Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor77


Viktor77
titán

Talán jobb lett volna, ha mellétesztek egy átlagos, mondjuk 20-30K-s routert, hogy legyen viszonyítási alap.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tetszik, de routert ennyiért, még a 30at is sajnálom rá

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) Tin


Tin
veterán

kábelezés lényegesen olcsóbb, és fix, stabil. mobil eszközöknek egyébként is jobbára "felesleges" ekkora sávszélesség. a 8 port jó dolog, csak éppen ha ez egy villámgyors wifi router, akkor pont mindegy a 8 gigabit port.

várjuk a ROG phone-t :D

(#4) AxBattler válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

De hát nem érted? Több lesz az FPS-ed, meg jobb a K/D arányod...

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) citkar


citkar
addikt

"erre nyolc jutott, amiből kettő összefogható. Egy nagyobb, frissen épült lakásban, ahol a falban ott a megfelelő kábelezés, jól jöhet a nyolc port, hiszen minden szobához biztosíthatjuk a vezeték nélküli gigabites kapcsolatot"

Nem lehet, hogy vezetékes akart lenni?

Tetszik a router, a tudása is sok hasznos dolgot rejt magában, csak hát drága.

Személy szerint örülnék is a megnövekedett LAN portok számának, mindig a LAN-t részesítettem előnyben a WiFi-vel szemben. Nálam két NAS van rajta, egy TV (amihez nincs WiFi) és már csak egy szabad port maradt, ami épp elég az általam ahsznált géphez, de pl az egyik NAS-t kér porttal is beköthetném, néha lehet profitálnék belőle.
Egy családnál már simán elképzelhető szerintem, hogy több port jól jön (pl csak még egy TV, amin nincs WiFi, de DLNA-n lejátszik filmeket)..

[ Szerkesztve ]

(#6) enginev3.0 válasza AxBattler (#4) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van 4 darab világítós ventim a gépbe, hova több fps?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7) Viktor77 válasza enginev3.0 (#6) üzenetére


Viktor77
titán

:D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) AxBattler válasza enginev3.0 (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor nem szóltam, inkább rendelem a LED-sort... :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) forgonati


forgonati
őstag

Beteg ez az ár egy routerért, lehet bármikyen high-end. Ha meg több mint 4 LAN port kell, inkább összekötök 2 normális Gbit routert, még így is ennek a töredéke árban. Persze azok nem lesznek gémer cuccok, de hát én már csak ilyen igénytelen vagyok...

Keelah Se'lai!

(#10) Tin válasza citkar (#5) üzenetére


Tin
veterán

TP-LINK TL-SG108 ~8e HUF

sokan használják, nálam egy éve van padláson, nyáron 60, télen mínusz fokban, tökéletes. fém ház, hűtés megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#11) citkar válasza Tin (#10) üzenetére


citkar
addikt

A cikkben is írták, hogy 10 ezer Ft nagyságában orvosolható a probléma.
Jobban örültem volna, ha a routerem került volna némileg többe és több a port rajta, vagy legalább lenne nagyobb kínálat több porttal rendelekző routerekből, mert elég kicsi a kínálat belőlük. Kis lakásban több eszköz nem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#12) Duree


Duree
veterán

Nem találok szavak ez egyszerűen hihetetlen.Ez egy átlagos router akár hogy is hívják négyszeres áron.Itt a megoldás írjuk hogy gamer és máris le lehet húzni a jó népet.

duree54

(#13) dchard


dchard
veterán

Az azért külön vicc, hogy a 8 portból csak 4 aggregálható, és külön chip hajtja a "normál" portokat. Összehasonlításul egy pont a tizedébe kerülő 8 portos managelhető TP-Link switch-en meg tudták oldani, hogy akárhány portot tudsz aggregálni, tetszőleges számú csoportba, és egyetlen sw chip van benne.

Ennyi pénzért minimum elvárnám, hogy legyen rajta legalább egy SFP+ cage is 10gigás interfésznek. Teljesen nonszensz kategória ez a router, de nem azért mert "gaming" (de, azért is), hanem azért mert az ára és a tudása köszönő viszonyban sincs.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#14) Tin válasza citkar (#11) üzenetére


Tin
veterán

én ezt kifejezetten a TE vágyadhoz írtam. van belőle 5 portos is, még kisebb helyet foglal. tényleg jó cucc, az 5-össel lesz +4 portod (mínusz 1, amire rádugod).

[ Szerkesztve ]

(#15) Sanya


Sanya
nagyúr

Végre egy router, amin nem 4 port van, hanem több. Sajnos alig van 8 portos router a piacon (nincs?)
de 140.000 forintot ugyanúgy nem ér ez a router.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) citkar válasza Tin (#14) üzenetére


citkar
addikt

Az en vagyaim kozt ugyan szerepel tobb LAN port, de tobb helyet foglalo es tobb konnektort igenylo eszkozok nem.
Ha lenne tobb 8 portos router a vasarlo eldonthetne melyiket vegye meg. Szerintem lenne rajuk nemi igeny.

[ Szerkesztve ]

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem egyszerubb venni egy jo gigabites routert toredek aron es tyukbellel racsatlakozni?! :F Amugyis aki wifin jatszik az gaymer, nem gamer. :P

(#18) Tin válasza citkar (#16) üzenetére


Tin
veterán

jóh! :D

(#19) iguana


iguana
őstag

én most egy kicsit befostam az árán :U

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#20) csongi


csongi
veterán

Csoda router:D
A szolgaltato benazasait is ki egyenliti? :D
Illetve a jatekszerverek, jatekmotorok k/d arany kiegyenlitot is kikeruli.?
Jah es meg az Oroszorszagi szervert is kozelebb hozza Berlinhez. :D
Siman megeri a 140K-t

(#21) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Viccnek tökéletes, amúgy meg akármelyik szoba ékessége lehet. ;] Figyelem, ha egyszer véletlen ráülne valaki, az életre szóló sérülésekkel számolhat!

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) csongi válasza Csapoati (#21) üzenetére


csongi
veterán

:D
En peldaul egybol egy kempingezos kotli melegitore gondoltam mikor meglattam.
Ennyi antennaval lehet a leves is megfone a tetejen :D

(#23) Komplikato


Komplikato
veterán

Csúcs árkategóriájú új router, de a most kijött inteles és AMD HEDT platformos lappkon lévő 10gbps csatlakozót kenheted a hajadra vele? Nice. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24) hitvanyalak válasza enginev3.0 (#6) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

:DD

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#25) arpii


arpii
aktív tag

Egy szó, ha már ilyen hülyeségekkel akarok babrálni... Mikrotik.

Egyébként mi lesz ezután? Megjelennek majd az első "kézműves" rúterek? :DD

(#26) Tin válasza arpii (#25) üzenetére


Tin
veterán

:D :D :D :D

meg a nemzeti festésűek, a Ronaldo ajánlása sorozat, a valódi marhabőrből varrtak, és társaik.

nekem ebben a topikban a legjobb, hogy az tényleg fontos feature, hogy 8 portja van. bárki fizetne 5e-nél többet azért, hogy +4 lan portja legyen a routernek?

(#27) TeeJay válasza Sanya (#15) üzenetére


TeeJay
félisten

fillérekért kapni 4-8 portos switch-et miközben ha 8 port lenne a routeren minimum dupla áron adnák...

egyik gigás portra rádobsz egy 8-as switch-et aztán pá
minden porton meg csak nem fogsz masszívan torrentezni egyszerre hogy kevés legyen az 1gigás link a router felé

DIGI is így építi az FTTB-t a lépcsőházakban
van egy 4portos ONT azon lóg 2-3 darab 8portos switch meg a 4. porton egy előfizető 500-1000-es csomaggal
akik meg a switch-en vannak azok kapnak 1gigabitet közösen és csá, bőven elég 7előfizetőre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28) nihill


nihill
őstag

(#29) Ringman válasza citkar (#16) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ha lenne tobb 8 portos router a vasarlo eldonthetne melyiket vegye meg. Szerintem lenne rajuk nemi igeny.

a piac szerint meg semmi igény nincs rá, ha lenne, akkor több ilyen termék is lenne, de nincs.

--
a router kinézete se kutya, de a gui valami rendkívül ízléstelen

[ Szerkesztve ]

(#30) Multibit válasza citkar (#16) üzenetére


Multibit
veterán

Nem, nincs rájuk igény! A felhasználók többségének fejében ez él: router = wifi :K

(#31) ivana válasza citkar (#16) üzenetére


ivana
Ármester

Van 8 portos router bőséggel, még olcsóbban is van értelmes darab. [link] De igazából semmi szükség ennyi portra otthonra, erre való a switch :U

(#32) petison


petison
tag

Hát ez hihetetlen. "GAMER" címszó alatt szinte minden pc-s dolog drága.
140.000ft egy pöppet sok. Értem én, hogy nem a magyar fizetéseket kell alapul venni, meghogy minden annyit ér, amennyiért el lehet adni.

Na de, ha "GAMER"-ről van szó.
Akkor kérek egy "GAMER" Toi-Toi-t ami kitörli a hátsóm, persze RGB világítással ill. egy "GAMER" etetőkészüléket, hogy "Nehogymá ki kelljen mennem!". :D

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#33) katsi


katsi
tag

(#34) Lacok válasza Tin (#3) üzenetére


Lacok
őstag

"várjuk a ROG phone-t"

És a gamer powerbank-ot is hozzá. :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#35) citkar válasza Ringman (#29) üzenetére


citkar
addikt

Semmi igeny? Akkor miert vannak switch-ek? Miert tudtak megis linkelni 8 portos routert? Bar amit lattam vagy draga, vagy a jelenlegi routerem costum firmware altal nyujtott igenyeim nem biztos, hogy kielegiti. Vagy csak nem talaltam meg.
Egyelore nem egeto a szukseg ra, de a jovoben elonyben reszesulne a kovetkezo tobb porttal, akkor is, ha egy hasonlo switch araval tobbe kerulne.

Persze sokan csak WiFit hasznalnak, gondolom ezert van mar kevesebb (1-2) LAN portos touter is, nem ok lennenek a celkozonseg.

(#36) TeeJay


TeeJay
félisten

sokan azt hiszik a router = wifi
pedig én pont az ellentétje vagyok :D
azért van routerem hogy mind a 4 port tele legyen (2PC melóra 1laptop netezni töltögetni 1smart TV)
a wifin pedig csak az okostelefonok lógnak

másoknak minden wifin megy
laptop PC TV minden aztán pislognak miért lassú ha 8 eszköz tolja folyamatosan a 2,4GHz-et :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37) BatchMan


BatchMan
senior tag

1 Gbyte RAM, 4 core proc, = router - mi van? Minek?
Annyira komoly tűzfal nincs (talán) benne, hogy ezt ki tudja használni!

(#38) Tin válasza citkar (#35) üzenetére


Tin
veterán

a vezetékesre tényleg switch való... nekem 30 cat6 kábel van behúzva a házba, de csak 10-et jackeltem fel, mert a többire nincs szükség. MÉG. majd, ha átrendezem a szobát, és a másik helyre kell a végpont. ez a variáció 2 routerrel (az egyik csak AP+WIFI) és egy 8-as switch-el van megoldva, lehetne még egy switch, de pont elég az aktív port most. drága lenne az összes kábelt bekötni, de ha 4 szobában 2-2 végponttal számolsz, már kifogytál a 8 portból, mert ugye még ott a tévé, a médialejátszó, a nas, és a többi. és amúgy, mégis minek kell ennyi portos router, amit 2-3 évente cserélsz, mert behal, vagy kijön az új wifi szabvány? minek terheled a router processzorát ezzel? mi az értelme? nem is erre való.

hidd el, sokkal-sokkal egyszerűbb a switch. a wifis routernek meg baromira nem kell ott lennie, ahol a switched van. nekem a padláson van összegyűjtve az összes kábel, a wifis ap meg a nappaliban van, fejmagasságban, ahová való. de a router is lehetne ott, duplán van kábelezve mindegyik hely, 1 le, 1 fel. bárhol lehetne, onnan meg van 4 végpontod.

(#34) Lacok: ez tetszett ;)

[ Szerkesztve ]

(#39) scope2007


scope2007
addikt

Elsőként az árára voltam kíváncsi xD
Tudtam 100at közelíti, de alá lőttem :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40) #74018560


#74018560
törölt tag

Túl olcsó :U

(#41) peterson1190


peterson1190
tag

Ennyiért egy jó PoE switch-el és egy Aruba ap-val bőven jobban járok.

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#42) citkar válasza Tin (#38) üzenetére


citkar
addikt

Ertem, bar neked teljesen mas a felhasznaloi profilod.
Nekem egy 36 negyzetmeteres lakasban minden kozel van es a hellyel, konnektorokkal erdemes sporolni (igy is van ket konnektor, amiken egyutt majd egy tucat eszkoz log).

[ Szerkesztve ]

(#43) Tin válasza citkar (#42) üzenetére


Tin
veterán

jó, akkor te egy speciális eset vagy. kis lakás, kevés konnektor, mégis 4+ db kábelen lógó hálózati eszköz.

(#44) citkar válasza Tin (#43) üzenetére


citkar
addikt

Igen, szerintem mindkét lehetőségnek (több LAN portos router vagy switch-csel való bővítés) megvannak az előnyei és hátrányai. Kétségtelenül, hogy az én helyzetem kisebbségben van, de azért csak van egy kisebb csoport, akiknek jól jönne.

(#45) Ringman válasza citkar (#44) üzenetére


Ringman
nagyúr

de azért csak van egy kisebb csoport, akiknek jól jönne.

csak az olyan kicsi, hogy gyak. nem érdemes külön terméket kiadni rá.

(#46) arc82


arc82
tag

Na ez sem a magyar átlagembereknek készült:(Bár a rog névvel sok mindent el lehet adni borsós áron.

Üdv

(#47) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem is az ára az elsődleges probléma, hanem az hogy láthatóan sehol sincs a jelzett sebességhez képest. Ezek a cégek bármilyen hazugságot beírhatnak a specifikációba, vagy nagy betűkkel a dobozra?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) zsolti.22 válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Elméleti sebességek ezek. Ha majd lesz 4 SS-es hálókártya, akkor majd vinni fogja a most emlegetett sávszéleket, de addig nem. Ha megnézed, 4 SS-el, 400 ns GI-vel, 80 MHz-en, DE 256QAM modulációval lesz képes egy ÁTLAG kártya kihasználni az 1733-at.
De ebben a routerben van 1024QAM-es moduláció is, ami nem szabvány (!!) (még?), így nyilván csak az ASUS cuccai lesznek képesek (akár) kevesebb SS mellett is hozni a nagyobb moduláció miatt az emlegetett maximális sebességeket.
Ennyi pénzért már simán kapni Wave2-es AP-t....

Szerk: A MIMO jelölésnél illik a streamek számát is feltütetni, mint 4×4:4.

[ Szerkesztve ]

(#49) Tigerclaw válasza zsolti.22 (#48) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A tesztet egy AC1900-as adapterrel végezték, aminek az 5GHz-es ága 1300 Mbps-t sebességre képes szerintük. Ehhez képest 500 Mbps-t mértek 1 m-ről

Az elméleti sebességet miért írják rá ezekre, ha azt senki sem tudja reprodukálni? A Szahara közepén fél méteres ólom lemezek mögött vákuumban 1cm távolságból, mikor épp a legkisebb a napszél tevékenység, 1 másodperc időtartamig.

Nem lehetne a valóságot ráírni? (valamilyen szabványos, életszerű és megismételhető tesztsor alapján)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) Multibit válasza zsolti.22 (#48) üzenetére


Multibit
veterán

... és Tigerclaw

Elméleti sebességek ezek.
Nem. Ezek gyakorlati linksebességek. Ezt vegyétek figyelembe!
A másik fontos dolog, hogy a drága gyártók összeadják a router maximális linksebességeit, mert ez olyan jól mutat a dobozon. Ezzel a "szokással" az a gond, hogy a router ugyan tudja szimultán szórni az összes sávon a rádiójelet, de a kliensek - általában - nem tudják fogni/szórni ugyanilyen szimultán módon. A kliensek még ha dual/triple band-esek is, egy időben csak egy sávon tudnak kommunikálni.
Szóval, ezért vannak a nagy különbségek a dobozon díszelgő és a mért adatok között.

Nem lehetne a valóságot ráírni?
Nem lehetne. Azért mert rádiójel továbbításról van szó. Az pedig beállítás, kliens és környezet függő (szóval, nem csak a routertől függ)!
Azaz, más a valóság nálad és más a valóság nálam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.