Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prolad


prolad
őstag

Nagyon szimpatikus gép,simán felveszi a versenyt az almás és androidos konkurenciával.Arra mondjuk kíváncsi vagyok mit fog kezdeni az említett játékokkal,sőt,hogy egyáltalán elférnek-e a tárhelyen :D

(#2) kleinguru válasza prolad (#1) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem a komolyabb játékok értelmetlenek egy ilyen gépen.

Várjuk a tesztet, mert érdekes lenne, hogy mit tud felmutatni felhasználói(élményből) szemszögből:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3) Lambach válasza kleinguru (#2) üzenetére


Lambach
tag

Szerintem meg miért ne? Androidon minden olyan/mintha. Van játék ami hasonló a Skyrimhez, van ami hasonló Call of Dutyhoz stb. De ezen CoDozhatsz, és durva de lown megy rajta a Skyrim is. Passzív hűtéssel, az említett játékot 6 órán tolta töltés nélkül. Meg ott a csomó asztali progi is, nem pedig valami linuxos kópia. (persze aki akar sztem erre is tehet Ubuntut) Nagy tuti ez a gép remélem sok hasonló követi, amelyek még jobbak lesznek.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#4) siti


siti
senior tag

Transformer Book T100-at hozott a Mikulás
kétszer is átnéztem a csizmámat, de nem találom. hol van??
:))

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#5) osztraksajt válasza siti (#4) üzenetére


osztraksajt
őstag

Onnan vitte le a Ph-hoz. ;]

(#6) exor


exor
tag

nekem is ilyen van nagyon szeretem, most pl lassan 3napja toltottem utoljara es meg 50%on van az akksi pedig minden nap errol netezek es egy filmet is megneztem egyik este

(#7) cairojack


cairojack
aktív tag

Ez a cucc veri a pár évvel ezelőtti laptopokat, szerintem régebbi játékok simán elfutnak rajta. Már csak egy wireless billcsi meg egér kell hozzá, és lehet tolni a faxa régi játékokat. Király.
(Konkrétan YT-on ezen még Crysis 1-et is futtatnak, és egész jól megyeget rajta.)

Szerintem minél több ilyen cucc kéne. Mondjuk egy z3770-es procinak, egy teljes értékű USB-nek, egy normális SSD-nek, és egy kicsivel jobb anyaghasználatnak örültem volna, még akkor is, ha az megdobta volna az árát pár tízezressel. Én még várok az ilyesmi beszerzésével, míg lesz egy kicsit komolyabb cucc, de alapvetően jó az irány. A következő tabletem egész biztos, hogy ilyesmi lesz, feltéve, ha az MS képes lesz írni rá egy normális Windowst, mert hogy a 8-as nekem nem kell, az hót ziher.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#8) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ki tud arról biztosat (!), hogy hogyan áll az ebben lévő IGP a 23.976-hoz??
Köszönöm

(#9) #78927104


#78927104
törölt tag

szerintetek egy ilyen atom alatt egy virtualbox 2db virtuális géppel elszüttyög?
visual studio, rapidminer, sas, spss, octave mennyire fájna neki?
az, hogy egy core2 duo-nak a szintjén van, nekem biztatónak tűnik.

(#10) Entryy


Entryy
aktív tag

Engem az USB érdekelne, hogy mire használható?
Gondolok arra, hogy külső eszközöket lehet e rá csatlakoztatni: pendrive esetleg céleszközök és ha igen akkor a driverekkel is elboldogul e? (Konkrétan mondjuk ECU-hoz ha már laposokat megszégyenítő ereje és akkus üzemideje van lehessen használni is)
Remélem erről lesz szó a tesztben és nem csak a rendkívül fontos játékokról.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#11) dejaris


dejaris
addikt

A teszteben terjetek ki a tollas hasznalatra: van-e hozza, vagy csak sima ujj masolo, ha van, akkor van-e rajta jobb gomb, van-e olyansmi technoliga a kijelzobe epitve, mint a samsungoknal, a pontosabb erzekelsert, vagy a levegoben kijeloles. Legyetek oly szivesek:R

(#12) satz18 válasza Entryy (#10) üzenetére


satz18
őstag

Én OTG hubot szoktam rákötni, egyszerre elvisz egy egeret egy billentyűzetet egy controllert és egy pendriveot.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#13) sb válasza cairojack (#7) üzenetére


sb
veterán

Hát az utolsó kívánság elég nehéz ügy. Ha ez is kell hozzá akkor nem biztos, hogy lesz x86 tableted. :)
Őszintén szólva az android nem a kedvencem, de a tapizós, appos környezetben egyelőre jobbnak látok. Ha jó az oprendszer alatta akkor nincs gond. Ez az amit nehezen hoznak össze, de néha sikerül már az újabb verziókban.

Az x86 programok nyilván vonzóak, bár nem tudom normál használatban tabként mennyit használna belőle az ember. Laptopként, billel, egérrel pedig valahogy már nem annyira vonzó nekem.
Persze GCN-nel is jobb lenne, de a cpu része most megint ütősebb lett az Atomnak.

[ Szerkesztve ]

(#14) karandip


karandip
tag

Portal, mass effect, wow, dishonored, darksiders... :)) Hasonlókkal azért lehet gyűrni akicsikét!

(#15) Gusztáv válasza sb (#13) üzenetére


Gusztáv
addikt

A Win8 kezelése baromi jól átgondolt amint érintőképernyőn használod, szóval bőven hozza az Android vagy iOS szintjét. Ha meg régi x86 programokkal használod, akkor úgyis a notebookszerű kezelés lesz a nyerő, mert eredetileg is erre készültek. Szóval van bőven fantázia az ilyen eszközökben, csak egy kicsit jobb minőségű modell sem ártana.

@dejaris: ha ilyen vágyaid vannak, akkor kicsit mélyebben kell a zsebedbe nyúlni, pl a Dell Venue Pro-k hoz van opcionálisan normális ceruza

@Entryy: pont arra mint egy normál notebook usb portja, mivel teljes értékű Windows van rajta. Van amit alapból támogat, a többihez meg fel kell rakni a drivert

[ Szerkesztve ]

Laci

(#16) dejaris válasza Gusztáv (#15) üzenetére


dejaris
addikt

Tudom, hogy van a dellekhez ceruza, viszont ott nincs felcsatolhato valtozoszoges bilentyuzet.

(#17) Gusztáv válasza dejaris (#16) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ha jól tudom a Pro 11-hez lesz billentyűzetes dokkoló is.

Laci

(#18) Mr.Kodi


Mr.Kodi
csendes tag

Valaki meg tudná mondani hol lehet ezt a gépet Mo.-n kapni?
Megköszönném :)

(#19) dejaris válasza Gusztáv (#17) üzenetére


dejaris
addikt

Es tenyleg van mar. Az arral egy kicsit elszaladtak, de ez tud mindent amire vagyom.

(#20) Cefet


Cefet
aktív tag

Én alapvetően AMD-s belsővel látnék szívesen egy ilyen gépet, de ha ez az Atom hozza egy 2 GHz-es C2D szintjét, akkor az bizony elismerésre méltó. Kíváncsi vagyok, hogy grafikában mit tud?

(#21) MaCS_70 válasza cairojack (#7) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi a gond a Win8-cal? Mennyiben más, mint az 7 vagy az XP? Maga a rendszer jobb, a kezelőfelületben pedig én nem találok semmi különbséget. Tök ugyanazt az asztalt és StartMenüt használom tizenkét éve...

Üdv: MaCS

A tényleges tapasztalatokért meg: http://mobilarena.hu/tema/re_asus_transformer_book_t100_a_legujabb_atalakul/friss.html

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22) MaCS_70 válasza Mr.Kodi (#18) üzenetére


MaCS_70
félisten

A MediaMarktban pillanatnyilag nemigen van, egy órája kérdeztem, azt mondták, mindenhol kifutott a legutóbbi szállítmány.
A LapTop.hu forgalmazza még ezerrel, meg aztán nézelődni árkeresős oldalon.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23) MaCS_70 válasza cairojack (#7) üzenetére


MaCS_70
félisten

http://www.aldi.hu/hu/html/offers/58_41113.htm

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24) Mr.Kodi válasza MaCS_70 (#23) üzenetére


Mr.Kodi
csendes tag

köszönöm a gyors választ, mg is találtam:)

(#25) dejaris válasza MaCS_70 (#21) üzenetére


dejaris
addikt

Csak a szokasos szar a csempe. Majd telepit ra win7-et, de rajon, hogy borzalmas 2gb rammal. Akkor eloveszi az xp-t, rajon, hogy hasznalhatatlan rendszer egy mobil eszkozon. Ekkor jon az Android... elevickel vele addig, mig ki nem adjak az ubuntu touchot. De szar a win8.

(#26) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na egy ilyenre lecserélném a Nexus 7-est meg a notit. Jó cucc! :)

(#27) MaCS_70 válasza dejaris (#25) üzenetére


MaCS_70
félisten

A csempéket és az egész Metro Modern UI-t ki nem állhatom, de szerencsére baromi egyszerű megszabadulni tőle. Emiatt downgrade-elni értelmetlen, hiszen maga a rendszer belül jobb lett.
A 8.1 már 2 GB RAM-mal is vígan elmegy, ami nagyon régen nem ment. (Ó, azok a régi szép idők, amikor a 3.1-en 4 MB-tal király volt az ember...)

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#28) dejaris válasza MaCS_70 (#27) üzenetére


dejaris
addikt

Es tableten kinzod magad ikonokkal es regi start menuvel :DDD

(#29) MaCS_70 válasza dejaris (#28) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyelőre még nincs min, amit írtam, azt asztali, egeres használatra értettem.

De downgrade-elni szerintem mindenképp értelmetlen.

Üdv

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) Atlantisz48 válasza cairojack (#7) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Mi a gond az ssd-vel?

(#31) dejaris válasza Atlantisz48 (#30) üzenetére


dejaris
addikt

Csak annyi, hogy nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#32) Atlantisz48 válasza dejaris (#31) üzenetére


Atlantisz48
őstag

De mégis gyorsabb mint a hdd nem ?Van ahol azt írák ssd van benne akkor most mi van ?

(#33) dejaris válasza Atlantisz48 (#32) üzenetére


dejaris
addikt

Valami ssd feleseg, de nem az.

(#34) satz18 válasza Atlantisz48 (#32) üzenetére


satz18
őstag

Viszont sokkal gyorsabb elérési idő, nincs felpörgési idő, tányérok közötti váltás, hang, olvasófejhiba, tömeg, stb..
Haverom négymagos i7-esén, HDD-vel lassabban töltődnek be a programok, mint ezen, szóval nem rossz ez az eMMC, inkább a tárhely a probléma, mivel az SD lassú lesz a kártyaolvasó limitje miatt.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#35) zdanee válasza MaCS_70 (#27) üzenetére


zdanee
őstag

A Windows 8.x még csak-csak elmegy 2GB RAM-al, de az még csak az oprendszer, szóval kb olyan, mint azt mondani, hogy "a telefonomba beépített memória tökéletesen elegendő arra, hogy a menürendszert megjelenítse!", hát legyen is! Sajnos a mai weben annyira nagyok az oldalak a sok beépülő JS, különböző közösségi hálózatok pluginjei, kommentelő pluginek (néha egyszerre több), hogy weboldalanként 100-150MB RAM alatt nem úszod meg, függetlenül attól, hogy milyen böngészőt használsz. Szóval a 2GB RAM ideális esetben 10 egyszerre megnyitott weboldalra elég. Szerintem a 64GB-s verzióba illett volna 4GB RAM-ot pakolni, többen is vennék akkor a nagyobb modellt...

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#36) satz18 válasza zdanee (#35) üzenetére


satz18
őstag

Így is mindenki a nagyobb modellt veszi, az árkülönbség minimális, egy srác tesztelésre megvette a kisebbik modellt, és kb áron alul se tudja eladni. A 32 GB-os verziót ki se kellett volna adni, Csak egy 64-eset és egy 128-asat.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#37) asus t100 válasza #78927104 (#9) üzenetére


asus t100
újonc

Hali!

Ugyan virtuális szervert nem tettem rá, viszont ahogy egy másik prohardveres asus t100 hozzászólásban is írtam, Visual Studio Ultimate 2013 és SQL Server (mind a kettő trial és fullos) simán megy rajta, kisebb webalkalmazással nyaggattam, csak úgy próbaképpen.

Ha minden nap 8 órában ezen kéne buildelni, debuggolni, fejleszteni, lehet, hogy nyöszörögne.

Számomra meggyőző volt.

(#38) osztraksajt válasza zdanee (#35) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ne felejtsd el, hogy a RAM is fogyaszt azért elég rendesen, ráadásul felépítéséből adódóan nincs energiatakarékos üzemmódja mint pl egy processzornak.

Az azért barokkos túlzás hogy egy weboldal 100-150mb-ot megeszik, nekem most 450mb-ot eszik a firefox 10 ablakkal amiben többek között g+, transiflex, flash-t tartalmazó oldal is van. Amúgy egy tabon szerintem nincs is túl sok értelme oldal hegyeket nyitva tartani, tudom van akinek hobbija hogy 180 tab van nyitva a böngészőjében, de akkor olyan gépre kell beruházni ami ezt tudja teljesítményben. Az más kérdés hogy nem ennyi lesz a súlya vagy az üzemideje a nagyobb akksi és hűtésigény miatt.

(#40) zdanee válasza osztraksajt (#38) üzenetére


zdanee
őstag

Való igaz, hogy ezek a gépek nem munkára valók. Én, amikor dolgozom, simán 30-40 tabot nyitva tartok. Ezeket persze a munka folyamán be-be zárom, de jelentős kényelmetlenség lenne a munkafolyamatomban, ha mondjuk 15 tabnál elkezdene belassulni a gépem. De amikor csak simán híreket olvasok, akkor is előre kinyitom mind a 10 linket, amit érdekesnek találok az adott oldalon, majd egyenként végigmegyek rajtuk. Ez azért már reális felhasználás egy tabletnél is (androidon is így csinálom). Igaz az is, hogy a RAM jelentős fogyasztó, de az is igaz, hogy a folyamatos swappelés nem csak lassú, de a fogyasztást is növeli.
Néhány jellemző oldalméret a memóriában, adblockkal (nálam, chrome 31): Gmail 220MB, ph! 50-75MB, ThinkPad forum: 100MB, index 75MB, Gizmodo 70MB, Engadget 72MB, átlagos Google keresés 45-50MB, Google Drive 100MB, adblock plus (bővítmény) 130MB, Flash (bővítmény) 50MB.
Igazad van, egy kicsit túlbecsültem, kb 75MB az átlag, azaz a fele, mint amit írtam. Mondjuk kíváncsi vagyok, mi lesz jövőre, egy ilyen felmérést érdemes lenne rendszeresen végezni (adblockkal és anélkül).

Amúgy ne haragudj, de nem tudok rájönni, mi látható az avatarodon. Fejlövés?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#42) osztraksajt válasza zdanee (#40) üzenetére


osztraksajt
őstag

Tisztelgés minden idők legmeghatározóbb cyberpunk játéka előtt. :K Mondjuk tény hogy a most fórumozók legnagyobb része max egy nedves álom volt mikor még ezzel játszottam. :DDD

(#43) Gusztáv válasza MaCS_70 (#23) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ez a gép elég ütősnek tűnik. Maga a Celeron N2910 is egy elég jó procinak látszik, épp tabletbe való.

Laci

(#44) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok , valaki vettt már hozzá küldő DVD vagy BD olvasó, írót?

(#45) MaCS_70 válasza zdanee (#40) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én speciel munkára vettem meg a Mediont. Nálam is alapból 30-100 fül van nyitva a Chrome-ban + szövegszerkesztő + levelezés meg néhány apróság, és meglepő módon nem lassult le a rendszer. A W7 és a W8 ilyenkor már romjaiban hevert 4 GB RAM-mal.

Egyébként szerintem nagyon rossz a Windows tableten. Lényegesen nehézkesebb a 11"-os kijelzőn, mint az Android 5,5"-on.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46) MaCS_70 válasza #32839680 (#39) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem meg sajnos nem Android. Ugyan nagyon sokat javult a Windows RAM-kezelése, de a TF300-asom az 1 GB-jával nekem nagyon nem akar megakadni, pedig lenne rá oka.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47) savoo válasza MaCS_70 (#46) üzenetére


savoo
addikt

A nap poénja úgy látom már megvan. :K

(#48) MaCS_70 válasza savoo (#47) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mégpedig?

Ha már ironizálsz rajtam, sőt, burkoltan hazugsággal vádolsz, akkor legalább tisztelj meg azzal, hogy leírod, hogy mi alapján!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49) savoo válasza MaCS_70 (#48) üzenetére


savoo
addikt

Csak annyi, hogy köztudott tény, hogy az Androidnak szr a memória kezelése.

(#50) zdanee válasza savoo (#49) üzenetére


zdanee
őstag

Ami köztudott de nem bizonyított, az vallás.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.