Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Azért azok után, hogy az apple 25%-ot tesz el a fizetős app-ok árából+az sdk-ért is fizetni kell azt hiszem 100 dollárt, ezek után nehezen hiszem el, hogy nem termel profitot.

A végén még megsajnáljuk őket és gyűjtést rendezünk, nem?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) (An)Dante válasza Zirowe (#1) üzenetére


(An)Dante
őstag

Szó sincs ilyesmiről. Jelenleg kb. 30.000 alkalmazás van a Store-ban, ha mindegyik másik fejlesztőtől jött volna akkor is max 3 millió dollár bevételt jelent. Az alkalmazások árának 30% maximum 60 millió dollár lehetett, tehát együt 63 millió. A szerverparkok üzemeltetése és a mérnökök fejenkénti éves 100 ezer dollár feletti költsége mellett ez már nem olyan nagy érték.

És akkor most vessük össze a telefonok értékesítéséből származó haszonnal: 14 millió telefont adott el az Apple, ha modellenként 5 dollár nyereséget nézel már eleve több, mint amennyit a bolt hozott, de ha még egy nullát a végére írsz akkor is messze vagy a modellenkénti haszontól. Az App Store inkább közösség építő, mintsem az igazi haszon forrása.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#3) David75 válasza (An)Dante (#2) üzenetére


David75
őstag

szerintem bármelyik cég örülne ha ilyen online boltja lenne.A végfelhasználókat meg úgyis csak az érdekli hogy legyen jó sok minőségi cucc a store-on.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#4) evone válasza Zirowe (#1) üzenetére


evone
őstag

Ki mondta? Ez csak egy hir, ez csak egy rohadt tény. Miert kell mindenben ezt latni?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5) P00By válasza evone (#4) üzenetére


P00By
nagyúr

Én szeretem az app storet!

Mert a fika jó :K :DDD

(#6) Ulkesh válasza Zirowe (#1) üzenetére


Ulkesh
őstag

"+az sdk-ért is fizetni kell azt hiszem 100 dollárt"

Az SDK ingyenes.
Az developer jogokért kell 99 dolcsit fizetned, enélkül is tudsz fejleszteni és a gépen emulátorban tesztelni, de nem tudod a készülékre áttölteni az elkészült alkalmazást.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#7) (An)Dante


(An)Dante
őstag

A hír egy szóval sem állította, hogy az App Store rossz lenne. Sőt remek ötlet, hiszen rengeteg vásárlót hozott. Az Apple nem a bolttól várt nagy hasznot, de az sokat segített az iPhone eladásain.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#8) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Valahogy nem vagyok kibékülve a prohardveres/(egyébdomain) hírek /cikkek tördelésével.

Csak az én szememnek furcsa, hogy pl. ez a hír egyetlen paragrafusba van belezsúfolva, mindez rárakva egy alulra és középre pozicionált keskeny képpel? Min. 5 paragrafusra kellene ezt szétszedni, a kép pedig mehetett volna az egyik mellé balra.

x gon' give it to ya

(#9) Ricardo válasza (An)Dante (#7) üzenetére


Ricardo
félisten

"közösséget akart létrehozni, mely megnöveli a cég termékei iránti keresletet. Az iPod és iTunes esetén is jól működő stratégia úgy tűnik, hogy a telefonok esetén is bevált, hiszen csak 2008-ban 14 millió iPhone talált gazdára,"

Ez a lényeg. Növelni az eladásokat. Emelett valamennyi pénzt is hoz, dubla haszon.

(#10) Karma válasza Ulkesh (#6) üzenetére


Karma
félisten

"de nem tudod a készülékre áttölteni az elkészült alkalmazást."

De igen, ha nagyon kitartó vagy, mindössze egy-két módosítás az SDK-ban, meg jailbreak. A Store-ban forgalmazáshoz persze be kell fizetni ezt a relatíve apró összeget. (Android: 25 dollár - Symbian: csillagos ég)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#11) neptun78 válasza fordfairlane (#8) üzenetére


neptun78
csendes tag

Szerintem nem zavaró a tördelés.
A "paragrafus" szó a magyar nyelvhasználatban a törvények egyes részeit jelöli, pl. 1. paragrafus.
Én egy szöveg esetében inkább bekezdésről beszélnék.
Szerintem egyáltalán nem gáz, hogy egy rövid hírben csak egy bekezdés van, és alatta van a kép.
Ha elolvasol egyes szerkesztőktől több hírt is itt a Mobilarenán, láthatod, hogy mindenkinek megvan a saját hírszerkesztési stílusa, (An)Dante speciel erről ismerhető fel: hír a tényekkel, utána minimum egy kép.

(#12) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Azért ettől még nem megy csődbe az Apple, a reklámokból és az ezzel járó eladásokkal bőven kárpótolva vannak! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#13) Meta


Meta
tag

Akkor egy másik szemszögből is kommentálom a hírt:
Nem az a baj hogy az apple-nak nem éri meg üzemeltetni, mert nekik ez nagyon jó, mint ahogy le volt írva, közösséget építettek. Viszont a fejlesztők hiába csinálnak egy nagyon jó programot, alig fogják őket megtalálni.

Pl az én programom 28-án jelent meg, és összesen 20-an töltötték le eddig csak. Magyarországról egyetlen egy letöltőm nem volt, pedig több oldalon is feltűnt róla teszt, leírás.

(#14) Karma válasza Meta (#13) üzenetére


Karma
félisten

Mondjuk a programod nevét most se sikerült elhinteni, mint amikor a dumalistákat írtad körbe :U Nincs iTunes-om ezen a gépen, telepíteni meg csak ezért nem akarom, de azért iPodról ránéznék.

Amerikai oldalakon is próbáltad hírét verni a játéknak? Nem a magyar piac a húzóerő, mint ahogy a számaid is mutatják. Ja és azt hiszem, hogy az 1$-os árkategória a legkelendőbb, nem tudom most mennyit kérsz a programért.

Idilli világ lenne, ha a marketinget is átvenné az Apple, de már így is sokkal többet nyújtanak, mint pl. a Nokia.

“All nothings are not equal.”

(#15) Meta válasza Karma (#14) üzenetére


Meta
tag

A duma listákra írtam linket, és ott segítséget kértem nem azt hogy vegyék meg, mert aki írt annak küldtem kódot ;) Egyébként GravityGolf a neve. :)

Természetesen szétküldtem a promo kódokat a nagyobb tesztelős oldalakra is. :) Na mindegy, nem rólam van most szó, de azért a 35.000 app közül nehéz már kitűnni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.