Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moli.hu


moli.hu
őstag

biztos, hogy a touch multitouch-os? mert ugy tudtam, infras.

(#2) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Valószínűleg epubbal is megbírkóznak. Ha már nem csak és kizárólag mobit kezel az új modellcsalád akkor miért pont azt hagynák ki? 99 dollálért nagyon jó az a touch! Akkor is, ha nem multitoch! (egyébként minek is a multitouch? ez nem tablet!)

(#3) Xaels


Xaels
félisten

Nagyon komoly kis készülék lett. Felcsillant a szemecském. 109 dollár a sima verzió amit ide is szállítanak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Volt az elődje pár napja a kezemben... Hát szerintem nagyon gány... Egy forintot sem ér meg kb. Kicsi, lassú és gyenge a kijezője. Szürkés az egész, a fekete meg nem elég fekete. Ráadásul félhomályban már használhatatlan...

Amúgy meg totál nem adja vissza egy igazi papír könyv élményét. 3-4 ezer Ft-ért max elfogadnám...

[ Szerkesztve ]

(#5) bigmasterg válasza ng0ofy (#2) üzenetére


bigmasterg
addikt

A kindle3 is ugyan ezeket a formátumokat támogatta.
Amúgy nagyon jó kis cucc.
Az újnak az ára: :Y

(#6) Gabás válasza Ren Hoek (#4) üzenetére


Gabás
addikt

ne haragudj, de te mit néztél rajta :F

(#7) ndavid válasza moli.hu (#1) üzenetére


ndavid
tag

Hát, ők maguk írták: "Most-advanced E Ink display, now with multi-touch", illetve "Amazon's 6" diagonal most advanced E Ink multi-touch display"...

Don't panic!

(#8) Xaels válasza Ren Hoek (#4) üzenetére


Xaels
félisten

"Amúgy meg totál nem adja vissza egy igazi papír könyv élményét." - Ezt fejtsd már ki? Mitől élvezetesebb egy klasszikus könyv? A tartalom tök ugyanaz, márpedig az a lényeg. Amúgy meg baromi élvezetes egy fél kilós 700-800 oldalas könyvet olvasni menet közben...

Amúgy 3. generációs Kindle tulaj vagyok. Párom is nagyon szereti. Könnyű és semmivel sem lassabb mintha könyvet lapozna az ember. A kontraszt is majdnem ugyanolyan. Persze mivel nem LCD ezért fényforrás mindig kell, hogy olvasni tudja az ember, de legalább nem közvetlen a szemedbe sugároz és egy hónapig elmegy feltöltés nélkül.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9) Ren Hoek válasza Gabás (#6) üzenetére


Ren Hoek
veterán

PDF-eket olvasgattunk rajta. Bocsánat. Szubjektív vélemény. Nekem nem tetszik. Olyan mint egy nagyon gyerekcipőben járó, kiforratlan mérnöki prototípus kb. Ez még kevés nagyon.

Akkor inkább ez 100x többet ér: [link]

(#8) Xaels : Lehet maradi vagyok, de olyan természetellenes az egész. A lapozás, a papír "színe", de mondom személyes vélemény, nem tudom megmagyarázni.

Egy nagyobb Noteslate-nek több értelmét látom...

[ Szerkesztve ]

(#10) bbandi válasza ng0ofy (#2) üzenetére


bbandi
tag

Natívan csak azw, prc, mobi (ez a 3 lényegében ugyan az), txt, pdf. A többit csak emailes konverzióval. Amúgy az epubot nagyon szépen lehet prc-be konvertálni, ha nincs rajta DRM. Adobe DRM pedig garantált, hogy nem lesz a kindle-n.
A kijelző szerintem is IR.
És a cikkben szereplő árak a reklámmal támogatott verziók, azt nem lehet itthonról venni. Nekünk:
Kindle: 109$
Kindle touch nincs (us only), de szerintem csak azért, mert először az usában terítenek, és így is jó eséllyel készlethiány lesz. A reklám nélküli ára 139$ (3g:189$)
kindle keyboard (aka kindle gen3): ugyan annyi mint a touch, de legalább ide is rendelhető.

(#11) Pikkolo^^ válasza Ren Hoek (#4) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez nem tablet tesó. Amire kitalálták arra tökéletesen megfelelő.

(#12) sekli


sekli
addikt

A Kindle Fire tabletről akkor nem is beszéltünk, $199-ért...

mire megírtam a hozzászólást, addigra már igen... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) Gabás válasza Ren Hoek (#9) üzenetére


Gabás
addikt

Pdf nem ideális formátum az ilyen készülékeknek. Nyilvánvaló, neked nincs szükséged e-ink képernyőre, másnak viszont nagyon is:)

(#14) bbandi válasza Ren Hoek (#9) üzenetére


bbandi
tag

Nem pdf-re van kitalálva. Arra tényleg jobb a tablet. Áttördelhető szövegekre nagyon jó.

(#15) whitezo88


whitezo88
nagyúr

amikor nemrég élőben, közelebbről láttam Kindlet, mondom ilyen nincs. mintha papír lenne bedugva a képernyő alá, és nem rendes kijelző lenne.

(#16) Ren Hoek válasza Gabás (#13) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nyilvánvaló. Számomra jelenleg olyan, mint a legelső SSD meghajtók.
Majd 3-4-5 év múlva remekül beérik a tech :)

(#17) Magicrat


Magicrat
tag

Na legalább nem mindenkinek tetszik a K3, milyen lenne már, ha 100-ból 100 embernek tetszene? pfujj, divat :F
Ehhhh, így lehetek továbbra is egyedi, ha én szeretem (és van)? :DDD

(#18) olbaidhun válasza whitezo88 (#15) üzenetére


olbaidhun
őstag

+1 én is így tapasztaltam. Tetszik.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#19) ooooobi válasza Ren Hoek (#4) üzenetére


ooooobi
senior tag

"Ráadásul félhomályban már használhatatlan..."
jah mert ha egy könyvet olvasol az tudod félhomályban is :W

am nem pdfet kéne olvani rajta, ott nem lehet betüméretet állítani

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#20) Sdi válasza Ren Hoek (#16) üzenetére


Sdi
addikt

Már legalább 5 éve fejlődik az e-ink kijelző :) , te tényleg összetéveszted a tablet-tel, az más világ, ez konkrétan olvasásra van kitalálva / értsd, hosszabb távon sem bántja a szemet /. Nekem csak egy kis Hanvon-om van / 5" /, de nagyon jó dolog, mivel nem PDF-eket nézegetek, hanem könyveket olvasok rajta :) . Aki színes, szagos, majdnem mindent tudó gépet akar, annak persze a tablet kell.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#21) ZooLee válasza Ren Hoek (#16) üzenetére


ZooLee
őstag

Úgy látszik, a hozzászólások ellenére még mindig nem fogod a e-ink kijelző lényegét. Ez nem fog olyan mértékben és úgy változni, ahogy Te várod.
Nem az LCD kijelzőhöz kell hasonlítani, ez egy passzív kijelző, a lényege, hogy minél jobban hasonlítson a papírhoz. Ez már elég jól sikerült, a Kindle (amit félkész prototípusnak neveztél) a piac legkiforrottabb készüléke. Tökéletesen alkalmas arra, amire kitalálták: olvasásra.

Nagyon ütősek ezek az árak, bár nekem is van már egy K3, ennek ellenére lehet, hogy benevezek még egyre (Nagy a család, időnként keresni kell, hogy éppen kinél van :) )

Z.

(#22) Chaser


Chaser
titán

Úgy látom lassan nekem is lesz egy kindle cuccom:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

A DX-en nem újítottak? Esetleg egy kis árcsökkenés?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#25) ZooLee válasza Ted_Beneky (#23) üzenetére


ZooLee
őstag

A DX-nek nem az ára a legnagyobb baja, hanem az, hogy totál más szoftverileg is, mint a K3, a PDF fájlokat nem kezelte olyan jó, hiába volt nagyobb méretű a kijelzője. Úgyhogy azt igazán gatyába kellene rázni...

Z.

(#26) Peat;)


Peat;)
veterán

A legszimplább kiadású változat 109$-ért szerintem egyáltalán nem extra jó, ha az előd 140$ qwerty-vel és zenelejátszás funkcióval. Ár értékben nincs előrelépés, 99$ lenne talán jó. Pedig nekem nem kellene a touch, de így pont olyan az árkülönbség hogy már azt érdemes venni...majd ha akciózzák/állják a vám+áfát EU-ba(asszem csak egy ideig vállalták át) akkor lehet jobban megnézem.

(#27) Youri


Youri
veterán

79 zöldhas? Lassan érdemes lenne egyet beszereznem :)

RTX ON

(#28) Sdi válasza Peat;) (#26) üzenetére


Sdi
addikt

Akkor talán jó :) :

"Nem túlzás, ha azt állítjuk, az Amazon mai bejelentésével hatalmas csapást intézett az e-könyv-olvasók piacára legújabb készülékeivel. A vállalat élőben is közvetített sajtóesemény keretében leplezte le a legújabb generációs Kindle e-book olvasóját, mely valószínűleg hatalmas népszerűségre fog szert tenni, ugyanis mindössze 79 dolláros áron forgalmazzák"

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#29) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Nem olyan rosszak az árak, de azért a reklám nélküliek tulajdonképpen a régiek árszintjén maradtak. Sajnos senki nem akar kilépni a 800x600-as felbontásból (DX túl nagy nekem) és persze mindenki ugyanazt a technológiát használja.

Az USA-ban az előző generációt a konkurrensek 50-60 dollárért árulták, lassan telítődik a piac újítani kellene... Még szerencse hogy nagy nehezen sikerült beszereznem egy Sony PRS-950-est, ami 1024x600-as és ugyanilyen IR éríntőképernyős, csak több formátumot olvas.

Akinek nem elég fehér a kijelző, azzal egyet kell értsek technikai alapon, de megfelelő megvilágításnál tökéletesen olvasható, és nincsenek zavaró pixelek sem.

(#30) Xaels válasza Youri (#27) üzenetére


Xaels
félisten

79-be csak az USA-ban külön reklámokkal ellátott verzió kerül. Magyarhonba 109-be fáj + szállítás ha minden igaz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31) Peat;) válasza Sdi (#28) üzenetére


Peat;)
veterán

[link] Minket ez érint. Ráadásul az áfa és vámmal most nem tudom mi a helyzet, anno akciózott amazon hogy átvállalta, reménykedni kell hogy ismét van/lesz ilyen akció. Főleg hogy jövőre az áfa+vám együtt már vagy 30% többletár most hogy megint emelik és legmagasabb áfában lehet részünk EU-ban.

(#32) ZooLee válasza Youri (#27) üzenetére


ZooLee
őstag

Sdi, Youri: Nem, nem $79 az ára, hanem $109.
$79-ért az US-only, reklámokkal terhelt változat.

Viszont $109-ért is a legjobb ajánlat, szállítással együtt $130-ért itthon van. Ilyen áron nem találsz itthon semmit, ami a Kindle minőségének és tudásának közelébe érne.

Z.

(#33) gygabor


gygabor
csendes tag

Nekem elég régóta van Kindle-m, és imádom, szeretem, amire kitalálták arra tökéletes (sőt még többre is).
De ez az új touch verzió nagyon nem jön be.
Megnéztem a videót és az az érzésem, hogy a használhatóság rovására ment ez a nagy touch mánia.
Viszont a Fire az nagyon meggyőző, ha közel appstore szintű alkalmazás támogatottsága lesz akkor tényleg jó dolog.

(#34) Xaels válasza gygabor (#33) üzenetére


Xaels
félisten

3 készüléket mutattak be. Az új (sima) Kindle-t amiről levették a QWERTY-t, de tudtommal maradt a gombos kezelés, a Touch-t(ez az érintős cucc) és a Fire-t (ami meg egy Tablet lesz).

[link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#35) Youri válasza ZooLee (#32) üzenetére


Youri
veterán

109, az is jó! :)

RTX ON

(#36) Sdi válasza ZooLee (#32) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem az USA only is megfelelne :) , szétnézek ismerősök között nem megy-é valamelyik amcsiba.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#37) airwin


airwin
csendes tag

Én konkrétan pár évvel ezelőtt egy Nokia E71-en olvastam el Lovecraft összes novelláját. A célra pont jó volt. A kis kijelző miatt ugyan gyakran kellett lapozni, de amúgy a kijelző mérettel nem volt gond. A teló mérete is pont megfelelő, hogy gyorsan előkapja az ember, nem a táskából kell előhalászni, ráadásul nem kell plusz egy készüléket pesztrálni. Szóval aki akart, az eddig is boldogult, erre pedig költse az a pénzt, akinek van belőle bőven.

(#38) bbandi válasza Sdi (#36) üzenetére


bbandi
tag

Azért csak óvatosan. Főnököm mesélte, hogy egyszer órákat volt a reptéren, mert eszébe se jutott, hogy az a használt diaszkenner, amit a szüleinek hozott ajándékba az vám (vagy áfa, vagy mit tudom én mi) köteles. Így ráadásul az ára is olyan lett, hogy sokkal jobban járt volna, ha itthon vesz egy újat.

(#39) Gabás válasza airwin (#37) üzenetére


Gabás
addikt

de azért ugye egyetérthetünk abban, hogy aki évente nemcsak egy-két könyvet olvas el, annak jobb egy ilyen cucc a telefonnál? :)

[ Szerkesztve ]

(#40) gygabor válasza Gabás (#39) üzenetére


gygabor
csendes tag

ez így igaz
viszont mielőtt nem volt kindle-m akkor én is csak 1-2 könyvet olvastam évente, azóta viszont szinte folyamatosan olvasom a könyveket egymás után
élmény rajta olvasni

(#41) Xaels válasza gygabor (#40) üzenetére


Xaels
félisten

Na igen. Ott porosodik Asimov a polcon, meg Herbert és Lem, mert egyszerűen nem mobil némelyik kötet a méretéből adódóan. Itt a Kindle, mind rámegy és alig foglal helyet és könnyű is. Így tényleg bárhol bármikor olvashatom a kedvenceimet.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#42) szp1


szp1
addikt

Azt hiszem, most jött el az idő, amikor szereznem kell egy ilyet. Már eléggé kiforrott és talán elérhető rá egy csomó tartalom is. Az ára meg teljesen rendben van. Az amazon nagyon profi...Egyébként, ha valakit érdekel : itt egy cikk a témáról, tisztán gazdasági oldalról feszegetve. Ez tetszik a legjobban : “We are building premium products at non-premium prices".
Persze ez nagy adag marketing duma, de jól hangzik. Az amazon teljesen eltér a megszokott üzleti modelltől, ezért lehet, hogy a Fire is meg tudja szorongatni a "valódi" tableteket is.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#43) BalanceR


BalanceR
addikt

Nagyon jól hangzik a 79$...
Viszont az ePub formátumot tényleg nem kezeli?
Meg sem lehet "hackelni" hogy kezelje?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44) Szabolcs90 válasza BalanceR (#43) üzenetére


Szabolcs90
csendes tag

Epub hack

A régi Kindle képes rá, szerintem az újjal sem lesz másképp.

[ Szerkesztve ]

(#45) AMD_ok


AMD_ok
őstag

a taccsos az igazi instant get. Amint lesz rá lóvé, magamévá teszem. Pont erre vártam, hogy olcsóbbak legyenek

(#46) #65675776 válasza Ren Hoek (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Ráadásul félhomályban már használhatatlan...

Amúgy meg totál nem adja vissza egy igazi papír könyv élményét."

Félhomályban a papírkönyvet sem lehet túlzottan olvasni. Szóval csak megvan az az élmény...

(#47) Teasüti


Teasüti
nagyúr

PDF-et át lehet alakítani vmi tördelhető formátumra?

(#48) Aprósólyom válasza #65675776 (#46) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nekem is ez jutott eszembe először. Én sem láttam még világítós könyvet, de aki látott már, szóljon hol lehet kapni. :DDD
Nekem pl kifejezetten jó lenne, mert én egyszerre 3-4 könyvbe kezdek bele, így nem kellene 4 könyvet cipelnem, hanem csak egy kis táblát.

Jevons paradox

(#49) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Amúgy 100 $ környékén valóban csábító.
Csak jönne már végre ki a noteslate... :W

(#50) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekem is Kindle 3 van és hihetetlen jó a kijelzője, tényleg olyan mintha nyomtattak volna rá. Külön tetszik, hogy van hozzá jó minőségű angol nyelvű hangos felolvasó, többféle sebességgel, illetve az, hogy nagyon jól használható a beépített szótára, persze miután lecseréltem az angol- magyar verzióra, amit valaki szorgos munkával összerakott. Utólag is köszönet neki. Volt hogy előfizettem tengerentúli napilapokra nyelvtanulás miatt, de sajna a fél ujság politikából és sportból állt jellemzően. Ha újat vennék, a touch verzió lenne a kiválasztott a hangszóró miatt. Gondolom abban is van felolvasó progi.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.