Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raucher


Raucher
tag

Mivel kimaradtak a hardver adatai, ezért kérdezem.
Valóban 8GB mérettű SSD-nek nevezett valamivel szállítják?
Érdekes lenne az elérhető írás- és olvasási sebessége is.
Próbáltad Windowszal használni?

Egy tablet ebben az árkategóriában használhatóbbnak tűnik számomra. Könnyebb, tovább bírja akkumulátorral, és videó lejátszás is zökkenőmentesebb. Egyedül a gépelésben van előnyben a netbook.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#2) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Ne haragudj hogy ezt írom, de:

Hát elég gyengus írás...
adatok vagy valami?

Mintha egy elkezdett, de be nem fejezett hiányos írás lenne.
Szóval eléggé elnagyolt
pl:

A számítógép külsőre a 10-ből 9 pontot kaphat, mert jól kidolgozták, és nem túlzottan hasonlít más gyártók netbook gépeire.

Miben dolgozták ki jól összeillesztés? méret? anyagminőség súly? nem túlzottan hasonlít?? miért miben mi a különbség?
Bevezetés vagy mi?

Az első bekapcsolás után azt látni, hogy betölt a Meego (később bővebben).
később 2 mondattal később

de

úgy beleugrottunk a témába, mint a béka a kútba

Ha irodalomból fogalmazást osztályoznának akkora karót kapnál, mint a ház

nem is firtatom tovább teli van hibával :(( :(

Másrészt megnéztem máshol a cuccot:
[link]

Abszolút kuka kategória...max 20-ezret ér. Használhatatlan vacak.
max netezésre jó meg egy kis world szerkesztésre...jah nics rajta windows...jah akkor arra se...

jó meg lehet oldani:
[link]

A súlyán kinézetén kívül semmi pozitívum nincs benne.

720-as film le se fut rajta szerintem...na pl ez is hiányzik a cikkből.

[ Szerkesztve ]

(#4) infectedmann válasza angyalpc2 (#2) üzenetére


infectedmann
őstag

NETbook, ergo netezésre lett kihegyezve. Ne akarja rajta filmet nézni.

(#5) Casoli


Casoli
őstag

Hogy 20ezret sem ér, kuka a gép? Szerintem elgurult a gyógyszered. Inkább a probléma ott kezdődik mikor az 50 ezres netbookkal Call of Duty 22-t akarnak játszani.

Nagyon sok notebookom-netbookom volt már, ez egy hibátlan gép, nagyon jól fut rajta az xp is. Az SSD miatt meg nagyon gyorsan betölt minden. Asszonynak vettem ilyet, de én is szoktam használni. Megérte az árát... Akinek komoly teljesítmény kell, az nyúljon mélyebben a zsebébe.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#6) Raucher válasza Kalandor (#3) üzenetére


Raucher
tag

A filmezés benne van, hogy arra gyenge.

Nekem volt hasonló felállású netbookom.
SD felbontásban nem volt gond vele.
A MindigTV SD adásai "élőben" is nézhetőek voltak, néha egy kép elveszett a nagy kapkodásban. Felvételről viszont hibátlan volt a lejátszás.
A HD adásokból csak a hírek. Amikor a hírolvasó látszott, egészen folyamatosnak tűnt az 5 fps. :D

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#7) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Azért pár bensőségesebb dolgot leírhattál volna, jöhetett volna akár 1-2 teszt is, oké bemutató, de szvsz érdekesebb és színesebb plusz hitelesebb lett volna az egész.

when the sun shines, we'll shine together

(#8) fkenny


fkenny
senior tag

Volt majdnem minden gyártótól notebookom netbookom egyaránt. Igazából a piacon kapható gépek elég nagy % megfordult a kezem közt és állandó használatra nem jó. Netbooknak nekem egy 701-es EEE lenne jó mert a legkisebb legolcsóbb de normálisan használható netbook az egy régebbi üzleti subnoti ami tökéletes. Jelenleg egy x60s lenovot nyúzok és mindenre tökéletes. nem vagyok netbook ellenes, de ez az írás teljesen elfogult,kiforratlan.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#9) ProFil90 válasza angyalpc2 (#2) üzenetére


ProFil90
csendes tag

Ne haragudj hogy ezt írom, de minek Windows a netezéshez, és a gyengébb minőségű filmekhez? Én a nagyobb gépeken is Ubuntut használok, a Windows hatalma egyébként is megtörni látszik...

És te még azt mondod, hogy amin nincs Windows, az szar? Filmezésre gyenge, szar?

A programozók, legalábbis a netes programozók nagy része akkor neked szar, mert Linuxon dolgozik :)))

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

(#10) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Húgomnak vettem jó 1.5 éve egy J&W Minix-et 1100-asat. Adatai, Atom N455 1.66GHz 1 mag HT, 2Gb ram, 250Gb HDD, 10.1", 1024*600 LED.
62000ft volt akkor, rátettem a Win 7 x86 HP-t és gyönyörűen szalad rajta. Még filmeket is lehet nézni simán ( 720p-ig ) és ezzel ellentétben a gombaji ngyon kényelmesen használhatóak, megfelelően nagyok is. Igaz ennél kissé vastagabb és kb 1Kg a súlya, de bőven jó arra, amire kitalálták.

Nem akarom fényezni a J&W-t, mert nyilván vannak annál sokkal jobbak, de azon az áron, akkor, azzal a felszereltséggel nagyon jó vétel volt.

Ha választani kéne e kettő közt, biztos, hogy nem az Asus-t venném, hiába olcsóbb, ha "gyengébb" is. Na meg elég lehangoló, amit a másik, fentebb linkelt tesztben írtak róla.
De a legnagyobb fájó pont számomra benne a 8Gb SSD. Semmire sem elég sztm, nem is értem miért erőltették azt, inkább tegyenek bele egy rendes HDD-t, amire az ember dolgai ráférnek kényelmesen, az a 8Gb már 10 éve is kevésnek számított volna, nem még most. Egy sima telefonban van annyi, pedig azzal nem szállítana az ember filmeket, zenéket, dokumentumokat magával akár pl. a koleszba, hogy azzal üsse el az unalmas óráit. Mert ez sztm elég reális felhasználási módja lenne az ilyen kis cuccoknak, azért ezt mégis könnyebb magával vinne az embernek, mint egy 15.6-os gépet, főleg női tulaj esetében.. :)

(#11) izee válasza ProFil90 (#9) üzenetére


izee
senior tag

Nagyon tetszett a bemutatód!

A Logout cikkek (vmikor régen) elkezdték leutánozni a PH-t, nem tudom miért.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#12) frescho


frescho
addikt

Sajnos egyet kell ertsek elottem szolokkal, kicsit kapkodva irtal, nincs benne semmi, ami a prospektusokbol ki ne derulne. Pl: Sajat kep, milyen portjai vannak, billentyuzetrol velemeny, uzemido...

Raadasul a MeeGo nem kihal, hanem atalakul. Ket dolog is torteik parhuzamosan. Az egyik a tizen, a masik a Nokias fejlesztok uj cegbe vandorlasa. Errol is erdemes lett volna irni.

Az rpm-et kritizalni kicsit hmmm. erdekes. Azert, mert az ubuntut nagyon nyomjak, messze nem a deb a legelterjedtebb. RPM alapu tobbek kozott:

RHEL, CentOS, Fedora
SUSE (ha jol emlekeszem ezen alapul a meego es at is lehet egyben emelni csomagokat belole, nekem legalabbis sikerult a fel meego-t leforditanom...)

De legrosszabb esetben alien-el at lehet konvertalni a csomagokat.

https://frescho.hu

(#13) skydragon


skydragon
tag

jó kis masina csak sajna a kicsi ssd miatt se a legjobb vétel avi filmekkel gondolom elboldogul lazán ilyen masinán úgy se full hd-t akar az ember,de ha jól tudom nem cserélhető az ssd benne ami azért elég nagy hátrány.

(#14) ProFil90 válasza skydragon (#13) üzenetére


ProFil90
csendes tag

Elvileg nem cserélhető, mivel a SSD mérete nem a szabvány, hanem annál jóval kisebb... 72-e Ft.-ért ugyanezt a gépet, feketébe, 32 Gb SSD-vel lehet megvenni.

.avi filmekkel elboldogul elég jól, csak mai világban az elvárás általában a 720P + , bár az utazáshoz elég a .avi :) Youtube videót kisméretben lehet nézni, kinagyítva már akad, bár a minőség csökkentése után nem vészes, VLC-t ajánlom a .avi-hoz, azzal tényleg tökéletes /Ubuntu-ról tudok nyilatkozni, Windowst akkor se tennék fel, ha fizetnének érte/

Linux, Mac témákban segítségnyújtást vállalok! iPhone jailbreak, Android root-ban szintén segítségnyújtást vállalok! TérkéPH! http://goo.gl/u5smf

(#15) GyéBen


GyéBen
tag

Az elején a specifikáció elég túl rövid. Szvsz a hivatalos weboldalon részletesebb.

Ha egy elfogult, töltelék mondatokkal teli dicsérgetést szeretnék olvasni, felmegyek a termék hivatalos weboldalára.

És mind tudjuk, hogy a 2 év garancia jó dolog, de azért nem kell kétszer is leírni...

(#16) skydragon válasza ProFil90 (#14) üzenetére


skydragon
tag

elég drága akkor ahoz képest ubuntu jó ara nekem is az fut netbookon :D

(#17) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ennél használhatatlanabb dolgot régen láttam. Netezni lehet vele, de 3G nincs. Nem tablet, de nem is windows van rajta, és a billentyűzete is botrány. Utálnám ha lenne egy ilyenem.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) skydragon válasza ProFil90 (#18) üzenetére


skydragon
tag

azt hiszem elég elvakult pingvin vagy azért :D

(#20) O_L_I válasza ProFil90 (#18) üzenetére


O_L_I
őstag

Jójó. Értjük hogy utálod a Windowst :)

[ Szerkesztve ]

(#22) korion


korion
senior tag

mi vettünk egy ilyet 2gb rammal!
és a win7 starter volt rajta,de mindig megtelt az ssd!
most xp van rajta és simán nézzük online filmeket rajta!
bár az win7 is mentek a filmek!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#23) frescho válasza =WiNTeR= (#21) üzenetére


frescho
addikt

A linux jelenleg AZ univerzalis oprendszer. Nem tudom, hogy mekkora a teljes reszesedese, de nem elkepzelhetetlen, hogy tobben hasznalnak linux alapu eszkozoket, mint Windows-t. Fut mobilon, TV-ben, routeren, beagyazott rendszerekben es meg kismillio helyen. A Microsoft es az Apple is sok otletet vett at belole. Szukseg van ra, mar csak azert is, hogy legyen verseny. Ezt csak a fanatikus MS hivok nem latjak be.

Azonban, aki azt allitja, hogy csak es kizarolag a linux lehet a megoldas, annak sincs igaza. Vannak esetek, amikor az egyik, vannak amikor a masik OS, sot van amikor a harmadik, negyedik... a jobb valasztas.

https://frescho.hu

(#24) h3lios


h3lios
addikt

Egy kalap szart nem ér az egész. Nekem is van ilyen, de úgy szar ahogy van. A Meego-t, mint OS-t el lehet felejteni, mert semmit nem tud. Linuxot átlag felhasználó kezébe nem lehet adni. Win 7-nek nem lesz elég 8 giga tárhely, XP-t meg nem támogatja ezért csak mókolás után lehet rárakni. Szóval nálam elégtelen a cucc. :W

B-tag: H3lios#2825

(#27) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Windows vs. Linux témát itt fejezzétek be!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28) jurgenreil


jurgenreil
csendes tag

Mondjuk ez érdekes mert nekem az előző netbook-ban n270-es Atom volt ami papíron és benchmark-ban is gyengébb mint az n455 mégis simán néztem rajta 1,3-1,44-,1,5-1,6 GB méretű avikat. Szóval ez a filmes téma eléggé sántít.
Az okosoktól kérdezem, hogy 720p-s filmet 8GB SSD-re??? vagy valami szar class4-es SD kártyára? Mert aki kb. 50 ért vesz gépet az nem hiszem, hogy a 720p-re van kihegyezve. Szarnak ezt a gépet nem nevezném mert gyakorlatilag egy teljes értékű x86 a másik meg az, hogy egy tablet-en mikor írsz meg kényelmesen egy beadandót vagy excel vagy ppt?15,6 gép túl nagy. Az ultrabook meg azért túlzás lenne.

Igenis helye van a netbooknak a piacon főleg 50-70e között.

A mostani netbook-om (Acer) n570, 2GB RAM, 250 GB hdd, 720p-s film, 720p-s youtube videó, 10,1 LED-es kijelző minimum 5 órás üzemidő (igen, 720p mellett). Fizettem érte 70 ezret, tavaly ősz elején. Ennyi pénzért most kapnék valami kínai tablet-et vagy egy lerúgott iPAD-et vagy valami két éves egy órás akksis laptopot ami minimum 2,5-3KG az 1-1,2-vel szemben.
Ja és, hogy még inkább kihúzzam a gyufát, még egy 60GB OCZ SSD is van benne, a 250GB meg külső ként használom!

[ Szerkesztve ]

Az új számítógépemen Windows 7 van. A Windows 7 sokkal felhasználóbarátabb mint a Vista. Nem szeretem.

(#29) skydragon válasza jurgenreil (#28) üzenetére


skydragon
tag

persze hogy sántit lehetnek igények de őszintén ki akar full hd filmeket netbookon nézzni ?arra vegyen nagyobb laptopot de inkább már pc-t,avikal egy jobb vga-val még egy p3-as gép is elboldogul.

(#30) effendi2 válasza jurgenreil (#28) üzenetére


effendi2
tag

"Az okosoktól kérdezem, hogy 720p-s filmet 8GB SSD-re??? vagy valami szar class4-es SD kártyára?"

Youtube pölö.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#31) skydragon válasza effendi2 (#30) üzenetére


skydragon
tag

és a krájszis 2-t elviszi full hd-ban ha rákötöm egy 120-as tv-re ? Vagy 25Tonna cípelésére alkalmas a gép ?

(#32) effendi2 válasza skydragon (#31) üzenetére


effendi2
tag

Te mit szívtál? :D

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#33) skydragon válasza effendi2 (#32) üzenetére


skydragon
tag

:D néha az emberekről ledobom az ékszíjat bocsi egy 7-10 colos gépnél hogy jön a full hd nekem már ez magas persze nincs 10 diplomám így lehet bennem van a hiba.

(#34) philoxenia válasza skydragon (#33) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Retina display? :U vagy ez...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35) effendi2 válasza skydragon (#33) üzenetére


effendi2
tag

Hát nemtom másnál hogy van, de nekem azért lenne macerás, mert van egy szerverem otthon, amin rajta vannak a filmek, arra csatlakoznak a médialejátszók, az asztali pécém, a gyerek gépe, meg a notim. A filmek többsége HD-ben van (720 és 1080 vegyesen), és hülyét kapnék, ha azért kéne szar felbontásban is "megvásárolni", és mindenből két verziót tartani, hogy a harmatgyenge netbookon is tudjam nézni őket. Vagy akkor azon nem nézek semmit. Sőt, a jútyúbon is majd válogatok, meg a flashes oldalakkal is csínján bánok.
Szóval nekem alapvetően az a bajom, hogy ez a kütyü számomra nem üti meg a minimumot 2012-ben. Volt Brazosos netbookom, az sem volt sokkal drágább, cserébe mindenre jó volt, amire ez nem.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#36) Casoli válasza effendi2 (#35) üzenetére


Casoli
őstag

Továbbra is azzal a baj, hogy netbookot másra akarsz használni mint amire való. Ha filmet akarok nézni akkor a TV elé ülök. Gondolom a telefonodon is nézed a full hd-s filmjeid :DDD

Speciál, most raktam egy herélt hetest az x101-es notimra. Hibátlanul üzemel, villámgyorsan hoz be minden oldalt, és a prohardver sem akadozik...

Szóval aki fikázza, az vagy nem birtokol ilyen gépet, vagy nem tudja a drivereket felrakni.

A billentyűzettel is lehet villámgyorsan gépelni. Azzal sincsen semmi baj.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#37) Rick4


Rick4
félisten

A beállításkor, aki figyel és behelyezi az USB meghajtót a biztonsági mentéshez, de nem nézett utána a dolognak, várhat több órát, nem fog a mentés befejeződni, ugyanis ez a része az operációs rendszernek hibás.

Nekem valami oknál fogva mégis sikerült lementeni egy 8GB-os SD-re rendben.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.