Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -vitya-


-vitya-
őstag

csak kellene sok eszköz amit építenek rá... csak úgy tudna elterjedni - mert, hogy jól hangzik, az már biztos

-=Витя=-

(#2) Chp


Chp
őstag

A cikkben "Temash", de a kis képen "Tamesh" van. Melyik a helyes? :U

(#3) Dagidög válasza Chp (#2) üzenetére


Dagidög
senior tag

Tamás, Samu, minden van itt. :DDD

(#4) Abu85 válasza Chp (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én jól írtam. A gyártói anyagban van elírva. Onnan lehet tudni, hogy az AMD folyók után nevezi el a lapkákat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) stratova válasza Chp (#2) üzenetére


stratova
veterán

Temash - APU
Thames - GPU

[ Szerkesztve ]

(#6) kisbalázs


kisbalázs
tag

En meg hondos tabletet se lattam...
Pedig akarok egyet ujitani.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#7) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azért a Tegra 3 nem ennyire rossz. (ami az eladásokból látszik is szépen)
Sztem nem erre van elsősorban pozicionálva inkább telefon-táblagépekhez, az AMD Temash stb. Soc-jai pedig netbook/ultra/notebook-táblagépekhez. (teljesítménye is ezzel arányos)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8) aDamker válasza kisbalázs (#6) üzenetére


aDamker
aktív tag

(#9) Chp válasza Abu85 (#4) üzenetére


Chp
őstag

Így már érthető. / Köszi, stratova kolléga!

[ Szerkesztve ]

(#10) rudi válasza aDamker (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Naigen, de milyen áron...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) foxxmotor


foxxmotor
tag

Lehet naiv vagyok, vagy szűk látókörű, de MI A ROSSEBNEK KELL EKKORA TELJESÍTMÉNY EGY TABLETBE? Gyorsabban fog futni a Facebook? :W Ezek nemes egyszerűséggel nem erre való. Hiába lesznek erősek, egyszerűen a fizikai létük, paramétereik ellehetetlenítik az erő kellő kihasználtságára.
De én is ember vagyok, tévedhetek... Úgyhogy győzzetek meg.
Mondjon már nekem valaki olyan felhasználási területet, ahova szükséges egy ilyen erős tablet... Bármit.
Ennek csak úgy látom értelmét, ha lehet majd hozzá monitort, billentyűzetet és egeret csatlakoztatni, így otthon aztali gépként használhatja az ember.

(#12) Chp válasza foxxmotor (#11) üzenetére


Chp
őstag

Nyugodjon meg, Uram, inkább élvezze a technika vívmányait, az Advanced Micro Devices jóvoltából. :DDD

(#13) aDamker válasza rudi (#10) üzenetére


aDamker
aktív tag

Arrol nem volt szo a kedves hianyerzetes kolleganal :)

(#14) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

"így megoldott lesz a DirectX 11.1, az OpenGL 4.3, az OpenGL ES 3.0, az OpenCL 1.2, a DirectCompute 5.0 és a C++ AMP kezelése."

csak jonne mar a 4.3-hoz a driver :(((

windows7sins.org

(#15) zoltanz válasza rudi (#10) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezeknek az ára elég húzos, de nézegettem nem ismeretlen gyártó gépei külföldön, (pl Samsung) 7 colos táblái használtan egész jó áran vannak. Itthon nemtudom miért ilyen veszett dágák ezek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16) Enxtheone válasza foxxmotor (#11) üzenetére


Enxtheone
tag

Miért kell ilyen erös? Azért mert vannak olyanok akik addig akarják használni amig el nem olvad a cpu, ha meg egy átlagos teljesitményü cpu lenne benne akkor 3 év mulva egy youtube videot, vagy 4K filemt nem lehet megnézni rajta. :D

(#17) derive válasza foxxmotor (#11) üzenetére


derive
senior tag

Mert a Win8-as x86-os tabletek legnagyobb húzóereje, hogy futnak rajta a korábbi programok, egy billentyűzet felcsatolásával már notebook lesz. Viszont ehhez ki is kell hajtani a progikat, ezért vannak i5-ös tabok is, csak azok meg akkuval nem bírják + aktív hűtés kell. Ezért próbálnak valami középutat találni a fogyasztás és a teljesítmény között.

(#18) eXodus


eXodus
őstag

Már csak egy intel matrical kellene rá és vinnék mint a cukrot. Ill ebben az esetben már az sem lenne baj h ennyire erős....

(#19) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

1. kérdés: A Temash CPU erőben mennyire közelíti meg várhatóan a Core i5 3317u-t?
2. kérdés: A Haswell-ből lesz ugyebár 10W-os TDP-vel rendelkező változat, ami nem semmi, simán jó lesz tabletbe. AMD fog valamit az 4th gen. Intel ULV-k ellenében gyártani?
3. kérdés: A nyáron bemutatott Compal féle Trinity tabletekről semmi hír? Lesznek egyáltalán?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#20) DaveJr válasza =WiNTeR= (#19) üzenetére


DaveJr
őstag

Mivel nem egy kategórai ez a proci és a Core i5 ezért szerintem nem sok értelme van összehasonlítani...Másik meg az hogy az i5 ultrabookokba való ez pedig tabletbe. Szóval baromira nem fogja megközelíteni mert nem is arra találták ki...

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#21) =WiNTeR= válasza DaveJr (#20) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ezzel én is tisztában vagyok, csupán valami viszonyítási alap érdekelne.
Véleményem szerint a ténylegesen használható sebességre képes x86-os proci minimum egy i3 3217u (vagy ekvivalens AMD Trinity) kéne hogy legyen. Alatta nagyon gyengék a produktív (egy kevés multitask) munkához (E350-et használtam egy ideig, annál azért egy erősebb jó lenne).
Egyébként az aktív hűtésű tablettel nincs gondom, feltéve ha van hozzá plusz akksis dokkolóbillentyűs cuccos.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#22) decibel válasza DaveJr (#20) üzenetére


decibel
aktív tag

Miért annak van értelme amit Abu csinál? Egy 1-1,5 éves dizájnt hasonlít a majdan megjelenő AMD soc-hoz. :D Vicc lett ez az oldal.

"you are a monkey poo-poo"

(#23) CYBERIA válasza Dagidög (#3) üzenetére


CYBERIA
őstag

gondoltál?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#24) Abu85 válasza decibel (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hol is lett a Tegra 3 a Temash-hoz hasonlítva? Emeld ki légy szíves ezt a hírből. :)

Egyébként ismerem nagyjából, hogy mi lesz a Tegra 4 és a Bay Trail-T. Előbbiről nem beszélhetek, míg utóbbiról írtam már. Ha a Temash SoC-hoz hasonlítom őket, akkor egyikre sem tennék, bár a Tegra 4 valóban komoly fejlesztés. Az IGP oldaláról mindenképp és lesz CUDA támogatás is. Az Intel megoldása inkább csak lemarad a felzárkózás helyett. Bár tény, hogy ahol vannak onnan az is nagy szó, hogy végre megközelíteni a Hondo IGP-jének a teljesítményét. Gyakorlatilag ez is hatszoros gyorsulás. A Bay Trail-T igazi előrelépése, hogy végre lesz hozzá terméktámogatás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Peat;)


Peat;)
veterán

"így a legfőbb különbséget az alacsonyabb fogyasztás és az ezzel járó alacsonyabb teljesítményszint jelenti" Én nem beszélem a szaki nyelvet, de hétköznapi fejjel szerintem nincs rendben, a 2. fele nekem azt jelenti hogy lassabb lesz, ami nyilván nem fedi a valóságot.

Ok sry. Már nem tudom követni ezeket a lapkákat, melyik hova merre megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Abu85 válasza Peat;) (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A mondat első fele kell hozzá, hogy értelmes legyen. A Temash a Kabini alapjaira épül, de kevesebbet fogyaszt, és lassabb is lesz nála.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) julius666 válasza Enxtheone (#16) üzenetére


julius666
addikt

vagy 4K filemt nem lehet megnézni rajta.

Azt azzal sem amit beleraktak. ;)

(#28) Abu85 válasza julius666 (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Technikailag támogatni fogja a 4K-s felbontású anyagok dekódolását, de az valóban kérdés, hogy van-e értelme ennek egy tabletnél.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Sennalacy válasza DaveJr (#20) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Ez mind szép és jó, és örülünk is neki, hogy immáron tableten is fog futni az 5 évvel ezelőtti grafikai szint, de sokra megyünk vele, ha tableten is elfut a Baldurs Gate enhanced edisön.. viszont a PC-n meg akad a Far Cry 3, Crysis 3 vagy a GTA V. Oda is nyomjanak már valami korszakváltó kártyát! :)

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#30) ng0ofy válasza Abu85 (#28) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Hibrid vonalon elindulva van értelme, mert csatlakoztatom monitorhoz, tv hez. Szerintem :-)

(#31) kisbalázs válasza aDamker (#8) üzenetére


kisbalázs
tag

Kösz má'
Akkor ezért nem talaltám mert az első is november közepe.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#32) MZperX75 válasza Sennalacy (#29) üzenetére


MZperX75
addikt

Mi is a gondod?

. "viszont a PC-n meg akad a Far Cry 3, Crysis 3 vagy a GTA V. Oda is nyomjanak már valami korszakváltó kártyát! :)"

Nem elég korszakalkotó a HD7970-es vagy GTX680-as?

Egy lassan 2 éves HD6950-el,még jó hogy nem megy max-on a legújabb games.
1 még meg sem jelentek legalább is Crysis 3 és a GTA5. De már te tudod hogy akad? Min is? :U

Mi a gondod azzal 3-5W-ot fogyasztó APU az 5 éves programokat kifogástalanul futtatja,és a mai Win8-as X86 új oprendszer bármely alkalmazását támogatja hardveresen?Sőt bármely X86 programot futtatja?

A játékok az más lapra tartozik,sok gyerek szeret játszani ilyen olyan FPS játékkal,de ennél sokkal de sokkal kevesebb felnőtt.

(#33) arn


arn
félisten

ez mar tudja azt a szintet fogyasztasban, mint a mostani armos cuccok? ez a kulcsa, ha megvan, akkor lehet szupergyors.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) deja vu válasza MZperX75 (#32) üzenetére


deja vu
addikt

Szerintem az a gondja mint nekem is, hogy sokaknak combosabb gépe volt 5-6 évvel ezelőtt, és akkor ezért a nudliért fizessünk egy valag pénzt. Játékhoz egyértelműen nagyon kevés, kérdés hogy munkához elég-e.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#35) julius666 válasza ng0ofy (#30) üzenetére


julius666
addikt

Értelme éppenséggel lehetne (feltéve van hozzá megfelelő megjelenítőd meg anyagod...), és papíron a felbontást tudja is a cucc, de a gyakorlatban már kérdéses. Múltkor panaszkodtak itt páran hogy tévére kikötve a fullosabb brazosok (E-350/450) esetén nem teljesen kifogástalan a sima 1080p sem (habár kis gép esetén ez nem tűnik fel természetesen, amire kitalálták arra elég szóval nem szidni akarom), és ez akkor annak butított változata. A fejemet merném rá tenni, 4k-s H264 tartalom alatt már nagyon köhécselne a kütyü.

És akkor azt meg sem említettem, a 4K valószínűleg a HEVC-vel együtt fog elterjedni, amit hardveresen ezek még nem tudnak, a processzort ráeresztve meg nem diavetítés lesz, hanem barlangrajz. :)

(#36) Abu85 válasza julius666 (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha az E-350/450-en nem jó a Full HD H.264, akkor az rossz beállítás eredménye. Az MPC-HC-vel a 42 Mbps-os Killa Sample-t is lejátssza.

A 4K H.264-et már a mostani UVD 3.2 is megoldja 400 MHz-en. Ez van a Trinityben. Ennél jobbat kap a Temash. Kétlem, hogy így gyengébb lenne, mint a Trinity APU. De mint írod ez csak technikai erődemonstrációnak lehet jó. Egy tabletben átlagos használatra ennek nem lesz értelme.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) julius666 válasza Abu85 (#36) üzenetére


julius666
addikt

Ha jól értelmeztem nem az volt egyeseknek a baja hogy nem játszotta volna le, vagy kevesebb fps-el, hanem hogy voltak érezhető "röccenések" a videóban, illetve apró ingadozások a képkockák közt eltelt időben. Lehet megvan átlagban mondjuk a 24p, de attól még lehetnek problémák, amiket gagyi netbook kijelzőn mondjuk nem veszel észre, jobb minőségű nagy tévén viszont már igen.

(#38) MZperX75 válasza deja vu (#34) üzenetére


MZperX75
addikt

["I]Szerintem az a gondja mint nekem is, hogy sokaknak combosabb gépe volt 5-6 évvel ezelőtt, és akkor ezért a nudliért fizessünk egy valag pénzt"

Nem kell kifizetned!
Vehetsz olcsón nyugodtam néhány éves konfigot,de azt nem viheted magaddal passzív hűtéssel 8-10órás használati idővel"a bal felső zsebedben" .Ezt kell megfizetned és a teljesítményt hozzá.+hordozhatóságot+üzemidőd+érintés érzékeny kijelző +Win8 64+mindent lejátszik,amit csak akarsz.
Egyébként is ha nem muszáj ,akkor nem kell megvenni,azt kész,de ezért panaszkodni szerintem kár ezért.

kérdés hogy munkához elég-e.

Milyen munkát szeretnél ,egy táblagéppel,szerintem olyan munka ami táblával végezhető,ez a platform biztos tökéletes lesz.

Az még igen messze van,hogy Autocad-ben lakást tervezel,+látványban mellette egy Mayat is elindítasz,mert a 3D studió kevés lenne a 3D mozgó terveidre, ,azután mikroszerverre feltöltesz miközben Photoshop-ban retusálod a munkád ,képeid amit egy 18Mpixeles Canon EOS 5D-vel készítettél,mert óriásplakát tervedet is le szeretnéd adni ,mindezt a Vonaton szeretnéd 8órában,amíg számítja a Maya az animációt addig nyomsz egy kis Farcry3-at,mert dög unalom az a 3óra míg kiszámolja :DDD

Mégis milyen munkára gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#39) deja vu válasza MZperX75 (#38) üzenetére


deja vu
addikt

Sokan sírtak, hogy az androidos táblákon nem mennek a programjaik, ebből következtettem, hogy sokan vennének munka miatt. Nem dolgozom, iskolába járok, mondtam múltkor Öreg :P Tegyük fel éppen a dslr-el készült képeimet akarnám szerkeszteni, vagy játszanék, ez összefingja magát.

De jó az irány, csak egy ilyenbe minimum egy trinity a10 kéne, ha már asztaliba gyenge a trinity fullhd-hoz.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#40) deja vu válasza MZperX75 (#38) üzenetére


deja vu
addikt

Ja és hondo-s tabletre 800-900 eurós árat mondanak, amikor ilyen csúcs inteles táblákat 1000 dolláros áron akarják elsózni(fullhd, ivy i5, ssd, hd4000). Ez is bukta lesz mint trinity a laptopokban, ott is jóval izmosabb inteles konfigot lehet venni dedikált videókártyával azonos áron.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#41) MZperX75 válasza deja vu (#39) üzenetére


MZperX75
addikt

"Sokan sírtak, hogy az androidos táblákon nem mennek a programjaik,"

Akkor azok még sokáig sírni fognak!

"Tegyük fel éppen a dslr-el készült képeimet akarnám szerkeszteni, vagy játszanék, ez összefingja magát."

A képek szerkesztése szerintem nem annyira nagy erőforrást igényel 1.5 évig volt egy E-350-es Brazosom simán nyomtam vele a retusálást ,4-8 képes panorámafotókat ,lassan de biztosan megcsinálta,ott inkább a ram ami számít 2 kevés 4 hamar elfogy ,az ilyen munkánál min 8-12G-ramra van szükség.
(8x18Mpixel kiakasztja a nagy gépeket is ,ha nincs ram)

A játékok,főleg a FPS vagy erősen GPU-ra írtakat, ne akarj egy passzív hűtésű kütyüvel tolni,bár a hírek szerint a Codmw2-öt szépen viszi a platform.

Bár a mai "fiatalság" türelmetlen mindent azonnal most akar......ne vedd magadra én is fiatal vagyok,bár....nem tini és nem játszom.....anyit.

#40) deja vu
"Ja és hondo-s tabletre 800-900 eurós árat mondanak, amikor ilyen csúcs inteles táblákat 1000 dolláros áron akarják elsózni"
Hát igen,mikor a konkurencia................hiányzik :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.