Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) arden válasza Dany007 (#1) üzenetére


arden
csendes tag

Szia!
Az alap elgondolásom az (de erről lehet a következő posztban írok), hogy valóban a ház relatív tágas, de ami fontosabb: jól szellőző legyen. Ehhez a legfontosabbnak azt gondolom, hogy alul és felül tudjon áramolni a levegő, azaz a meleg levegő szépen fenn ki tudjon menni.
"Tartaléknak" persze lesz a házban néhány halk venti, ha esetleg nagyon izzasztanám a gépet vagy később beletennék mondjuk a Kaverin kívül plusz videókártyát - bár ennek jelenleg nem látom esedékességét.

Őszintén szólva az inkább elvi kérdés, mert múltkor megláttam egy izom i7-es ilyen gépet, és megdöbbentő élmény hogy bekapcsolod, és nem hallani SEMMIT. Szeretem az ilyen audiofil dolgokat is, és rájöttem, hogy a folyamatosan zúgó gép mind általánosságban zajszennyezés, mind pedig a halk zenehallgatásnál tulajdonképpen egy minőség rontó tényező.

Előző gépem több mint 5 évig volt meg, most is csak azért cserélem, hogy öcsémnek legyen egy jobb, ezt is 5+ évre tervezem. Különben nem is cserélném: Phenom II X3@4 mag, teljesen jó, csak egy SSD kéne bele.

Ha már nekiállok, akkor meg legyen valami érdekes :) Persze tápok is vannak hybridek, amelyek általában csak nagy meleg esetén kapcsolnak be, ugyanígy cpu hűtő stb. - egy picit olcsóbbak is, de hasonló minőségben nem nagy a differencia sajnos. Hajt a fanatizmus és a kíváncsiság is :)) , de őszintén én sem dobnék ki ennyi pénzt. Jó lenne, ha tényleg nem kellene pl. karbantatani, port törölgetni stb. )

A tapasztalatokat megosztom majd, ha úgy alakul szívesen építenék ilyen gépeket másnak is majd :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.