Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Gondolom, IP68 szokás szerint nem lesz, szóval számomra ez nem számít majd csúcsmodellnek.

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok rá. Főleg hogy kamerában mit hmutat majd a kategóriatársakhoz mérten.

(#3) #81733120


#81733120
törölt tag

A hátlap elrendezése full olyan, mint a Huawei P20-as szériánál. :D
Az meg ugye részben az iX-ről lett másolva.

[ Szerkesztve ]

(#4) judas13 válasza #81733120 (#3) üzenetére


judas13
addikt

Pont ezt neztem:)

Az a vizszintes logo elrendezes (honnan nezzuk persze):) viszont bejovos nalam

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#5) mjani1172 válasza Fred23 (#1) üzenetére


mjani1172
addikt

És hogy érvényesítenéd, ha valami gond van vele ?

(#6) #81733120 válasza judas13 (#4) üzenetére


#81733120
törölt tag

Igen, meg a feliratok, márkajelzés, stb. szinte ugyanott van. DE (és ez egy nagy de :DDD ) nincs notch! :C

(#7) Fred23 válasza mjani1172 (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Samsung szerintem garizná nekem, de persze ez csak tipp. Elmúlt 3 évben 3x gariztattam náluk, és mindig sikerült. Utolsónál legutóbb az A3 (2017) töltőcsatlakozója nem vette a töltést; előtte azt írta ki, hogy nedves a csatlakozó, rá egy hétre meg már nem töltött. Cserélték még a Type-C kábelt is.

Egyébként meg szimplán arról van szó, hogy zuhógó esőben is elő merd venni a telódat akár fotózgatni is. S5 Mini anno hihetelenül vízálló volt, rendszeresen volt mosva csap alatt is, pedig az csak IP67 volt. Az esések állásában is jeleskedett.

[ Szerkesztve ]

(#8) judas13 válasza #81733120 (#6) üzenetére


judas13
addikt

:K igaz ha nincs notch az mar fel gyozelem!! 😛😜

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#9) #81733120 válasza judas13 (#8) üzenetére


#81733120
törölt tag

Jaja.
Ezt anti-notch-mobilnak is lehetne nevezni. :DDD Megmutatja, hogy csak a mobil szép oldalát kell lemásolni. A többit nem. :K

[ Szerkesztve ]

(#10) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nagyon tetszik ez a külső, bár a hátlapról tényleg elfogadhatatlan, hogy egy p20 volt az alap.

Finn the human

(#11) judas13 válasza #81733120 (#9) üzenetére


judas13
addikt

:K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#12) gproject


gproject
aktív tag

Volt mar ilyen, hogy ennyi telefont kiadjanak az aktualis csucs lapkaval?

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#13) Shyciii válasza Fred23 (#7) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerintem hívd fel a Samsung szervízt, de kizártnak tartom, hogy Meizu készüléket gariztassanak csak azért, mert Exynos processzort használhat.
Zuhogó esőben fotózást meg hagyjuk. Ez teljesen abszurd ok, hogy ezért kelljen védettség.

(#14) judas13 válasza Shyciii (#13) üzenetére


judas13
addikt

Pluszban fillerekert v husegpontokert utanad dobnak barmilyen esernyot mar manapsag tehat vizallosag eleve pipa :D
💧💦☔📱😈😀

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#15) Shyciii válasza judas13 (#14) üzenetére


Shyciii
veterán

Meg mi a reteknek akarnék viharban, záporban mobilozni az utcán, vagy kint bárhol? Anno Motorola Defy-nál is addig volt poén ez a vízállóság, míg lehetett mutogatni, hogy beledobom a korsó sörbe és semmi baja nincs, de azonkívűl totál értelmetlen a hétköznapi embernek ez a funkció :)

(#16) Ricardo válasza Shyciii (#15) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért ha elkap egy vihar, akkor nem biztos, hogy hátrány egy vízálló mobil.

(#17) Shyciii válasza Ricardo (#16) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem egyszer kapott el vihar, de valahogy egyszer sem ázott el a mobilom. Igaz nem is tartottam a kezemben, hogy nézd eső, áztasd már el, hanem zsebre raktam, mint szoktam.

Amúgy ezt úgy mondtad, mintha a vízállóság előtt az összes mobil (akár buta akár nem), mint elázott csóri embereknek, és ezért globális problémának minősítették. Érdekes módon sosem volt ilyen gondom még Nokia 3210-essel sem, pedig az sem ismerte hírből sem a vízállóságot.

[ Szerkesztve ]

(#18) Gido válasza Shyciii (#17) üzenetére


Gido
csendes tag

Addig jó amíg nem tapasztalod meg, családban kétszer is kuka lett a telefon, egyik egy régi Sony Ericsson, sátorozás alatt kicsit beázott a sátor és pont arra lejtett ahol a telefon volt, mindenféle kiszárítás és aksicsere ellenére teljesen meghalt. Másik már újabb okosteló, egy jó kis viharos bőrig ázás alkalmával jutott ugyanerre a sorsra. Pedig nem volt a zsebből kivéve... Aki ilyenkor nyugodtan a zsebébe nyúl és vesz egy újabb telefont könnyedén pár száz ezerért, azt természetesen nem zavarja az ilyen apróság gondolom. Mivel értelmes áron nem lehet ár/értékben jó és meg vízálló is legyen feltételnek megfelelő telefont venni, én sokszor inkább otthon hagyom ha van esélyem egy ilyen szétázásra, de tudnám díjazni, ha ilyenkor vihetném magammal. Régebben még kaptam vízálló tokot, amibe ilyenkor átraktam, de mostanában már az se jellemző...

(#19) Ricardo válasza Shyciii (#17) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem egyszer sikerült nagyon eláznom. Jött egy olyan eső, hogy, mire az első fedett helyre eljutottam (pedig nem volt messze) nagyjából az alsógatyámból is lehetett volna csavarni a vizet. Egyetlen szerencsém az volt, hogy volt rajtam egy bőrkabát, és a telefonom annak belső zsebében átvészelte.

Igaz ez nem mindennapos, velem is csak egyszer fordult elő, de akkor ha például pulóver van rajtam, akkor a telefon biztos, hogy nem vészeli át.

[ Szerkesztve ]

(#20) Tengri válasza Shyciii (#17) üzenetére


Tengri
senior tag

Tényleg nem hátrány a vízállóság. Szép korszak volt a 90-es évek vége (Nokia 3210), de egy kicsit fejlődött azóta a mobilgyártás is. És egyre "okosabb" és "biztonságosabb" telefonokat gyártanak.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#21) Shyciii válasza Tengri (#20) üzenetére


Shyciii
veterán

Hátránynak nem hátrány, de hogy ez legyen fő szempont vásárlásnálm az igencsak erős :)

(#22) pusszycat válasza Gido (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha kikapcsoltad volna akkor "megússza" (ez vicces :D ) a telefon. De áram alatt persze,h tönkre megy.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#23) Tengri válasza Shyciii (#21) üzenetére


Tengri
senior tag

A mostani telefonom sincs IP védelem. Nem fő szempont, de jó ha van :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#24) Fitzgerald válasza Ricardo (#2) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Valószínűleg nem túl sokat, ahogy általában a Meizu-k.

(#25) RRamstein


RRamstein
tag

Tetszetős :) csak ne lenne hátulról ennyire copy :( áráról tudni valamit ?

(#26) judas13 válasza Shyciii (#15) üzenetére


judas13
addikt

Ott a pont!! :D

Amugy minden telonak vizallonak kene lennie egy alapszinten IP67 v valami..

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#27) Fall-N válasza judas13 (#26) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem kéne. Csak feleslegesen drágítaná az árakat, amik így is csak nőnek. Nálam sem szempont a vízállóság. Ha az lenne akkor olyat vennék. Attól még lehet csúcs egy telefon, hogy nincs IP védettsége. Nem régóta divat csak amúgy is a vízállóság, előtte egyik sem volt az.

(#28) judas13 válasza Fall-N (#27) üzenetére


judas13
addikt

Ezt valahogy úgy értettem, hogy ahogy pld. mára kötelezővé vált a kormány légzsák a kocsikban, alapfelszerelés stb úgy lenne teljesen természetes a vízállóság is majd minden mobilban, típustul függetlenül.
Tudom utópia. Most még. Ahogy 15 éve szintén az volt a légzsák, a manuális klíma megléte - ami mára már lényegében alapon ott van minden kocsiban. És ahogy a gk-ban ma extra (az?) a gyári GPS , a multifunkciós rendszer, a parkoló aszisztens, a vezető éberség figyelő rendszer stb, úgy lenne a teló prémium kategóriában is beépítve majd a rá jellemző extra funkció is....

Álmodozásnak vége!😃😆

Megyek, elcsoszogok és veszek egy Redmi 5-öt addig is mert baromi jó árban vesztegetik :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#29) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki azt írta,h a vízálló mobilok halkabbak mert van egy sűrű rács a beszédhangszóró előtt. Ez igaz vagy csak mendemonda? Vízálló mobilom az még pont nem volt. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#30) Fred23 válasza pusszycat (#29) üzenetére


Fred23
nagyúr

Modelltől függ, én is olvastam már róla; engem eddig nem érintett, számomra jó volt teljesen az Xperia go, az S5 mini, és az A3 (2017) is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.