Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Naa, nem is olyan rossz, viszont kérdéses a fogyasztás...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) korion


korion
senior tag

kíváncsi vagyok a tesztekre!
még a végén jó lesz vmire ez a Via!:D

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Egy ilyet mindenképpen szerezzetek be tesztelésre és eresszétek össze a Brazos-szal! :K

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

A VIA bejelentette az ARTiGO A1250 névre keresztelt PC-t

[troll]
Kapni is lehet majd, vagy csak a szokasos havi Via paperware launch, amivel bekerulnek a hirekbe?
[/troll]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Silentfrog válasza nyunyu (#4) üzenetére


Silentfrog
veterán

:DDD A troll BB kód nem működik?

(#6) mepet


mepet
addikt

"így Full HD-s videók akadástól mentes lejátszása nem jelenthet majd problémát"

Ezt már számtalan olyan esetben olvastam, amikor fura módon mégis probémát jelentett...

(#7) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Ott a link a 3. sorban a korábbi cikkre.
1,2Ghz-en 27,5W a TDP.
Egy X2 1,8Ghz-en Photoshop CS4-ben bőven bejön az E350 elé, de mérföldekre van egy Athlon II X2 255-től.
A 4 magos pedig két ilyen X2 összedrótozva 1Ghz-en.

(#8) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

ebbe milyen vga van? van hozzá windows/linux driver?

-

(#9) Graphics válasza Sir Ny (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Cikket elolvasva kiragadok egy részt :)

"mely egy Chrome 600 szériás S3 IGP-t rejt"

Szvsz támogatott a Win7, de erről az okosok tudnak nyilatkozni [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) nyunyu válasza Silentfrog (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Csak jelezni kivantam, hogy a reszemrol mar joideje szokasos cinikus kerdes kovetkezik, amit reflexbol minden Via hires topikban felteszek. :DDD

Szvsz Viat csak az Intel Atom koruli toketlenkedese tartja meg eletben, piacuk mar reg nincs.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) Silentfrog válasza nyunyu (#10) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én egy Via kis gépet vártam nagyon annó a tesztek szerint egész jó lett és tényleg nagyon olcsóért adták. Via nano X 2 névvel ellátot kis vacak. 20 ezerre irták akkor a cikk irók/hdd nélkül/.
3X annyi lett.
Azóta nekem is teljesen érdektelenek a Via újdonságai

(#12) Sir Ny válasza mepet (#6) üzenetére


Sir Ny
senior tag

attól függ mibe van kódolva a fullHD videód

-

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Via nem arról híres, hogy olcsón árulja a termékeit, ez se lesz egy ár/érték bajnok készülék.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) .mf válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


.mf
veterán

Ezt már múltkor is és párszor előtte is írtam, hogy nem teljesen így van. A Via PV530 még mindig a legolcsóbb x86-os procival szerelt alaplap, még az Atomnál is olcsóbb. Voltak anno Via procis konzumer notik is, olcsóbban, mint az Intel/AMD-s megoldások.
Amit nagyon sokan kevernek, az az, hogy a Via ipari embedded megoldásainak árát hasonlítják a konzumer termékekkel, úgy tényleg drágának tűnik; de ez egy alma-körte összehasonlítás, ha az Intel / AMD-s hasonlóan embedded megoldásokkal hasonlítod össze, azokhoz képest egyáltalán nem drága.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) Tigerclaw válasza .mf (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Korábban terveztem Via nano-piko szerű mini alaplapos gépet venni, de látva a 70-80 ezer forintos árakat, sosem lett belőle semmi.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) nyunyu válasza .mf (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

2008-ban, mikor megjelent az Atom, akkor kerult a legolcsobb, leggagyibb, azota mar reg nem kaphato Via EPIA 5000 (=C3 533MHz) 21-22+faba.
OEM Intel D945GCLF meg 10+faba...

Mondjuk a dobozos Viara 3 ev garit adtak, mig az OEM Intelre csak 1 evet, de az utobbit is hajunkra kenhettuk, amikor 15 D945GCLFbol 10 bedoglott 3-4 honapon belul (1 gyarilag rossz volt, ketto meg 2-3 nap alatt sz*rt be, meg mielott ugyfelnek kiszallitottuk volna :W), es az akkori nemzetkozi Atom hiany miatt a nagyker nem tudta oket cserelni, ugyhogy megint vehettuk a meregdraga Viakat.

Viabol elhasznaltunk 5 ev alatt vagy szazat, abbol ha jol remlik talan 2 vagy 3 doglott be.
Egyik azert, mert evek alatt telement porral a miniITX haz, es beallt a hazventi, igy megsult a passziv hutesu proci.
Masik meg azert, mert sikeresen nyakonontottek viszki-kolaval a b*zibar pultjaban levo gepet.
Harmadikkal meg egy aramszunet vegzett, leegett a miniITX haz DC-DC konvertere, aztan vitte magaval a lapot is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) csoki46


csoki46
aktív tag

Nem rosz, de szerintem ezt is eléggé túl fogják árazni...

(#18) ViZion válasza mepet (#6) üzenetére


ViZion
félisten

+1
A legdurvább az volt, amikor demózták is, h viszi a Youtube-os videókat... majd megjött a deszka, és sehogy a bánatos kutyagumiért nem vitte, nem hogy a HD, de a 720p videket sem akadás mentesen...

Szal. egyrészt a VIA kissé kamukategória, másrészt a low-end HT? PC-be szánt cuccaikhoz nincs linux driver, ami legál win liszenszel már nem annyira menő beruházás...

Vicc az egész VIA, én kerülöm,mint a leprás veszett kutyát. Mielőtt megint vmi lelkes játékos rákeresne, hogy "debizonyhogyteishasználod" ne tegye: az alaplapomon és az általam összerakott/ajánlott deszkákon sincs VIA csip. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) Mister_X válasza nyunyu (#16) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Most milyen VIA-s lapokat lehet vásárolni? Én csak a Biostar Viotech 3200-at láttam. Ott a proci nem tűnik rossznak, az IGP-hez volt már közöm. Egy Atomnak nekiugrasztanám, hogy lássam, melyik jobb. (Brazos azért már megeszi)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20) Szafter


Szafter
tag

Rohadtul tetszik! :C De tuti csilliárdokba fog kerülni... :(((

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#21) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Az alaplapomon via hangchip van, gagyi az egész. Csak a baj van vele. Pedig egy hangkárty ma már nem nagy kunszt... (Na nem stúdióról van szó)

(#22) ViZion válasza cacasz02 (#21) üzenetére


ViZion
félisten

Nemrég építettem gépet cégnek, irodai konfig. Realtek chip -akárcsak nekem itthon, persze vmi kisebb számozású. Ne tudd meg mit kínlódtam, ide-oda csatlakoztattam, YT-n halgattam zenét, dobtam rá pár fájlt... de katasztrófa. Elmúlt pár évben nem hallottam ekkora gagyit, mondjuk egy ócó mobó volt, szal érthető is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) szabi__memo válasza Szafter (#20) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

(#24) Mister_X válasza szabi__memo (#23) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez most se-top-box vagy bővítgetni kell (RAM, HDD, stb)?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25) ViZion válasza szabi__memo (#23) üzenetére


ViZion
félisten

Az nem szerény... vinyó+ram és máris horror kategória... akkor egy kis netbook inkább :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) cacasz02 válasza ViZion (#22) üzenetére


cacasz02
aktív tag

De a realtekeknek legalább nem áll le a drivere. Szóval lehet hogy jók a via cuccok de driver fronton nem erőlködnek és ez csak idegesítő, tud lenni.

(#27) #10691584 válasza cacasz02 (#21) üzenetére


#10691584
törölt tag

VIA VT1708S van a lapomon, előtte Realtek volt, hát.. én nem mondanám gagyinak. Egész élethűen szól egy altec rendszerrel ahhoz képest, hogy integrált, a Realtek-et meg lazán veri. A fura az, hogy Apple Os alatt nagyságrendekkel szebben szól, pedig nincs is hozzá hivatalos driver, csak valami BSD-ből átültetett..

[ Szerkesztve ]

(#28) nyunyu válasza Mister_X (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

Most milyen VIA-s lapokat lehet vásárolni?

Franc tudja, 4 eve nem foglalkozom ettermi fogyatekos automatizalassal.
Ahogy nezem, kozben megszunt az Interboard nagyker, ahol anno a Via lapokat vettuk, igy kerdeses, hogy egyaltalan lehet-e meg oket itthon kapni.

Multkor lattam valamelyik topikban egy Asrock PV530-at, de azon az osregi C7 proci van, NEM az Atom kaliberu Nano.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) #10691584 válasza nyunyu (#28) üzenetére


#10691584
törölt tag

De hát ez a legkisebb nem érted? :) Hírérték, meg minden. Kit érdekel, hogy nem lehet kapni, de ha lehetne akkor is drágán? egyébként beágyazott rendszerbe minek ilyen GPU?

[ Szerkesztve ]

(#30) nyunyu válasza ViZion (#22) üzenetére


nyunyu
félisten

Elozo Asrock lapomon valami Via hangcucc volt, arra is csak azutan jottem ra, hogy akarhogy probaltam, sehogy sem ment ra a Realtek driver. :DDD
Mostanin Realtek ALC892.

Viszont Asrockek nem tudom, hogyan birtak annyira elqrni, hogy rosszabbul szol fulessel, mint a kettovel ezelotti Giga lapomon levo ALC889, ami papiron joval gyengebb jel/zaj arannyal birt.
Ertem en, hogy nem hallom a zajt, de kerem a fules sem szol, negyedakkora sincs a max hangereje, mint az elozo lapjaimnak.

Mondjuk engem nem zavar, mivel az elozo erositomet is digitalis bemeneten etettem, mostanit meg HDMIn, igy az alaplapi zajgenerator be sincs dugva. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) nyunyu válasza #10691584 (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

De hát ez a legkisebb nem érted

Dolgoztam mar kisebbel is: tapikepernyo talpaba volt beepitve a 10x14.5 centis alaplap. Valami ilyesmi

Hej de jo is volt az a Celeron ULV 650, siman megette reggelire az ot valto monitor szeriaba tett Via C7 1GHz+VX700 chipsetet, amit amugy szinten az IGP 4x teljesitmenyevel reklamozott a gyarto. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) #10691584 válasza nyunyu (#31) üzenetére


#10691584
törölt tag

A cikk címére írtam :U (mondjuk abban is van egy kérdőjel)
Egyébként azon gondolkozom, a Via valamiért mégics csak csinálja ezeket a paper launch szerűségeket. Gondolom, nem a vezetőiknek kicsi a farka, hogy állandóan kiblogolják a netre, hogy "ezt is megcsináltuk!" :D
Már maga az, hogy még létezik, sejteti, hogy valakiknek csak jól jönnek a cuccaik. De én még embert, sőt állatot nem láttam úgy 6 éve, aki ne tudott volna nélkülük békében álomra szenderülni.

[ Szerkesztve ]

(#33) LámaZ


LámaZ
addikt

Mit szóltok ehhez vagy ehhez?

Legyen minden jó!

(#34) #10691584 válasza LámaZ (#33) üzenetére


#10691584
törölt tag

Mit kellene szólni hozzájuk? Aranyosak :) Nagypapának jó lenne egy ilyen pokerezgetni, én viszont szeretem érezni a pc dinamikáját is.

(#35) Mister_X válasza LámaZ (#33) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Cedar Trail kuka Brazos +1

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#36) LámaZ válasza Mister_X (#35) üzenetére


LámaZ
addikt

A másik Fusion, nem Brazos, de köszi!

Legyen minden jó!

(#37) Mister_X válasza LámaZ (#36) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A Fusion a platform, ezen belül van a Brazos, a Llano és a többi. Mint Intelnél a Nehalem: Bloomfield, Lynnfield, stb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#38) LámaZ válasza Mister_X (#37) üzenetére


LámaZ
addikt

Értem, köszi szépen!

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.