Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elithun


elithun
őstag

Menő lehet, további képek nincsenek?

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#2) dajkopali válasza elithun (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

képet csak egyet küldtek, de regisztráció után itt lehet szétnézni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) Cyrin


Cyrin
addikt

gyorsan görgetve hirtelen aszittem járókeretre támaszkodik....

a tudatalatti megviccelt ;]

(#4) #14841344 válasza elithun (#1) üzenetére


#14841344
törölt tag

http://m.delmagyar.hu/szeged_hirek/szijjarto_peter_szeged_garantalja_a_szoftverfejlesztok_utanpotlasat_-_atadtak_az_epam_uj_irodahazat/2548113/

(#5) Lenry


Lenry
félisten

Átadták az EPAM új szegedi irodáját

... valamikor tavaly ősszel.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) macilaci78


macilaci78
nagyúr

RIP Széchenyi István Gimnázium.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) Lenry válasza macilaci78 (#6) üzenetére


Lenry
félisten

vagy 6 éve bezárták, azóta omladozott.
így azért sokkal jobb, mintha átment volna abszolút Csernobilba...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ilyen egy modern munkahely? Hárman egy asztalnál? Tök sok helyen ezt számolták fel, és csináltak egyfős asztalokat. Hogy legyen némi saját tered. Ezen felül nem látni, mekkorák az irodák, de mivel "gimnáziumból készült", gyaníthatóan az osztályterem a kiindulási alap, ami nem kicsi.
Modern irodákban üvegfalakkal kisebb helységeket alakítanak ki, és szigorúan csak a csapatok vannak egyben. Ha nagy a csapat, azt is inkább több irodába helyezik.
Attól nem lesz modern, hogy van konzol és ping-pong asztal, az elég standard manapság.

Nem tudom, jó ötlet volt-e oda költözni.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) brumi1024 válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


brumi1024
veterán

Én inkább az ellenkezőjét tapasztalom, legalábbis IT vonalon. Több helyen pont az open office jelleg hódít teret (sajnos), és a kis helységeket számolják fel.

[ Szerkesztve ]

(#10) nullpoint válasza brumi1024 (#9) üzenetére


nullpoint
senior tag

Open officet én sem értem. Aki eddig 8 órábül 6ésfelet fészbúkozott meg csacsogott, az ezután is ezt fogja csinálni. (hogy miért nem b@sszák ki az ilyeneket az rejtély) Aki meg tisztességesen dolgozna annak meg hátrány a nagy társaság, meg a zaj.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#11) Lenry válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Lenry
félisten

A fő falakon kívül semmi sem maradt meg az eredeti épületből

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Bici


Bici
félisten

Hol lehet a kepeket megnezni?

A korabbi linken csak idopontot lehet egyeztetni, es sehol semmilyen kepet nem lattam. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) elithun válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


elithun
őstag

Az open officet én sem szeretem. Eddig annyit tapasztaltam, hogy mindig nagyobb elszeparáltság lett belőle, mert mindenki fejhallgatóval élt az irodában.
Fejlesztési szempontból meg főleg rossz, mert nagy koncentrálásból könnyen ki tudsz zökkenni, ha a társaság megzavar. Sok ember esetén pedig mindig előfordul, hogy legalább egy része beszélgetésbe kezd (akár munkahelyi témáról).

Az meg a legrosszabb, ha ülnek mögötted és tudod, hogy láthatják mit csinálsz. Engem különösen zavar, mert az elmélkedési folyamatom része a neten sz*rakodás is, egyfajta gondolatelterelésnek, és nagyon rossz a tudat, hogy közben úgy tűnhetek a mögöttem lévőnek, hogy épp láblógatok.

Jelenlegi munkahelyemen volt egy ideig open office, de nem igazán ment jól, most, hogy szeparáltabb lett az elosztás érezhetően jobb a légkör, és könnyebb dolgozni.

Köszi a korábbi linkeket, akik küldték. :R

(#12) Bici
#4-ben linkelt Delmagyar linken vannak: [link]

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#14) demagóg


demagóg
aktív tag

Lehet, hogy ez open office munkahelynek van nevezve, de annak is gyenge. Silány kivitelezés, filléres, vacak asztalok. Kábelezés trehány, semmit sem terveztek meg előre, összehányva az egész. Hat munkahely egy kupacban, szembe ültetett emberek. Semmi szeparálás, legalább zajcsillapító térhatároló panelek lennének ami ad egy kis izolációt is a többiektől. Még ügyfélszolgálatnak is gyenge ez a megvalósítás, pláne szoftver fejlesztőknek. Legalább két monitor jutott nekik, de a gépek is az asztalon díszelegnek, se polcok, se szekrények. Még ruhaakasztó fogas se jutott nekik, nem hogy ruhásszekrény. Vagy ez nem kötelező Magyarországon? Máshol az EU-ban igen. Szégyen egy amcsi cégtől. Szijjártó Péter meg meg van győződve, hogy ez a munkahely a világ élvonalában van. Nagy a baj.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#15) Lenry válasza demagóg (#14) üzenetére


Lenry
félisten

találó a felhasználóneved, de inkább vegyél be még egy xanaxot és feküdj le aludni. mindenki jobban jár

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) Bici válasza elithun (#13) üzenetére


Bici
félisten

Ahh, kossz! :R

Mondjuk reszben egyetertek demagóg forumtarssal.
Az elvonaltol messze van, de az teny, hogy az itthoni melohelyek 95%-anal jobb.

Nekem nincs bajom az open office-szal, de a gep, meg a gagyi tesco hosszabbito az asztalon nem eppen elvonalbeli dolog. Bar ezt az adott kollega is megoldhatna nemi kabelkotegelovel, marmint ha zavarja.
Itt az egyik kepen lathato, hogy egy asztalnak hogy kene kineznie.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) Jim Tonic válasza brumi1024 (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az open offine-nak vége. Tele erről szóló cikkekkel az internet. Szoftverfejlesztőnek ez a kiépítés egyenesen szörnyű, tolhatja fejhallgatóval.

(#13) elithun: tökéletesen leírtál mindent. Pontosan erről van szó.

(#14) demagóg: Így van.

(#15) Lenry: Pedig teljesen igaza van. Én az EPAM-ot nem akarom megítélni, ettől lehet egy nagyon klassz cég, valószínűleg az is, de ez az iroda kicsit sem lett jó.

(#16) Bici: Ez sem ideális egy szoftveresnek, de legalább pont úgy van, ahogy írtuk többen, egyszemélyes asztalok. Ez ma már nagyon alap.
szerk.: bocs, az egyik képen már kisebb iroda van, szépen elválasztott asztalokkal [link]. Na, olyan egy modern munkahely. Akkor most össze lehet hasonlítani az EPAM új irodájával.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) Bici válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


Bici
félisten

Nalunk jol muxik az openoffice, vannak paran, akik nem szeretik, de a legtobbeknek semmi bajuk vele. Pedig nalunk aztan vannak nyafogos emberek, de a nyilt iroda ritkan kap tamadast. Leginkabb csak a lanyok reszerol, hogy hideg van, huzat van, csunyan nez a Gyula...
Szerintem csak siman meg kell tanulni koncentralni az alapzaj mellett is, es akkor nincs gond.
Lehet az eletben olyan eset, amikor sokkal komolyabb dolog fogja elterelni a figyelmedet, es akkor is kell majd tudni koncentralni.
Annyit kell betartani, hogy nem kezdunk el fenngangon obegatni, hanem ha hosszas megbeszelni valonk van, akkor bemegyunk egy targyaloba, vagy felrevonulunk es csondben beszelunk.
Pair programing kozben is lehet kisebb hangeron beszelni.
Nalunk is van par nagyhangu ember, de mivel a kozosseg viselkedik, ok maguk is erzik, hogy mikor hangosak, es probalnak halkulni.

Nekem pl. ugy szoktak szolni, hogy figyeljek mar oda, meeting van. Ugy bele szoktam merulni a munkaba, azt sem tudom, mi van korulottem. Legalabb egy tuzriado kell, hogy kizokkenjek. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Jim Tonic válasza Bici (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mindent lehet, csak kérdés, hogy ideális-e. Illetve mindent meg lehet szokni, de akkor ez már a "megszoksz vagy megszöksz" esete. Nekem is van tapasztalatom open office-szal, és szerintem borzasztó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Divinity válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Divinity
őstag

+1
Tavaly költöztünk open air irodába és hát visszasírom az eddigit. Szépen csapatonként külön iroda volt és csak páran voltunk egybe. Most meg 4-5 csapat is egy légtérben van, ráadásul gyakran van, hogy olyan projekteken dolgozunk amik nagyon eltérnek egymástól.
Lehet, hogy most ez a "trendi" de nekem nem igazán jön be.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#21) Bici válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Bici
félisten

Ez akkor nyilvan izles dolga, nekem nincs vele bajom, es amikor beszel a csapat az iroda fejlesztesi igenyekrol, akkor sem szokott ez feljonni.
Amikor sok eve bekerultem, akkor sem zavart, es most sem. Otthon is tudok dolgozni, ahol nema csond van, meg bent is. Igazabol ugy beszippant a munka (meg a forumozgatas :D), hogy nem nagyon veszem eszre, hogy mi van korulottem.
A legnagyobb gond, hogy sokszor elfelejten enni. :D
Bar ez talan fugg a csapattol is, mer en most pl. jobban hallom a legkondit, mint a tobbieket.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) #78693120 válasza Bici (#16) üzenetére


#78693120
törölt tag

Logmeinnél dolgoztam és ott 2 fajta iroda van:
- A vezetői: ablakok, kilátás és 1-2 ember egy szobában. Jár a levegő és napfényes.
- Az alkalmazotti: openoffice, minimum 12-en annyi négyzetméteren, ahol 4-en is nehezen férnek el. Ha kinyújtottam volna a karomat, akkor simán meg tudtam volna ütni a mellettem lévőt. Oxigén a levegőből hiányzik és min. 30 fok a sok gép miatt, meg ugye nem lehet lejjebb állítani a fűtést, mert a vezetői irodákban hideg lenne. Mindenkin füles/fejhallgató, hogy valahogy bírja a zajt.

Amiket a fotókon látsz, az a szép vezetői iroda, esetleg szerencsések kapnak ilyet. A többség a másodikban ül.

Szerk: a belső udvarba átlag alkalmazott nem igazán jár, mert messze van még a helyiség is, ahol ül.

[ Szerkesztve ]

(#23) Huha81 válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Huha81
tag

Szerintem sem a legidealisabb az open office. Tavaly koltoztem kulfoldre es itt lett szerencsem egyvizonylag kicsi, kb 20 fos kis open office-ba kerulni. No, hat nalunk 3-4 kulonboz nyelven megy a diskuralas szinte allandoan. A helyikenek nagyon nagy divat az, hogy ulnek a helyukon es kiabalnak az iroda egyik vegebol a masikba egymasnak. Ami a legjobb az egeszben, hogy a fonok nem csipi a fejhallgatot, igy a zenehallgatas is kilove. Megkerdezte egyszer, hogy mi a velemenyem a korulmenyekrol. Elmondtam neki... Azt is, hogy igy kb 20%-os hatekonysaggal tudok dolgozni. Azt mondta, hogy nem gond. Igy is tobbet teszek le az asztalra, mint a tobbiek. Puff neki, meg ez sem jott be :).

(#24) Tikakukac


Tikakukac
titán

Milyen szép kakadu van a második képen :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) kacsyx válasza Tikakukac (#24) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Mi összetettük volna a két kezünket egy ilyen irodáért. Helyette egy omladozó családi házban ültünk, nyáron 32,4 fokban, télen 15-ben, úgy hogy se klíma, se fűtés, csak pár ventilátor és hősugárzó. Egy átlagos nappali méretű helyiségben dolgoztunk 8-an, úgy, hogy a belső asztalokhoz be kellett oldalazni. Közben 50 milliárdos projekten dolgoztunk. Szóval szerintem fikázni és csak a hibáit keresni egy ilyen irodaháznak nem túl korrekt.

(#26) elithun válasza kacsyx (#25) üzenetére


elithun
őstag

Csak azért, mert a tiétek rosszabb volt, ezt nem teszi automatikusan jóvá.
Szóval szerintem védeni és csak az előnyeit keresni egy ilyen irodaháznak, mert mennyivel jobb, mint egy publikus WC-ben dolgozni nem túl korrekt.

Attól függetlenül, hogy szerintem nem rossz az épület, hanem csak az open officet nem szeretem általánosságban.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#27) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Van itt olyan fórumtárs is aki ott dolgozik vagy járt már ott? :F

Csak mert én speciel pont itt lakok 4-5 perc sétára a szomszédban + Január elején felvételiztem, körbevezettek az épületben beszélgetés előtt. Ezen a héten derül ki, hogy felvesznek-e, de összetenném a két kezem, mert ilyen modern, fancy munkahelyet még sehol nem láttam. (Persze nem csak ez vonzó ebben a cégben, hanem a szervezettség is :U )

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#28) elithun válasza Jinxb1rd (#27) üzenetére


elithun
őstag

Sajna csak a képekből tudtam/tunk kiindulni. Milyenek voltak a szobák? Elmeséled? :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#29) Tikakukac válasza kacsyx (#25) üzenetére


Tikakukac
titán

Voltam én ablaktalan dohos pincében is, amihez képest a családi ház is egy álom lett volna.

Ez nem legitimálja a bácsi munkásságát :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30) Jinxb1rd válasza elithun (#28) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Kb az az érzésem volt, miközben körbevezettek, mint amikor a Jurassic Park-ba azt mondja az öreg fószer, hogy "nem spóroltam semmit". Nem érzékeltem sehol, hogy olcsójánoskodás lenne. Az irodát nyilván távolról láttam, hogy ne zavarjam a munkát, de mindenkinek saját asztala van vagy legalábbis tere, kezdőknél lehet max az, hogy egy hosszabb asztalnál ülnek ketten.

Közvetlen közelről két tárgyalót láttam, stílusban teljesen más volt mindkettő, de a kábelrendezést megoldották a lehető legtisztább formában mindenhol és a székek se voltak olyanok, hogy a halálomat kívánjam pár perc után.

Lent saját étterem, a cégnek vannak különböző community csoportjai, akár sajátot is létrehozhatsz és ezeket bizonyos mértékig akár támogatják is eszközökkel vagy legalábbis segítik.

A tér nagyon tágas, a lift órási méretű, az épület biztonsági szempontból kiemelkedő.

We are only Stardust...

(#31) elithun válasza Jinxb1rd (#30) üzenetére


elithun
őstag

Köszi a beszámolót! :R
Valószínű, hogy akkor a valóságban grandiózusabb hatású.
Remélem majd meg tudom nézni én is egyszer.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#32) Tikakukac válasza Jinxb1rd (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Építési vállalkozó barátom mesélte: a lényeg mindig az, amit nem látsz :B

De bizakodjunk benne, hogy üdítő kivétel lesz a sormintából.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

A kérdés milyen a munka légkőr, az elvárások, stb. Még mindig itt tartunk hogy a külső a legfontosabb, és nem azt kérdezitek hogy milyen ott dolgozni, valóban jó-e? Boldog elégedett emberek jönnek ki onnan, akik szeretnek ott dolgozni? Esetleg leharcolt droidok? Gratulálok nektek, szép dolog e kérdésig nem eljutni..

(#34) elithun válasza NandoXXL (#33) üzenetére


elithun
őstag

Nem tudom feltűnt-e, hogy az új irodaház a cikk témája. :)
Nem dolgozni akarunk ott, az iroda külleméről van szó.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#35) Jinxb1rd válasza NandoXXL (#33) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nem a lidlről vagy a Pennyről beszélünk, nem is a buszsofőrökről. Szóval nem hiszem, hogy leharcolt droidok távoznának, mivel egyáltalán nem jellemző erre a szakmára.

We are only Stardust...

(#36) brumi1024 válasza Jinxb1rd (#35) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát azért... :U

(#37) adrian14 válasza NandoXXL (#33) üzenetére


adrian14
tag

Fél éve dolgozom itt és én eddig meg vagyok vele elégedve. Eddig egy kis szegedi cégnél dolgoztam (ég és föld a különbség)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.