az árazással azt a határt, amit az igazán nagy, fejlett piacokon még elfogadnak, sokan pillanatok alatt elfordulnának a cégtől meg a terméküktől. talán a mostani vevők akár 30%-a is.

(#18) Xaels válasza Malachi (#10) üzenetére


Xaels
félisten

Ezek fel vannak tüntetve legalább. A Sony, Motorola, LG mind a maradékban van... :( Ha ez így marad mi vásárlók sz@pjuk meg.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19) Totheground válasza afk22 (#16) üzenetére


Totheground
addikt

A vállalat (amit mint mondtam, különben is kedvelek) szállítja a számomra tökéletes telefont, tabletet és szgépet, mindemellett pedig látványosan sikeres (ezt azért le lehet szűrni ebből az adatból), tehát valszeg sokáig megtartja eme jó szokását. Miért ne lenne ez számomra jó.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#20) afk22 válasza manchester85 (#15) üzenetére


afk22
tag

Ha jol latom, nem azt irtam, hogy abban van, hanem hogy igy szoktak oda kerulni...

Amugy meg egy megtomott zsebu ceg pont nem arra torekszik, hogy a vilag legjobb termeket csinaljon, hanem arra, hogy megtartsa az elonyet (termeszetesen ezt minoseggel tudja legjobban elerni, de nincs rakenyszeritve, hogy minden lapjat kijatsza). A keves penzu ceg szokott a legjobbra torekedni, mindenfele ujitast bevet, es tenyleg a maximumot hozza ki magabol. Persze azert, hogy tomott zsebu ceg legyen, es utana rauljon az elonyere :)...

(#21) vanye válasza manchester85 (#15) üzenetére


vanye
senior tag

"(...) jobban bízik az ember egy tömött zsebű cég termékeiben (...)"
Ha ez így lenne, akkor pl. nem létezne indie játékgyártás. Vagy hogy maradjunk a mobiloknál: ez esetben a Huaweinek jobban kellene csengenie a Nokia névnél...

Stern des Südens!

(#22) Totheground válasza vanye (#21) üzenetére


Totheground
addikt

A Nokia név jelenleg kb sehogy sem cseng (főleg ha levesszük a nosztalgiaszemüveget), szóval nem kizárt. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#23) fordfairlane válasza vanye (#21) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Nokia brand rendkívül értékes, csak ideje volna már végre valahára felépíteni egy értelmes termékvonalat, nem az időt húzni. 2012-t írunk, és még mindig arról szólnak a hírek, hogy na, majd a következő telefon/rendszer, na, az majd jó lesz!

x gon' give it to ya

(#24) vanye válasza Totheground (#22) üzenetére


vanye
senior tag

A fél világ még mindig azért veszi a készülékeiket, mert a Nokia az Nokia. Vagy azt gondolod, hogy azt a márkanevet, amit évtizedek munkájával építettek fel, azt pár év alatt ki lehet mosni az emberek agyából? Élő példa erre a Pentium brand.

Stern des Südens!

(#25) Malachi válasza fordfairlane (#23) üzenetére


Malachi
addikt

én még nem tettem le róla, hogy egyszer veszek újra egy jó kis Nokiát. a 7110-est nagyon szerettem, az volt az első telefonom... :)

csak tényleg kellene már valamit mutatniuk, ez a küszködés nagyon rosszul fest a jövőre nézve. :(

[ Szerkesztve ]

(#26) ForRedGlory válasza Syl (#7) üzenetére


ForRedGlory
félisten

+ 1 millió :K

(#5) Kinder: ide is kövér + 1 :C

[ Szerkesztve ]

(#27) fordfairlane válasza Kinder (#5) üzenetére


fordfairlane
veterán

Böngészőben vagy youtube appban.

x gon' give it to ya

(#28) sirály12 válasza Gadgetfan_ (#8) üzenetére


sirály12
őstag

"Mondjuk nem csoda, hogy kaszál az Apple, egy viszonylag gyenge negyedévben is több telefont ad el, mint a többiek együttvéve"

Nem ad el több telefont! Itt csak a nyereség látszik!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#29) p87


p87
senior tag

"ezzel tovább tudja növelni konkurenciával szembeni előnyét."
Nekem úgy tűnik, hogy 2011 Q4-óta folyamatosan csak csökken...
Isten tartsa meg ezt a jó szokásukat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) sirály12 válasza p87 (#29) üzenetére


sirály12
őstag

+1

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#31) #56573440 válasza vanye (#24) üzenetére


#56573440
törölt tag

fél világ :F 2008-ban talán... hol van már az... vagy neked van valami más kimutatásod?

[ Szerkesztve ]

(#32) vanye válasza #56573440 (#31) üzenetére


vanye
senior tag

Per pillanat még mindig a harmadik legnagyobb gyártó, szóval a "fél világ"-kitétel messze nem a valóságtól elrugaszkodott.

(#33) Totheground:

Addig rendben, hogy benned már most nosztalgiahangulatot kelt a Nokia név, de azért ugye jelenleg harmadik a sorban, szóval valahol valakik még mindig veszik a mobiljaikat. És igen, ezek javarészt nem Lumiák. Amúgy kétlem, hogy aki ma Nokiát venne, az pl. egykori 3310-ese visszasírása miatt tenné. A nosztalgiafaktor ennyire nem lehet számottevő.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#33) Totheground válasza vanye (#24) üzenetére


Totheground
addikt

Erre utaltam a nosztalgiaszemüveg alatt. A Nokia, amennyire él, azt is leginkább a "múlt alapján" teszi. De a régóta épített név nem lesz örökké elég, szóval lassan villantani kéne valamit.
Az a fél világ meg egyrészt nagyon erős, másrészt szerintem nagyrészt feature-phone, az meg kb senkit nem érdekel, mert profit nem sok van rajta.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#34) #56573440 válasza vanye (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah hogy dobogós? eladott darabszám? mennyi nyereségük volt (oh várj bukósak éppen úgy, hogy az ms tolja is őket)?
hagyjuk már a fél világ nokiát vesz tézist, mert régesrég nem igaz. ha igaz lenne akkor a nokia eladásai az az alma+samsung eladásaival kéne egyenlő legyen, mert a többiek kb sehol sincsenek. érted már miért hatalmas túlzás amit itt írkálsz?

apám is azért vett nemrég nokiát mert az volt A minőség régen, ő meg nem követte mi történt. csalódott, galaxy s2-re cserélte... jelenleg a nokia neve nagyobb mint amit fel tud mutatni a piacon, ezt a negyedéves jelentése is tükrözi (hiánnyal zártak...)

senki nem vitatja hogy adnak még el telefont. de messze nem annyit mint amennyivel te itt kardoskodsz...

[ Szerkesztve ]

(#35) vanye válasza #56573440 (#34) üzenetére


vanye
senior tag

Jogos. 82,7 millió telefon az előző évben azért nem rettentően sok. Maradjunk inkább annál, hogy még mindig rohadt sokan (ha tetszik: a fél világ :DDD ) használnak Nokiát, s vesznek is még sokat újonnan.
Ha szükségem lenne olcsón valami üthető-vágható telefonra, jelzem: én is valamelyik low-end telefonjukat választanám.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#36) Touch-ko válasza p87 (#29) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nezd meg majd a kovetkezo negyedevet. Mellesleg nem ugy remlik mintha folyamatosan csollene a beveteluk, hiszen mindig rekordokat dontogetnek.

(#37) #56573440 válasza vanye (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

a 406 millió fele 82 értem. bocsáss meg. igazad van. ha csak smartot nézzük akkor meg 153 ból 10.

:R

[ Szerkesztve ]

(#38) bagkri01


bagkri01
őstag

Akkora árréssel amennyivel az apple dolgozik nem nehéz ennyi hasznot kihozni, a nyakam rá merném tenni, hogy egy telón van 300%-os haszon induló áron.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#39) zooole válasza afk22 (#12) üzenetére


zooole
senior tag

Ugyan ez fogalmazódott meg bennem. Én is nagyon szeretem a termékeiket, de mint céget nem. Egyébként sem szeretek semmilyen céget. Az Apple-nek meg egyébként is vannak érdekes ügyei. Ha valaki azért szereti, mert jó a design, akkor gratulálok.

Mint cég ők sem másak a többinél. Nekik is a pénz számít. Nálam ez kizárja az ilyen jellegű szimpátiát. Nem utálom őket, de nem is fogok drukkolni nekik. Persze, legyenek monopólium és szopassanak mindenkit. Az kéne még.

Én most sokkal jobban drukkolok a Samunak, akármennyire is kopiznak, mert kell a konkurencia. Ha a Samu lenne előnyösebb helyzetben, Apple-nek szurkolnék, idióta perek ide, vagy oda.

(#40) vanye válasza #56573440 (#37) üzenetére


vanye
senior tag

:U
Ha kell, adhatok szövegértés-feladatlapot. Van itthon asszem pár darab.

Stern des Südens!

(#41) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Ennyit arról, hogy a Samsung lelépett mindenkit... Maximum darabszámban :)

(#42) eeXaa


eeXaa
addikt

..fake! ...kizárt... hamis adatok... :N

(#43) Totheground válasza eeXaa (#42) üzenetére


Totheground
addikt

@=Mentor=

Igen, részesedésben (és főleg profitban, mert darabszámmal ki lehet törölni) semmi. Akár tetszik, akár nem.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44) =Mentor= válasza Totheground (#22) üzenetére


=Mentor=
őstag

Amikor ilyet olvasok akkor mindjárt kinyílik a zsebemben a bicska! A Nokia már csak a múltjából él? A Nokia N9, Lumia 800, 900 és Nokia 808 az semmi? Mindegyik minőségi telefon, hardveresen ugyan elmaradnak a többmagos csodáktól, de nem mindenkinek az a fontos, hogy több gigra ram és böszme nagy kijelzője legyen, az összhatás az ami számít.

A második negyedévben eladtak 80 millió hagyományos mobilt amivel toronymagasan az elsők! Persze ezen sok nyereség nincs de a tény akkor is tény, még mindig ők az első számú "butafon" gyártó. Az okostelefonoknál is 3, helyen állnak!

:U :W

[ Szerkesztve ]

(#45) p87 válasza Touch-ko (#36) üzenetére


p87
senior tag

Megnézem. Csak megsúgom, hogy rosszabb lesz mint a Q3-as.
Maradj a cikknél és a profit eloszlásnál, nézd meg jobban a grafikont, csökken az.

[ Szerkesztve ]

(#46) gaben1117 válasza eeXaa (#42) üzenetére


gaben1117
senior tag

Nekem is nagyon túlzó ez az állítás.

(#47) p87 válasza eeXaa (#42) üzenetére


p87
senior tag

Ebben van valami.
Nekem is inkább szenzációhajhász félrevezető adatnak tűnik.
Egyszerűen bárki utána nézhet.
Maradva az utolsó negyedévnél, Apple profitja 8,8 milliárd, Samsung-é 5,9, ez 60-40%.
De ebben benne van minden egyéb termék, jobban belemenve ha jól tudom a Samsungnak tisztán mobilos profitja 3,7 milliárd, az Apple-nek ha levonjuk a mac, ipod, ipad okat az iphone-okból 4 milliárdjuk van.
Ki lehet számolni ha a többieket 0-ra vesszük akkor ez 52-48%.
De ha belevesszük az ipadokat is akkor kb 6 milliárd vs 3,7 akkor is 62-38% lesz.

Szóval érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#48) edward2


edward2
addikt

A jövőt meglátjuk. Felesleges többre számítani mint 79%. MInden nagy gyártó elbukik idővel és SJ sincs már.

1 viszont biztos:

Nokia, RIM, HTC ilyen sorrendben buknak az elsők.

(#49) puskint válasza zooole (#39) üzenetére


puskint
tag

Dettó.

(#50) Xaels válasza edward2 (#48) üzenetére


Xaels
félisten

Aha. Tehát akik nincsenek külön kiemelve a diagramon azok már mind elbuktak? Sony, LG, Motorola, ZTE, Huawei, Sharp stb...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.