Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eszgé100


eszgé100
őstag

szerintem ez lesz az a tablet amire vártam :C

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2) BoB


BoB
veterán

"Az iOS 5.1 újítása, hogy a felhasználó gépelés helyett diktálhat is a készüléknek a virtuális billentyűzeten elérhető mikrofon gomb megnyomása után."

Mintha láttam volna már ilyet valahol :N

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Keret vastagságból faraghattak volna. Amúgy a hardverért pacsi nekik.

(#4) Remus389


Remus389
veterán

fincsi :Y

jó pár éve ilyet csak a Star Trekben láthattunk(de ilyenre még ott sem gondoltak, monokróm táblagépet használt, nagyon ízléses és high tech

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#5) Kommy válasza Gabesz1019 (#3) üzenetére


Kommy
veterán

Fogtál már a kezedben iPad-et, mert ha ennél kisebb lenne a keret akkor belelógna az ujjad a képernyőbe.

(#6) SShadow


SShadow
aktív tag

Kíváncs vagyok erre az A5X chipre, eddig még semmit nem hallottam róla.
Ekkora teljesítményhez már bika akkumlátor is kell:))))))

(#7) Kommy válasza SShadow (#6) üzenetére


Kommy
veterán

hát az iPad 2-ben 25 WH-és akkumulátor van az új iPad-ben pedig 42.5Wh

(#8) ntomka válasza Kommy (#7) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem 2.5 és 4.25?

ツ Headphones on - World off

(#9) icecave válasza ntomka (#8) üzenetére


icecave
nagyúr

(#10) zazahoho


zazahoho
őstag

Nem semmi gép,de azért kíváncsi leszek a 2-es szériát mennyiért lehet megvenni használtan :F

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#11) Kommy válasza ntomka (#8) üzenetére


Kommy
veterán

Még az iPhone 4S-ben is 5.2 Wh-as aksi van .

(#12) ntomka válasza icecave (#9) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kemény.

ツ Headphones on - World off

(#13) Rhino666


Rhino666
őstag

Parasztvakítás³ :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14) SShadow


SShadow
aktív tag

Mondjuk engem érdekelne hogy pontosan milyen GPU van alatta mert egy kicsit kételkedek abba amírt ítak hogy 4* gyorsabb mint a TEGRA??????

(#15) icecave válasza SShadow (#14) üzenetére


icecave
nagyúr

(#16) Gabcseee


Gabcseee
tag

A hardver brutálisan erős, viszont én elvből nem veszek zárt forráskóddal adott eszközt, amin ráadásul a lehetőség sincsen meg annak lecserélésére (pl.: Androidra)

(#17) SShadow válasza Gabcseee (#16) üzenetére


SShadow
aktív tag

Gondolom valami PowerVR chip dolgozik benne csak azt lenne jó tudni hogy milyen?

(#18) zsoltti válasza Gabcseee (#16) üzenetére


zsoltti
senior tag

a 3gsre fel lehet hekkelni az androidot :)

(#19) Erasmus válasza SShadow (#14) üzenetére


Erasmus
őstag

mindenki csak találgat egyelőre, hivatalos adat nincs. az egyik tipp, hogy PowerVR SGX543MP4 van a soc-ban, akárcsak a ps vitában.

(#20) jFox


jFox
őstag

"négymagos GPU található" Nem négymagos CPU: F
Amúgy nem rossz kis kütyü, csak hát az ára....

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#21) franc0 válasza jFox (#20) üzenetére


franc0
őstag

Kategóriájában nem drága, csak hát a tabletek árazása "érdekes".

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#22) floatr


floatr
veterán

:)

(#23) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó ez a apple. Belérakunk 2-3 új fícsört és kész az új termék. :D
Volt a kezemben ilyen iPAD. Nem nagyon fogott meg. Természetessen megértem azokat akiknek hasznukra válik. Használják egészséggel. Nekem nem jön be az ára és a használhatósága végett sem. :U

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24) Soma01 válasza KAMELOT (#23) üzenetére


Soma01
veterán

Én is így vagyok vele. De j@ilbre@k-kel már csökkennek a korlátok. Rengeteg jó dolog van és lesz rá.

[ Szerkesztve ]

(#25) aag válasza Gabcseee (#16) üzenetére


aag
őstag

viszont én elvből nem veszek zárt forráskóddal adott eszközt

Kizárod magad, de te tudod. Nekem kellene, de én meg nem látom a pici betűket. Szóval engem meg a látásom zár ki... :(

(#26) Remus389 válasza aag (#25) üzenetére


Remus389
veterán

Nekem kellene, de én meg nem látom a pici betűket. :F

szerinted kicsik lesznek a betűk, lol

ugyanakkorák lesznek mint a korábbi ipadeken, sőt nagyíthatók is :Y

egyébként emelem kalapom, az Apple nem enged a fölényéből, sok spenótot kell még megenniük a droidos tábláknak(mondjuk 40% a droidos táblagépek aránya, de lefogadom ilyen olcsó filmnézegetős kínai tablet lehet a zöme, mondjuk az tény vannak olcsó+jó kínai táblák pl ez50K)

telefonba szerintem már iPhone szinten vannak, de táblába még messze vannak

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#27) aag válasza Remus389 (#26) üzenetére


aag
őstag

ugyanakkorák lesznek mint a korábbi ipadeken, sőt nagyíthatók is

Semmit sem értesz. Van 24"-os 1920-as monitorom, amit nem tudok használni, mert nem látom a picike betűket. Viszont egy 19"-os 4:3-as monitoromon, ami csak 1280-as felbontású jól tudok internetezni.

A kinagyítás nem segít. Persze, rá lehet nagyítani akár egyetlen betűre is, de egy szöveg olvasásához annak semmi köze. Nem segít. Nem várom el, hogy mindezt megérted. De azt esetleg igen, hogy ne beszélj olyat, amihez ennyire nem értesz.

(#28) anulu


anulu
félisten

kezd kifejezetten tetszeni ez az iPad!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) Kommy válasza aag (#27) üzenetére


Kommy
veterán

A windows támogat kisegítő lehetőségeket, így lehet állítani a képernyő ppi-jét is, ezáltal minden nagyobb lesz, ezt csak azért írom mert csak jobb lenne a nagyobb monitort használni nem?

beállítás

(#30) raper


raper
senior tag

És a felbontása brutális!

(#31) floatr válasza anulu (#28) üzenetére


floatr
veterán

Bedarált a marketinggép téged is :)

(#32) anulu válasza floatr (#31) üzenetére


anulu
félisten

mondom: kezd. :) nagyon messze vagyok még attól, hogy "almás" cuccot vegyek :) részemről ha tabletem lesz, az 100%, hogy WOA :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) The Bachelor


The Bachelor
tag

Meggyőzőek a paraméterek, de szívesen megtapogatnám élőben is őket.
Ha tartják az 500-800$ körüli árat, akkor az ilyen vélemények talán érvényüket veszítik:

[ Szerkesztve ]

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#34) anulu válasza The Bachelor (#33) üzenetére


anulu
félisten

a "kinti" ár ok, de erre itthon még sokminden rájön. :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) aag válasza Kommy (#29) üzenetére


aag
őstag

Köszönöm, ismerem, de a gyakorlatban ez nem segít. Kötött helyigényű szövegek kifutnak a rubrikákból, meg ilyesmi. Az általános nagyításnál, pedig elveszik a környezet, ami értelmet ad az egésznek. Szóval kényelmesebb a kisebb felbontású monitor. Ez a valóság. De mindez itt offtopic. Szóval én abba is hagyom.

(#36) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Kelet-Európai verziója is van az ipad 3-nak

@raper: nem is kell, van raja "siri hee"

[ Szerkesztve ]

(#37) raper válasza DeFranco (#36) üzenetére


raper
senior tag

Csak nem érintőképernyős. :)

(#38) #21346560


#21346560
törölt tag

"9,7 colos kijelzőjének felbontása 2048 × 1536 pixel"

Csak nekem tűnik úgy, hogy ekkora kijelzőn ekkora felbontás abszolute fölösleges?!

(#39) DeFranco válasza #21346560 (#38) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Valamivel el kell adni. Ennek a negyede is elég bőven mindenre IMHO, de akkor nem lenne twice as amazing revolutionary cutting edge cucc.

(#40) #21346560 válasza DeFranco (#39) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ha szeretnék venni egy ilyen gépet, akkor nekem ez pont visszatartó erő, és nem motiváló... plusz sokezer ft a semmiért...

(#41) Kommy válasza #21346560 (#40) üzenetére


Kommy
veterán

Ha látnád a kettőt egymás mellett nem biztos, hogy ezt mondanád, de amúgy elérhető az előző modell is 120000 FT-ért

(#42) floatr válasza Kommy (#41) üzenetére


floatr
veterán

Egy év múlva twice as obsolete lesz...
Ráadásul ahogy a terméktámogatás halad, az alkalmazások is szépen megfeledkeznek a korábbi verziókról. Ez szvsz baromira elszomorító, de nem csak az apple esetében

(#43) DeFranco válasza floatr (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha nem is egy, de kettő alatt biztosan. Ez sajnos az összes platformra igaz, beleültetnek bennünket ebbe a körhintába, az meg egyre gyorsabban pörög.

Az iCuccok vásárlásától ez a végső indok, ami biztosan visszatart, hogy ahhoz drága muri, hogy két év alatt tényleg lejárt lemez legyen. Két-háromszor ennyi termékélettartamért már meggondolnám.

(#44) aag válasza Kommy (#41) üzenetére


aag
őstag

Ha látnád a kettőt egymás mellett nem biztos, hogy ezt mondanád, de (...)

Nézd, egy darabig a lasernyomtatók is a felbontásban versenyeztek. De 1200dpi-nél abbahagyták, mert normális ember nem látta már a különbséget. Szerintem 10"-nál a maximum ami kellhet a 1366. De az is csak a nagyon jó szemű embereknek. Gyakorlatilag a gyerekekenek. 35-40 év felett szerintem elég lenne az 1024 is. De majd kifórja magát a piac...

(#45) Kommy válasza floatr (#42) üzenetére


Kommy
veterán

Az a 2 év inkább 3 mivel, a 3GS 2009 júliusától elérhető és ezév októberig támogatva lesz (új iPhone megjelenés), azért ezt az androidról egyáltalán nem lehet elmondani, windows phone meg még nicns is ennyi ideje (így erről nem lehet nyilatkozni). sőt még utána is fog menni az alkalmazások 90%-a mivel csak akkor nem mennek ha olyat használ ami csak pl iOS 6 ban lesz, de ezt a funkciót akár le is tiltható a régi készülékekben a programozó által.

(#46) KAMELOT válasza anulu (#34) üzenetére


KAMELOT
titán

Nyugaton ezt 1 fizetésből megveszed. Itthon még 1 év spórolt pénz is néha kevés :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47) Jeanne d'Arc

Ilyenem is csak évek múlva lesz.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#48) Alchemist válasza Kommy (#29) üzenetére


Alchemist
addikt

A DPI állítgatás azért belegányol egy csomó program működésébe.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#49) kchris78 válasza #21346560 (#38) üzenetére


kchris78
veterán

igen, de az előző már azért kevés volt. viszont a hihetetlen nagy előnye a duplázásnak az az hogy minden eddigi alkalmazás 1 pixele most 4 pixel lesz (2*2) így az upgrade ill régi appok futtatása nem jelent gondot. nem véletlenül a telefonnál is dupláztak.

(#50) #21346560 válasza kchris78 (#49) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az én telefonom kijelzője 240x320 és nagyon szép és jó még ez is nekem :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.