Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lewzke


Lewzke
őstag

a 73 Celsius kicsit nem sok? a GPU nyilván kibírja de kérdés, hogy mennyit bírja az rohs bga forrasztás

[ Szerkesztve ]

(#2) Krugszvele válasza Lewzke (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Nem az árt neki, ha folyamatosan 75 fokos, hanem ha egy órát 75, utána lehűl 40-re, utána felmelegszik 75-re. A coinbányászok meg örülnek, mert nekik mindig 75 és tovább bírja a forrasztás :)

Megnézném ezt is, hogy milyen kh/s sebességgel számol, szerintem ezt simán bele lehetne tenni már az újabb VGA tesztekbe. Ott is lehet hőmérsékletet is monitorozni, nagyon jó tesztalkalmazás lenne.

(#3) pilu85


pilu85
őstag

tuning jól kimaradt... ugyenez a kártyám van csak egy másik darab. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Jó lett a teszt! :) majd este átrágom részletesebben is.
1-2 helyen láttam a grafikon csalóka és félrevezető lehet. Ahol pl 6k-nál kezdődik maga a grafikon. Így ránézésre mintha dupla különbség lenne a kártyák között. No mindegy.
Meg egyik helyen grafikonban azt írod átlag a következő grafikonban meg avg. Ami nem gond csak legyen egységes.

Szerk.: ja és BF4-nél asszem írtad, hogy FHD-ben ment a teszt. No de a több játékteszt is mind 1080p-ben futott? Ez azért fontos lenne.

@Lewzke:

73 fok az lófütty! 100 fokig lazán bírják a kártyák. Ráadásul az a 73 fok is egy olyan programban jött elő, amilyen mértékű terhelést egy darab játékban nem fog kapni az a kártya! Az életbe se. Nyilván én se furmarkkal játszok, így az ott elért hőmérséklet számomra irreleváns. Stressztesztnek jó, hogy bírja-e meg ilyesmi, de érdemben nincs jelentősége.
Nekem is pontosan ugyanilyen kártyám van és játékban eddig max 66-fokot ért el, maximum 1900-as fordulat mellett!

@pilu85:

Tuningnak már nincs sok értelme ennél a kártyánál. Azt hiszem talán a piacon ennek a legmagasabb a gyári órajele. Majdnem 10%-kal magasabb, mint a referencia. 1120-on megy a gpu.
Ezt tesztek alapján még lehet olyan 8-10%-kal növelni maximum. Ami játékban mindössze 7-8% fps növekedést eredményez. Amit úgy kell elképzelni, hogy 60 helyett lesz 65, 40 helyett 42-43 az fps... Tehát kb lényegtelen.
Összességében viszont a referenciához képest már bő 16-17%-os a tuningpotenciál ami nem olyan rossz (gyári hűtővel).

[ Szerkesztve ]

(#5) haxiboy válasza pilu85 (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem a Toxic változatra fáj a fogam :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6) Jolet


Jolet
őstag

én is ilyet nyúzok, csak ajánlani tudom....

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#7) pilu85 válasza haxiboy (#5) üzenetére


pilu85
őstag

a toxic 2 év garral van ez 3 úgyhogy a + 1 év sokat számít. főleg eladás szempontjából... kva irritáló dolog a sapphire 2 évvel adja az ő minőségi kártyáit... :S

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8) betyarr


betyarr
veterán

nekem a vrm szokott elég magas lenni.nyilván főleg gámék alatt,de alapból is 46-47 fok.másnak is ennyi?ez nem gond?filmnézés alkalmával még emelkedik is ~54 fok körülire.a gpu az nem annyira melegedős.alapból 31-34 fok között mozog,izzasztóbb gámék alatt 65-67 fokocska.
egyébként én is ajánlom,örülök hogy ezt választottam.semmi hangját nem hallom,még terhelve sem!

(#9) Sinesol


Sinesol
veterán

Azert a cpu eléggé küszködik, látva azokat a minimum fps-eket. Érdemes lett vna csinalni egy frametime grafikont,látni hogy milyen sürüek ezek a cpu miatti fps dropok.

Bf3 ban 138-tol 41-ig ingadozik azt azert biztosan eszre lehet venni, elég hatalmas esések vannak mind atlaghoz és maxhoz nézve, ami egyertelmüen a cpu-nak tulajdonithato.

[ Szerkesztve ]

(#10) haxiboy válasza pilu85 (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Annyi ideig nálam nem húzzák a kártyák :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) hipó


hipó
tag

Engem az érdekelne, hogy a hűtőborda fekete-piros borítása műanyag, vagy fém?
Mert az MSI hasonló kártyáin fémből van. Meg is lepődtem, mikor először kézbe vettem egy ilyen kártyát, van súlya rendesen : )

(#12) haypro


haypro
senior tag

Nagyon kevés a kártya mellé a régi Phenom.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#13) Vikthor


Vikthor
nagyúr

simán raktam volna a játékokat az ssd-re...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14) solaris17


solaris17
aktív tag

Kösz az Asus tesztet!

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#15) QbHead válasza Vikthor (#13) üzenetére


QbHead
aktív tag

@solaris17: Szívesen.

@Vikthor: perpillanat 200Gb játék van a gépen és ez csak játék ezért nem lettek SSD re rakva (szegény SSD-n most is 20 Gb hely van csak).

@haypro: A CPU lesz a következő váltás valószínűleg egy 8320 lesz a választott de a mostani CPU is kb 80%-on mozgott A GPU pedig végig 99%-on

@hipó: Műanyag de semmi sem lötyög minden a helyén van

@Dany007: Igen mindet Full HD ban futtattam az volt a terv hogy odateszem mindenhova de inkább kivettem őket úgy néz ki ez ottmaradt szerkesztve lesz.

@Krugszvele: Szerintem a napokban bele fogom tenni.

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#16) Szabtom


Szabtom
senior tag

Hi,
Összehasonlításként, egy MSI 270X HAWK, Xeon E3-1230v2 mellett:
Icestorm 1.2: 130020 (graphics 269213, physics 46277)
Cloudgate 1.1: 18648 (graphics 42029, physics 6328)
Fire strike 1.1: 5685 (graphics 6366, physics 9075)

(#17) QbHead válasza Szabtom (#16) üzenetére


QbHead
aktív tag

Hát akkor tényleg lehúzza a CPU a videokártyát :O .

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#18) betyarr válasza QbHead (#17) üzenetére


betyarr
veterán

nálad milyen meleg a vrm?vajon ez csak nálam van így,vagy valami asus betegség?

(#19) QbHead válasza betyarr (#18) üzenetére


QbHead
aktív tag

Egyszer feltettem a gyári szoftvert azzal meg lehetett nézni Afterburnerrel sajnos nem. Ha jól emlékszem 50 és 60 fok között ment a vrm.

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#20) lowzor


lowzor
veterán

Ezzel a CPU-val BF multi teszt? :F
Sok helyen nem a valós teljesítménye látszik a kártyának, mert visszafogja...
Ha már címlapos tesztre adja a fejét az ember érdemes olyan procit beszerezni, ami a kártya belét is kihajtja.
De azért respect a cikkbe vetett munkáért :R

(#21) QbHead válasza lowzor (#20) üzenetére


QbHead
aktív tag

A CPU lesz a következő váltás majd azt is le fogom tesztelni :D már annál meg az lesz a baj hogy az alaplap(M5A97 R2.0) visszafogja majd a memória majd a vga majd jön ez az ördögi kör...

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#22) betyarr válasza QbHead (#19) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!
---
mégvalaki a vrm fokokra?

(#23) cinkoxid válasza betyarr (#22) üzenetére


cinkoxid
senior tag

az a hőfok semmi, teljesen átlagos.
GTX 770-nek 85 fok körüli a vrm, miközben a gpu csak 65. Szóval nem kell aggódni.

(#24) szente válasza QbHead (#21) üzenetére


szente
addikt

Mantle alatt úgy tudod lemérni az FPS-t, hogy a konzolba beírod:PerfOverlay.FrameFileLogEnable 1
Ezzel addig méri az FPS-t amíg be nem írod még egyszer ezt a parancsot, csak 0-val a végén.
A Dokumentumok/Batllefield 4 mappába pedig csinál a .csv file-t, amiben részletezi az értékeket.

Ha nem nagy meló és van rá még lehetőséged, akkor megnéznéd, hogy hogyan teljesít Mantle-val a 7850 az új 14.2-es Catalyst a 14.1-hez képest Bf4 alatt?

(#25) QbHead válasza szente (#24) üzenetére


QbHead
aktív tag

A 7850-et sajnos már eladtam ezért lett belőle 270X
Amúgy köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#26) betyarr válasza cinkoxid (#23) üzenetére


betyarr
veterán

huhh...de vajon miért melegszik ennyire a vrm?én úgy gondolnám,hogy a gpu a legmelegebb egy karin,nem a feszültségszabályzó :F

(#27) QbHead válasza szente (#24) üzenetére


QbHead
aktív tag

Hát mantle... kb 15fps volt mantle alatt... cpu 70% gpu90%...

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#28) pilu85


pilu85
őstag

én picivel 8000 pont felett kapok, ezzel a procival - 1500 pont....

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#29) cinkoxid válasza betyarr (#26) üzenetére


cinkoxid
senior tag

változó. Rengeteg kártyám volt már, mindegyiknél más volt a felállás. Nem zavartatom magam ilyenek miatt :)

(#30) QbHead válasza betyarr (#26) üzenetére


QbHead
aktív tag

Most néztem utána hogy a VRM-nek 85-125 °c között teljesen normális. Ja és lehet hogy a GPU jobban melegszik de arra ráraknak egy 30cp-er bordát a VRM-re pedig egy 4cm-es bordát.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#31) szente válasza QbHead (#25) üzenetére


szente
addikt

Ha a 270X-el megcsinálod a 14.1 vs 14.2 tesztet, annak is örülnék. :R

(#32) Cobra. válasza QbHead (#21) üzenetére


Cobra.
őstag

Jó az a lap, persze 5Ghz-et nem biztos ,hogy eléred benne :) 1866 feletti ram meg nem sokat hoz, igazság szerint az 1600 meg az 1866 között is alig van mérhető különbség programoknál. Egyébként inkább FX 6300-at vegyél, kevésbé melegszik, ezért tud magasabb órajelet gyári feszültségen is, mint a 83xx-ak.

(#33) ittakary


ittakary
nagyúr

CPU frekveniáról nem írtál vagy csak én siklottam át felette?

Remélem legalább 4GHzen ment, különben orbitális CPU limited van már azzal a régi AMDvel :R

"A CPU lesz a következő váltás valószínűleg egy 8320 lesz a választott"

Legyen inkább Intel, és akkor ki is fogod tudni használni 100%-ban ezt a VGA-t ;) i7 2600 valami tök jó kis olcsó P vagy Z lapban (így tudsz tuningolni 4GHz-re) és soha többet nem kell CPUt cserélned.

Ja és a 80% CPU használatnál már hidd el, limited van. Szomorú de igaz.

[ Szerkesztve ]

(#34) WZP válasza Krugszvele (#2) üzenetére


WZP
aktív tag

Nekem a 6870 egyszerű játékban is 90 fokos, évek óta bírja.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#35) Prof


Prof
addikt

Az ilyen atveros/hatasvadasz grafikonokat nem kene hasznalni szerintem 16%-al jobb de az oszlop magasagga kb. 2 es felszer nagyobb (3Dmark GPU) ;]

(#36) Prof válasza lowzor (#20) üzenetére


Prof
addikt

Olyan tesztbol van millio, ahol a draga i7 procikkal tesztelnek, annak semmi ertelme nem lett volna.

Az ilyen real life teszt sokkal jobb es hianypotlo, mert akarmennyire is sokan nyavalyognak a CPU kihajtja nem temaban alapvetoen a VGA hatarozza meg, hogy adott jatekkal tudsz jatszani vagy se. (FullHD)
En a E8500-at anno, csak azert csereltem le, mert laptopot akartam, amugy mindennel tudtam vele jol jatszani szep grafikaval. (igaz single/MMO-kkal es nem techdemo multiFPS-ekkel)

Akinek Phenomja van es egy gyengebb vga-ja az igy lathatja mekkorat gyorsulna, ha venne egy 270X-et.

Kulonosen a 3-4 magos (nem FX) AMD-k bizony megtaltosodnak egy VGA cseretol, foleg ha high-ultra-n akar jatszani valaki.

[ Szerkesztve ]

(#37) #98593280


#98593280
törölt tag

Milyen típusú házban van a kártya?

(#38) lowzor válasza Prof (#36) üzenetére


lowzor
veterán

Itt is trollkodsz? :C
Csinálj már egy AMD dan topikot komolyan, aztán el lennél ott, mint a befõtt.
Véglis a ph-nak is meglehetne mondani, hogy ezentúl 486-ossal teszteljék a VGA-kat, mert kismillió olyan teszt van, ami a valós erejüket mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#39) Prof válasza lowzor (#38) üzenetére


Prof
addikt

Persze mindenki trollkodik, aki nem ert veled egyet. :))

(#40) Flashget


Flashget
félisten

Asus 6870 DC/2-t váltott ez az újabb Asus kártya nálam. Semmi meglepő dolog nem ért, ugyanolyan jól teszi a dolgát.
Eddig annyit vettem csak észre, hogy 320FPS-ről 590-re ment fel rfactorban, ami mint tudjuk csak 2 magot használ a prociból. :DDD
de lesz időm megcsinálom ezeket a teszteket és komolyabb játékkal megküldöm.
Ami negatív, hogy nincs 1 hónapos a kártya és ahol vettem már 3K-val drágább!

Realme GT Master Edition

(#41) Prof válasza Flashget (#40) üzenetére


Prof
addikt

Dehogy negativ az, anno majd 1 evig hasznaltam a 6950-em es 2ezret meg kerestem is rajta mikor eladtam. Full Afas arhoz kepest boltbol, teglahutos :DDD (felmentek az arak akkor mar nem emlekszem miert)

(#42) SkS7891 válasza Prof (#36) üzenetére


SkS7891
tag

Egy Phenom 2-vel nagyon könnyen bele lehet futni CPU limitve...

(#43) rubik01


rubik01
csendes tag

Ezzel a procival még 4ghz-en is cpu limit van sajnos. Haver gépén teszteltük a bf4 multit, phenom2 x4 4ghz, 7870(1100/1200), és 95-99% -on ment mind a négy mag.

(#44) Wraith13 válasza Prof (#41) üzenetére


Wraith13
csendes tag

egyszerűen keresett kártya lett és ennyi az ok.
a Ft-öjró akkor is már 310Ft volt mint most.

(#45) Georgie1224 válasza Cobra. (#32) üzenetére


Georgie1224
tag

Elárulom a 1333Mhz és 1600mhz-es ddr3 között sincs nagy különbség.
Nekem egy 3x4gb set van az i7-hez. A ram-ok tudják a 2000Mhz-et, de teljesen felesleges.
1600mhz-en is szépen teszik a dolgukat. Maximum benchmark mániásoknak kell magas frekvenciás ram.
Egyébként felesleges 1600mhz fölé menni jelenleg.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#46) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

A tesztelő is tisztában volt a cpu limittel, nem értem miért kell annyiszor beírni, hogy kevés hozzá a procija...
Szerintem így is szépen vitte a játékokat és abból a szempontból is érdekes, hogy egy régebbi proci mire képes egy modern vga mellett.

(#47) lowzor válasza cinkoxid (#46) üzenetére


lowzor
veterán

Hát ha így volt, akkor elég meredek kiadni egy címlapos videokártya tesztet szvsz. Főleg, hogy van aki ez alapján (is) választ VGA-t.

(#48) nyakdam válasza lowzor (#47) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Szerintem nem volt felesleges. Ha nézel teszteket általában új i5 vagy i7-el tesztelik. Egy régi Phenom mellett legalább látszik mire számíthat ha valakinek hasonló korú cpu-ja van.

(#49) QbHead válasza Cobra. (#32) üzenetére


QbHead
aktív tag

@Cobra: A 1600mhz és a 1866mhz között kb 1200Ft külömbség volt nekem megérte.

@ittakary: A CPU-Z meg volt nyitva de végig gyári frekin futtattam(3.4ghz) Már tapasztaltam, hogy ezt a CPU-t nem lehet jól tuningolni szerintem ilyen darabot fogtam ki (3.9ghz volt a max 1.5volton). Intelre meg nincs pénz :O és ha már amd alaplapom van akkor marad az amd proci (amúgy én AMD párti vagyok.) Ja, és nekem az a véleményem, hogy ahova nem elég a 4mag 3.4Ghz oda a 4mag 4Ghz sem...

@Prof: Mivel többen is jelezték le fogom váltani amúgy az excel így dobta be nekem.

@ShellKretor: Egy Termal take versa 2-ben volt a kártya levett oldallappal elöl 1 venti(befúj) felül is 1(kihúj) ha fel van téve az oldallap akkor azon 2 venti van ekkor játékokban a VGA nem éri el a 70fokot. (a ház sajnos eléggé be van "zárva" ha kell töltök fel róla képet.)

@asdxv: Mért ne lehetne nem mindenkinek van 8magos AMD meg I7 nem mellesleg a VGA cserével lehet elérni a legnagyobb gyorsulást (játékokban) persze egy bizonyos szintig.

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#50) Flashget válasza Georgie1224 (#45) üzenetére


Flashget
félisten

olyan, hogy 1600MHz-s memória nem készűl. 1333-asok és abból válogatják ki a gyártók melyek mennek tuti 1600-on.
ezért van, hogy az újonnan gépbe rakott DDR3 1600MHz alapból 1333-on fut amíg BIOS-ban a megfelelő beállítást nem eszközölik.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.