Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) puffadt


puffadt
csendes tag

Battlefield 4 Muliplayer Ultra grafikán átlag 47fps az elég jó. Ebből is látszik hogy inkább csak egy erős vga-ra van szükség a nagy teljesítmény eléréséhez. Persze nem becsmérlem le a 4magos Phenom-ot csak már nem mai darab. Ár érték arányban pedig nagyon jó.

(#52) Zyelor válasza lowzor (#20) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Azoknak azonban nem rossz CPU twkintetében a teszt, akiknek ilyen procijuk van. Én igazából mindig hiányolom a nagy tesztekből azt, hogy lássam mit tudna az adott VGA a saját procimmal. Szóval én őrülök, hogy lett egy ilyen teszt is :) . Bár ami tény az tény a következő komponens amit kicserélek az a proci lesz nálam is.

(#53) ittakary válasza QbHead (#49) üzenetére


ittakary
nagyúr

Igen, akkor neked a rosszabb steppinges van. Nekem 1,375V-on ment 4GHzet

(#54) QbHead válasza ittakary (#53) üzenetére


QbHead
aktív tag

Ha jól tudom nekem pont a jobb steppinges van (c3) mégis kifogtam egy ilyen darabot.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#55) pilu85


pilu85
őstag

a húzó progijában a power target növelése vagy csökkentése mire való? te húztad a kártyát? meddig sikerült?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#56) QbHead válasza pilu85 (#55) üzenetére


QbHead
aktív tag

Üdv nem húztam a kártyát. Szerintem arra jó ha kifutna a TDB limitből akkor azt meg lehet toldani 20 %-kal vagy csökkenteni ez főleg feszültség emelésnél jöhet jól. (Ezt én így gondolom de ez eltérhet a valóságtól nem néztem utána)

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#57) deja vu válasza Zyelor (#52) üzenetére


deja vu
addikt

Tényleg jó, hogy van ilyen procival is teszt. Mondjuk le lehetne tesztelni i5-el is, és akkor látni lehetne mennyi a különbség, és az alapján mérlegelni, hogy megér-e annyit az a plusz x százalék. A ph tesztekben nincs multi, itt legalább van, ezért érdekelne mennyi a különbség.

(#58) pilu85
Köszi az infót! Nincs phenomom, i5 van, csak érdekelt.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#58) pilu85 válasza deja vu (#57) üzenetére


pilu85
őstag

nekem i5 el hoz 8030 pontot ugyanez.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#59) QbHead válasza szente (#31) üzenetére


QbHead
aktív tag

Szerintem teljes teszt nem lesz belőle mert a játékokban jó ha 3 fps javulást hozott ráadásul a heaven bencharkabn még rosszabb is lett... 33.6 fps lett az átlag.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#60) #98593280


#98593280
törölt tag

Milyen házban tesztelted ezt az ASUS-t?
Nálam egy Fractal 3000 házban a Kombustor terhelés alatt 57 fokig megy
egy sima 50 ezer Ft-os Sapphire 270x DUAL-X OC.

(#61) betyarr válasza #98593280 (#60) üzenetére


betyarr
veterán

@ShellKretor: Egy Termal take versa 2-ben volt a kártya levett oldallappal elöl 1 venti(befúj) felül is 1(kihúj) ha fel van téve az oldallap akkor azon 2 venti van ekkor játékokban a VGA nem éri el a 70fokot. (a ház sajnos eléggé be van "zárva" ha kell töltök fel róla képet.)

(#62) baloghbalint


baloghbalint
tag

Nagyon jó cikk lett gratulálok hozzá!!!

Egy ilyen kártyám van szerintem nagyon jó:DD

Balogh Bálint

(#63) QbHead válasza betyarr (#22) üzenetére


QbHead
aktív tag

Na ma megnéztem a VRM hőfokot 13 perc kombustor után eredmények:
GPU:74°C
VRM 1: 68°C
VRM 2: 27°C (nem tudom melyik érték ez de beleírtam :DDD )

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#64) tomeek1


tomeek1
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám.
Van egy Asus r9 270x top2 videó kártyám
ha gyári óra jelen hagyom , akkor minden hibátlan de a gyár mivel tuningolható videó kártyáról beszélünk szóval ügye a gyártó mellékelt hozzá egy ASUS GPU TWEAK nevezetű programot amit gondolom mindannyian ismertek.Na már most ezen húztam a gyári (memory clock) 5600ról 6000ig (gpu clock) ezt pedíg 1120ról 1200.
Kinn asztalon nincsen semmilyen probléma de ahogy elkezdek játszani bejön egy piros halál (win 8.1) és újra indul a gép.
Mondták , hogy mivel egy sima kolink mezei tápom volt , hogy 100% hogy ez lesz a baja.vártam egy kicsit de ma felidegesítettem magamat és elmentem vettem egyet 16 ért egy +80 as 550w Chieftec CTG-550-80P 550W tápegység benn a boltban direkt mondtam , hogy tuningolni szeretném a gépemet de ennyi pénzem lenne csak tápra ott előttem megnézték a videokártyát meg minden egyéb paraméterét a gépemnek és azt mondták , hogy 100% hogy jó lesz mondom fantasztikus , akkor kérem.Erre hazajöttem beleraktam a gépbe és láss csodát ugyan azt produkálja.Szerintetek a táp lenne továbbra is gyenge vagy én rontok el valamit?
Egy kis segítség jól jönne!
Köszönöm!
(amd fx6300
asus m5a97 r2.0
asus r9 270x top2 2gb ddr5 256bit
1tb hdd
cooling master hydra 212 2db 12cm ventilátorral
8gb ram)

(#65) QbHead válasza tomeek1 (#64) üzenetére


QbHead
aktív tag

Mivel nem minden kártya tuningolható ugyan olyan jól. Olvasd el az előző 7850 tesztemet és aszerint próbáld meg úgy csinálni mert így lehet a maximumot kihozni a kártyából (szerintem frissítsd a drivert és használd az msi szoftverét)

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#66) haypro válasza tomeek1 (#64) üzenetére


haypro
senior tag

Egy gyengébb példányt fogtál ki, ennyi.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#67) tomeek1 válasza QbHead (#65) üzenetére


tomeek1
csendes tag

helló!
Köszönöm a válaszokat bár nem ezt szerettem volna hallani :D
Nem akarom butának feltüntetni magamat de nem találom a 7850es tesztedet ha szépen megkérlek belinkeled nekem , mert kiszeretném próbálni a te beálításaiddal is hátha az jobban feküdne neki.....
Azt elfelejtettem mondani , hogy nem csak a gpu-t tuningolom hanem közben az alap 3.5ghz procimat is felhúztam 4.4re esetleg ez befolyásolhatja?

[ Szerkesztve ]

(#68) pilu85 válasza tomeek1 (#64) üzenetére


pilu85
őstag

nekem pl 1200on nagynehezen lefut a 3dmark 2011 de bf3-4 ben egyből halál. eléggé tuningolt karik ezek. 40-50 mgznél többet nem igen lehet kihozni belőle hosszú távra. ez van.:)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#69) QbHead válasza tomeek1 (#67) üzenetére


QbHead
aktív tag

Itt van a link: [link] sok sikert hozzá nem beállítások vannak itt hanem egy technika :)

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#70) _-ORANGE-_ válasza haypro (#12) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Mellyekre gondolsz? X6,X4?

(#71) QbHead válasza _-ORANGE-_ (#70) üzenetére


QbHead
aktív tag

Pont a napokban váltottam fx 8320 ra és nincsen semmi külömbség egyedül bf4+matle ban van külömbség... Kb 8fps sel több a dx11 hez képest
Esetleg még fc 3 is kicsit több lett de nem sokkal viszont megérte mert néha videót renderelek :D
Amúgy az én procimra gondolt (x4 965 3.4ghz)

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#72) _-ORANGE-_ válasza QbHead (#71) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Aha. Nekem most X6 1055T-m van, és nekem teljesen megfelel, noha én nem szoktam videót renderelni, ezért nekem nincs összehasonlítási alapom.

(#73) Ipadipad


Ipadipad
tag


teljes méret
hmm ezek szerint a 7870 jobb :P és még olcsobb is :) (mai napig tökéletesen visz mindent maxon :P )

[ Szerkesztve ]

L26bKz

(#74) QbHead válasza Ipadipad (#73) üzenetére


QbHead
aktív tag

az élsimítást kifelejtetted... az én tesztemben 2xes élsimi volt... ja és nemmellesleg jobb a processzorod is

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#75) QbHead válasza Ipadipad (#73) üzenetére


QbHead
aktív tag

Ja és hogyha jobban megnézem 1200/1400Mhz en működött a gpu és a memória... tuning nélkül mutasd hogy mit tud... ha akarom én is tudom tuningolni ezt a kártyát de nem akarom mert akkor ugrik a garancia. ja és win7 vagy 8 nem mindegy de az se hogy milyen driver milyen memória alaplap... ha elhoznád ide a kártyádat ugyanabban a konfigban akkor lehetne mondani hogy a 7870 erősebb de így nem...

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#76) Flashget válasza QbHead (#74) üzenetére


Flashget
félisten

tessék 2x élsimitás, Asus gyárilag húzott kártyával.

Realme GT Master Edition

(#77) QbHead válasza Flashget (#76) üzenetére


QbHead
aktív tag

Köszönöm :R tehát igazam volt :D

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#78) QbHead válasza QbHead (#77) üzenetére


QbHead
aktív tag

Vagyis... félreértettem :D akkor nem értem mért csak ennyi fps-van szerintem a win8 számít akkor 3fps-t

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#79) Ipadipad válasza QbHead (#78) üzenetére


Ipadipad
tag

pár fps ide vagy oda :) a lényeg hogy minden mai játék tökéletesen fut fullHD-ba
bár idő hiány miatt alig használom ki örülök ha tudok néha internetezni :P
annyira nem értek hozzá de ugy tudom hogy a i5 2400s egy "butított" processzor nem ?
mármint eléggé vissza van fogva az órajele+fogyasztása

L26bKz

(#80) Flashget válasza QbHead (#78) üzenetére


Flashget
félisten

Élsimítást én alapból kikapcsolom már 1x éve rendszer telepítés után és hiába a jobb hardverek csak visszafogja az fps-t

Realme GT Master Edition

(#81) blu79


blu79
addikt

Sziasztok nekem is van egy Asus 270X DC2T és ha próbálom valamennyire az órajeleket állítani akkor játék alatt 2-3 perc után feladja, elmegy a kép, alapórajelen semmi gond. valakinek van ilyen tapasztalata? ezek szerint ezt a kártyát nem lehet tulhúzni?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#82) QbHead válasza blu79 (#81) üzenetére


QbHead
aktív tag

Lehet túlhúzni csak ez már egy alapból tuningolt modell tuningra nincsen garancia azt ki kell fogni.
Szerintem a power limitet told +20%-ra és a gpu-t 10 a memóriát 20mhz-en ként tuningold köztük futtass le egy heaven benchmarkot és ha nincsen textúrahiba vagy valamilyen hiba (pl.: kékhalál, rossz objektum) akkor ki lehet jelenteni hogy stabil a gép ha mégis valamilyen másik játék alatt hibázik akkor vedd visszább az órajeleket.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#83) blu79 válasza QbHead (#82) üzenetére


blu79
addikt

Köszi a gyors választ :R , kipróbálom.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#84) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Szerintem jó kis teszt én is keresgéltem neten nem igen találtam tesztett erre a kártyára.. Én is ezt veszem i5 4440 és 8gb 1600mhz kingston hyper x mellé csak a Vaporx verziót ami hüvösebb. :) most pcx egész jó árban van 52k..

[ Szerkesztve ]

(#85) QbHead válasza Hardver Arc (#84) üzenetére


QbHead
aktív tag

Biztos hogy hűvösebb? :U

forrás:tomshardware. Ja és ez a kártya a cpx-nél 53 075Ft

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#86) Hardver Arc válasza QbHead (#85) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jólvan lehet hogy nem 1-3 fok külömbség viszont elvileg nagyon halk..
Csak ezt végülis úgy nézzük hogy nekem fractal r2 miniben lesz.. Ami egy jó szelöző ház 3ventivel meg még én is rakok egy swiftet előre.. Már így alapbòl 5-8 fokkal hüvösebb lesz a karim ha asust is választom. Bár a 3év gari miatt lehet amúgyis asust kellene venni.

(#87) Hardver Arc válasza QbHead (#85) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah bocs most láttom asusra is csak 2hónap van.

(#88) Flashget válasza Hardver Arc (#87) üzenetére


Flashget
félisten

elírás, nem? mert 3 havi garival vettem februárban [link]

Realme GT Master Edition

(#89) Hardver Arc válasza Flashget (#88) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

3 évet akartál gomdolom írni... Nem sajnos a pcx-en csak 24hónap.És sajnos asus-nál egyre jelemzőbb lett sok terméküknél hogy csak 2év gari.. Sokan emlegetik és elvannak csodálkozva..

[ Szerkesztve ]

(#90) Flashget válasza Hardver Arc (#89) üzenetére


Flashget
félisten

ja elírtam :) de van ahol nem elírás más hardver esetében [link]
amit linkeltem ott 3 évet írnak, de telefonon kell kérdezni akkor.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#91) QbHead válasza Flashget (#90) üzenetére


QbHead
aktív tag

Hát a dobozon 3 év gyártói garancia áll úgyhogy most már én sem tudom hogy mi van itt :D

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#92) Size83


Size83
csendes tag

FX6100 társaságában egy ASUS gyártmány eképpen muzsikál.

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#93) mima1017


mima1017
tag

Szia,

Köszi szépen a tesztet! Nekem is Phenom II X4 965BE procim van, és "teljesen" elégedett vagyok vele, igaz hogy a következő nekem is proci, alaplap csere lesz. Sajnos az ASRock M3N78D-FX nem szereti annyira az FX procikat :S

(#94) QbHead válasza mima1017 (#93) üzenetére


QbHead
aktív tag

Üdv!
Örülök hogy tetszett a teszt! :) Én már befektettem egy fx-8320 ba és ha nem kell video vagy bármilyen renderre akkor most bőven elég az fx6xxx széria

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#95) mima1017 válasza QbHead (#94) üzenetére


mima1017
tag

Ebben igazad van, de alaplapot muszáj vagyok cserélni :s

(#96) QbHead válasza mima1017 (#95) üzenetére


QbHead
aktív tag

Hát azt igen :DDD

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#97) Cube576


Cube576
tag

Nagy up! nagyon jó kis teszt:):)
Intelből melyik proci hajtja ki igazàn,mi az "alja"amit érdemes mellé tenni?

The truth is out there...

(#98) mate.93


mate.93
csendes tag

ASUS R9 270 DirectCU II OC
Gyári ASUS hűtő, GPUTweak-ben szinte a plafont súroltam. Hiába a max. 150W TDP, tud ez a kártya. 75°C fölé még ilyen tuninggal sem megy a hőmérséklete. A hűtő üresjáratban teljesen hangtalan (34°C) , 75°C-nál már úgy-ahogy hallani. :)

Kártya órajelei:
Core ref.: 975Mhz OC: 1080Mhz
Mem. ref.: 5600Mhz OC: 6000Mhz
Core voltage ref.: 1215mV OC: 1245mV

Far Cry 4 FPS: 35-50, többnyire 40 körül mozog a következő beállításokkal: 1920x1080, Ultra, SMAA, HBA0+ (tehát minden maxon)

Intel Core i5-4460 és 8Gb DDR3-1600Mhz CL8 G.Skill ram mellett.
Remélem valakinek hasznos volt ez az infó, hogy miért bízok az ASUS termékeiben!

[ Szerkesztve ]

(#99) QbHead válasza mate.93 (#98) üzenetére


QbHead
aktív tag

Én úgy tudom hogy ennek a karinak 180W a TDP-je

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.