Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Jó kis alaplap, elfogadnék egyet(vagy többet) :DDD

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Az ITX elsősorban a kompromisszumokról szól, ezek meg itten el akarják hitetni velem hogy nem így van...
Amíg nincs rá rendes fullcover vizesblokk, addig ez is kompromisszumos!
ott meg úgy az igazi ha két körös a víz, az meg megint nem kis helyet foglal...mindegy, nem én vagyok a célcsoport. :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#3) velizare válasza DR|FTK|NG (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

őszintén szólva én nem látok annyira nagy előrelépést az előző generációhoz képest. ez egy evolúciós termék.
a "hangkártya" ugyanolyan realtek chipsetes. :(
a pci express busz x8as lett, mert az x16 "felét" elvitte az m.2 port. fHD felbontásig ennek mondjuk túl nagy hátránya nincs, nem a pcie sávszél az, ami el szokott fogyni.
elvileg átdolgozták az áramellátásos részt, mondjuk itt nem látom sok tetjét, a régivel sem volt különösebb probléma, az új haswellek/dc meg nem fűt jobban, mint az előző generációk.

@Duracellm...: az előző generációra van, lehet erre is rámegy.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) #72042496 válasza #16939776 (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van rá. :)

Rendben, ezt a VI-oshoz készítették, de szerintem erre is éppúgy rámegy. A második körbe meg bekötheted a VGA-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) hypno skate


hypno skate
senior tag

Azt mondjátok meg, hogy ha ilyen szép magas "kerítést" építettek a a processzor köré, akkor hol a bánatban fog távozni az a hő, amit egy olyan rendszer termel, amihez 8+2 fázis szükséges?

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#6) #06658560 válasza hypno skate (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elvileg majd a venti a CPU hűtőn megoldja a légmozgást. A kérdés inkább az, hogy milyen hűtő fér be oda.

[#8] hypno skate:Van ott hely, ahol elmenjen a levegő, valamint nem minden hűtő fújja a lapra a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#7) hypno skate válasza hypno skate (#5) üzenetére


hypno skate
senior tag

...vagy ha ilyet akarsz, akkor kis árukapcsolással csakis azt a jó kis vízhűtést rakhatod rá?

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#8) hypno skate válasza #06658560 (#6) üzenetére


hypno skate
senior tag

A hűtő az alaplap felé tolja a levegőt, aminek meg kellene fordulni, és fölfelé távozni, mert oldalt a panelek miatt nem tud.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#9) DR|FTK|NG válasza velizare (#3) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ki nem fogadna el egy modern alaplapot "csak úgy"? :DDD

(#10) ALBY


ALBY
senior tag

Pipec kis deszka.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#11) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ha lesz ilyen DDR4-es AMD alá, arra tuti benevezek. :R :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12) klrz


klrz
tag

Nem rossz szerintem,bár erről a "töltöttgalamb" jut eszembe! :C
Egy kicsit off, de nekem megfelel a jelenlegi Asrock Z97 Extreme6 is! :K

[ Szerkesztve ]

Krisz

(#13) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Nekem bejön a forma és a méret, de egyelőre maradok az mATX méretnél, ezt még lehet hűteni levegővel rendesen (elfér rajta bitang nagy borda, és hozzá 500rpm venti).

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

Hmm, érdekes elrendezés... a procit közrefogja...
- felülről a kiegészítő áramkör;
- előröl a memóriamodulok, lehetőleg magas hűtőbordával;
- alulról a PCIE-kártya;
- hátulról meg a ház lemeze.

Így aztán faszán ki lehet fújni a meleg levegőt a CPU közvetlen környezetéből... :U
Sosem értettem, hogy gamer teljesítményhez miért nem felel meg a microATX.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) Vladi


Vladi
nagyúr

nekem tetszik, kis frappáns. Lassan jönnek a kvázi 3d-s alaplapok? Olyat nem lehet, hogy a másik oldalra megy a cpu foglalat? :Y

Egyébként ami néha lenyűgöz a mai lapokban, az a katonás rend. Egy 10 éves deszka ehhez képest kész kupleráj. Ide-oda hajigált kondik, csatlakozók szétgórva stb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) imibogyo válasza hypno skate (#8) üzenetére


imibogyo
veterán

+ AxBattler

Nekem a Z77-es előd volt egy igen csak szűk házban és semmi problémám nem volt vele, pedig nem alaplap felé fújó hűtőm volt. Néztem infrás hőmérővel is értékeket, nagyjából megfeleltek a gyári és a programmal mért adatoknak, melyek szerint a VRM még a legmelegebb Prime95 + Furmark alatt sem érte el a 85 fokot (ami azért elég extrém csesztetésnek felel meg). Normál használat mellett a 60 fok környékét nem nagyon lépte át semmi sem a házban. Pedig 3770k-t használtam, tehát nem egy Celeron-t, ami még passzívban is elmegy (igaz nagyobb házban). ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nézegetem, látom a különböző áramkörök kivehetőek. (Csak nem így érkezik a dobozban pontenciális törési lehetőségeket készítve.) Vajon a VRM is, vagy az fixen rögzített? :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18) AxBattler válasza imibogyo (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha neked az jó... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) shteer válasza AxBattler (#18) üzenetére


shteer
titán

Miért ne lenne jó? :) üzemi hőmérséklet, semmi baja se lesz

..szerintem jónak tűnik

(#20) imibogyo válasza AxBattler (#18) üzenetére


imibogyo
veterán

Minden viszonyítás kérdése. Ne egy ATX, vagy uATX laphoz hasonlítsd egy jó nagy házban, hanem méretkategóriáján és ezen belüli teljesítménykategóriáján belül.

Mert hiába van 35 fok körül a mostani ATX alaplapom VRM-je (24 fokos szobában), ha ez egy jó nagy házban csücsül, felé fújó ventivel, jóval nagyobb bordával (mivel ATX méretben ugye ez könnyen elfér) és jelenleg kisebb teljesítményű procival. Itt még a fentebb említett P95+Furmark sem tudja 40 fok fölé vinni a hőmérsékletét a VRM-nek, pedig az egyetlen venti ami ebben az első légtérben van kb. 500-at pörög percenként.

P95+Furmark alatt (IGP-vel, tehát az is az alaplapi VRM-et fűtötte) 85 fok, egy közel 60 W-ot zabáló procival és egy ilyen szűk házban, elfogadható (tekinthető üzemi hőmérsékletnek). Ez a hőmérséklet, mint mondtam csak extrém tesztelés idején volt tapasztalható (direkt szélsőséges példának akartam hozni a 85 fokot). DE például BF4 alatt 40-45 fok volt a VRM. Amikor pedig meg lett a külön VGA, akkor nagyjából a 35-40 fokos érték állandósult, ami ITX méretben szerintem nagyon jó, és semmi más sem lépte át a 60 fokot a házon belül, mint ahogy már írtam. Ez, hol nem jó érték?

Én akárhogy nézem komolyabb hűtéssel rendelkező lapok sem sokkal hűvösebbek. És egy aprócska megjegyzés a táblázatban látható értékek a bordák hőmérsékletei, tehát alatta vagy jó 10 fokkal melegebb még a VRM. Tehát olyan 45-60 fok közötti értékekről beszélünk komolyabb teljesítményű gépek esetében és ráadásul ezek még nagy méretű alaplapok, komoly hűtővel és nagy méretű házakkal, vagy bench-asztali értékekkel, ahol nincs rájuk zárva a meleg levegő.

De most már nagyon kíváncsi lettem. Neked mennyin megy a VRM ilyen terhelés és teljesítmény alatt ITX méretben?

[ Szerkesztve ]

(#21) radi8tor válasza nonsen5e (#17) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A VRM fixen forrasztva van.

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22) nonsen5e válasza radi8tor (#21) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mondjuk sejthető volt... de kíváncsian várom mennyire lesz az stabilan a helyén. :D
Bár gondolom nem mindenki olyan baromállat, hogy hetente viszi magával a full gépét a nyaralóra pár napra kocsival... :DD

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#23) AxBattler válasza imibogyo (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

"Ez a hőmérséklet, mint mondtam csak extrém tesztelés idején volt tapasztalható (direkt szélsőséges példának akartam hozni a 85 fokot). DE például BF4 alatt 40-45 fok volt a VRM. Amikor pedig meg lett a külön VGA, akkor nagyjából a 35-40 fokos érték állandósult, ami ITX méretben szerintem nagyon jó, és semmi más sem lépte át a 60 fokot a házon belül, mint ahogy már írtam."

40 fok már más, az tényleg elég jó!
Este én is lemérem AIDA64-gyel, és BFBC2-vel, majd leírom az értékeket.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) imibogyo válasza AxBattler (#23) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem férsz hozzá esetleg infrás hőmérőhöz? Sokkal pontosabb képet adna, mint egy szoftveres valami. Persze viszonyításnak jó, de én mértem már +/-10 fok eltérést szoftverhez képest. Jó példa erre a szoftver szerint szobahőmérséklet alatti processzor maghőmérséklet, ami ugye egy kicsit fizikai képtelenség. :DDD

(#25) AxBattler válasza imibogyo (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

Sajnos nincs ilyen a közelemben, pedig az lenne az igazi.
Bár ahogy nézem, 5k alatt már lehet kapni, csak fogyimérő is kellene mellé, meg aksitöltő, aksival... szóval nem áll előkelő helyen a bevásárlólistámon...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26) MC Pite válasza #72042496 (#4) üzenetére


MC Pite
veterán

Besz*rás :D

Persze azért légből is bőven vannak olyan hűtések meg házak amivel kis feszemeléses tuningot simán elbír (8+2 itt inkább parasztvakítás).
Bár úgyis 'töredéke' áron inkább ezt vagy ezt venném.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#27) velizare válasza MC Pite (#26) üzenetére


velizare
nagyúr

fentebb írják, nem szokott probléma lenni a hőmérséklettel, ha van egy normális léghűtésed. de ha gondolod, este megmondom én is, hogy pár óra ac4 játék után milyen hőmérsékletek vannak. mondjuk az én házam 30+ litér.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28) Router


Router
őstag

A többi gyártó is rászokhatna a moduláris felépítésre. Ha eldurran a VRM - otthon kicserélhető lenne, álom álom édes álom. :U

www.reballing.hu/forum

(#29) radi8tor válasza Router (#28) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az már régen rossz, ha eldurran a VRM. :U

⭐ Stella

(#30) dgabor80


dgabor80
tag

Szép kis lap..jo irány ez a kismeretü pc-knél...
Bár ha van hely a lakásban én a nagy és kényelmes ház, a 6 noctua venti iranyábamozdultam, semmi melegedési problémát nem tapasztalok :-)
Ha mindenkép vinni kéne a pc-t es win tablet nem johet szoba, akkor inkabb vmi kis amd-s apu-val összedobnék egy kis gépet...

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#31) MC Pite válasza velizare (#27) üzenetére


MC Pite
veterán

Annyira nem tészta, én most a legkisebb atx lapot is elnyelő halk házakat keresgéltem, és szerintem ez lesz a nyertes. Ha megint elborulnék a jövőben, bármi belefér még; plusz itx lapokból nem túl nagy a felhozatal (használtan).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32) imibogyo válasza AxBattler (#25) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem is azért mondtam, csak hátha. Én anno ebaj-ról vettem egy gagyit, talán 2500 volt akcióban. Hitelesített géppel is összevetettem és volt pár fok eltérés az eredményekben (1-4 fok maximum, hőmérséklettartománytól függően, ahogy nő a hőfok úgy lesz egyre pontosabb és persze úgy lesz egyre lényegtelenebb a különbség is). De szerintem arra, hogy szökő-évente megnézzek egy-két hőfokot tökéletes és még mindig sokkal pontosabb, mint a szoftver. :K

[ Szerkesztve ]

(#33) bteebi


bteebi
veterán

Vóv, nagyon menő. Hihetetlen, hogy mennyi mindent bele tudnak zsúfolni egy ilyen kis lapba :). Mondjuk az a rengeteg SATA csatlakozó szerintem felesleges, mert azzal pont a kis helyigény ellen dolgoznak, ha meg már ráköt az ember 3-4 HDD-t, akkor minden lesz, csak kompakt nem, akkor viszont már akár (micro)ATX méretű is lehetne. Mindenesetre tetszetős darab, nagyon elfogadnám, de az ára tutira nem lesz valami vonzó :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) Akula válasza dgabor80 (#30) üzenetére


Akula
őstag

+1
Szerintem itt az volt a koncepció, hogy villantsanak valamit ami még nem volt, hátha lehet még életet lehelni az asztaligép piacba. Marketingfogás, de be fog nekik jönni.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#35) Router válasza radi8tor (#29) üzenetére


Router
őstag

Rengeteg lapnak ez a halála pedig. ;)

www.reballing.hu/forum

(#36) #16939776 válasza Router (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem a valamivel összekevered, mert az "elpukkant VRM" megkínálja 12V-al a cpu-t és a memóriát is. Eddig 1 db ilyen lapot láttam, pedig volt már ez-az a kezeim között.

Bontható csatlakozót -kontaktusok ellenállása miatt- szerintem nem célszerű használni, a foglalat és a VRM között.

(#37) Kiflinger


Kiflinger
tag

PH: Teszteljétek le! A hűtés kérdése engem is foglalkoztat. Nézzék meg a szakik! :)

(#38) Router válasza #16939776 (#36) üzenetére


Router
őstag

Nem feltétlen kínálja meg, csak ha valamelyik felső FET megy zárlatba és telibe engedi a 12V-ot a cpu-ra de a kondik hamarabb megfogják.

www.reballing.hu/forum

(#39) #16939776 válasza Router (#38) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha 80-100A-nél kapcsol le a túláram védelme a tápnak(tegyük fel HX1000W) akkor is?

(#40) hash99


hash99
senior tag

Jó kis lap ez az elődjén gondolkodtam anno egy ek blokkal (proci+lap blokk egyben) csak túl drága 55k ha jól emlékszem ez sem lesz olcsóbb és akkor még nem vetted meg rá a blokkot ami még 30k...

(#41) Fr3eWar válasza hash99 (#40) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Meg úgy általában a vizes dolgok is drágák, főleg ha ott is a miniatűr irányba terelődnek a dolgok.

(#42) Neovenator válasza imibogyo (#16) üzenetére


Neovenator
senior tag

Cuki a pink eee-PC...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#43) imibogyo válasza Neovenator (#42) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! De a feleségemmel kell alkudoznod ha nagyon megtetszett. Nekem csak átmenetileg kellett, mert abban a fázisban gép nélkül nem maradhattam, pár nagyon fontos privátot vártam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) AxBattler válasza imibogyo (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

No, lemértem AIDA64-gyel, a max. hőfokok a következők voltak 16 perc után.

BFBC2, MB/CPU : 71/65
Rendszer stabilitásteszt, MB/CPU : 71/66

Nem tudom, hogy mennyire valósak ezek a szoftveres értékek, de nekem megnyugtatóan alacsonyak. Remélem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45) imibogyo válasza AxBattler (#44) üzenetére


imibogyo
veterán

Simán jók a proci értékek, de én az MB 70 fok körüli hőmérsékletét nagyon soknak találom, főleg "csak játék" tesztelés alatt. És az sem tiszta, hogy nálad mit takar az MB hőmérséklet? Déli híd, vagy csak valahol az alaplapon van egy hőmérő szenzor? Mert ugye így irreleváns az összehasonlítás, mert én VRM hőmérsékletekről írtam és általában az MB hőmérséklet nem azt takarja (nekem például az a déli-híd volt és az olyan 55-60 fok körül volt maximumon).

A rendszer stabilitást mivel mérted? Érdemes lenne P95+Furmarkot indítani egyszerre mondjuk 10 percre, az megmutatná, hogy mi a maximuma a hőmérsékleteidnek (többet fölösleges, mert csak feleslegesen kínzod a hardvereket, kevesebbet meg azért, mert akkor még nem biztos, hogy beálltak a hőmérsékletek).

Ezután a 70 fokos "csak játék" MB hőmérséklet után csodálkozom, hogy magasnak találtad az én 85 fokos P95+Furmark VRM hőmérsékletemet, ami ugye jóval nagyobb terhelés a rendszernek, mint a játék és a VRM általában meg melegebb, mint a déli-híd. Szóval ahhoz képest magasak ezek az értékeid (amúgy nem), de a proci az nagyon is jó értéken van.

Ettől semmi baja sem lesz semminek természetesen. Nekem a VRM a mostani lapomon 110 fokra van hitelesítve, amit rövid ideig kibír (azt hiszem 10 perc van a manuálban), tehát 70-90 foktól semmi baja nincs ezeknek, persze annál jobb minél lejjebb tudod szorítani. Most nekem olyan 35 fok körül van. :K

(#46) davidsone


davidsone
addikt

erre már majdnem megéri lecserélni az mATX vi gene-t!
Valakit nemérdekel ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#47) vis.p


vis.p
aktív tag

10 perc Prime95 + Furmark (igp) eredmények:
CPU: alap 30C -> max 59C
MB: alap 27C -> max 30C
VRM-et nem tudom, hogy kell monitorozni és nincs spéci hőmérőm sem, de tapintás után meg tudom mondani , hogy 40C alatt volt.

A hangkártya tud dekódolni 5.1 dts audio-t spdif kimeneten?
Ha igen, elfogadható minőségben?
Köszi. :R

(#48) vis.p válasza vis.p (#47) üzenetére


vis.p
aktív tag

Nem tud. :((

(#49) zimi1991


zimi1991
aktív tag

VAjon ha az mpci-e hez átalakítót használink teljes értékű pci-e csatit kapunk?
Azaz működik hiba nélkül egy vga és pluszba egy hangkártya?

A privátokra illik válaszolni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.