Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

" DRAM buffer nélkül érkezik "

Instant kuka az összes ilyen SSD!!! Akkor átverés mint a ház! Nagyobb file-ok másolásánál úgy belassúl, hogy egy noname USB3 PENDRIVE meggyalázza másolási sebességben.

[ Szerkesztve ]

(#2) Predatorr


Predatorr
őstag

2021. április 1-i viccrovatunkat olvastátok. :Y :(((
Beleértve a fogalmazást. Amit sorra bemutatok, azt sorrendben teszem, nem fordítva, aztán odaírom, hogy utóbbival kezdem, a látványosan erőltetett, téves szóhasználatú fogalmazásról nem is beszélve. :O Haladva az árral, illetve árakkal. :C :W :W

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) Duree válasza XuChi (#1) üzenetére


Duree
veterán

Ez sajnos igaz, sokan bedőlnek, mert az árakat nézik a paramétereket nem.

duree54

(#4) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Ilyen cikkekben fizet a bolt valamit a reklámért?
Mert a Milyen SSD-t vegyek topicban ezt a két szemetet ajánlaná valaki azt törölnék a topic-ból fél oldalnyi szájhabzós szitkozódás után.

Még ugyan ebben a boltban is kapható azonos áron MX500, és 860 EVO is 500-as, és 1000-es kivitelben is, de mazsolázunk hogy a lehető legszarabb hulladékot ajánlgassuk potenciálisan hozzá nem értőknek. Ne haragudjatok, de cikkekben egy-egy elírás a kutyát nem zavar 1 mp-nél tovább, ez viszont az egész oldalt minősíti rossz fényben. Ha meg a bolt akarta ezeket hirdetni akkor őket is.

[ Szerkesztve ]

(#5) BIZ0906 válasza -Faceless- (#4) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Egyetértek! Kár hogy nincs tetszik gomb a hozzászólásoknál mert már is menne egy!

(#6) devast válasza -Faceless- (#4) üzenetére


devast
addikt

Elvileg az ilyen cikkek itt fizetett hirdetések, amikre nem írják oda, hogy fizetett hirdetés, így eléggé megtévesztő.

(#7) Samott


Samott
addikt

Azok a Foramax konfigok egytol-egyig atveresek. Mindegyik haz ures. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8) villamos


villamos
őstag

Az összeállítással szerintem nincs különösebb gond, hacsak az SSD hiányát leszámítva. Az más kérdés, hogy mennyibe kerülnek, sajnos a VGA árak rendkívül el vannak szállva, az okok ismertek.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#9) Synthwave válasza -Faceless- (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Érzek itt némi költői túlzást (ismerem, pl. egerekkel én is megjátszom néha), mindenesetre nekem is MX500-am van, kettő is (M.2-es és 2,5 hüvelykes egyaránt). Az egyik kedvencem; szívesen ajánlottam volna, ahogy a Samut is, de ezúttal sajnos egyik sem volt az opciók között.

Azért remélem a P34A80-nal nincs problémád.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Synthwave válasza Samott (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:DDD

----------------------------------------------------------------------------------

#6 devast: "amikre nem írják oda, hogy fizetett hirdetés"

De odaírják, csak olvasni kell. Ezzel indít minden héten a dolog. Szó szerint az első mondat.

"Cikkünket a rovatot szponzoráló számítástechnikai kereskedések aktuális ajánlataiból állítjuk össze. A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képezzük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük."

:U

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Az ajánlatokat nem véleményezem, viszont több javítandó elírást is leltem a cikkben. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12) devast válasza Synthwave (#10) üzenetére


devast
addikt

Ha tényleg Ti állítjátok össze, akkor elég szégyenletes, hogy néha totális hulladékok és rettenetes ár/érték aránnyal rendelkező termékek is bekerülnek. Ha a szponzoráló kereskedés mondja meg mit rakjatok ki, úgy érthető lenne, miért azok vannak kint amik. De ezt nem kell tovább ragozni szerintem, kb minden második hazai pálya alatt ezen megy a csámcsogás itt a fórumon.

(#13) Synthwave válasza Trailblazer (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó szemed van! Pont most futottam át, de elkerülte a figyelmem (nemrég tértem magamhoz).

Ha nem túl sok vesződség, megtennéd, hogy privátban átdobod? Javítanám.

:R

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Trailblazer válasza Synthwave (#13) üzenetére


Trailblazer
addikt

Üdv! Küldöm a privátot.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#15) Synthwave válasza Trailblazer (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) próbakocka


próbakocka
senior tag

LOL lassan olcsóbb egy FORAMAX prebuilt gép mint egy vga külön ... :D

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#17) Aprósólyom válasza Synthwave (#10) üzenetére


Aprósólyom
addikt

""Cikkünket a rovatot szponzoráló számítástechnikai kereskedések aktuális ajánlataiból állítjuk össze. "
Tényleg te állítod össze vagy a szponzor mondja meg, hogy mit tegyél bele?
Mert ha az előbbi, akkor sokszor, nem véletlen teszik fel a kérdést egyesek, hogy miért éppen ez-az lett ajánlva adott termékkörön belül. Ha pedig az utóbbi, akkor viszont a szöveg egyértelműen félrevezető, mert nem a ti válogatjátok (..."mi" állítjuk össze.), hanem a szponzoré. Tehát "ők" állítják össze.
Akkor most melyik? Mert se így, se úgy valahogy nem kerek a sztori... nem véletlen jön fel újra-újra és újra... :R

Jevons paradox

(#18) NandoXXL válasza Aprósólyom (#17) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Legalább olyan jó az ajánló, mint bármely más teszt az oldalon. A világ változik, ideje elfogadnunk :R Amit írtam már régebben is, sok ilyen ssd-t, és hardvert kívánok a szerkesztőknek, csak ilyen best buy kategóriákat! :DDD (Főleg munkára, de otthonra is ;] )

[ Szerkesztve ]

(#19) b. válasza próbakocka (#16) üzenetére


b.
félisten

pont írni akartam, hogy a 3070 nel szerelt konfig így nem is rossz ennyiért :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) Dr. Akula válasza Synthwave (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Na igen, ezt nem is értem minek akad ki mindenki, mikor ki van írva hogy ez a szponzorok ajánlata, nem az elérhető legjobb ár / termék. Annyi szar papírt bedobnak a postaládába, az se a legjobb cucc, legjobb áron, csak ott nincs hova kommentelni. :)

(#21) XuChi válasza b. (#19) üzenetére


XuChi
addikt

Azért 2021-ben SSD nélkül árulni egy GAMING gépet, szerintem szégyen és gyalázat! Legalább egy 240GB SSD simán mehetne bele a maga 5-10K-s árával.

(#22) pjani válasza XuChi (#1) üzenetére


pjani
tag

Szerintem nem alapból rosszak ezen a low-end SSD-k, felhasználófüggő. Egy "netezős anyu"-gépben teljesen jók, soha nem fognak egyszerre több GB-ot írni rá. A minap újítottam fel egy 7 éves laptopot, ami a 320 GB-os HDD okán iszonyat lassú volt. 5800 Ft-ért vettem bele boltból egy 120 GB-os Apacer AS350-et. A DRAM cache-sel rendelkező legolcsóbb versenyző kb. 1500 Ft-tal volt drágább, ez 25 százalék különbség. Persze, az 1500 Ft önmagában nem tétel, de az olcsóbbal is ugyanolyan gyorsan indul el a böngésző és tölt be a facebook, erre is 3 év garancia van, semmi nem indokolja a drágább megoldást.

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#23) NandoXXL válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Mert egyesek azt hiszik szakmai lapon, hozzáértő által készül a hardver ajánló. Elfogadják, mert nem értenek hozzá, nincs energiájuk olvasgatni külföldi oldalakon, esetleg egy két értelmes mit vegyek topikot nézni. De segítek, ez egy kis Origó, amihez adod az életérzést nem is kicsit.

(#24) Synthwave válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, vannak akik ezt megértik, másoknak meg egyszerűbb a PH!-s/cikkírói hozzáértést megkérdőjelezni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) Dr. Akula válasza NandoXXL (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nade ezzel kezdődik a cikk, nem valami apróbetűben van eldugva. Ha ezt se, akkor mit olvasol el?

(#26) MaxxDamage válasza -Faceless- (#4) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ha az SP A80 2TB -ra (is) gondolsz, akkor meg kell mondjam...egy nagyon jó SSD(k) , mert nekem 2 db is van és gyártói oldalra beregelve 5 év gyártói garanciád lesz rá! (de van bolt ami megadja az 5 év garit alapból) a TBW-ről meg ne is beszéljünk...felső kategóriás SSD-k !

Amúgy köszi a cikket az írónak! :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#27) Baltazár123 válasza Synthwave (#10) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Viccet félretéve, ahogy a mindent tudó kommentelők szétcincálnak minden terméket a kommment szekcióban, az elég kontraproduktív a hirdető szempontjából :)
Mindig jót mulatok ezen, ahogy oltják a hirdetett termékeket. Már FB-on is gond ez és egyre többen tiltják a kommentelést emiatt.

(#28) Dr. Akula válasza MaxxDamage (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem ez tetszik a leírásából: "Interface PCIe Gen3x4" Végre valaki aki nem szarozik azzal hogy 3.0/1/2-t kamuzzon, mert mind ugyanaz, csak a lényegget, a Gen akárhányat írja ki. :)

(#29) Krugszvele válasza villamos (#8) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Azért szép, ha játszol, akkor 430 ezer egy konfig, ha meg játékon-videótömörítésen kívül _mindent_ csinálsz, akkor 50-75 ezer...

(#30) Synthwave válasza Krugszvele (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"ha meg játékon-videótömörítésen kívül _mindent_ csinálsz, akkor 50-75 ezer..."

Az hogy jön ki? Új alkatrészekről (+ nem ipari hulladékról) beszélünk.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Szerintem a NATEC Genesis egerek , anyag minőségben jók , erős közepes
egereknek számítanak.
Tetszik a NATEC Genesis Krypton 770 , a NATEC Genesis Xenon 770 és
a NATEC Genesis Xenon 750 egér is .

(#32) Nagus


Nagus
senior tag

Komolyan! Ilyen erősen túlárazott árak mellett, volt már valaki akik azoknál a cégeknél vásárolt akik szponzorálják ezeket a cikkeket? Én csak belelapozok, de mindig akad túlárazottak között olyan durván pofátlan ár aminél a monitorra köpöm azt amit éppen iszok közbe... Én PCX-et csak az ellenségemnek szoktam ajánlani, a Foramax az ország nyugati felén van, a többit meg nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#33) Synthwave válasza Amerigo57 (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább csak belépőszint, mint minden, ami Genesis, de ott vannak egészen jó ajánlataik. Pl. ez a Krypton is használhatónak tűnik, mert jóféle szenzor, (20M)-ek és a tömeg sincs nagyon eltúlozva (kábel nélkül olyan ~100 gramm lehet).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) villamos válasza Nagus (#32) üzenetére


villamos
őstag

És mit ajánlasz a barátaidnak? Csak hogy tudjuk, hol érdemes vásárolni. (Hardverapró nem ér!)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#35) Nagus válasza villamos (#34) üzenetére


Nagus
senior tag

Árukeresőt és a legolcsóbb árat ami nem noname üzletnél van. :P

(#36) Synthwave válasza Nagus (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért tessék azt is megnézni, hogy a garancia ugyanannyi-e, mert az is boltról boltra változhat, nem csak az ár.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) Predatorr válasza Synthwave (#10) üzenetére


Predatorr
őstag

Röviden: Ez nem szinonimája az (X)-nek, pont ellenkezőleg, ha ti állítjátok össze.

#35: Nem csak a garancia ideje számít, hanem az is, hogy mit takar, meg hogy egyáltalán igazi-e.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#38) Synthwave válasza Predatorr (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Wat?

De amúgy is ennek mi köze az általános jótanácsomhoz?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Nagus válasza Synthwave (#36) üzenetére


Nagus
senior tag

Engem nem zavar a szponzorált rovat, egyértelműen fel van tüntetve. Csak az érdekelt volna, hogy valaki innen egyáltalán vásárolt-e valamit ezeken a túlárazott helyeken.

#37
Eredeti? :DDD Nemrégen vettem 35 ezerért 5 év garanciával 1TB-os 860 EVO-t, 2TB-os 860 EVO-t 70 ezerért szintén 5 év garancia, 4TB 860 EVO-t 140 ezerért 5 év garanciával, természetesen mind gyártói garancia és nem noname üzlet. De még tudnám sorolni...

[ Szerkesztve ]

(#40) Synthwave válasza Nagus (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudtommal a gyártói garancia független az üzletben adottól, tehát ha mondjuk a bolt 5 évet vállal 7 helyett, akkor az 5 év lejárta után két évig még mindig lehet a gyártóhoz fordulni, ha a számlád megvan.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) Nagus válasza Synthwave (#40) üzenetére


Nagus
senior tag

Erről nem tudok mit mondani lehetséges. Nekem egyszer volt olyan DDR2 RAMnál, hogy az üzlet 10 évet adott rá a gyártói élettartam helyett. A RAM 8. évben megadta magát, de az üzlet akkor már nem létezett (azóta nem vásárolok kicsiknél vagy ismeretlennél). A gyártónál számlával sikerült elintéznem a cserét, és annyira jó fejek voltak, hogy megbeszélés alapján DDR3-at kaptam (DDR2 akkor már nem volt nekik). Ez a RAM most lesz 5 éves.

(#42) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sracok jobbito szandekkal mondom, tudom hogy meg kell elni nektek is valamibol es hogy az oldalakon levo reklam + premium tagsag + hirdetes kiemeles + allashridetesek nem feltetlen fedezik az osszes koltseget, de ezeket a heti osszeallitasokat inkabb tenyleg promo cimkevel rakjatok ki (tudom hogy a cikbken mar ott szerepel, de az mas) es a kommentelhetoseget vegyetek ki. Konkretan hetrol hetre botranyos szutykokat ajnlototok, ezt tenyleg nem kell tulragozni, jobb lenne ha nem lenne kommentelhetoseg a "hozzaertok" nem is kattintanak es megsporolnanak magunak egy duhongest. Mindenkinek jobb lenne (oke, valamennyivel kevesebb kattintas, de akkor is).

De ha mindenkepp maradnia kell ennek a formulanak akkor jobban valogassatok meg a partnereket vagy ha az adott akkor beszeljetek mar le veluk hogy 1-1 termek helyett inkabb mast ajanlanatok toluk.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#43) turko


turko
újonc

A magyarnak sose jó semmi. Vagy ez a baj, vagy az a baj. Teljesen mindegy, hogy mit fognak ajánlani az valakiknek valamiért úgy se lesz jó. Ennyi erővel akkor sose csináljon senki semmit. Vagy de... Gyújtsák fel az országot utána meg robbantsák fel a földet. :R :C

(#44) Predatorr válasza Nagus (#39) üzenetére


Predatorr
őstag

Próbálom megértetni, hogy a fizetett hirdetés nem azonos a szponzorált tartalommal, de hiába.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.