Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aelod


aelod
veterán

az Asus ugyanis egy egyedi kialakítású kártyát használ, amelynek helyére fizikailag nem férnek be a bolti változatok.

És ha megdöglik a kártya akkor ..szhatod a gépet....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) Graphics válasza aelod (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Neeeem, akkor ott az Intel HD ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) x_o_n válasza aelod (#1) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem akkor gariban kapsz,vehetsz,biztositanak másikat

(#4) szabobela


szabobela
csendes tag

i7 verzió esetén I7 7700 + 3GB GTX 1060?Szerintem leglább egy 6GB-os lehetne benne.Amúgy jól néz ki és klassz lehet egy ilyen pici gép.De nem az én pénztárcámnak :(

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem rossz, de az egyedi hw miatt nem vállalnám be. ITX gépet egyszerűbb faragni, ha nem is ennyire picit, de meg lehet oldani okosban és hasonlóan kicsiben, és még az építgetés öröme is megvan benne. Arról nem beszélve hogy sokkal olcsóbb, és ugye ha kinyiffan egy komponens könnyebben pótolható.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) XuChi válasza Apollyon (#5) üzenetére


XuChi
addikt

Adhatom még kisebben......?

7.2L. Itx, full méretű vga, sfx táp. 400k-ból simán megvan akár gtx1070-el is, kissebb, több gar van rá, módosítható, és Te rakhatod össze ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7) Garfield.37


Garfield.37
tag

Jól néz ki ! :))

Üdv : Garfield.37

(#8) aelod válasza x_o_n (#3) üzenetére


aelod
veterán

Hát nem tudom.... Ennyi pénzért inkább összeraknék magamnak egy mini ITX-et ahogy írta más is.

(#7) Garfield.37

Csak az a sok hülye fény ne lenne rajta, a szivárvány minden színében pompázik feleslegesen. Tudom ez design meg menő...és gémer

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9) Narasim


Narasim
aktív tag

- töredék méretű laptopokba beleraknak 1080-as vga-t, ebbe meg 3gigás 1060-ast?? így nem sok értelmét látom az egésznek.
- egyedi csatlakozó, hogy tuti ne is bírj semmit cserélni. garin belül talán rendben van, persze csak ha nem számítjuk, hogy gari után 2 nappal is megdögölhet, vagy azt, hogy milyen minőségű az asus garancia kis hazánkban.
- sata ssd. persze jó ez is, de azért illene már manapság ennyi forintért nvme ssd-t belerakni. mondjuk amiatt rögtön ugrana vagy 100-at az ára.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#10) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Az Asus-nak besegíthetnének az itteni ITX topikos kollégák. :DDD Ezért a design-ért én nem nagyon fizetnék ki 100k+ difit, merthogy kb. annyi van rajta.

[iTX-or-GtfO!]

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom ez csak annak "jó vétel", aki pont ilyen kinézetű kis méretű gépet akar és a pénz nem érdekli. Tekintve hogy egy gamer konfig a játékról szól és már nem jellemző a LAN party, így inkább egy nagyobb méretű olcsóbb és nagyobb teljesítményű gép, amit egyszerűbb és olcsóbb is bővíteni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) matteo_szg válasza XuChi (#6) üzenetére


matteo_szg
őstag

Egy hajszállal ugyan, de a GR8 II kisebb. :)

jupiiii

(#13) KAMELOT válasza XuChi (#6) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja sőt 1080-al is és akkor még az ár így sem éri el a 400 000 Ft-ot. Néha ezek a gyártók nem tudom hova gondolkodnak az árakkal kapcsolatosan?!?! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#14) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük! :D

Ezzel kapcsolatban visszajelzésként:

-Nekem tetszik a videó plusz szöveg páros. Tudom, extra meló, de szvsz ez a jó irány.
-Lehet itt nem volt rá lehetőség, de adott esetben összeállított, beüzemelt állapotban jó lett volna látni. Edetleg szétszerelve is :D
-Piros pont az ASUS telefonos bejelentkezésért. :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) aelod válasza KAMELOT (#13) üzenetére


aelod
veterán

Ez custom cucc. Vér Istvánéknak.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16) KAMELOT válasza aelod (#15) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudom sok a hülye, mert gondolkodni nehéz dolog! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17) flashpointer válasza XuChi (#6) üzenetére


flashpointer
őstag

hat ez azert kinezetben eleg messze van az asustol, meg szerintem ugy supportban is.

(#18) Góliát


Góliát
senior tag

Jól néz ki, de nem nyerte le a tetszészemet!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#19) macilaci78 válasza Apollyon (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

egyszerűbb faragni ... az építgetés öröme is megvan ... sokkal olcsóbb
Aha, nem is kell hozzá más, csak tehetség, idő, szerszám, alapanyag. Ha ez meglenne mindenkinek, akkor a 10 millió futballbíró, 10 millió autóversenyző, stb mellett a 10 millió casecon modder országa is lennénk. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) Graphics válasza XuChi (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hű , ez elég f.sza :C .

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

Hozzá nem értő júzereknek jó megoldás lehet, de az NVMe + 2.5" HDD kombináció nagyon hiányzik belőle, ennyi pénzért pofátlanság volt kihagyniuk. :(((

Magam részéről totál pénzkidobásnak érzem a felárat, manapság kis utánajárással már akármelyik félművelt, amatőr hobbigémer tud faragni hasonló konfigot, olcsóbban. Pl. egy Silverstone ML07, ML08, RVZ02, Fractal Design Node 202 kasztniba.

Mint ahogy az közismert... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) bteebi válasza XuChi (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Nem olyan csillivilli, de több értelme van. Azért az elég nagy érvágás, ha egy "rendes" VGA nem fér be, ráadásul az az 1060 igazán lehetett volna 1070-es. Pár játékban azért megfekszik. Persze lehet csökkenteni a grafikai beállításokon, de akkor sem ideális.

Egyébként egyáltalán nem rossz gép ez. Kicsit nagyobb méretben, teljes méretű videokártyával akár még rendben is lehetne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) Sotho válasza XuChi (#6) üzenetére


Sotho
őstag

:Y Must have.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24) Daywalker válasza Cifu (#14) üzenetére


Daywalker
addikt

Thx az értékes visszajelzést! :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#25) moleculez


moleculez
veterán

Árulja már el valaki, hogy mi értelme az egésznek? Ahol ez elfér, ott egy normális méretű gép is.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) Raysen623


Raysen623
addikt

1. Nincs meg mindenhol a 60fps :)
2. A zintel proci itt is elviszi a gép árának tetemes részét, ettől rohadt drága is egyben.
3. 1060 3Gb-al kevés, főleg ha VR-ről beszélünk ami a cikkben is meg van említve. Ugye a marketing mindent elbír, a valóság meg nem számít néha. :DDD

Konzekvencia: nem kell egy ilyen. Szép meg és el lehet mondani hogy van, de kb minek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#27) Redneck válasza moleculez (#25) üzenetére


Redneck
veterán

Jó kérdés, még én sem találtam meg a választ. :C Nem értem. :W

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28) Fred23


Fred23
nagyúr

"Fogyasztói ár 399 900 forint"

Ennyit nekem nem ér az, hogy kicsivel több hely maradhat szabadon. Elfér egy ATX-es ház is, ha akarom, és valszeg a legtöbb ember így lehetne vele egy kis akarattal. Persze oké, van, aki nem hajt a megtakarításra!

(#29) ivarg


ivarg
tag

Tőlünk nyugatabbra bemész a boltba és az orrod alá tolják 1200USD vagy 1300Euro-ért sima ügy.
Nem ide valósi, de bőven megvan a piaca csak nem a topic buherátorok lesznek a piaca :), pedig hogy kiszúrnak magukkal eladhatnának belőle még kb 5db-ot ha más lenne :O .
Ez nem egy számítógép ez egy kompakt fogyasztási cikk annak meg tök jó.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#30) #16939776


#16939776
törölt tag

Pont 400K-t tippeltem, de nem nyertek meg a gamer-vonásaival. :U

RGB : Nagyongáz™

Ezen a videón szabványos VGA szerepel, csak a hátlapját levették:Video

[ Szerkesztve ]

(#31) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Nekem GR 20 volt. I7 4790+ ref.GTX970. Az egy sokkal átgondoltabb konstrukció volt. Kár, hogy a gagyi GR8-at folytatták és nem a GR20-at.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#32) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nem kéne, bővíthetetlen akár csak egy forrasztott notebook, az meg mondanom sem kell szebb mint ez. Legalább.

(#33) jones965 válasza ivarg (#29) üzenetére


jones965
Modder

Végre valaki, aki reálisan látja a helyzetet. Mint sok egyedi cucc, ez is rétegtermék. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Timer


Timer
veterán

Egy ideje már nem csodálkozom azon, hogy ezeknek a gépeknek van piaca itthon is. Szerintem mindenkinek van olyan ismerőse - ha nincs, akkor adok kölcsön -, akinél a pénz nem számít, mert mondjuk apa ügyvéd, anya meg orvos, vagy csak egyszerűen jól menő vállalkozó, ezért hát a tinédzser benyomja, hogy kell egy ilyen, mert ez minőség, meg gémer, már mennek is a boltba megvenni (szigorúan a helyi kereskedésbe, természetesen, mert ott jár a prééémmiiijjjummmm bánásmód Apának is). Pont ezért adnak el annyi gamer laptopot. Azok, akik ezeket veszik, teljesen sötétek a piachoz, ezért azt hiszik - és valóban azt hiszik - hogy minél drágább, annál jobb. Az ilyennek magyarázhatja bárki, hogy elég Neked drága barátom az asztali gép fele ennyiből, ami letolja az alagsorba teljesítményben is ezt a díszdobozt, a lóvé másik feléből meg jut majd ájfónra, vagy normális laptopra. Lesz@rja, nem ő fizeti, a többit meg majd kisírja félévvel később.

[ Szerkesztve ]

(#35) Jhonny06 válasza jones965 (#33) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ennek a cuccnak 1000km-rel odébb sincs értelme. A rétegtermék nem azt jelenti, hogy valamiből azért adnak el keveset, mert kvázi semmi haszna nincs.

(#36) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

400e ezért? .... :DDD Szokásos ASUS lehúzás.

Egyébként egyedi 1060? Hmm... Volt már egyedi VGA a családban, HP Pavilion notiban AMD. Aztán jöttek a driver problémák, kompatibilitási gondok. Ment a levelezés a HP supporttal, ők mindenkit az AMD-hez küldtek, mondván ők a gyártók. AMD meg mindenkit visszapattintott a HP-hoz, mondván ez egy egyedi gyártású kártya, ami külön a HP kérésére készült így a szoftveres támogatás a HP felelőssége.
Ping-pong. :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#37) Cifu válasza Jhonny06 (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

A gamer laptopoknak se, mégis egyre több és több van a piacon belőlük, és egyre drágább és erősebb verziók.

De szintén fel lehetne hozni a NAS-okat példának, akinek van ideje / szakértelme, az összeépít egy megfelelő HW-vel bíró gépet a célra, olcsóbban, custom linux telepítéssel, hogy tökéletesen megfeleljen a saját igényeinek. De ők vannak kevesebben, a többség nem ért hozzá / nincs ideje rá, ezért bemegy, megveszi, kiveszi a dobozból, beüzemeli 10 perc alatt, és használja.

Ha nem lenne piaca, akkor kihalt volna...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) Jhonny06 válasza Cifu (#37) üzenetére


Jhonny06
veterán

A gamer laptopoknak van értelme, mivel egy hordozható eszközről van szó, amivel játszhatsz, ezzel elég sok mindent lefed.

(#39) Cifu válasza Jhonny06 (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez is hordozható annyira, mint egy gamer laptop, kijelző meg a legtöbb helyen (hotel, apartman, stb.) van.
A gamer laptop is hálózatra dugva használható valójában.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) Jhonny06 válasza Cifu (#39) üzenetére


Jhonny06
veterán

Aha és a monitort is viszed magaddal? :DDD Vagy egy külön laptopot kijelzőnek?

(#41) Scholes9 válasza Dyingsoul (#36) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pff :(

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#42) XuChi válasza flashpointer (#17) üzenetére


XuChi
addikt

Ez szubijektív. Az asus szerintem ocsmány, a dan a4 meg letisztult és szép. Support ? Az asus szervizeit ne is említsd kérlek. Botrány amit művelnek "garanciális" szervizelés alatt.

Szóval bocs, de semmi nem indokolja ennek a rettenet, karácsonyfa megszégyenítő, műanyag, túlárazott, szemétkosárnak a megvételét!

(#43) moleculez válasza Jhonny06 (#40) üzenetére


moleculez
veterán

Ez volt a másik gondolatom: továbbfejlesztett 2.-3. generáció aztán feltalálják a gamer notebookot.
Ha egy külső HDD méretében csinálják meg, akkor azt mondom, van némi értelme, de mivel monitor úgy is kell hozzá, szinte mindegy mi áll az asztal alatt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#44) arn


arn
félisten

desktopon sok ertelme nincs a meretcsokkentesnek, mert a hutes/halksag rovasara megy, es aranytalanul dragitja a dolgokat. en parszor nekifutottam a multban, de a vegen mindig visszajutottam a normal atx meretu cuccokhoz. most terheles kozben is minimalis hangja van a rendszernek, terheletlenul meg 500as fordulaton mennek a valogatott ventik. sok rendszer eleve csak terfogatra kisebb, a tenyleges helyfoglalasa alig kevesebb.

ha a meret a lenyeg, epitve a nucnal kisebbet ugyse tudsz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) Cifu válasza Jhonny06 (#40) üzenetére


Cifu
nagyúr

Olvasd el kérlek, hogy mit írtam, mielőtt reagálsz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) bteebi válasza Fred23 (#28) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja, de itt elsősorban nem az ár a gond (persze az is). Nem sok értelme van a kicsit kisebb méretnek és ezáltal a felesleges kompromisszumoknak, ha a LAN partira is egy 24 vagy 27"-os monitort viszel mellé :P. Meg aki ilyen gépet vesz, az úgyse a BKV-n fogja szállítani, hanem beteszi az X3-as vagy X5-ös BMW csomagtartójába. Szóval szerintem teljesen értelmetlen ez a miniatürizálás. Vagy legalábbis több ésszel kellett volna.

#39: (Tényleg no offense.) Ki visz magával egy hotelbe egy gamer gépet - pláne, ha mondjuk külföldre utazott? Meg azt is megnézném, hogy ott lesz - akármilyen - monitor. De tegyük fel, hogy van. Minden bizonnyal egy 24-28"-os FreeSync-es gamer monitor lesz, nem pedig valami 15, 17, vagy max. 19"-os szutyok. Meg ha Vérpistike 1 átmegy Vérpistike 2 haverjához CS-zni, akkor ott se igen lesz extra monitor - vagy legalábbis nem megfelelő méretű/minőségű. Márpedig aki kiad 400k-t egy minigépre, az szeretné azt megfelelő méretű és minőségű monitorral használni. Főleg úgy, hogy közismert tény, hogy a heccsatok aránya négyzetesen arányos a kijelző működési frekvenciájával és a megjelenített színek számával, sőt a kijelzőméret is jelentősen befolyásolja :DDD.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) bteebi válasza arn (#44) üzenetére


bteebi
veterán

#44: Erről van szó. Még akkor se nagyon van értelme, ha hordozni kell a gépet, mert méretben (ha nem is tömegben) valószínűleg a monitor lesz, lehet a szűk keresztmetszet, szóval tulajdonképp mindegy. Tömegközlekedve így is, úgy is szívás, a kocsiban meg elférne egy EATX-es gép is... Ha kisebb gamer gépet szeretnék, akkor mATX alapon építenék egyet, M.2-es SSD-vel, talán HDD nélkül, vagy max. 1 HDD-vel. Nem lenne se túl nagy, se túl nehéz.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48) Bugarov válasza Sotho (#23) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Na.
Ez.
Már.
Valami!!!

:Y

(#49) Góliát


Góliát
senior tag

Németeknél olcsóbban beszerezhető!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#50) sagit válasza Góliát (#49) üzenetére


sagit
addikt

Ennyiért már simán vállalható, csak a proci+vga+intel ssd madjnem 600 euró

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.