Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Amugy lehet meg vennknis egyett ha nem lenne a w gomg ilyen ocsmany..am felesleges ekkora hardver egy wp ala..

Iphone 6s

(#2) Griff55


Griff55
senior tag

Ilyen hátlap kellet volna az s4-re is.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Gusztustalan egy Lumia 920/925-höz képest.

"nincs rá lezsóidő"

(#6) nozs23 válasza xperiasigi (#1) üzenetére


nozs23
addikt

"am felesleges ekkora hardver egy wp ala.."

Hagyjuk már ezt a szöveget. Számottevően lassabbak a 2 magos, 1GB ramos WP készülékek, mint a Snap800-as 2GB ramos androidok. Jah, igen jelenleg WP-t használok, 925 személyében. Multitaskingnál minden egyes appot újratölt, ami hosszú másodperceket is igénybe vesz. Néha nem nyitja meg az alkalmazásokat csak kb. 5. próbálkozásra. Persze addig megy a szép pontpontpont animáció, ami a régi homokórás Windowsos időket idézi bennem. Tehát hatalmas sallang a duma, miszerint a WP alá nem kell a vas. Vagy, ha mégis így van, akkor az összes alkalmazás(értsd, még a beállítások is) totál optimalizálatlan, ami használhatatlanná teszi az egész rendszert.
Ha nem hiszed el szívesen csinálok egy side by side videót, itt van mellette a Nexus 5. Egy weboldal betöltése akár 5 mp-el is többet vesz igénybe a Lumiának, de minden app megnyitásánál van 2-3-4 mp különbség. Tehát engem rohadtul nem érdekel, hogy mit old meg erőből az android és mit nem, amíg gyorsabb, és akkor történnek a dolgok, amikor rákattintok.

[ Módosította: radi8tor ]

(#7) Воланд válasza nozs23 (#6) üzenetére


Воланд
titán

pedig az optimalizalassal van baj.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) kbyte1024 válasza nozs23 (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

Egyedi készüléked lehet! Mert nem panaszkodnak a WP tulajok ilyenre! úgy hogy a duma részét Te is megtarthatod ha már így kezdted!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10) nozs23 válasza kbyte1024 (#8) üzenetére


nozs23
addikt

Használtam előtte Ativ S-t, az se volt gyorsabb, de gondoltam, hogy megkapom majd, hogy egyedi problémám van. :N

[ Módosította: mukibuci ]

(#11) halkow


halkow
őstag

nem tetszik ez a wp vs. Samu stílus

Alcatel onetouch idol2s the king

(#14) kcsa válasza nozs23 (#10) üzenetére


kcsa
veterán

Használom egy ideje, azt hiszem ismerem a korlátait. Azért tartom flame-nek viszont, mert almát-almával hasonlítsunk össze, a körtét pedig körtével.

Pl.: szerintem sokkal jobb az új Nexus5 mint a ZTE Open, mert múltkor használtam mindkettőt, és sokkal gyorsabban renderelte a weboldalakat.

Ezzel együtt a böngésző hiányosságait érzékelem naponta, és utálom is azt a projektfelelőst (és nőnemű felmenői is csuklanak biztos), aki képes volt jelszó-megjegyzés nélkül kiadni ezt a sz.rt. Ráadásul csomó weboldalt nem tördel be rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#16) kbyte1024 válasza nozs23 (#10) üzenetére


kbyte1024
addikt

Van a családban 3 külömböző wp-s teló.Más típusok.Hasít mind és nem hogy 3-4-5 mp,hanem 1 se kell és azonnal reagál mindenre.Erről ennyit!
Azt még eltudom képzelni,hogy a FULL HD miatt erősebb vas kell bele,de hogy ennyire?? azt kétlem.El kell adni drágán tegyük bele a legerősebb vasat,még ha nem is kéne.Szerintem ilyesmi lehet a dologban.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#17) Teo. válasza nozs23 (#6) üzenetére


Teo.
aktív tag

Érdekes ezt hallani, nekem a 625 Lumiámal nincsenek ilyen Súlyos problémák.

A Nokia Xpress-t a MS féle FB klienst Néha újra tölti,ha újra tölti, de akkor is csak pár röpke másodpercre ( kilépek a beállításokba vagy megnyitom az office-t) és akkor is álltában ott folytatja ahol abba hagytam. Akkor tölt nekem újra a játék ha valami komolyabbat dolgot indítok el, 512 RAMM-tól nem kell csodát várni. Mióta meg van ha 3-4 szer újra töltötte a beállításokat, pedig már meg van féléve. Olyan meg talán soha nem volt, hogy egy app ne akarjon indulni.

Jah,hogy ne érje szó a ház elejét, a haverem 920-assát egyszer Keményen nyúztam 3 napig, sokat asphalt 8-astam de talán ha kétszer fel villant a "betöltés ...." felírat.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy neked nem lehet ilyen tapasztalásod, csak az én tapasztalásom fényében igen érdekes a te tapasztalásod.

Jah, és teljesen támogatom a Bivalyerős hardvereket a WP-alá :)

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#18) stamas80 válasza nozs23 (#10) üzenetére


stamas80
tag

Nekem spec. tetszik!

és én sem értem, hogy mi okozhatja a lassúságot esetedben, én egy S4-el párhuzamosan használom, a L920-at, de ez még meg se fordult a fejemben, hogy a Nokia lassabb lenne.

(#19) Zolik válasza stamas80 (#18) üzenetére


Zolik
senior tag

nekem is!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#20) nozs23 válasza stamas80 (#18) üzenetére


nozs23
addikt

Én Nexus 4-et, majd Nexus 5-öt használtam WP-s átfedéssel. Az említett két készülék pedig -szerintem- android fronton is az élen jár optimalizáltság és sebesség terén, tehát nekem ezért tűnhet lassúnak a WP.
Persze megvannak a WP előnyei, letisztult felület, appok egységessége(kinézetre), csak nekem ez nem éri meg a sebességbeli beáldozást. Majd 1-2 év múlva.

(#21) afk22 válasza nozs23 (#6) üzenetére


afk22
tag

En is egy 925-ot hasznalok, mar jo ideje, ha ujrainditasz egy nagyobb appot, akkor 2-3 masodperc is lehet (pl. HERE map), de ha benne van a task listaban, akkor rogton jon. A levelezes, telefonkonyv es hasonlo rendszerkozeli dolgok viszont szinte azonnal jonnek (animacionyi ido). Olyanra viszont nem emlekszem, hogy ne nyitott volna meg egy appot, es sokszor kellett volna inditani, mire bejon (ott lehet valami 3rd party app bugja volt).

Ettol meg egyetertek abban, hogy kell az uj erosebb hardver, mivel egyre eroforrasigenyesebb appok jonnek. Persze csak akkor jo az erosebb processzor ha nem fogyaszt tobbet, mert azert telefonnal meg mindig nagyon fontos az uzemido. Azt senki sem szeretne hallani, hogy ez lemerult... de legalabb gyors volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#22) fffeco válasza kbyte1024 (#16) üzenetére


fffeco
tag

Én is alá tudom támasztani, hogy a 820 sokszor elődobja a "betöltés..." feliratot hiába van bivaj erős hardver gyenge kijelzőhöz. A 8.1-be még összetettebb animációk lesznek.. jól fog jönni az a 800 as proci ha nem akarsz leállni szemezni a pontokkal.

(#23) stamas80 válasza nozs23 (#20) üzenetére


stamas80
tag

mert az S4 hátrébb lenne mint a Nexus 4 ? :((

(#24) kovadika válasza stamas80 (#23) üzenetére


kovadika
őstag

Szerintem igen. Specifikáció alapján nem, de a Samsungot lassítja a Full-HD és a saját Samsung kezelő felület, míg a N4-en nagyon gördülékeny a működés.

[ Szerkesztve ]

(#25) Oppenheimer válasza fffeco (#22) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Így igaz. 1GB RAM-os WP-s telefonoknál is állandó jelleggel ott a resuming ,vagy Loading felirat. Aki ezt tagadja az vak, vagy nem használ 3rd party alkalmazásokat.

A telefonról meg az a véleményem, hogy lehet a 920am utódja lesz.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#26) Integrale válasza Oppenheimer (#25) üzenetére


Integrale
veterán

:Y
Dehat samsung

"Bad reklám is reklám too"

(#27) Oppenheimer válasza Integrale (#26) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Omnia 7 volt a legjobb telefonom. :D Utóbbi időben ráadásul állatira megtetszett az SGS3 külseje, ez meg hasonlít rá.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#28) kcsa válasza Oppenheimer (#27) üzenetére


kcsa
veterán

Ismerek egy jó orvost, ha gondolod odaadom a számát :D

(#29) Integrale válasza Oppenheimer (#27) üzenetére


Integrale
veterán

A hatlapja nekem is tetszik, mondjuk az a "sima" S-nek is, ha tehetnem tukorbol kezelnem, hogy mindig lassam. :D
szembol viszont akar S is lehetne.

"Bad reklám is reklám too"

(#30) hülyegyerek válasza fffeco (#22) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Te melyik bolygón élsz, vagy 820 előtt milyen telefonod volt ? Htc Sens. XE után (alap cm10.2-vel) megváltás a 820 fürgesége. Az meg hogy valaki szerint egy 920/925 nem hasít úgy, mint egy Snap.800-as 1520...hát marhajó szemüvegetek lehet, mert én eddig csak max. grafikaigényes játékoknál láttam a hardver előnyét.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#31) mukibuci válasza Oppenheimer (#25) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

költözöl?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32) Воланд válasza mukibuci (#31) üzenetére


Воланд
titán

buszok ott is vannak. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) brazz


brazz
csendes tag

Ativ S-t használok éppen.

Volt Lumiám is.

820 vagy Ativ S. A kettő között mérlegeltem. 925 drága.

Ativ S nek
- jobb a kijelzője (felbontás)
- nekem jobban tetszik a ház (íves gorilla üveg)
- vékonyabb
- nagyobb, de mégis kézben jól tartható, fogható, nem rosszabb, mint a 820
- könnyebb

Éppen ezért úgy gondolom, hogy bár több Lumiát adnak el, de akkor is jó telefon.

(#34) 1697


1697
tag

100x szebben néz ki mint egy piros műanyag Nokia.

[ Szerkesztve ]

(#35) mukibuci válasza 1697 (#34) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kész szerencse, hogy nem csak piros van belőle

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#36) 1697 válasza mukibuci (#35) üzenetére


1697
tag

Kék is van...Ha jól tudom,abban is nyerő -)) De mindegy akinek tetszik használja,igy ennek a Samsungnak szerintem komolyabb hatása van ezzel a szálcsiszolt fémes felülettel.

(#37) nozs23 válasza 1697 (#36) üzenetére


nozs23
addikt

Ez a szálcsiszolt fémes felület ugyanaz a biliműanyag, amit az összes Samsungon használnak.

(#38) 1697 válasza nozs23 (#37) üzenetére


1697
tag

Senki nem mondta,hogy fém -)) Viszont a csodás színes Nokiak után ezt végre el tudom képzelni felnött ember kezében mint wp phone-t! Nekem a színes telefonok nagyon nem tetszenek,Nokianal meg csak ezeket tólják előtérbe!Én még nem làttam felnött embernél,citrom sárga telefont de sajnos feketébe se nagyon wp-t!Ez az Ativ legalább férfiassabban nèz ki,hogy a rendszer milyen az megint más dolog.

(#39) mukibuci válasza 1697 (#38) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link] - fehér szürke fekete :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#40) nozs23 válasza 1697 (#38) üzenetére


nozs23
addikt

Mondjuk a 925 szerintem jelenleg a legszebb telefon a piacon: [link]
De, az icon se csúnya.

(#41) Vassili_Zait válasza Oppenheimer (#27) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Az atív s is hasonlít... és még olcsóbb is :D

(#43) 1697 válasza mukibuci (#39) üzenetére


1697
tag

Na így már mindjàrt más kollega-)) Akár venném is.

(#44) Oppenheimer válasza Vassili_Zait (#41) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Csak az nekem nem lenne előrelépés.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45) Vassili_Zait válasza Oppenheimer (#25) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Nekem a lumia 720-am feszt resumingol... viszont most pár hete egy HTC 8s-t használok, és itt sokkal fürgébb minden, pedig elviekben nem erősebb telefon... de itt csak pillanatokra látom a betöltés feliratot... 8x-en is nagyon ritkán találkozom vele, az értesítések is 4-5 mp-el előbb megjönnek HTC-re...

(#49) marnor12a


marnor12a
újonc

A kamera, és a hátlap kinézete csak engem emlékeztet egy alcatel ot idol-ra? :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#50) pengwin válasza Vassili_Zait (#41) üzenetére


pengwin
addikt

Hol lehet azt még kapni? Tényleg érdekelne, én már csak expansys USA-nál találtam.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.