Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sad_Vamp válasza KillHates (#49) üzenetére


sad_Vamp
őstag

A macbookpro-ok sem! :K

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#52) NTonee válasza KillHates (#50) üzenetére


NTonee
veterán

Nem kétlem, ahhoz volt ips is, ami te raktál bele. Jó az a gép nagyon. :K

(#53) KillHates válasza sad_Vamp (#51) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, de az áruk sem...

Nagyon jó az anyaghasználat a MBP-k esetében, de a szerelhetőségük és a javíthatóságuk mondhatni hagy maga után kívánni valót. Természetesen a Zenbook-okat is szétszedni nem egy leányálom, de ott legalább nincsen szabotálva a javíthatóságuk. Sajnos az Apple üzletpolitikája; ha elromlik, akkor vegyél másikat...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#54) Sn00k


Sn00k
veterán

Eléggé eltalálták a prémium hatást, rendben vannak ezek a cuccok, csak úgy simogatják a szememet, mikor végig nézek rajtuk, DE viszont az a 860M-es VGA kari nem karcsú már egy kicsit ? Mondjuk rákötöm egy 24" monitorra megnézném, hogy hajtaná meg a CS:GO-t 1900x1200-ban :U

3njoy the Lif3

(#55) Sidorovich válasza Sn00k (#54) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Nem tudom miért keveslik ennyien a 860-ast. :N A mostani Lenovomban GTX 660M van, és megy a CS:GO 1080p-ben a legmagasabb beállításokkal, azt hiszem csak az élsimítás van levéve. :R
De majd újra megnézem, rég próbáltam. :)

(#56) Sn00k válasza Sidorovich (#55) üzenetére


Sn00k
veterán

NEm kételkedek én abban, hogy viszi. Mennyi az FPS-ed ?:)

3njoy the Lif3

(#57) Sidorovich válasza Sn00k (#56) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Lenovo Y580 (i7 3610QM, 8GB RAM, GTX 660M) 1080p-s 23 colos monitorra kikötve:

Minimum: 76
Maximum: 110
Átlag: 91

1 percen át mértem frapsal, dust pályán offline botok ellen.

A Lenovo Y50-ben a GTX 860 átlag 2x annyi FPS-t hozott a tesztekben, mint amiket én mértem ezen a gépen ugyanazokban a játékokban. A cikkben említett kisebbik ASUS G551 pedig hasonló vasból építkezik. Persze egy asztali konfiggal nem veheti fel a versenyt, de úgy gondolom bőven jók a mai játékok többségére ezek a gépek. Egyébként én is a G551-re pályázok, 1 hónapja várok a megjelenésére. :)

A teszt alatt használt beállítások: [link]

[ Szerkesztve ]

(#58) Muerte válasza Sidorovich (#57) üzenetére


Muerte
addikt

CS:GO-ra biztosan tökéletes lesz,de a "mai" játékok normális futtatására még HD-ben is kevés,nemhogy FHD-ban egy 860M...

(#59) NTonee válasza Muerte (#58) üzenetére


NTonee
veterán

Fhd, high/ultra, min 60fps-en. Ezt azért tedd hozzá, mert nem mindenkinél elvárás ez, ahogy nálad. :)

(#60) Muerte válasza NTonee (#59) üzenetére


Muerte
addikt

Igen ezt elfelejtettem,de hát ki szeret LOW-on játszani? :) Vállalható kompromisszumokkal természetesen, de a "gamer"-től messze áll.Ár/érték arányban viszont meggyőző a gép,ha a hűtése rendben lesz.

(#61) NTonee válasza Muerte (#60) üzenetére


NTonee
veterán

Szeret, vagy sem, ennyi pénzért ennyi van. A gtx560m-el még én is el tudok bohóckodni a G53ban fhd low-med 30fps körül. A 860m-el legalább lehet szórakozni egy darabig, és ár/érték arányban valóban jó lesz.

(#62) Muerte válasza NTonee (#61) üzenetére


Muerte
addikt

Ár/érték arányban nagyon ott van :K nekem nem is ezzel volt "bajom" hanem a "gamer" kifejezéssel,mert az addig oké hogy Te meg itt még sokan mások tisztában vagytok a dolgokkal,meg hogy mégis mennyit tud egy 860M,de a laikusoknak kissé azért megtévesztő lehet ez a kifejezés,aztán mikor a gép FHD-ban megcsuklik egy idei évi komolyabb játék alatt akkor meg nagy a csalódás...

[ Szerkesztve ]

(#63) Because válasza Muerte (#62) üzenetére


Because
őstag

azért egy laikus, úgymond hozzá nem értő felhasználó nem is ad ki 300000-et egy laptopért....

[ Szerkesztve ]

(#64) KillHates válasza Because (#63) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem! Különben miből élne meg az Apple?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#65) Muerte válasza Because (#63) üzenetére


Muerte
addikt

Dehogynem...nagyon is sok,azt se tudja mit vesz,csak rá írva nagybetűkkel hogy "gamer" és már el is hitte :DDD mint régen a kismilló Wattos hangszórók korában...vették mint a cukrot :DDD

(#66) Because


Because
őstag

jó elnézést, én mindig szűk látókörű vagyok és csak a magyar piacot nézem ahol azért a kereset és presztízstermékek messze állnak egymástól

(#67) KillHates válasza Because (#66) üzenetére


KillHates
nagyúr

bocsáss meg, de ezt a magas labdát le kellett ütnöm! :B :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68) noco79


noco79
tag

Szerintem aki egy kicsit is utánna néz egy laptopnak - legyen ez a G551 - ,olvasgat egy kicsit a fórumokon az tisztában van vele mit fog kapni a pénzéért........akinek nincs 4-5-600 ezre egy g750re vagy AWre és kicsit engedd a vizuális élményből annak tökéletes lesz(csak a hütés rendbe legyen)......

(#69) SkyS1gn válasza Muerte (#58) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Akkor egy húzott 850M +130/200Mhz, BF4 fHD 90% scalinggel medium/high texture ultra, SSAO 60-70 FPS az jó?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#70) Muerte válasza SkyS1gn (#69) üzenetére


Muerte
addikt

Nekem jó,ha a karinak is jó a tuning játékra hosszútávon :) Bár nehéz elhinnem hogy a min.FPS-ed 60 lenne...
Én ebből tudok csak véleményt formálni,ha a gyakorlat mást igazol akkor az csak jó hír számomra:

BF4 single player GTX850M:

[ Szerkesztve ]

(#71) KillHates válasza Muerte (#70) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tudod; minden szentnek maga felé hajlik a keze...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72) Muerte válasza KillHates (#71) üzenetére


Muerte
addikt

Nekem nem :N én pártatlanul mondok véleményt,azok után hogy elég sokáig használtam 680M-met,7970M-met és ezeket dupla kártyás verzióban is.Igaz a BF4-et csak béta korában próbáltam ki,aztán meg sem vettem mert nem tetszett,de már akkor a 680M-mel is és a 7970M-mel is kompromisszumokkal futott csak rendesen és azokhoz képest a kanyarban sincs egy 850/860M.A 870M és felette amire illik a "gamer" kifejezés szerintem,de ez csak az én véleményem nem kell senkinek sem magára venni,vagy rosszindulatot keresni mögötte...

[ Szerkesztve ]

(#73) KillHates válasza Muerte (#72) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert Te nem vagy szent! ;] Az ördöggel cimborálsz, hogy ilyen masinériákat használsz!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#74) Reggie0 válasza Muerte (#72) üzenetére


Reggie0
félisten

Pontosan. En nem is ertem, hogy minek toljak meg mindig az ilyen alacsony teljesitmenyu kartyakat. 870M/880M dual870M es dual880M. Ezekre mondhato hogy gamer, bar szivem szerint csak az utolso ketto. De ezek helyett mar egy desktop 750Ti-t is berakhatnanak annyira jol fogyaszt, nem is ertem miert nem csinalta meg senki.

[ Szerkesztve ]

(#75) Muerte válasza Reggie0 (#74) üzenetére


Muerte
addikt

Ezek a vastagságú és felépítésű gépek mint a teszt alany nem tudnának érdemben hűteni egy 100W-os vga-t ezért kell egy ilyen kategória is amibe 60-75W TDP-s kártyákat tesznek.Az lenne a jó ha még sokat ki tudnának hozni pluszban majd az új GM204-ből és alacsony TDP mellett nagyot növekedne a teljesítmény,akkor jönne el a szép új világ a gamer laptopoknak :)

(#76) Tikakukac válasza Reggie0 (#74) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD

2 nagyon jó okuk van tolni ezeket:
1. mert így is megveszi mindenki
2. akkora hőt elvezetni amit kiokád egy 870M Isten őrizzen valamilyen SLI-ben hasonló ahhoz kell egy 4-5 centi vastag gép 5 kilóban, aminek a kasztni ára a hardverrel annyi, mint egy mostnai gémer gép, ergo 600k alatt nem úszod meg a vgén. AW 18" és alig bír kihűteni egy i7-el egy hasonló SLI konfigot. És az akkora monstrum volt, hogy 1 napig csak nézegettem, hogy ezt most hogy

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77) SkyS1gn válasza Muerte (#72) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én is... 60fps alá nem adom direkt úgy lőttem be d.u. rakok be képet.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#78) Reggie0 válasza Muerte (#75) üzenetére


Reggie0
félisten

750Ti desktop 40W es a 870M-nel nagyobb szamitasi teljesitmenyu.

[ Szerkesztve ]

(#79) Muerte válasza Tikakukac (#76) üzenetére


Muerte
addikt

Az új AW sorozat bios szinten lett eltolva,manuális ventivezérléssel már nincs gond,szinte 70°C-t sem látni pl.780M SLI-vel,az már más kérdés hogy 60°C-nál maxra kapcsol a venti és más opciót nem lehet neki beállítani....A 880M az más kategória,ott a vbios sincs a helyzet magaslatán meg szimplán egy 1GHz-re rántott 780M tulajdonképpen,fizikailag nincs különbség,mindennapos használatra meg már sok annak a chipnek kicsit az az órajel.

[ Szerkesztve ]

(#80) Tikakukac válasza Muerte (#79) üzenetére


Tikakukac
titán

A legtetősebb konfigot próbálhattam, kivétel proci, abból még 1-el erősebb kérhető és hulladék az egész ahogy van. Boot gondok, elszálló raid, aztán pedig bő 3-4 vidkari-alaplap-SSD és egyéb csere aztán viszlát, meg sem lehetett csinálni, pedig demó gép volt, hát balul sült el.

Ez jár 1 milla felett :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81) Muerte válasza Tikakukac (#80) üzenetére


Muerte
addikt

Elhiszem,nálam is járt már 17 is és 18 is és sok szempontból elég nagy visszalépés az elődhöz képest :(((
Egyedüli pozítívum számomra az M18xR2-höz képest a panel volt,az tényleg sokkal szebb,de minden más tekintetben jókora "hátra arc".Tuningban is zéró...még alapon is éppencsak belefért a 330W-ba,de néha még alapon sem.A 880M SLI tulajok szabályosan sírtak hogy egy értelmes benchmarkot nem tudtak lefuttatni throttling és táp elfogyás nélkül.Ha a következő széria is ilyen lesz akkor az AW-nek is befellegzett.

(#82) Shader


Shader
aktív tag

Egy G771 gazdája lettem:
Core i7 4720 2,6-3,6 Ghz
6M l2
2x4G RAM
GTX 960 M 4Gb
1T 7200 Hdd
ac Wifi
Amit érdemes megemlítenem:
Műanyag minden mennyiségben (bár igényes). IPS kijelző tényleg jól látható mindenhonnan.
Telt, élénk színek. Matt. Amiket próbáltam játékok (nem sok egyenlőre) szépen futott. Asphalt 1 óra után is laggmentesen. Hányta a meleget oldalt, de naggyon halkan. :-) (HP után felüdülés.)
Mérete: ua. mint egy pavilion. Többféle gamepad-del szépen kommunikált. Gyors Wifi.
Sok plusz feature: quick charger, smart view2, OSD, minden driver pöccre a telepítővel....
SSD-re csere nem tudom.... Az 5400-es HP megtáltosodott tőle, de ez sztem így is gyors.
Drága, óriási az értékvesztés, de... :K
Ami még hátravan: Gforce Experience---> Shield tablet gamestream (ha ráérek vmikor)

--- Sent from mobile device ---

(#83) Shader


Shader
aktív tag

Ha valakinek problémája adódna a HDMI audio driverrel (nincs hang kimenet pl. Tv felé) itt letölthető a megfelelő intel HD 4600 működő driver. (VGA video/audio).
[link]

--- Sent from mobile device ---

(#84) starboard001


starboard001
csendes tag

Sziasztok. Van egy ROG G771JM gépem. Kicsi segítségedet kérem. A gépen nem megy az újraindítás. Ha a windowst alap állapotban újra akarom indítani, ha uefi-t akarom elérni, ha kiveszek minden lemezt, begeszek egy szűz lemezt (ssd m.2) telepítem a wint, és amikor eljut az újra indításhoz, mindig ugyanaz törzénik, leáll indulna, de olyan mintha csak hibernált állapotig jutna el, nem indul újra. Így telepíteni nem lehet, uefi biost sem érem el. Ha megy a win és kikapcsolom, bekapcsolom, akkor hibátlan. Biost már reseteltem.
További kérdésem, tunning hűtésre csakis házon belül milyen megoldás létezik?

ASRock 970 Extreme4 / FX-8320 Bulldozer Black Edition AM3+ / 120GB 2,5" SATA3 MLC HyperX 3K / 8192MB 2133MHz CL11 DDR3 XMP HyperX / ASUS HD7770 2GB GHz Edition

(#85) PR0JECTNR56 válasza starboard001 (#84) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szia!

Ez már egy kicsit régi topik, gyere át ebbe a témába és a szakértők megnézik a kérdésedet. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.