Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kulcsarb


kulcsarb
tag

inkább az Apple ellen kéne egy per, hogy a szabadalmai segítségével monopolhelyzetre törekszik.

(#2) jocek91


jocek91
aktív tag

Érdekes hogy a 13 optikai meghajtó gyártó cégnél észre veszik ezt míg a 3 szereplős merevlemez ár kartell-t meg leszarják. Miközben sokkal nagyobb hasznot termelnek mint az optikai meghajtó gyártók. Mindenhol csak a mocskos lehúzás, csalás, ráférne már az emberiségre valami világméretű katasztrófa.

(#3) MaTTeS válasza jocek91 (#2) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Csak ezzel az a gáz, hogy a világméretű katasztrófák általában az ártatlanokat ölik meg vagy érintik jobban :U .

(#4) Narxis válasza jocek91 (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyetértek mindegyik szavaddal, ez csak egy "kirakatper".

Thanos was right.

(#5) vgyuri válasza jocek91 (#2) üzenetére


vgyuri
őstag

Majd pár év múlva erre is sor kerül, addig meg úgyis fizetjük a magasabb árat. Miért az Európai Únió kapja ezt a pénzt, miért nem a vásárlók között osztják szét?

(#6) F34R


F34R
nagyúr

nem ertem miert problemaznak nehany optikai meghajton , engem oszinten nem erdekel.....

(#7) ledgeri válasza vgyuri (#5) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ja.. árkiegyenlítés címén, az elmúlt 5 év- garancialeveleivel...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) pschio


pschio
őstag

Már kezdtem örülni, hogy a HDD gyártókat b@sszák meg csillióbillióra... :(

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#9) danikollar válasza Narxis (#4) üzenetére


danikollar
őstag

Minden bizonnyal. Érdekes, hogy akkor derül ki ez, amikor már jóval kisebb a kereslet az optikai meghajtókra, mint mondjuk 5-10 évvel ezelőtt.

(#10) #56573440


#56573440
törölt tag

nevetséges, és egyben érthető. nevetséges, mert igazából semmin nem változtat, ha megállapítják ha nem hogy búnösök. kapnak egy kis bírságot, erre a kishalak lehúzhatják a rolót a nagyokat meg nem hatja meg. szerk bár jobban belegondolva nem is annyira nevetséges, mert csökken a konkurencia, vagy fel lehet vásárolni olcsóba...

a piac számukra durván szűkül. a br nem hozza amit elvárnak tőle, régen boldog boldogtalan két optikai meghajtót szerelt a gépébe, ma meg leginkább egyet sem. még jó hogy valahogy megpróbálnak túlélni, törvényes vagy törvénytelen egyre megy nekik kb.

én már azt várnám hogy mikor kérdezi meg az eu a nyomtató gyártókat, ugyan mi a retkes életért nem tudom a tintasugarasomat használni fekete fehér módban ha elfogyott egy színes patron (hint tudom, de nehogy már trükköznöm kelljen érte...)

[ Szerkesztve ]

(#11) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Nem értitek a lényeget... Először tökön szúrják a kishalakat, hogy figyelmeztessék a nagyokat, hogy vegyenek vissza, mert nem tehetnek meg akármit. Pont hogy kell az ilyen intézkedés. Arról nem is beszélve, hogy egy 13 elemű láncban gyenge pontot találni könnyebb mint egy két-három szereplős piacon szerintem. Nem könnyű ezeket az eseteket bizonyítani. Nekem is jobban szúrja a szemem a videokártya és HDD piac.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#12) Narxis válasza Sennalacy (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Téged kirabol az utcán valaki akkor azt várod el, hogy elkapja a rendőr és a hatályos törvények alapján megbüntesse a bíróság, nem? Vagy jó lesz az is ha elkapják, majd elengedik, hogy "még egy ilyen elő ne forduljon kedves rabló úr"?

Thanos was right.

(#13) mrhitoshi válasza pschio (#8) üzenetére


mrhitoshi
veterán

A Mobilszolgáltatókat szívesebben látnám ebben a helyzetben. ;]

PS4

(#14) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Haldoklik már optikai meghajtó piac, nem tudnak annyit csúsztatni, mint régen, elindul a per..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#15) arty válasza jocek91 (#2) üzenetére


arty
veterán

ki a harmadik? seagate, wd, és... ?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16) Cickánykoma válasza arty (#15) üzenetére


Cickánykoma
tag

Hitachi

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#17) Ringman válasza Cickánykoma (#16) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem hitachi a wd-é, toshiba a 3.

(#18) Youri válasza jocek91 (#2) üzenetére


Youri
veterán

13 szereplővel nehezebb egyeztetni, mint hárommal, mármint ami a csúszópénzeket illeti

Hitachi nincsen már, elkelt az is, Seagate, WD, és Toshiba maradt

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#19) jerry311


jerry311
nagyúr

Na majd pont a CD/DVD meghajtóknál lesz árkartell.
Szerintem meg inkább elérték azt a minimális árat, ahol még megéri gyártani, ezért aztán nem megy lejjebb senki. :U

(#20) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Az a bibi, hogy a merevlemezgyártóknál is a megegyezése kell bizonyítani és bekérhet iratokat, de ha az x gyártó az özönvíz előtt 5 egységet gyártott, most pedig csak kettőt, akkor érthető hogy 3* annyiért adja (a többi is) - elvárt profit +a kiesett időszak bevételeinek pótlása, ebbe az eu sem pofázhat bele. Nem kötelezhet arra, hogy azért fejlesszek, mert a pórnépnek olcsóbban kell. Azt kell bizonyítania, hogy az x megegyezett az y-onnal. De ha esetleg ilyen nincs, hát nincs.

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

ODD? használ még valaki olyat? Na jó, csak viccelek, bár az én gépemben már nincs, tök felesleges zajkelző és porfogó.
De ahogy elnézem az árakat, senki nem sírhat, hogy jaj de drága...

(#22) djculture válasza hemaka (#21) üzenetére


djculture
félisten

A supermulti bd írók is bennevannak a kalapban az meg igenis hogy drága. 20 rugó egy nyavaja író.

[ Szerkesztve ]

(#23) jocek91 válasza djculture (#22) üzenetére


jocek91
aktív tag

Nagy valószinűséggel még az asztali lejátszók és konzolok is benne lehetnek a szórásban.

[ Szerkesztve ]

(#24) raper


raper
senior tag

Ott a pont. Ha kell max. rátolom usb-n. De igen ritkán kell már.

(#25) zone válasza Ringman (#17) üzenetére


zone
őstag

És a Simmtronics? [link] :D

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#26) ledgeri válasza zone (#25) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Piacrobbantók?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.