Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Ezen a nyitó áron nem vészesek szerintem. 40k-ért windows-zal komoly alternativája lenne már egy mini pc-nek.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Cythyel válasza Polllen (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

annyiért még én is beruháznék egyre, csak egy monitor hozzá, bill+egér és mehetne netezős gépnek bárhova

(#3) YM válasza Cythyel (#2) üzenetére


YM
senior tag

Mennyivel egyszerűbb egy tabletet venni. Vagy laptopot. :U

(#4) Milka 78 válasza Cythyel (#2) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pipo x7 (igaz nem stick hanem box) 42 és erősebb soc van alatta.

(#5) -Alvin- válasza YM (#3) üzenetére


-Alvin-
tag

vmiért nekem is életképesebbnek tűnik egy hdmivel szerelt windowsos tablet, ha win vonalon marad az ember...

(#6) Cythyel válasza YM (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

gamer asztali gép + asus tf300t :)) laptop a múlté :P

(#7) Polllen válasza Milka 78 (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

40kért pont ezeknek lesz jó alternatívája.

YM

Célhardver. Nem hiszem, hogy egyszerűbb egy tabletet lerakni az asztalra, hdmi-vel összekötni majd örökön örökké ott tartani.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) azbest


azbest
félisten

Külföldi fórumon elég kemény kritikát kapott az intel stick, hogy a rádiós modulja valami csapnivaló. Állítólag, ha a bluetooth-ot használják, akkor a wifi használhatatlan.

(#4) Milka 78
A Pipo X8 is érdekesnek tűnik, box, de van saját kijelzője is és hdmi kimenete is, 64GB-os. Láttam róla videót, ahol két asztalosként is ment, szóval nem csak tükrözte, hanem önálló kimenetként is kezelte a fullhd monitort. 125 dolcsi körül van az egyik kínai áruház eu lerakatán (áfával és szállítással).

Pécé pótléknak meg a nem tabletbe szánt baytrail is jobb lehet [link]

[ Szerkesztve ]

(#9) aelod válasza Milka 78 (#4) üzenetére


aelod
veterán

Ugyan ez az hardver van abban is ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10) rudi válasza Polllen (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Sokat gondolkodtam ezeknek a stickeknek a létjogosultságán és máig nem látom azt. Eleve kell hozzá egy minimum akkora kontroller, mint egy kisebb tablet vagy telefon. OK, nem merül, de bele kell dugni valami töltőbe is. Nagyon alap PC-nek jó, de arra az Android alapú is teljesen rendben van féláron.

És itt jön a másik oldal, a tablet + miracast (és társai) kombó. Máris megoldva a kezelőszerv, amit kényelmesebb a tableten olvasni (pl. cikket, fórumot) az meg a kézben lévő kis képernyőn, ami meg tévére való (pl. kép, videó) azt kilövöm a tévére. Kell még neki érni pár generációt, hogy alacsonyabb árkategóriában is alapfelszerelés legyen, de szerintem erre halad ez az ágazat, nem a HDMI-be dugott stickek felé.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) kzkz


kzkz
őstag

Olyan nehéz lett volna usb3.0-t tenni rá? Persze akkor biztos a 3 centtel többe kerülő z3735D chipset kellett volna bele.
Én kivárok amíg usb3.0 lesz rajtuk (a vinyóhoz és a gigabit-es lanhoz), és akkor lehet otthoni fileszerver, így időutazás a múltba.
Azt én se értem, hogy miért nem olcsóbb ez jóval, mint egy 8colos tablet, amihez kijelző és akku is van pluszban...

(#12) Sanya válasza rudi (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

Bedugod egy usb-s, hdmi-s monitorba, raksz hozzá egy usb hubot vagy bluetooth-os bill egér kombót, és kész a vékonykliens a titkárnőnek. 2gb ram meg az atom proci bőven elég a szövegszerkesztésre.
Androiddal ellenben ehhez van nyomtató support, futnak rajta az x86-os programok, etc

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Sanya válasza kzkz (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

A médialejátszót és a fileszervert összekevrni butaság.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ez full passzív vagy ventilátoros?

(#15) aelod válasza Sanyi.mTs (#14) üzenetére


aelod
veterán

Én úgy tudom, hogy ez ventis.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16) smkb


smkb
őstag

Ezekkel a stickekkel továbbra is az a baj, hogy ebben a formában életképtelen. Ahhoz, hogy rendesen tudja az ember kezelni, ne adj Isten tárolókat is kössön rá és kihasznélja a PC képességeket, rögtön jöhet egy USB HUB, és célszerű akkor már tápost, ha esetleg egy 2,5 es külső vinyót is rá akarunk kötni. Ekkor már egy rakás kábel lóg a stickből, illetve a hubból ki és be. Ezerszer jobb megoldás egy kis mini box, amin megvannak az usb és egyéb i/o csatik. Az sem szokott használni ezeknek a stcikeknek, hogy vagy a tv hátuljába teszi az ember, ezt a wifijük nem szokta csípni, vagy a tv oldalsó usbbe, de akkor meg rusnya... egyszerűen értelmetlen ez a kialakítás. Volt Androidosom, ott is pont ezek voltak vele a problémáim. Egy szó mint száz, kényelmetlen, céltalan ez a stick kivitel.

(#17) Alpa Ka válasza Sanyi.mTs (#14) üzenetére


Alpa Ka
újonc

A technológia már ott tart, hogy ilyen méretben is képesek vagyunk mákdarálót gyártani, így a válaszom igen.

Proof:[link]

I Was Dead For 7 Weeks In The City Of Angels

(#18) adika4444


adika4444
addikt

Jó cucc, háziszervernek akár még jó is volna, de én ha már ilyen árkategória inkább befogok egy használt üzleti laptopot...
TV-t okosítani meg szintén azt tudom mondani, hogy egy laptop be alá, nem zavar az senkit, több USB, LAN, stb...
Vagy laptop helyett ilyen mini pc, de a lényeg, hogy ez így értelmetlen, és rohadt drága.
Jut eszembe, ilyen 8.1-gyel szerelt táblákon elfutnak rendesen az x86-os alkalmazások, tehát amit mondjuk a 32 bittel szerelt laptopra felpakolok?

üdv, adika4444

(#19) Polllen válasza rudi (#10) üzenetére


Polllen
nagyúr

Netezős gépnek pl. a szüleimnél teljesen jó lenne. Nyilván ehhez lehetne nagyobb is, akár mitx méret is, mert a monitor hátán elfér, csak az se nagyon jön ki 40k-ból windowszal és még nekem kell összelegozni.

Szóval szerintem itt az ár-méret-teljesítmény megüti azt az arányt, amivel egy átlag netezős gép már jó lehet.

Androidot meg nem akarok, nem erre találták ki, elég tabon szívni néhány oldallal.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) AxBattler


AxBattler
félisten

Korrekt kis gép, a Win-est én is simán elfogadnám. :K
És gondolom ez a bevezető ár, lesz még 35 / 45k HUF is.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) arn


arn
félisten

raspberry2 harmadennyiert.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) Polllen válasza arn (#21) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha azon fut a skype teljes funkcionalitással, meg a böngészés, akkor igen. De amúgy nem ugyanazon igények kielégítésére született a két hw.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) callmeakos válasza azbest (#8) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Akkor tulajdonképpen használhatatlan a cucc. Féltve ha nem képernyőkímélőnek akarod használni :D

Egyébként gondolkoztam azon hogy beszerzek egy ilyet a tesómének. Nekik nagyon hasznos lenne a gyerkőc miatt, mert ő nagyon szeret mesét nézni, de a laptop közelébe nem engedi, telefont se szívesen adja neki oda, így marad a TV, amiben van beépített YouTube app, de az olyan botrányosan lassú, hogy kijull a hajam mire beírok valamit. Erre jó lenne egy ilyen HDMI-s stick, aztán rájöttem hogy ilyenből van Androidos is, harmad annyiért :D

All→M8

(#24) tjb007 válasza Milka 78 (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Magasabb a burst órajel (330 megahertzcel), és ebben ki is merült az erősebb jelző.
Ja, meg az IGP alapórajele is 3(!!!) megahertzcel magasabb.

(#8) azbest

Biztos van, akinek tetszik, aki számára hasznos a beépített kijelző, de ennél szánalmasabb próbálkozással nem találkoztam mostanában, amit csak azért hívtak életre, hogy ne kelljen a Windows után licencdíjat fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#25) Polllen válasza tjb007 (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

És a többség moddolja a hűtést, ha minden igaz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) stevve válasza azbest (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

"Állítólag, ha a bluetooth-ot használják, akkor a wifi használhatatlan."

Alá tudom támasztani, bizony vannak akadások egyikben, másikban, ha egyszerre mennek. Bár nem ezzel, de kínai nagyon mini PC-kkel tapasztaltam., ahol erősen spóroltak. De hogy még az Intel is... :(

Egyébként teljesen átlagos felhasználásra nem rossz. Mondjuk egy recepciós gépnek vagy ilyesminek pont jó.

[ Szerkesztve ]

(#27) tjb007 válasza Polllen (#25) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem csodálom, melegednek mint annak a rendje (mármint a 37-es Atomok).

(#28) Cathulhu válasza azbest (#8) üzenetére


Cathulhu
addikt

pipo w2-m van, csak jokat tudok rola mondani, osszeszereles, anyagminoseg, minden rendben van, kellemes csalodas (van egy androidos cube-om is, az mindenben az ellenkezoje, es meg dragabb is volt, de most nem az oprendszere miatt szidom)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) rnyk


rnyk
tag

Nekem ez tetszik - pont a szuleimre gondoltam. Mar kene a regi Prescott helyett valamit okositani :) Amit nem ertek, hogy anno miert nem raktak egy 5V-os tapot a hdmi-re? Most mennyrie fasza lenne ha nem kene a tapokkal vacakolni.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#30) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Megoot használtam. 20 gigás mkvt,youtube 4k videot is akadás nélkül lejátsza. Játéknál elvérzik. Szerintem jó kis kütyü. Tipikus medialejátszó/szerver. Kis helyet foglal célnak ideális.

[ Szerkesztve ]

(#31) bjakab


bjakab
csendes tag

windows-os verziot vettem kb masfel honapja, de szerinetm jobban megerte mint a tablet, en nem szeretek kepernyot maszatolni igy usb-s billentyuzettel baromi jol tudom hasznalni,
elonye ami miatt szerinem jobban megeri mint a tablet :
- nem kellett tv lecserelni es 1080p-vel nezem a filmeket 40''-on
- windows-t ismerem androidot nem
- steam-et felrakva regbbi jatekok is elfutnak rajta igy amig asszony keszulodik nem idegesitem magam

hatranya :
tenyleg eleg gyatra a beepitett wifi

vki kerdezte, igen ventillatoros.

nem azt mondom h ez a vilag legjobb mini pc-je, de a hetkoznapi otthoni hasznalatra szerintem a legjobb.
azert merem azt irni h szerintem a legjobb mert kiprobaltam mar eleg sok IT eszkozt.

(#32) hardline


hardline
senior tag

Néhány kérdés, ami foglalkoztat:
Régebbi monitorral, amin nincs HDMI csatlakozó, használható-e és hogyan? (pl: dvi csatlakozós monitor, ebben az esetben kérdéses a hang kivezetés is)
Ha csak DisplayPort csati van a monitoron, akkor megoldható-e a stick használata?

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz. A win verziora ganyolsz egy linuxot, aztan kiraly. :D

(#34) tjb007 válasza hardline (#32) üzenetére


tjb007
nagyúr

Adapterekkel, átalakítókkal áthidalható mindkét eset, a hangra meg egy külső hangkártya lehet a megoldás.

(#35) mmdms válasza rnyk (#29) üzenetére


mmdms
addikt

Amit nem ertek, hogy anno miert nem raktak egy 5V-os tapot a hdmi-re? Most mennyrie fasza lenne ha nem kene a tapokkal vacakolni.

Ha ez így lenne nagyon hamar megfeküdnének a tv-k. Philips ambilight-os (vagy hogy a rossebbe kell írni) TV-ket gyártottunk, már a tesztergépből kivéve púpos volt az összes kondi, és ekkor még csak a panelt teszteltük, kijelző nem is volt rákötve. Ha még egy ~25 wattos fogyasztóval kellene számolni, egyeseknek még gariidő alatt döglene meg a tv, nem lenne jó biznic. :)

FreedomHUN: az általad említett készülék nevére érdemes egy képkeresést csinálni, egész jó a néni. :U

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#36) hardline válasza tjb007 (#34) üzenetére


hardline
senior tag

Esetleg konkrét eszközt is mutatnál? Én nem találtam HDMI -> DP átalakítót, mert ugye a jel irány számít, tehát a filléres DP -> HDMI az nem jó.

(#37) kzkz válasza Sanya (#13) üzenetére


kzkz
őstag

Miért is? Miért ne futhatna az előtérben egy Kodi rajta, háttérben meg dlna szerver, torrent, ftp, windows share, stb...?
A gigabit lan-os usb3.0 hub-ra kötök két vinyót v. hármat, amiből egyik a backup.
Simán elkezeli, és nem szutyok 15-20Mbyte-al tud kiszolgálni hanem ennek 3-4-szeresével.

[ Szerkesztve ]

(#38) rnyk válasza mmdms (#35) üzenetére


rnyk
tag

Jo hat azert egy tervezesi dolgot meg egy gyartasi sporolast nehez osszevetni :) azert mert a gyikok gyarilag szaraz legolcsobb kinai elkokat vettek csakhogy sporoljanak 50 centet az sajna a ceget vagy a beszerzot minositi.

Most 5Von 2 amper azert nem lenne akkora nagy megterheles a tapnak de legalabbis nem kene alapoktol ujratervezni.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#39) tjb007 válasza hardline (#36) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#40) Milka 78 válasza aelod (#9) üzenetére


Milka 78
nagyúr

36f van a Pipoban,magasabb boost órajellel ;)

tjb007 : Ezt mondtam én is,hogy erősebb :D

[ Szerkesztve ]

(#41) kpal


kpal
veterán

Ezzel a 10-12 hdmi tv-k életét lehet kitolni jóval.
De árban picit sok ,akkor lenne picit izmosabb ,vagy majd az újabb verzió lesz igazán jo.

(#42) dtracer válasza arn (#21) üzenetére


dtracer
tag

Én most vettem MálnaPC-t. És egyrészt nem harmadennyi, mert ha SD kártyát, dobozt, tápot is veszel hozzá, rögtön 20-nál tartasz. Másrészt ott van rajta a Raspbian, ami böngészni jó, amennyibe nincsenek igényeid (felejtsd el a youtube-ot). Beharangozták rá a Windows IoT-ot, csak az maradt le a korábbi cikkekből, hogy GUI nélküli.

(#43) Vesa válasza smkb (#16) üzenetére


Vesa
veterán

+1
Nem számolnak azzal, hogy a töltő + USB-s eszközök kábelei ott lógnak, ami iszonyat ocsmány.
Megjegyzem, ez vonatkozik a legtöbb design mini-PC-re is, ahol a csatlakozók oldalt vagy elől vannak. Képen marha jól néznek ki, de ha csatlakoztatunk mindent...nos, mehet az asztal alá szégyenében...

A tudomány a valóság költészete!

(#44) davidsone


davidsone
addikt

25öt megérne a kis okosító

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#45) bjakab válasza Vesa (#43) üzenetére


bjakab
csendes tag

ha mondhatom akkor ez igenyesseg kerdese, en felcsavaroztam a falra a tevet, mogotte van a konektor nem latszik egyetlen kabel sem pedig van usb hub+kulso vinyo, de ennek mar semmi koze az eredeti temahoz, bocs

(#46) aelod válasza arn (#21) üzenetére


aelod
veterán

Commodore 64 ingyé' :) Ezt is írhattad volna. Fasorban nincs a két platform. Az egyik egy fejlesztői deszka elég korlátozott tudással és egy bizonyos rétegnek készül a másik egy kompakt mini gép ami az átlagfelhasználók 60%-nak minden igényére megfelel. Internet - ami javarészt egyenlő majdnem a facebookkal, egyéb böngészés, zene, film (4k), torrent, basic office felhasználás.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#47) YM


YM
senior tag

30k-nál semmiképp nem ér többet. Annyit is csak azért, mert új. :U

(#48) ALBY válasza Vesa (#43) üzenetére


ALBY
senior tag

Ahogy mondod.
Értelmetlen ez a kicsinyítés,
ami inkább félkés vacak lett, aztán tűzdelhetünk rá midenfélét mire használható lesz valamire.
Plusz ez így drága is, de szeintem leginkább félrement koncepció. Látszik hogy igyekeztek de ez így sánta még.
Minden egyes kicsinyítése és olcsósítása visszaüthet valahol és lehet rá még költeni, toldozni, és még úgyis lesz egy csomó kompromisszum.

Egy sokadik hálószobai tv mellé, vagy netán egy konyhába még meggondolnám az efféle sick-et, de valószínű 5 perc után találnék jobb megoldást.

(Rendesebben lefedi a lehetőségeket egy jó tablet és egy jó HTPC (ami NAS is lehet mert belefér több winyó sok tartalommal) )

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#49) hardline válasza tjb007 (#39) üzenetére


hardline
senior tag

115 dollárért számomra ez életképtelen. Majdnem a stick ára. De legalább lehet kapni... Kösz!

(#50) #06658560 válasza Sanya (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Majdnem (20€ diffi) ennyiért már lehet venni rendes vékonyklienset is, normális környezettel, venti nélkül, több USB porttal. Ergo ott is bukta.[link] vs [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.