Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Láttam már ilyet... Úgy hívják Samsung Galaxy S WiFi 5.0. Kicsivel drágább csak és nagyobb is... A lényegesebben drágának számít a 12.000 forint? Mert körülbelül annyival drágább és ezért cserébe 0.8 collal többet kapunk...

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#2) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Egy telefon - telefon nélkül? Ne röhögtessenek már, kérem....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3) rudi válasza callmeakos (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyjából 30%-kal, drágább, azért az elég sok. Persze, a Galaxy S WiFi ezt-azt jobban tud az Archosnál, nemsokára lesz is róla teszt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) randras


randras
veterán

3.2 és 4.0 hüvelyk?

Akkor tulajdonképpen mire is jó ez? 43,000 forintért kapsz egy rosszul radio s-offolt telefont! :DDD

Egyre inkább úgy érzem, hogy a Windows 8 színre lépéséig a tablet a hülyék pénzköltési lehetősége csupán. :(

(#5) callmeakos válasza rudi (#3) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Remek, várom :)

All→M8

(#6) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Ez minden tabletes topikba alap lesz, hogy minek kell/mire valo?

(#7) randras válasza Benyaking (#6) üzenetére


randras
veterán

Nem, de egy olyan eszköznél, aminek kisebb a kijelzője mint a telefonomé, és tabletnek van kikiáltva, hagy írjam már le.

A tablet egyre szinpatikusabb egyébként, de lehet, hogy csak azért, mert minden reggel látok legalább egy tabletes embert a metrón. :DDD

Hogyha lesz egy olyan Windows, ami a nekem fontos programokat képes futtatni tableten, azonnal veszek egyet. Addig ez csak szórakoztató elektronika, de jelen esetben mégcsak az sem. :(

[ Szerkesztve ]

(#8) Everman válasza randras (#7) üzenetére


Everman
addikt

"Hogyha lesz egy olyan Windows, ami a nekem fontos programokat képes futtatni tableten, azonnal veszek egyet."

Mik lennének ezek a programok?

(#9) Mymelody válasza randras (#7) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Van az acer-nek windows-os tabletje, irány a bolt! :)
Egyébként ennyiért nem rossz ez a 43-as. Ha valaki meg nem érti miért, mire jók ezek, az az ő baja. Majd rájöttök....vagy nem :)

Cheers

(#10) randras válasza Everman (#8) üzenetére


randras
veterán

uTorrent, Trillian, MS Word programcsomag, az 5 fő böngésző, Notepad++, FileZilla Client, Total Commander, VirtualBox, Skype, MySQL Workbench, NetBeans, IETester, Apache HTTP Server, PHP, mySQL Server a teljesség igénye nélkül. Hozzáteszem, ez nem az elvárt programok listája, hanem az általam legtöbbet használt programoké.

Tudom most bedobod majd, hogy a Windows 8 valószínüleg a most említett programok egyikét sem fogja futtatni, de ez egyelőre legalább annyira van megerősítve, mint hogy az Apple képeket photoshoppol.

Hogyha webserver nem lenne, de lenne 5 böngésző, notepad++, plusz a többi amire általában mindegyikőnknek szüksége van, akkor elégedett lennék, az nagy segítség lenne.

Mymelody: nem egy középkategóriás notebook áráért.

(#11) Bogyó bá' válasza Mymelody (#9) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Valóban nem értjük: az ilyesmi ketyerék az ún (jó értelemben vett) "kütyübuziknak" kellhetnek. Na igen, de azoknak már egy-két éve a zsebükben figyel egy (bármilyen márkájú, egyéni preferencia kérdése) okostelefon. Ami mindezt tudja, csak még sokkal többet is, meg jobban is.
Akkor miről is beszélünk?!

Legyen a másik zsebemben is egy nehezék? :Y

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12) RaZroX


RaZroX
addikt

Már nem azért de ki vesz ilyet ??! Ez nem tablet.. inkább egy "Androidos PDA"...

This is the way

(#13) Everman válasza randras (#10) üzenetére


Everman
addikt

"Tudom most bedobod majd, hogy a Windows 8 valószínüleg a most említett programok egyikét sem fogja futtatni"

Tévedsz, nem dobom be, mert nem lenne semmi értelme.

Te konkrétan el vagy nagyon tévedve. Szántani, vetni, betakarítani akarsz, de a Ferrari kirakata előtt csorgatod a nyálad.

Egyszerűen a felsorolt alkalmazások és ezekhez kötődő feladatok nem tabletre valók, soha nem is lesznek, mert nem lehet egy ilyen eszközön hatékonyan használni őket. A Microsoft megpróbálkozott vele, volt és van is a piacon számos desktop rendszerrel felszerelt tabletPC, de konkrétan megbuktak, mert semmire nem jók. Nem véletlen, hogy a MS is továbblépett az ARM irányába és egy tablethez közelebb álló rendszert készít.

(#14) horush


horush
addikt

Hát igen, elég "szűk" a felhasználói réteg (ha van egyáltalán..). 50-60k-ért már olyan okostelefont kapni, 4" körüli kijelzővel, amivel gyorsan, jól lehet netezni, 3G-n is!, filmet nézni, de telefonálni, navigálni is. Mert jelenleg ez a "tablet" lényegében semmi másra nem jó, csak médialejátszónak, esetleg netezni, ha talál az ember wifit valahol. S emellé telefon ugyanúgy kell. Akkor inkább költök egy 10-essel többet, és veszek egy motorola defy-t pl, s akkor nem kell kettőt magammal cipelni, s külön vigyázni rájuk.

(#15) randras válasza Everman (#13) üzenetére


randras
veterán

Szép hasonlat, de miért ne csinálhatnának egy olyan új generációs operációs rendszert, amin legalább elfutnak az említett programok?

És ez mégis mit jelentene, akkor a Windows 8-tól kezdve mindenki, aki ezekre vágyik (fejleszt, tesztel, stb...) az Windows 7-en ragadna? Vagy Linuxra váltana? Szerinted meglépi ezt a Microsoft?

És mi az, hogy ezekre nem tablet való? Az asztali PC-nek leáldozott, ezt már tudjuk. Minden a hordozhatóság felé, ezzel párhuzamosan az érintésvezérelt megoldások felé halad.

Előbb-utóbb lesz olyan rendszer és eszköz, ami fejlesztésre is szolgálhat, és mégis hardverileg köszönőviszonyban sincs azzal, amiről most én írok, vagy éppen te, ezt gondolom belátod.

Nem azt mondtam, hogy holnap lesz, de az is tuti, hogy nem 10 év múlva.

szerk.: Most olvastam egy hírt a Windows 8-ról, ami szerint csak az ARM verzió nem lesz kompatibilis a mostani alkalmazásokkal. Akkor asszem még átgondolásra vár pár kérdés a fentiek közül. :F

[ Szerkesztve ]

(#16) rudi válasza randras (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért nem csinálnak, mert rajtad kívül talán egy tucatnyi embernek vannak hasonló igényei egy tabletnél, értük meg nem érdemes fejleszteni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) hunmyke válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Legyen a másik zsebemben is egy nehezék?

Legalább nem kapsz gerincferdülést.:D

Jó kis kütyü, nincs nagy képernyős "fullos" telefonom, ami mindent "tud". De én sem látom nagy hasznát, annyiból jó lehet, hogy legalább nem a telefont merítjük, amiről hívni is lehet.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#18) Mymelody válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Sajnálom, hogy nem jössz rá magadtól is :F Nyomkodod az okostelódat(wifi, mozi, játék, youtube) azaz használod. Aztán a nap közepén megcsörren a telefon, de már nem tudod fogadni, mert abban a pillanatban lemerül. Verstehen Sie?
Amúgy mindannyian "kütyübuzik" vagyunk, hisz itt írkálsz te is meg én is, megvitatjuk miért is jó vagy rossz egy kütyü. Akinek alap nokiája van nalátod az nem kütyübuzi.
Egyébként nem veszekedni akarok, szerintem egy oldalon állunk
Csak én rájöttem nekem kell a galaxy s wifi 5.0, mert kiegészítve telefonnal tökéletes megoldás. De ezek az én igényeim kielégítése.

Cheers

(#19) randras válasza rudi (#16) üzenetére


randras
veterán

Azért azt nem hiszem, hogy egy tucatnyian vagyunk csak ilyen elborultak, de kétségtelen, hogy kevesen.

Van egy lecsatolható billentyűzetes Acer csoda, aminek a képernyője tulajdonképpen egy tablet, na az már tetszene, és közelebb áll a valósághoz, de ha jól rémlik, az elsődlegesen tablet volt, tehát Androidot futtatott...

Mindegy, az öngól ellenére kíváncsian várom a Windows 8-at ARM-re, és majd akkor meglátjuk, merre is billenti a tablet piacot az új rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#20) #56573440


#56573440
törölt tag

csináljunk egy telefont ami okos, lehet rá telepíteni sok programot, testre szabhatod, és telefonálhatsz is rajta

csináljunk egy nagyobb cuccot, amin nem tudsz telefonálni, nem fér el a zsebedben, de olvasni, netezni, alap dolgokra jobban megfelel mint a telefon.

nem igazán fogy jól? biztos a méretével van a gond.....

fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

(#21) .mf válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


.mf
veterán

Megvan a tabletnek is az előnye. A 3.5" kijelzős droidos okostelefonomon ugyanazokat el tudom végezni, mint a 7" szintén droidos, hasonló hardverrel szerelt tableten, de az utóbbival néhány dolog sokkal kényelmesebb a mérete miatt (gyorsan megnézek wikin valamit, ránézek a leveleimre, beugrok fórumra, stb -- amiknél tovább tart a nagygépet bekapcsolni, mint elvégezni; vagy olvasás, film, esetleg játék). A telefonok kapacitív virtuális billentyűzete szörnyű, a régiek rezisztívvel + stylus-szal jobbak voltak -- viszont a tableten már nagyobbak a virtuális billentyűk, ott már nem ütök folyton félre.
Persze ez már nem zseb-méretű.

Ha kérdésed arra vonatkozik, hogy e két konkrét, 4,3 és 3,2" méretű gépnek mi értelme egy okostelefonnal szemben, na ott már én is vakarom a fejem. Inkább egy pótakkut vinnék a telefonhoz, mint ezeket.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) Everman válasza randras (#15) üzenetére


Everman
addikt

"És ez mégis mit jelentene, akkor a Windows 8-tól kezdve mindenki, aki ezekre vágyik (fejleszt, tesztel, stb...) az Windows 7-en ragadna?"

????

A Windows 8-nak lesz hagyományos x86-os desktop változata és ARM-os netbook és tablet változata is. A desktopnak is lesz Metro layere és a demók szerint az ARM-osnak is Aero.
Ha meg megoldják az unibint, akkor az alkalmazásnak teljesen mindegy, hogy melyik platformra tolod rá, menni fog, ha a fejlesztő úgy látja jónak.

"És mi az, hogy ezekre nem tablet való?"

Egy mobil, hurcolásra termett, hardveres billentyűzet nélküli tabletre meséld el, hogy minek egy webszerver, torrent kliens, vagy fejlesztői segédlet?
Skype, MSN, filemanager, jegyzetelő és szövegszerkesztő alkalmazások meg már most is vannak.

"Előbb-utóbb lesz olyan rendszer és eszköz, ami fejlesztésre is szolgálhat, és mégis hardverileg köszönőviszonyban sincs azzal, amiről most én írok"

Fejlesztéshez mindig is megmarad egyfajta desktophoz kötött hardver, a fizikai billentyűzet, mint beviteli eszköz sok feladatnál pótolható egy virtuális lehetőséggel, de fejlesztéshez, programozáshoz ez biza nem lesz megoldás. Ha meg a tablethez kötsz billentyűzetet, akkor az már inkább valami convertible notebook, mint tablet.

"Most olvastam egy hírt a Windows 8-ról, ami szerint csak az ARM verzió nem lesz kompatibilis a mostani alkalmazásokkal."

Ez mindig is tudott volt, nem nézted a bemutatóját?

(#23) Bogyó bá' válasza Mymelody (#18) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nézd meg az adatlapomon, hogy milyen teló(i)m van(nak). Egyik sem okostelefon, netezni, filmet nézni mindkettőn lehet, de szinte soha nem szoktam. Egyébként a nem érintős Nokiát imádom (ez a céges), az csak telefon, és kész! De simán elmegy 7-8 napot egy feltöltéssel, napi 10-15 beszélgetéssel. Mindig, mindenütt van térerő, nagyon jó a hangja és szinte tönkretehetetlen (fémből van a burkolata). Amúgy meg egy lenézett "szar", pedig munkaeszköznek az ilyen való.
A "kütyübuziságomat" az asztali PC körül szoktam kiélni..., meg a HiFi-zésben és a fotózásban. Ennyi...

(#21) .mf : Én még a (szintén céges) netbookot sem szeretem az 1024x600-as felbontású kijelzője miatt, mert mind a weblapokat, mind az Excel-táblázatokat folyamatosan görgetni kell, mert semmi komolyabb dolog nem fér el a kijelzőn. Ha nagyobb felbontású volna (esetleg 12"-os) akkor nem volna vele semmi gondom sem. Számomra elképzelhetetlen, hogy ennél kisebb felbontású bármivel netezzek... mert kényelmetlen és zavaró számomra.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Akkor ez most mitől tablet? Mert a nagyobbik akkora mint a DHD-m kérdem. Szóval az sem okostelefon hanem tablet? :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) Mymelody válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Ugyanerről beszéltem, szerintem is a hosszú üzemidejű telók az igazán használható kommunikációs eszközök. Itt jön be a kis méretű tablet, amit hordozhatsz, használhatsz és közben nem meríti a drága üzemidőt(a telóról)

Cheers

(#26) Cyberpunk válasza Mymelody (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De minek cipelni még egy kütyüt pluszban? Pótakku is van ám a világon:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) Mymelody válasza Cyberpunk (#26) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Ha van nálad táska tök mindegy, egyébként otthon minden kis dologért nem kell számítógépet bekapcsolni. De már írták előttem is. Mobilt otthon nem szabad használni? Na látod! Tabletet is lehet. Jó lenne már végre mindenki rájönne miért is gyártják a tableteket. Én már kiábrándultam az androidos telefonokból(egy időre :) ) sok mindenre használom fél nap üzemidővel. Értelmetlen az egész. Amúgy is BlackBerry a király :C

[ Szerkesztve ]

Cheers

(#28) Cyberpunk válasza Mymelody (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De én játszi könnyedséggel használom az okostelómat buszon, járdán menet közben is. Sőt munkahelyen is, de ezt csöndben mondóm, mert a főnök kinyír:D
1 kézzel is. Na ezt csináld meg egy 10"-os tablettel.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Inkább 50-ért veszek egy motorola defy-t és tudok vele telefonálni, navigálni, vagyis, izé... még 3G modem sincsen benne??? Addig kell mászkálni, amíg nem találok egy nyitott wifit?
40 ezerért.
Ki a tök vesz ilyet???

(#30) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(OFF)"csak n-es Wi-Fi és Bluetooth modult kaptak, 3G modem és GPS nincs."(/OFF)

ok. de pl. egy voda-s usb modemmel működik?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31) .mf válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


.mf
veterán

Teljesen megertelek, nalam is 1366*768 a minimum, ha mar valami komolyabb kell. DE: azt megnezni, hogy jott-e mail, 800*480-as tablet is eleg. S evvel fel perc alatt ott vagyok (felebred, wifi, mailsync), mig asztalival bo 2 perc; masreszt ez talan 1W, az asztali itx is 20, a nagy pedig idle 75-90 kozott lehet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) Mymelody válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


Mymelody
aktív tag

nekem 5.0"-es van, simán megcsinálom :D

Cheers

(#33) Cyberpunk válasza Mymelody (#32) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát az az én szememben még telefonos méret. De inkább hagyjuk.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) Mymelody válasza Cyberpunk (#33) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Csak a Dellnek volt 5"-es telója, de majd jön a samu 5,3-asa :D

Cheers

(#35) blueMerle


blueMerle
veterán

Kiváncsi vagyok mikor jön a 2,1 colos változat hadd süssék arra is a tablet jelzőt :U

No comment, a pénzkidobás művészetét magas fokon képviseli mindkét eszköz. :W

[ Szerkesztve ]

(#36) kenand


kenand
veterán

iPod Touch újra feltalálva, remek.
(De az használható..jailbreak után.)

Ehgy tábla is korlátozottan alkalmas neztezésre, egy telefon nagyságú cucc meg teljesen alkalmatlan. Max unalmas előadáson lehet megnézni a leveleidet...

[ Szerkesztve ]

(#37) erdoke válasza .mf (#31) üzenetére


erdoke
titán

Ha már tablet, akkor minimum 768-as kijelző felbontás. Én nem látok nagy különbséget egy 4,3" és egy 7" WVGA kijelző között, normálisabb rendszereken az előbbin is jól lehet gépelni, ha pedig vacak a billentyűzet (netán a kijelző érzékenysége), akkor a nagyon se lesz sokkal jobb.

A legjobb aláírás a héten

(#38) Gusztáv válasza blueMerle (#35) üzenetére


Gusztáv
addikt

Hát ezek inkább pmp-k, vagy akkor a ZuneHD-m is tablet :D . Mert lehet rajta netezni és programokkal is bővíthető.

Mondjuk a pmp-funkciók alig vannak megemlítve a cikkben, pl van-e hangszínszabályzó? Tudtommal ezek már régóta kaphatók, de így is kicsit elkésettnek érzem őket. Az okostelefonok elterjedésével sok embernek értelmetlennek tűnik egy ilyen eszköz.
Pedig minőségben ritkán hozzák egy pmp szintjét, ha zenehallgatásról, filmnézésről van szó (sem felület, sem hangminőség-funkciók szintjén). Még a WP7-es telefonokba sem sikerült ugyanazt hozni amit a ZuneHD tud :F .

Laci

(#39) icon válasza erdoke (#37) üzenetére


icon
senior tag

Szerintem főiskolásoknak főnyeremény... vizsgán puskázni tökéletes, ahol van wifi.
Felhívni rajta nem fognak, ezzel is csökken a lebukásveszély :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40) Gusztáv válasza icon (#39) üzenetére


Gusztáv
addikt

Arra való a flight mode :C . Wifi sem kell, szépen rápakolod a tételeket word formátumban. A rezisztív kijelző mondjuk ehhez nem túl jó, nehezebb görgetni.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#41) erdoke válasza .mf (#31) üzenetére


erdoke
titán

Na, ez egy érdekes dupla lett. :F

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#42) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Hali!

Lehet vajon ezekkel skype-ot használni? :F
Kösz :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#43) Mymelody


Mymelody
aktív tag

Mennyivel egyszerűbb, mindenki számára èrthető lenne visszahozni a pda elnevezést
Dehát a tablet a divatos szó ma :)

[ Szerkesztve ]

Cheers

(#44) .mf válasza erdoke (#37) üzenetére


.mf
veterán

Én is örülnék, ha nagyobb lenne a felbontása, de 10k-ért szerintem ez se rossz, főleg, hogy még egy wifis routert és sim kártyát is adtak mellé :))

Ugyan csak 3.5" és 7" van nálam, de azért érezni a különbséget, kicsin jóval többször ütök félre, és max két ujjal pötyögök, a tableten pedig próbálkoztam a tízujjassal is (ami inkább 8ujjas, a hüvelykujjak helyett a mutatóujjal nyomom a space-t), és meglepően jól ment.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45) sonaj0203 válasza .mf (#44) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Hello!
Nem tudod Skype-os videó beszélgetés megy rajta? :F
Köszi

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#46) .mf válasza sonaj0203 (#45) üzenetére


.mf
veterán

Ezt miért tőlem kérdezed, honnan tudnám?
S már 3 hsz-szel előbb is kérdezted.
Gyártói fórum, vagy valami más témába vágó (pmp, tablet) nagyobb fórum.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47) doncortio


doncortio
senior tag

Hát ez nem tablet hanem "smartPMP" :D De megnéznék egy WP7-es tabletet :D

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#48) zsirfecske


zsirfecske
addikt

teljesen értelmetlen kütyük, a kettő közötti méretben ott a moto defy azonos hardverrel, telefon funkciókkal alig drágábban. ugyan minek venne az ember egy külön eszközt?? külön tölteni, rakosgatni, áh, butaság.

(#49) Gusztáv válasza sonaj0203 (#45) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ahhoz mondjuk nem ártana egy előlapi kamera :F . De tudtommal 2.2 Froyo-n még nem támogatott a skype videohívás funkciója.

Laci

(#50) Shady313


Shady313
aktív tag

Akkor lesz igazán érdekes az ilyen méretű tablet, ha már notebookokkal veszi fel a versenyt. Ha majd hozza egy AMD Llano teljesítményét és rálehet kötni a FullHD TV-t, lesz benne 4GB ram és legalább 250GB-os SSD, továbbá hívásokra is használhatom (tehát a teljes számítógépemet/média központot tudok a zsebemben tartani) akkor én is vevő leszek egyre :) Addig felesleges. De ehhez eljutni nehéz feladat, apró lépéseket kell eszközölni.

A tabletek jelenleg is rengeteg dologban megkönnyítik az ember dolgát. De csak ami nagy kijelzővel rendelkezik.

Ez a két Archos tablet nem hoz semmi extra pluszt egy "mobilhoz" képest (amik ugyebár szintúgy egyre fejlettebbek).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.