Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #68237056


#68237056
törölt tag

Kíváncsi leszek, mi lesz majd a neve a "97-esek" utódjának. (remélem 007)

(#2) Patice válasza #68237056 (#1) üzenetére


Patice
nagyúr

98? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) GIJoe válasza #68237056 (#1) üzenetére


GIJoe
addikt

Majd Brendon és Sanya letárgyalja

Nekem tetszett az az időszak amikor kis Linux futott direktbe lapról, annak a trendnek akkor annyi?

(#4) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Nyálcsorgatást megkezdeni!

Egy ilyen ROG ot hozzám vágnának nem mondnám hogy nem kell :D kár hogy min 80 de inkább 100+ ezer lesz az ára

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#5) leviske válasza #68237056 (#1) üzenetére


leviske
veterán

Kérdés, hogy lesz-e utódjuk, vagy végleg beköltözik minden lényeges cucc a CPU lapkájába.

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem túl gyorsak a gen. váltások?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) keIdor válasza #68237056 (#1) üzenetére


keIdor
titán

Z107

#6: De. (szerintem)

A Ranger és a Hero nagyon tetszik, esélyes is utódnak, ha jött a Broadwell is. Formula még mindenképpen érdekel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) Kriza


Kriza
őstag

Erre a venti forgásirány váltásra gondolom megfelelő venti is szükségeltetik. Vagy hogy oldják meg ezt egy átlag maglev ventinél? :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#9) zoli03


zoli03
őstag

"A hangvezérlő mostantól képes automatikusan felismerni és beállítani a fejhallgató ellenállását"

Aztán mégis hogyan? Ugyanis ilyet nem lehet csinálni. Ilyet nem is látok a képeken, ott csak erősítést lehet állítani, itt valami félrefordítás történhetett.

(#10) Ribi válasza Kriza (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Fordítva kötöd be a ventit, az fordítva forog, nem kell spec venti hozzá.

(#11) _Atesz válasza SaGaIn (#4) üzenetére


_Atesz
addikt

Nekem is kéne, rögtön el is adnám. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) tlac


tlac
nagyúr

Broadwell kódnevű asztali processzorok megjelenése még odébb van.

mennyire?

(#13) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Nekem egy Ranger bőven jó. Dizájnra meg Top 1 az új Rog lapok.

(#14) Kriza válasza Ribi (#10) üzenetére


Kriza
őstag

Biztos vagy te ebben? Ezek nem vacak kommutátoros motorok, hanem maglev motorok. Ha lesz időm, kipróbálom. :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#15) Ribi válasza Kriza (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mármint melyikek?
Maglev és kommutátor nem zárja ki egymást tudomásom szerint.
Bár gondolom a többi sem kommutátoros.

[ Szerkesztve ]

(#16) BitiOne válasza Kriza (#14) üzenetére


BitiOne
tag

Csak óvatosan, a régi magleves ventilátorok fordított bekötésnél tönkrementek. Azt nem tudom, hogy a mostaniak is így járnának e.

//=// (( )) (( )) //-\\ //=//

(#17) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

tyűű tetszenek ezek az Asus lapok, de majd úgy is jön az olcsó AsRock és akkor majd lehet mondani, hogy minek Asus meg csak marketing blabla.Már várom. How abaut NOT?

Többi gyártóval mi van? MSI-ről már lehetett korábban pár infót elkapni, de Giga, esetleg Evga?

Ahoz a bal fölső sarkoban lévő mPCI-E X1-hez oda hangkarit is belehet rakni? És akkor innentől minden házon lesz fent is egy PCI hely? Mert ez így jelenleg eléggé vaklövés, bár ha ezt így bevezetik, akkor az nagyon jó lenne mATX lapokra, mivel akkor lehet 2 VGA lent, fent hangkari és kész. Ha zet így megoldják tutira veszek egy ilyen kis lapot. :K

X99 is lesz 2011-es socket megtartásával? :Y ide is valami Refresh CPU-k jönnek? :F És itt már Octa channeles ramok lesznek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) mekker


mekker
őstag

Ennyi dolgot rábaszkurálnak a lapokra... például ez a légszűrős kávédaráló is.. mert aki számítógép megszállott, az biztosan nem szokott a géphez nyúlni évente 2-3-szor, amikor ki tudná porolni.
Tettek rá még egy Technics korongtekerőt, amin majd a lelkesebbek tudnak scratchelni ram-modul cserélés közben és egy Playmobil várkastély elemeivel is körbedíszítették a lapokat, hogy még nagyobb móka legyen a bios resetelés.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#19) keIdor válasza Goblin12 (#17) üzenetére


keIdor
titán

Haswell-E, majd valamikor a távoli jövőben Broadwell-E.
Majd talán a Skylake-E kap új foglalatot.

Gigabyte

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) Goblin12 válasza keIdor (#19) üzenetére


Goblin12
őstag

ty. :R

(#21) baloghbalint


baloghbalint
tag

Bocsi ha hülye a kérdés de kicsit tájékozatlan vagyok intellel kapcsolatban mostanában amd-s voltam de szeretnek visszaallni intelre szoval az lenne a kerdesem hogy van valami infó az új procikrol vagy vegyek 4770k-t ?

Balogh Bálint

(#22) foka válasza baloghbalint (#21) üzenetére


foka
aktív tag

Én pont kedden kaptam meg a 4770K-t, az újabbakra (Broadwell) még hónapokat kell várni, most nem lesz meg az egy éves termékváltási ciklus, csak revízió lesz. Én is FX8350-ről váltottam, a 4770K majdhogynem tuning nélkül egálban van az FX8350@4,5-tel.
Viszont a vadiúj Sabertooth Z87-em visszacserélhetem talán, ha már kapható lesz a Sabertooth Z97, bár a Mark1-Mark2 különbözetet lehet ki kell csengetni :F

Üdv: Fóka

(#23) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Valami külföldi oldalon 150$-200$-t pletykálnak a ROG ranger árának az reális? Tudom nálunk az 200 euró lenne +áfa ami meg már mindgyárt 75k de érdekes hogy a 200$ az visztont csak 40k!.... annyiért best bye lenne

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#24) Goblin12 válasza SaGaIn (#23) üzenetére


Goblin12
őstag

Akkor majd berendeled külföldről és fizetsz + 10€ szállítási költséget, és még mindig olcsóbb ha itthon veszed. ;)

ON_ nem tudom stimmel e az az ár.

(#25) XuChi válasza SaGaIn (#23) üzenetére


XuChi
addikt

Rog ranger az ipon-ban 47k ;) most fogom én is megrendelni ;)

(#26) reset


reset
senior tag

A virtut támogatják ezek a deszkák?

(#27) #59070464 válasza SaGaIn (#23) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az best buy, nem bye. :DDD

(#28) afrojack1


afrojack1
senior tag

ha jól értem ezek a lapocskákba lehet tenni majd broadwellt meg sima mostani 4770k-is?? :F

foka köszi ez az ! már csak elkel döntenem hogy tuf vagy rog széria?

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#29) foka válasza afrojack1 (#28) üzenetére


foka
aktív tag

:K

Üdv: Fóka

(#30) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Hiánypótló írás.

Nem minden vándorút céltalan...

(#31) Goblin12 válasza 3.Aragorn (#30) üzenetére


Goblin12
őstag

Ha negatív értelemben szántad akkor:Mi a francot vársz, egy PC-s laptól? Teljesen jó, hogy leírták. :K

[ Szerkesztve ]

(#32) #63761920


#63761920
törölt tag

Fogadja a DDR4-es ram ot? Vagy majd jön új lap?

(#33) foka válasza #63761920 (#32) üzenetére


foka
aktív tag

Majd ha a procik kezelik a DDR4-et :U Szerinted eddig a foglalatok (EDO-SD-DDR-Rambus-DDR2-DDR3) kompatibilisek voltak egymással? :F :N Majd pont most vezetik be! Lehet szépen újból csengetni a $ € ...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#34) 3.Aragorn válasza Goblin12 (#31) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem. Valóban hiánypótlónak gondoltam, legalábbis számomra az volt. Nem rég kezdtem összegyűjteni az információ morzsákat a haswell refresh-ről.
Ez a baj, ha az ember állandóan szarkasztikus, idővel ha komolyan gondol valamit, félreértik... ;]

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#35) Goblin12 válasza foka (#33) üzenetére


Goblin12
őstag

Kezdem azt hinni, hogy ezeket a kérdéseket direkt teszik fel egyesek. :D

3.Aragorn: Elnézést. :R

[ Szerkesztve ]

(#36) LNx


LNx
tag

Rakhattak volna Sata Express-t valamelyik mATX lapra :(((

(#37) foka válasza Goblin12 (#35) üzenetére


foka
aktív tag

Tudod, ez nem előítélet, ez tapasztalat :D

Üdv: Fóka

(#38) 3.Aragorn válasza Goblin12 (#35) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem történt semmi. ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#39) Blaise válasza foka (#33) üzenetére


Blaise
veterán

ASrock-nak voltak régen egzotikus lapjai, amiben DDR és DDR2, illetve később DDR2 és DDR3 foglalatok is voltak.

(#40) foka válasza Blaise (#39) üzenetére


foka
aktív tag

Igen, de ott még a chipsetekben oldották meg a memóriavezérlést (mármint a DDR-DDR2 változatnál, ráadásul még egyszerre volt AGP és PCI-Express is). Nem is fakítottak valami nagyot. Ez már nem az a kategória. Azóta még inkább fogyasztói társadalom lettünk :(((

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#41) 590227


590227
aktív tag

(#42) 3.Aragorn válasza 590227 (#41) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Szép.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43) tlac válasza 590227 (#41) üzenetére


tlac
nagyúr

már meg is lehet venni, sőt vannak h97-es lapok is
[link]

(#44) 3.Aragorn válasza tlac (#43) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Csak már a procik jönnének hozzá.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45) 590227 válasza tlac (#43) üzenetére


590227
aktív tag

Nagyon jó!

(#46) 590227 válasza 3.Aragorn (#44) üzenetére


590227
aktív tag

Milyen procikat vársz?

(#47) oraihunter válasza Televan74 (#6) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Sajnos, igen :(( .

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#48) 3.Aragorn válasza 590227 (#46) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Haswell refresh... :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#49) nakos válasza 3.Aragorn (#48) üzenetére


nakos
senior tag

Sokkal inkabb a Devil's Canyon-t, nemdebar? 4790k, 4690k - sajnos az csak junius 5 utantol varhato....
Remeljuk jo lesz. Vannak suttogasok hogy a 4790k alaporajele 4giga lesz.... Szep lenne :))

(#50) westlake válasza nakos (#49) üzenetére


westlake
félisten

Senki nem suttog. A 4790K-nak 4GHz az alap sebessége, és 4.4GHz a maximális boost sebessége. Szép-szép, de szebb lenne ugyanez 6 maggal.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#51) 3.Aragorn válasza westlake (#50) üzenetére


3.Aragorn
addikt

12-vel meg még szebb. :U
Nagyon kevesen használják ki a 4 mag 8 szálas teljesítményt is.

Nem minden vándorút céltalan...

(#52) westlake válasza 3.Aragorn (#51) üzenetére


westlake
félisten

Nem (mindig) a játékokból kellene kiindulni.

Csak a 6 darab SATA3-as port és az M.2-es csatlakozó érdekel a lapon.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#53) 3.Aragorn válasza westlake (#52) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Éppen ezért írtam.

Nem minden vándorút céltalan...

(#54) Goblin12


Goblin12
őstag

Utolsó 4 HSZ-hoz, ha most jönne 6 vagy 8 magos verzió akkor mia fenét fognak majd az X99-be rakni LGA2011?

16 és 32 magosokat? :U

Valamit oda is tartogatni kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#55) nakos válasza westlake (#52) üzenetére


nakos
senior tag

Mire hasznalsz 6 db sata3-as portot? :F En lassan mar csak 1 satat ugenylek, max 2-t. Van mar 1tb-os SSD is jo aron, minden mast usb3.0-s kulso egysegekkel megoldok.

(#56) westlake válasza nakos (#55) üzenetére


westlake
félisten

Dolgoztal mar úgy, hogy hat darab SSD volt RAID0-ba kötve? És most itt nem arra gondolok, hogy a Windows-ban kattintgass a Start menüre. Impresszív tud lenni, ha több GB-os file-okkal dolgozol.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#57) mekker válasza westlake (#50) üzenetére


mekker
őstag

6 gyengébb mag vs. 4 tisztességes. A 80-90W TDP-ben kompromisszummal járna a 6 mag a mostani konstrukcióhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#58) nakos válasza westlake (#56) üzenetére


nakos
senior tag

Biztos szep tud lenni, de szerintem ilyen igenye/munkaja kb 0.01% embernek van.

(#59) zoli58


zoli58
tag

Sziasztok,
Ugyan nem kifejezetten Asus a kérdés, de talán nem off.
A Z97 chipset egyik szolgáltatása a "device protection technology with boot guard"
Az alaplapoknál ezt nem nagyon reklámozzák, lehet, hogy nem véletlenül.
El tudnátok pontosan magyarázni, mit is jelent ez? A gyakorlatban befolyásolja ez a ficsőr oprendszerek ill más programok telepítését/telepíthetőségét ill. használatát? Vagy csakis pozitív hatásait fogja érezni a user?
Köszi!

(#60) Goblin12 válasza zoli58 (#59) üzenetére


Goblin12
őstag

Passz, de rossz topikban vagy.

Vagy itt: Azonnali alaplapos kérdések órája
Vagy itt: Milyen alaplapot vegyek

Én az elsőre szavaznék inkább. :R

(#61) lorcsi


lorcsi
veterán

vajon lenyomja e a korábbi pl b85 lapok árát az új érkezése ?

(#62) aswmaster


aswmaster
tag

én vmikor ősszel tervezem a gépfrissítést (főleg munka végett), várom a FORMULA-t belőle :)
ha meg nagyon drága lesz, marad a VI FORMULA (remélem a 4790K azzal is fog majd menni)...

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#63) aswmaster


aswmaster
tag

mondjuk ha jól nézem, a VI FORMULA is támogatja az új i7-ket BIOS frissítés után, nem hiszem, hogy maga a Z97 chipset miatt gyorsabb lesz (vagy csak pár százalékkal)...

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#64) nakos válasza aswmaster (#63) üzenetére


nakos
senior tag

Sajnos a 4790k-t nem fogja. Pedig az a lenyeg. Es a kesobb erkezo Broadwell procikat sem fogja tamogatni a Z87 lap :(

[ Szerkesztve ]

(#65) aswmaster válasza nakos (#64) üzenetére


aswmaster
tag

de ez meg hogy lehet? a sima 4790 meg fent van az asus honlapján, h BIOS update után megy. mekkora ki....ás az már?!? a K csak annyi, hogy szorzó-lock mentes a proci, nem? önmagában tök ua mint a "sima" 4790. vagy rosszul tudom?

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#66) nakos válasza aswmaster (#65) üzenetére


nakos
senior tag

Amennyire en tudom a Devils canyon procik mar z97-es lapot fognak igenyelni, azaz a 4790k es a 4690k. Egyebkent a 4790k pl 4ghz alaporajelu lesz mig a sima 4790 csak 3.6ghz.
Tudjuk az intel nem arrol hires hogy ne szivassa meg a nepet ahol csak tudja...

(#67) szacsee válasza nakos (#66) üzenetére


szacsee
nagyúr

Esetleg TBA, vagy NDA?
Mivel nincs senkinek 4690K és 4790K-ja így nem ellenőrizhető, viszont még nem jelent meg, így lehet asus ezért nem tette még a Supported CPU listába (bios lehet ettől függetlenül tartalmazza a mikrokódot), de juni 5 után minden kiderül, addig fölös parázni.
Ezek Hasi refresh procik, architektúrában sem feszültség ellátó rendszerben nem különböznek a többi Haswelltől, ha jól tudom. Asus ha esetleg emiatt letiltja a Z87-es deszkákban a Devils Canyon procik működését, akkor sokan Z97-et nem fognak venni, inkább bevárják a Broadwell-t, hogy biztos menjen benne a proci.

(#68) westlake válasza szacsee (#67) üzenetére


westlake
félisten

Mi lesz június 5-e után?

Play nice!

(#69) aswmaster válasza westlake (#68) üzenetére


aswmaster
tag

elvileg akkor jelenik meg hivatalosan a két K-s verzió (ha jól tudom).

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#70) aswmaster


aswmaster
tag

no para.
a régi lapokban is mennek a K-s verziók, csak BIOS frissítés kell hozzá.

ASUS MAXIMUS VI FORMULA-nél pl már ki is tették ide.

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#71) pilu85


pilu85
őstag

iylen drága lapon iylen 3 cntis venti??? hányinger!!!!

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.