Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Az RGB nem kell, a nélkül a Fortis 3 olyan 13 ezer forint körül kapható, tudásra meg kb. ott van, ahol a be quiet! Dark Rock 4, jóval olcsóbban. Ez RGB-vel lesz olyan 15-16 ezer... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem a felfogatása nem tetszik.Házba beszerelt alaplapra nehéz lenne felcsavarozni. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) abridabri


abridabri
veterán

Alzanal mar kaphato 17k ert :W Ha olcsobb lenne ,akkor jo vetel lehetne ,de igy nem .
Ennyiert, mar sokkal inkabb egy Brocken3 vagy Thermalright Macho rew ABW (errol masoltak a Fortis3-at) .Igaz egyik sem RGB ,de legalabb nagyobb borda +jobb venti.

(#4) Jocy válasza Televan74 (#2) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nekem a sima verzió van, minden nehézség nélkül fel tudtam rakni házba szerelt alaplapra.

(#5) Chaser válasza abridabri (#3) üzenetére


Chaser
titán

akarod mondani ninja 5 ( : kicsivel többért, vagy mugen rev b kicsivel olcsóbban - múlt idő, ezt most ninja árában adják náluk, az nem jó business -

Televan
legtöbb új házikónál már kivágott az atx tálcán egy rész, gondolom a hűtő könnyebb szerelhetősége miatt, vagy úgyis nehéz? - nem néztem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) kromatika


kromatika
veterán

Kicsivel lehetne olcsóbb.

(#7) Piftuka válasza Chaser (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

"legtöbb új házikónál már kivágott az atx tálcán egy rész,[..]"

Szerintem nem a hátoldali rész a kritikus, hanem szemből a felfogatás. Olvastam, hogy a legtöbb ilyen nagy hűtőnél a felszerelt ventik kitakarják a csavarfejek felületét.

Csak úgy lehet hozzáférni azokhoz, és felszerelni a hűtést, ha előbb az ember csak a bordát rögzíti, és utána a házban "vacakol" a venti felapplikálásával.

Én ezért kérdeztem nemrég a Zalman hűtővel foglalkozó cikkben és a "CPU hűtős" topic-ban is, hogy a "régi, jó" klipszes megoldás miért nem elterjedt?

Gyárilag összeszerelhetnék a hűtőt, a felhasználónak pedig annyi dolga lenne, hogy a klipsz segítségével, 2 kattintással, pár másodperc alatt rögzíti az alaplapon gyárilag elhelyezett keretre.

Ez miért nem általános megoldás? :F

"Aquila non captat muscas."

(#8) Chaser válasza Piftuka (#7) üzenetére


Chaser
titán

igen az lehet necces nagyobb hűtőnél
a pattintós megoldás sztem nagyobb tömegű hűtőnél már nem annyira biztonságos, illetve nagy méretnél ott már maga a bepattintós művelet is nagy eséllyel elhasalna, így ahogy ránézek a ninjára elég esélyes - ott speciel nem takarja el a csavarhelyeket a venti -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Televan74 válasza Chaser (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem a Brocken 3 -as rögzített rugós csavar megoldás jobban tetszik. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Chaser válasza Televan74 (#9) üzenetére


Chaser
titán

ninja 5-ön is olyan van, most cseréltem cpu-t, házikóban valszeg necces szerelni, de nálam nem úgy van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) jksx


jksx
senior tag

Az ARGB-s változat ventilátorain fejlesztettek. Nekem egy Fera 3 evo-van gyakorlatilag teljesen hangtalan még teljes proci terhelés mellett is. Azért választottam, mert a bordát tartó távtartó hüvelyek műanyagból vannak és nem fémből, mint több más gyártó esetén (gondoltak rá, hogy a hülye alaplapgyártó a processzorhűtő rögzítő furatai közvetlen közelében vezet jelvezetékeket amire nem kimondottan jó a fém távtartó :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.