Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SRII


SRII
őstag

szép !de semmit nem ér!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#2) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Tök jó, bár nehezen tudok azonosulni az ilyesmivel, annak ellenére, hogy imádok tuningolni. Nekem csak az számít igazi tuningnak, ami mindennapi szinten képes működni. Pl.: hogy felhúzom a procimat 3ról 4,2 Ghz-re aztán úgy használom 3 évig hiba nélkül és bármikor pöccre indul a gép mint a gyufa, amikor szükség van rá. Nah az tuning, de ezt igazából nem tudom hova sorolnám.... lehet, hogy megvolt a 8,2 Ghz, de igazából ez így ebben a formában 2 hétig se tudna működni mert valami meghalna a gépben, nemhogy 3 évig...
Szal nekem leginkább az anyagpazarlás kategóriába fér bele ez az egész. :U

U.I.: Nah most nézem, hogy közben már született elém egy egyetértő hozzászólás! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) WayneGace válasza Lord Dragon (#2) üzenetére


WayneGace
őstag

Két hétig? Ez kb. addig tart, amíg a screenshot elkészül. :)

BestSecret invitációt privátban adok.

(#4) klrz


klrz
tag

Igazat adok Lord Dragonnak!

Grat az eredményhez de gyakorlatilag sz@rt sem ér!! :D

Én sem tudom hova sorolni ezt a fajta tevékenységet,ez kb olyan mint az hogy kinek van a legnagyobb e-pénisze!

A műsor végeztével pedig eladja a cuccost, mert halálra hajtotta a szerencsétlent!-már nem 1 ilyen proccal találkoztam!(alap órajelen is hibázott a prociba épített északi híd),azt hozzá teszem hogy tudomásom volt arról hogy extrém tuningnak volt kitéve a szerencsétlen! :(

Krisz

(#5) .mf


.mf
veterán

Apa kezdődik :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) klrz válasza .mf (#5) üzenetére


klrz
tag

:D

Dehogy!...

Krisz

(#7) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ha van magyar vonatkozása a hírnek akkor gratulálok,büszke vagyok,jeee! :P
Ha nincs akkor számomra teljesen érdektelen,ráadásul pazarlás elveszik a drága folyékony nitrogént a s.erm@bankoktól! :DDD

(#8) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Érdekes, hogy PH-n egyre kevesebben értékelik az extrém tuningot, legalábbis nagyon negatívan nyitott ez a fórum. Sportban ennek a vb/olimpia az analógiája, ezt szoktam mondani, akkor többen megértik a lényegét.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#9) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Szerintem ez hatalmas respect, bár én a valódi APU-tuningrekordot a működő GPU-val együtt számolnám.

[ Szerkesztve ]

(#10) bitblueduck válasza DaveHutt (#9) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Nézőpont kérdése, van ahol a HT-t kapcsolják ki, vagy egyéb funkciókat, ha ezeket szigorúan vennénk akkor pár másik eredmény ugyanebbe a kategóriába lehetne venni.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#11) atti_2010 válasza klrz (#4) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Csakhogy tudd az északi híd nemrég került be a procikba tehát túl sokkal nem találkozhattál.

már nem 1 ilyen proccal

Elég hihetetlen történet.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) klrz válasza atti_2010 (#11) üzenetére


klrz
tag

Tényleg nem rég...
A phenom2-esekbe azóta van benn mióta gyártásba került..úgy 2010-óta kb
És nem egy példánnyal találkoztam már amelyik hibázott...bocs :)

Krisz

(#13) atti_2010 válasza klrz (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A Llano volt az első az AMD -től amibe északi hidat költöztettek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) kts88 válasza klrz (#12) üzenetére


kts88
senior tag

Pont a phenom 2?
Régebben az enyémet 3x küldtem meg szárazjéggel ,meg feszültséggel. A feszültség hamar meg tudja enni, de a deneb mag estén nem volt értelme annyit emelni, mert a hideggel skálázódott.

(#15) #97716736 válasza Lord Dragon (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

+1 Erről van szó :K

(#16) klrz válasza kts88 (#14) üzenetére


klrz
tag

Egy példányt épp itt az aprón vettem,igy árulva:" hú de f@sza tud 4,4,2GHz-et " hát mondom jó legyen nekem is egy frankó példány...aztán egy kicsit ledöbbentem mikor nem tudtam rájönni mi okozza azt a rejtélyes gép nem indulásokat,fagyásokat..azt hittem az alaplap nemjó,és amikor másik proccal/lappal próbáltam, meglepődtam mikor belekukkantottam a windows hibanaplójába: "a processor északi hidja hibát okozott" cimszót találtam és ezt mind alap és tuning órajelen is!
Ezt kb minden 5-6 inditásnál okozta!
És nem csak egy cpu-val esett ez meg, úgy hogy azóta csak úgy vásárolok ha legalább adnak 1-2nap próbagaranciát a cuccra!

[ Szerkesztve ]

Krisz

(#17) klrz válasza kts88 (#14) üzenetére


klrz
tag

Na és a hideggel hogy skálázodott ha szabad érdeklődnöm?

Krisz

(#18) cer válasza Silentfrog (#7) üzenetére


cer
tag

:C

#8 bitblueduck
A vb/olimpia is tök értelmetlen..... ha nincs ott legalább egy magyar kézis lány.

(#19) kts88


kts88
senior tag

Volt egy kevésbé tunigosabb, azt jegeztem, nem volt más.

Feszültség emeléssel 1,44V levegővel 3,7Ghz. Jéggel 4,5 jég+mégfesz 1,65V majdnem 5G (nem stabil órajelek)

Geforce 4 tuningversenyre régi nforce3-as asrock lapban feszemelés nélkül jéggel stabil 4Ghz.

Nem véletlen próbálták a héliumot is ennél a procinál.

[ Szerkesztve ]

(#20) klrz válasza kts88 (#19) üzenetére


klrz
tag

Értem! Nem rossz! :)

Viszont te érted hogy én ebből mit szeretnék kihozni?...
A dolog két esélyes: vagy épen marad a cucc,-amire nagyon csekély a valószinüség,vagy megdöglik benn valami!(vagy legalábbis elgyengűl)
Addig nincs gond még megtartja magának (ha jó, hanem jó) csak abból van gond hogy esetleg úgy adja tovább hogy nem 100%-osan működik!

Tehát én nem lehordani akarom a tagot, csak egyszerűen nem látom értelmét ekkora órajelnek még akkor sem ha szponzorálják ezt!
Amúgy ez mit bizonyít??? :U

[ Szerkesztve ]

Krisz

(#21) atti_2010 válasza klrz (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ugye észreveszed hogy hülyeségeket beszélsz?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#23) klrz válasza atti_2010 (#13) üzenetére


klrz
tag

Jó akkor nem "Északi híd hanem memóriavezérlő"

Krisz

(#24) RECSKA válasza atti_2010 (#21) üzenetére


RECSKA
veterán

Lehet vagy 12eves... :)

Atejtettek apron, azota antituningos lett a srac...

Grat a fiuknak, a sok irigy meg menjen innen, szakmai forum, nem dedo....

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#25) klrz válasza atti_2010 (#21) üzenetére


klrz
tag

Igen!

Teljessen mindegy hogy minek nevezem, lényeg hogy nem úgy tette a dolgát mint ahogy az elvárható lett volna!-érdekes:zsír újan,boltban vásárolt cpu-val ez nem történt meg,ugyan abban a lapban!
Akkor??

[ Szerkesztve ]

Krisz

(#26) atti_2010 válasza klrz (#23) üzenetére


atti_2010
nagyúr

No az teljesen más, és lehet itt szidni az AMD -t de ők rakták be elsőnek a memória vezérlőt a prociba, 64 bitet is ők hozták be, 2 magos proci is nekik volt elsőnek (nem Intel 2 mag 2 lapkán!!) és APU-t is ők csináltak elsőnek, nagyon sok fejlesztés köthető hozzájuk bárki bármit is mond és általában az Intel ezeknek mindig keresztbe tett ugyanúgy ahogy most is az APU fejlődésének, lehet itt dicsérgetni 600-ig hogy milyen jó CPU-t csinál de lényegében a felhasználóbarátság -700000 van náluk..

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) klrz válasza atti_2010 (#26) üzenetére


klrz
tag

Félre ne érts, nem szidom,jelenleg is egy AMD FX 6300 procim van Asrock 990FX lapban!
Semmi bajom velük..sőt!
Gyakorlatilag mindig is AMD gépem volt! kb 1999 óta gépezek!
Ja és nem 12 éves vagyok! :D

Krisz

(#29) atti_2010 válasza klrz (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én nem is írtam ilyesmit hogy 12 éves vagy és nem is gondolom de nem szabad megítélni semmit az első tapasztalatból és sokan kritizálják itt az AMD -t akik szinte semmit sem tudnak arról amit valójában letettek az asztalra úgy hogy egy bolhányi cég az Intelhez viszonyítva.

morgyi Azért tud mert ha teljes vállszélességgel támogatná azokat a szoftvereket amik APU-t használnak már előrébb lennénk sokkal.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) ]Phobos[ válasza WayneGace (#3) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Vagy legalábbis amíg el nem fogy a folyékony nitrogén. Aztán ahogy mondani szokták: kiszáll a füst és nem működik tovább :D

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#32) PC-rev-RM válasza #32839680 (#22) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Extrém windows blog: csóró ürgének percekkel azután lekapcsol a tápja, mire összegürhézi a konfigot... :DDD

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#34) pakriksz válasza klrz (#16) üzenetére


pakriksz
őstag

de jó is lenne ha ilyesmiket írni a windóz a hibanaplóba mennyi idegeskedéstől megmentene sok embert... de nem ír semmi ilyesmit.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#36) NixonHUN


NixonHUN
tag

Kizárt, hogy valaha is megértem, hogy az ehhez hasonló cikkeknél miért jelennek meg törvényszerűen az "epéniszezők" az "eznemistuningozók" az "enneksemmiértelmesincsezők", a" minekcsináljaúgyistönkremegyezők", a "biztosutánaeladjaésjólátb@szvalakitozók", a "kétmásodpercigmentamígavalidmegvoltozók", és az "ebbenmianagykunsztkisnitrogénaztánhaddmenjenazefesbézők", ja és az "eznekemismenneitthonléggelezők". Ez igenis teljesítmény, amit az adott hardver az adott pillanatban arra az adott időre amíg validálták tudott stabilan. Ez erről szól. A kipréselhető legmagasabb órajel eléréséről.

(#38) NixonHUN válasza #32839680 (#37) üzenetére


NixonHUN
tag

:) Jogos, tényleg kell alá rendesen megtervezett / összerakott cucc is. De én a gépészt is díjazom. ;) :R

(#39) azopi74 válasza bitblueduck (#8) üzenetére


azopi74
addikt

"Sportban ennek a vb/olimpia az analógiája, ezt szoktam mondani"
Én inkább a paralimpiára asszociálnék...

(#40) waithEard válasza klrz (#4) üzenetére


waithEard
őstag

Grat az eredményhez de gyakorlatilag sz@rt sem ér!! :D

Látom nem annyira érted. :)
Pedig a dolog ugyanaz, mint az F1-es autók... mindennapi használatra teljesen alkalmatlanok. Mégis, milliók nézik a futamokat, mert a versenygés az, ami számít. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41) azopi74 válasza NixonHUN (#36) üzenetére


azopi74
addikt

"A kipréselhető legmagasabb órajel eléréséről"
Ennél sokkal magasabbat is ki lehet préselni, még folyékony nitro se kell, csak
nem biztos, hogy túlélné a bootolást, nemhogy a CPU-Z screenshotig eljutna :). Ez inkább olyan, mintha egy kerékpárra rákötnénk egy versenyautó motorját, jól megküldenénk, aztán gyorsan egy über kamerával rögzítenénk azt a millisecundumot, amíg 350 km/h-val száguld a cucc, mielőtt darabjaira hullik :) Nem tagadom, jó szórakozás, de ne ítéljétek el azokat sem, akik számára nem evidens, hogy mi is az értelme ennek az egésznek :)

(#42) #56573440 válasza klrz (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem értem miért ennyire érthetetlen.

az extrém tuning nem arról szól hogy munkagépből csavarják ki az utolsó stabil mhz-t ez tény. de amióta számítógép van ez egy verseny egy viszonylag apró, szakmailag nagyon felkészült csoport számára. a versengés hogy ki hozza a legmagasabb órajelet, ki éri el a legtöbb pontot 3dmarkban ki hozza a legjobb eredményeket super pi-ben... azon túl hogy hobbi a legtöbb embernek, egy párnak ez komoly megélhetést is jelent...

ez a versenyről szól. a gyártónak reklám, a srácnak pénz, hobbi, hírnév, és a saját köreiben akár megbecsülés is.

amióta a porgolyónk létezik mindenki versenyez mindennel. mi értelme egy sugárhajtóművet beszerelni egy motor vázába? semmi, mégis megtették, megvásárolható, legálisan használható egyes helyeken. vagy a traktorhúzó versenyek ahol 10 v12-es motort, 4 sugárhajtóművet, vagy csillagmotorokat tesznek egy alvázra és nézik ki tudja messzebb húzni a vontatmányt. és mégis kit érdekel hogy egy nitrón futó, épített, negyedmérföldenként motorcserés izé mit megy negyed mérföldön... senkit.

(#43) haddent


haddent
addikt

A hőzöngőknek: ezeket a procikat nem adja el senki :DDD Nyilván nem Laci bá a falu végén a boroshordóból önti rá a LN2 -őt a procira amit a szomszéd kisgyerektől kért kölcsön. Szponzorálják őket. Asus is, AMD is. Hát nekik ez mekkora reklám már? És mibe került? Egy darab alaplap meg egy darab processzor....
Értelme pedig annyi, hogy jó :DDD Mint bármilyen versenynek... minek foci vb..? Csak lesérülnek azok a szegény játékosok a havi 100 milkókért de a világot mégsem viszi előre semmennyivel.

(#44) #56573440 válasza haddent (#43) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#46) JanR


JanR
addikt

Ez igen! :R

(#47) Reggie0


Reggie0
félisten

Gratula az AMD-nek!
Mar csak kene, hogy gyartsanak olyan cpu-t ami egy magon felveszi a versenyt egy top I7 egy magjaval es valtanek is.

(#48) atti_2010 válasza Reggie0 (#47) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért ezek az APU-k nem az I7 ellen lettek indítva és az áruk sem ugyanaz, ezzel együtt én nem nagyon találtam olyan feladatot ami egy 4 magos Trinityn kifogna.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#49) Reggie0 válasza atti_2010 (#48) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudom, en csak panaszkodtam, hogy vennek AMD-t(nem feltetlen APU-t, CPU is megfelelne), csak egy szalon elmaradnak az inteltol. Az egy szal meg azert fontos nekem, mivel nagyon sok mernoki szoftver nem hasznal tobbet...

(#50) atti_2010 válasza Reggie0 (#49) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Elméletileg a Kaveri az I5 teljesítményét simán kellene hozza 1 magon de majd meglátjuk.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.