Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanti


fanti
addikt

Mindenki mindent emel, közben az infláció meg csúcsokat dönt...
Hát, még jó, hogy nem kötelező vásárolni.
Na nem is fogok.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Megteheti, mert elviszik tőle. Majd ha nem vásárolnak annyi terméket az emberek ahova ezek a chipek kellenek, akkor meg majd sírnak a csökkenő forgalom miatt.
Már vártam egy ehhez hasonló hírt, nem is értem a Samsung eddig miért maradt ki a buliból. Mindig szerettem a Samsung termékeimet, de mikor utána néztem a karácsonyi reklám termékük árának, hát koppant az állam.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Emelik az áraikat, közben meg szuper profittal zárják sorban a negyedéveket....
Nem baj, volt már olyan időszak is, amikor a chip/memória gyártók sorra mentek tönkre, mert annyira nem volt kereslet rá. Lesz még ilyen is....a történelem számtalanszor igazolta már ezt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) buherton válasza fanti (#1) üzenetére


buherton
őstag

Mindenki mindent emel, közben az infláció meg csúcsokat dönt...

A kettő összefügg. Ha nem emelkednek az árak, akkor az infláció sem nő.

#3tibaimp

Ha eltudják drágábban is adni, akkor hülyék lennének nem drágábban eladni.

Szerintem középtávon nem fog változni. A keresletre komoly hatással volt a COVID-os roham, de ez csak felgyorsította a folyamatokat nem pedig kiváltotta azt. Azért gondolom ezt, mert csak a COVID-os kereslet növekedés miatt nem kezdtek volna el lépten-nyomon mindenhol gyárat építeni, hanem hagyták volna kifutni a COVID miatti tüskét.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) tibaimp válasza buherton (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lehet igazad van/lesz, de a történelem akkor is bebizonyította, hogy egyszer fent aztán lent, nem lehet minden mindig a csúcson. Márpedig most a chip gyártók ott vannak, dől a pénz ezerrel.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) buherton válasza tibaimp (#5) üzenetére


buherton
őstag

Biztos lesz olyan, hogy lemennek majd az akkori árak, de jelenleg nincsenek erre utaló jelek. Persze egy gazdasági válság bármikor beüthet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7) Croissant válasza buherton (#6) üzenetére


Croissant
aktív tag

Elég sok jel mutat arra, hogy már igencsak a küszöbén állunk, hacsak nem már félig benne. Sőt az is lehet, hogy csak hátrafelé mentünk be, ezért még kifelé nézünk, de már rég bent vagyunk.

(#8) fanti válasza Croissant (#7) üzenetére


fanti
addikt

Egyetértünk!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#9) sakal83 válasza buherton (#6) üzenetére


sakal83
addikt

A válság már beutott 2 éve, csak annyi penzt nyomtattak hogy nem vetted észre :DDD most meg mar nincs annyi nyontatva(kamatemeles) es boven benne vagyunk a valsagba. Egy vga tobb mint egy atlagfizu, egy kg vaj 5000ft, egy gyros 3000ft, auto nincs, a hasznaltak dupla annyik, egy csaladi haz felepitese 30 evnyi jovedelem (ez 4 eve 10-15 ev volt), a dollar 360 az eur mar lassan 390 ft, Osszefoglalva a fizetesbol sokkal kevesebb termeket szolgaltataast tudsz venn mint 3 eve. Mi ez ha nem valsag? :B

Vsak halkan jegyzem meg hogy az ingatlanok ara felment 80-100m kornyekere. Csak az amortizacio (kb 50 evenkent rakoltesz megegyszer ennyit) havi 140-150e ft. Ugy hogy a sajatod! Ha a tokekoltseget nezed havi 600e ft egy ingatlan birtoklasa a mai kamatszinten! Ezt hivjak brutalis valsagnak. A 2008-as egy hetvegi piknik volt.

[ Szerkesztve ]

(#10) buherton válasza sakal83 (#9) üzenetére


buherton
őstag

A QE jól borított mindent. És igen nyomon követtem.

egy kg vaj 5000ft

Rossz helyen veszed, én 3000 HUF-ért veszem kg-ját akció nélkül.

Mi ez ha nem valsag? :B

A felsoroltak az inflációra vonatkoznak, kivéve az autó, mert az szimpla áruhiány.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) sakal83 válasza buherton (#10) üzenetére


sakal83
addikt

A gazdasagi valsag fogalma: "A gazd. élet jelentős megrázkódtatása, egyensúlyának nagymérvű megbomlása (pl. a termékek nagy feleslege v. hiánya)."

Latom nem volt a vagyonod a tőzsdén hogy ezt nem valsagnak latod. En felezodtem látható osszegel. A kotvenyeim leertekelodtek a kamatemeles miatt a fizum vasarloereje lecsokkent az infla miatt. :U

Egyedul meg az ingatlan eszkozeim ara/realerteke nem csökkent. Majd jövőre :D

Kivancsian varom Te mit nevezel valsagnak?

Aldiban vettem a vajat. Ennyiért nem veszek már. Ahogy sem étterembe sem magyar udulohelyre es magyar koncertre sem megyek amióta arban elertek/ fole mentek sok külföldi helynek ugy hogy minőségben sajnos nem erik azt el. Nagy lelkesen foglaltam ev elejen a siofoki szallasokat mire raneztem az olasz arakra(nem repulok most kisgyerekkel) es olcsobban foglaltam egykutya tengerparti szallast mint siofokit. Meg a 600fton szamolt benzin koltsegem is kifutja :Y

(#12) fanti válasza sakal83 (#11) üzenetére


fanti
addikt

:R

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.