Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akaido


akaido
addikt

Nekem nagyon tetszik. A technika és a szoftver is rendben van. Egyszóval: Rendicseeek! :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2) energy4ever


energy4ever
addikt

A videoban essokabatban jatszik a gyerek... :DDD

(#3) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

ez mivel tud többet mint pl a TUF K7?

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Csodálkoztam volna, ha ekkora marketing BS halmazra 50k-nál kisebb árcetlit aggattak volna.

Gyakorlatban meg nem adnék pénzt egy ki tudja milyen megbízhatóságú, de semmi cserealkatrésszel sem kompatibilis unikornisért.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) chopin42 válasza nyunyu (#4) üzenetére


chopin42
őstag

Pont ez jutott eszembe nekem is: ha ezek a "kupakok" elkezdenek kopni, legalább semmire, de tényleg, semmire nem lehet őket cserélni. A fejlesztés pedig megint a dizájnt helyezte előtérbe a funkció helyett, de a "rogszrtíx" életérzéshez ugye kell az rgb is. (Bár a billyentűzetes topikot olvasva arra jutottam, hogy kb nincs tökéletes bill semennyi pézért sem: ha az ember olyat akar, épít egyet. És ez bizony több, mint 50k lesz, ha mondjuk iso kell numpaddal, süllyesztett dizájn hotswap funkcióval, taktilis silent kapcsolókkal, minőségi kupakokkal).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#6) nyunyu válasza chopin42 (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Sóhaj.
(Unifyingot kihagytad a wishlistemről)

Épp a napokban fakadtam ki, hogy őnagysága is messze van a tökéletestől, pedig ennél billentyűzetebb billentyűzetet jelenleg nem nagyon lehet készen kapni.

(Előbb ígértem be neki, hogy nem lesz Bon Voyagera átfestve, hanem levágom, ha mégegyszer random hápog a numpad világítása. :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Gémöröknek minek a numpad?

(#8) SidCorky válasza SunMount3r (#7) üzenetére


SidCorky
senior tag

Egy gamer nem csak játszhat. :) Egyébként nekem rengeteg játékban vannak oda rakva a makrók, nem rossz az játék közben sem.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#9) Jim Tonic válasza SunMount3r (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Néha játszok, javarészt melózok. Utóbbihoz bitang módon kell a numpad.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) #72042496 válasza SunMount3r (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az előttem szólókat kiegészítve, nekem van olyan sejtésem, hogy a "gamer" cuccokat messze nem csak a "gamer" közönség veszi. Ha billentyűzetből mechanikus kell akkor gamer, ha monitorból 120 Hz-es kell akkor gamer, basszus, még székből is a Logitech-féle Embody a jobb (illetve a párnázottabb, ami szerintem fontos), mint a standard.

Elgondolkodtam rajta, hogy a fenti kijelentésemmel talán túl sokat egyszerűsítek, de úgy látom, hogy nem, nem egyszerűsítek túl sokat.

(#11) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem multi-zok. "Single" vagyok. :D Arra nekem jó a gamepad is (sőt, inkább).

Mecha az kellene, de pont, hogy leginkább csak a géplelés/Word miatt. És abból (mivel nem vagyok sem matematikus, sem bérszámfejtő) tökéletes a TKL.

---
Csak nem értettem mi az amit akár egy bonyolultabb játékban nem lehet egy TKL gombsorára memakrózni, van ott még billentyű bőven, a WASD-on kívül.

[ Szerkesztve ]

(#12) chopin42 válasza nyunyu (#6) üzenetére


chopin42
őstag

Amit én írtam, olyat én szeretnék, de láttam a te listád is az idei költésről :D
De majd egyszer megcsinálom az enyémet, mert a fnatic rush pro 2 év után kezd elromlani, nem működő kombók, csillag a numpadon, stb... :W :W :W
SunMount3r Nekem speciel kell, mert bal kézzel fogom az egeret és jobb oldalon játszom. Bár kockagamer nem vagyok, csak néha játszom.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#13) v_zoli343


v_zoli343
újonc

Valaki mesélje már el, hogy miért is jó a mecha (vagy ahogy 30éve hívtuk a mikrokapcsolós) billentyű? Csattog mint egy írógép :U

(#14) chopin42 válasza v_zoli343 (#13) üzenetére


chopin42
őstag

A kék igen, a többi nem, illetve ha nem vered, akkor aránylag csendes is, legalábbis a jobb fajta.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#15) Jim Tonic válasza v_zoli343 (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Gépelni jobb rajta, egyszerűen jobb érzet. Ez csak akkor egyértelmű, ha kipróbálsz egyet.

#14 chopin42 : De, szerintem hangos mind. Eltérő szinten és módon, de hangosabbak, mint egy gumimembrános.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) XZoli


XZoli
aktív tag

a magyar karakterek kivitelezése okádék :O , és ezt még cserélni se lehet ahogy elnézem :W . a szoftver sokat fejlődőt, de senki ne számítson Logitech LGS színvonalra :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#17) Duree


Duree
veterán

Ennyi pénzért biztosan nem venném meg.

duree54

(#18) nyunyu válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Eltérő szinten és módon, de hangosabbak, mint egy gumimembrános.

Ez nem annyira egyértelmű.

Platementes Cherry 1800-am, amit feketéről átépítettem barna kapcsolósra, és o-ringeztem, az konkrétan kevésbé csattog, mint egy K120.
(Másik 1800 eloutemusítás közben, sajnos ez nagyon kellemetlen hangú+érzetű lett az Outemu Purple 1.0 rugó+stem kombótól :W)

A fém platetel szerelt billzetek sokkal merevebbek, így a taktilis kapcsolók sokkal jobban érvényesülnek bennük, jobb rajtuk gépelni.
Arra viszont nem szoktak gondolni a mechanikus billzet gyártók (a 120-150€-s árkategóriában sem!), hogy szivaccsal tömjék ki az elektronika és a plate közti 3mm légrést, így a plate szabadon tud rezonálni, amitől sokkal hangosabb lesz a billzet.

MX Brownos Duckyn sokkal jobb gépelni, mint az ócó1800-amon, viszont a plate hangjától agyfaszt kapok, és ezen az o-ring sem segített!

DIY fronton persze sok utánajárással, még több pepecseléssel extrém halk mechát is össze lehet hozni.
Más kérdés, hogy ez nem lesz olcsó.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) dqdb válasza XZoli (#16) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez már hatalmas előrelépés a korábbiakhoz képest, itt legalább az ékezetes betűk mérete egyforma, valamint az angol kiosztásból örökölt részeken sincsenek látványos konzisztenciaproblémák.

Jim Tonic: De, szerintem hangos mind. Eltérő szinten és módon, de hangosabbak, mint egy gumimembrános.
ami manapság világít, az hangos lesz, mert arra mennek rá, hogy minél több fény jusson ki, és ahol a fény kijut, ott a hang is, valamint a fémborítássá avanzsálódott plate oldalfalakra hajlítása sem segít a halkságon. Az RGB mánia előtti piros-barna kapcsolós billentyűzetek nem voltak hangosabbak egy átlagos membránosnál, ha pedig kihasználtad a touchtyping lehetőségét, akkor halkabban tudtál gépelnie rajta.

Építve és az összetevőkre odafigyelve pedig a leghalkabb billentyűzetek egyike tud lenni: az egyik körülbelül a Thinkpadem hangját hozza taktilis kapcsolóval, a másik annál is sokkal halkabb, a nyunyu által linkelt videóhoz hasonlóan nulla hangja van (és ahogyan abban a topikban kifejtettem, kissé zavaró gépelni rajta).

nyunyu: szivaccsal tömjék ki az elektronika és a plate közti 3mm légrést
Ahhoz, hogy halk legyen, egyáltalán nem kell kitölteni azt a légrést, a TP halkságú billentyűzetemben sincsen a plate és a nyák között szivacs. Inkább az a kérdés, hogy mikor szoknak már rá végre a gyártók, hogy nem fémből készült plate-et használnak, ahol a CF és az olcsó FR4 az alumínium merevségét hozza fémes felhang nélkül (CF-fel az acél merevsége is elérhető megfelelő variánst használva), míg a műanyag vonal puhább gépelési élményt biztosít, ami padlózott lineárisoknál jöhet jól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20) nexplo


nexplo
őstag

Tudom hogy ASUS meg ROG meg bla bla bla de azért az 50K+ egy billért hát nem semmi. Ebben az összegben nem biztos hogy ezt venném. Az árának a feléért már van hasonló bill de ennyiért meg már végképp van konkurencia. Mondom ezt úgy hogy szeretem az ASUS-t.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) tothjozsi96 válasza nexplo (#20) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez a ROG-STRIX mindig egy ilyen zsebbenyúlós buli.
Én imádom a STRIX vga-kat, nekem is, tesómnak is az van.
Ez előtt is ez volt, de már ez is annyira drága a konkurenciához képest hogy elképesztő.

Ez a billentyű is olyan hogy kéne, csak nem ennyiért.

(#22) Guzuke


Guzuke
újonc

Jól látom, hogy nem tudom billentyűnként beállítani a színt, hanem csak mindenféle effektus van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.