Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza GrandeP (#48) üzenetére


Chaser
titán

Ház ez az:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) Jhonny06 válasza Dany007 (#46) üzenetére


Jhonny06
veterán

Amikor 60-100k-s okostelefonon nézitek meg az időt; azért ez eléggé ironikus. ;)

[ Szerkesztve ]

(#53) a_tesz válasza Psychonaut (#49) üzenetére


a_tesz
Korrektor

azért ezen most kicsit besírtam a röhögéstől :D

nem téged támadlak, félre ne érts, csak nekem elég vicces, kb mint a viccben:
- Jóska bá', igaz, hogy magának beszűkült a szókincse?
- A lóf@szt!

szerintem, ha csak a második felét írod le a hozzászólásodnak, nem igazoltad volna akár akaratlanul is az általad cáfolni kívánt állítást. de mondom mégegyszer, no offense :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#54) Chaser válasza Jhonny06 (#52) üzenetére


Chaser
titán

Oszt' aki nem azon nézi?:) 4 éve vettem itt egy sharp sh550-et, azóta is az van, az az órám, ébresztőm, mp3 playerem és nem hatna meg ha valaki azért nézne furcsán mert azon nézem az időt meg :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) Mr X válasza a_tesz (#53) üzenetére


Mr X
veterán

Vagyis aki nem hord órát, az tahó.

"Nincs akváriumod? Akkor te buzi vagy!" :U

(#56) Kassadin válasza DeFranco (#50) üzenetére


Kassadin
addikt

Köszönöm hogy megerősítettél, továbbra is pogány maradok akkor. ;]

És mi van azokkal akik a nyakukon, az ujjaikon meg a csuklójukon hordják az egész aranyfedezetet?

(#57) GrandeP válasza Mr X (#55) üzenetére


GrandeP
őstag

Ezt én flex-xel ismertem, de így is jó... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#58) Mr X válasza GrandeP (#57) üzenetére


Mr X
veterán

Az a Hadházi-féle, az én idézetem Hofi-féle. :)

(#59) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Felesleges egy lapon említeni a kettőt. Az órát nem váltja ki egy telefon, annál kicsit komolyabb szerepe van. Arról nem is beszélve, hogy egy szép óra esztétikus. És igen, bizonyos munkakörben, bizonyos emberek közt már igenis sokat jelent egy óra. De nem kell milliós Omegára, IWC-re, Vacheron Constantin-ra, Tag Heuer-re asszociálni mindenkinek. 30 ezer forintért olyan gyönyörű órákat lehet kapni(pl. Fossil), hogy az emberben megáll az ütő. És persze ezt is lehet perverz módon szeretni. Engem speciel lenyűgöznek az órák. Egy telefon nem igazán vált ki belőlem semmilyen érzelmet 1.000 forinttól egészen 200.000ig.

#39:

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#60) Mr X válasza hoffman_ (#59) üzenetére


Mr X
veterán

Az esztétikán kívül semmi más indoka nincs, hogy órán nézze az ember az időt telefon helyett. Gyakorlati jelentősége nulla, maximum mint státusz-szimbólum, vagyis villogni lehet egy drága órával.

a_tesz:

A logikai összefüggés hiányára próbáltam utalni a mondandódban. :)

[ Szerkesztve ]

(#61) a_tesz válasza Mr X (#55) üzenetére


a_tesz
Korrektor

nem én mondtam ;]

a szerkre: azzal, hogy egy minősítő kijelentésre milyen formában válaszol, szerintem eléggé minősíti magát, azaz mégiscsak igazolja a kijelentés valóságtartalmát, noha a szándéka éppen ellentétes vele...

[ Szerkesztve ]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#62) GrandeP válasza hoffman_ (#59) üzenetére


GrandeP
őstag

30.000 ért szép óra, az olyan lehet h 100 db dealextremés..
100k körül hamarabb látni olyat, amin télleg megakad az ember szeme...

Egyébként meg, ha ez az egész arra megy, ki h ki raj, akkor meg jó a piaci mutatós is...

Nálam nem lesz nagyobb egy ember a szememben ha raj órája van..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#63) darál0w


darál0w
Jómunkásember

micsoda vita...fentebb írtam már.

megszokás kérdése az egész.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#64) DeFranco válasza GrandeP (#62) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért azt érzed, hogy a szépséget és az árat összekötni eléggé fail...

(#65) GrandeP válasza DeFranco (#64) üzenetére


GrandeP
őstag

Nyilván a szépségnek ára van... mindamellett h szubjektív.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#66) Chaser válasza DeFranco (#64) üzenetére


Chaser
titán

Pont annyira, mint amennyire "prosztó" telón időt nézni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) darál0w válasza GrandeP (#65) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ebben az esetben tévedés...a minőségnek van ára.

1000FT-os óra is lehet szép...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#68) hoffman_


hoffman_
nagyúr

GrandeP, DeFranco:

Óraellenes beszűkült véleményekkel felesleges vitatkozni, nem értem miért nem lehet objektíven nézni a dolgokat. Attól, hogy huszonegyedik századi vagy, és neked nem tetszik az óra, csak a telefon, attól te leszel kevesebb. Autóval járni is faszság, hisz ott a tömegközlekedés, a célra megfelel, ráadásul olcsóbb is.

Egy órával nem villogni kell, ha ezt így gondolod, már régen rossz. Arról nem is beszélve, hogy ez visszafele is működik, van aki kiröhögne, ha kicseszel 40 ezret steam játékokra. Annyi pénzért sok mindent lehet venni...

Az esztétikát és az árat nem volt célom összekötni, ne tessék szándékosan félreérteni a szöveget. Azért mondtam 30.000-et, mert ennyiért már több rendes márka is kínál minőségi órákat(és ez is a legalja). 10-20.000 forintért még nem igazán vennék hosszútávra órát. De értsétek ahogy akarjátok.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#69) Psychonaut válasza a_tesz (#53) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jajjistenem, ha akartam volna, akkor nagyon szepen es kulturaltan is tudtam volna valaszolni a felvetesre...de ha elolvastad volna a masodik felet is a hozzaszolasomnak figyelmesen, akkor talan megertetted volna, miert hasznaltam ezt a szot.

De hogy akkor mar kicsit kibovitsem a velemenyemet: szerintem az proszto dolog, ha valaki igy, altalanos jelleggel lealacsonyit mindenkit, aki nem hord karorat.

(#70) GrandeP válasza darál0w (#67) üzenetére


GrandeP
őstag

Persze, lásd dealextrém... ;] :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#71) DeFranco válasza GrandeP (#65) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nyilván - minden tiszteletemmel együtt - marhára nincs igazad.

Az ár befolyásolhatja a minőséget, befolyásolhatja a tartósságot, de a szépséget? Na azt egyáltalán nem.

A bűvös 100k-s (ami alatt nincs szépség) határról meg annyit, hogy köszönöm szépen jól elfutkosok a 12 éves anno 10k-ért vett casiommal, fél évente kell utána igazítani fél percet, és három évente elemcsere. Amúgy gondozásmentes, karcmentes, sérülésmentes, amióta megkaptam, ez a szaladgálós, hétköznapi órám.

Érdemben mit nyújt ehhez képest egy 100k-s (vagy a feletti) óra minőségben, tartósságban?

[ Szerkesztve ]

(#72) hoffman_ válasza Psychonaut (#69) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem is jobb órán megnézni az időt. Ha visszaszámolsz 10 évet, szerinted mennyi létjogosultsága lenne ennek a bejegyzésnek :) Fejlődünk, ofkorsz, de ez ne jelentse már azt, hogy a jó dolgokat leszarozzuk, és a mindent az egybe a király. Én nem prosztóznék senkit sem, én is telefonon nézem az időt. Ugyanakkor sajnálom is, hogy (jelenleg) nincs órám :)

GrandeP, #70:

Azért ezeket élőben ne akard látni...

#71:

Azért 100k fölött még van új a nap alatt, a Te kis túlélő órádhoz képest. Teljesen önjáró órák(napelem, felhúzás), illetve a speciális célokra szánt órákról ne is beszéljünk(hegymászás, vitorlázás ésatöbbi). Ugyanakkor tényleg van egy szint, ami fölött már csak a komoly presztízsértéknek van brutális ára.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#73) darál0w válasza GrandeP (#70) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nalátod...van közöttük szép... :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#74) GrandeP válasza DeFranco (#71) üzenetére


GrandeP
őstag

Azt a rajságot, amitől nem "prosztó" az ha van ilyen szipi-szupi, mindent mutató órád, ami raj.... mert látod az időt, és mert raj, mert ott rajol a karodon és nem kell telefonon megnézni, ami már annyira nem raj...

(#72) hoffman_

Pedig jó párat eladtam, illetve hordtam belőlük... van amelyik egy nyári, van amelyik évelős... :DDD

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#75) Psychonaut válasza hoffman_ (#72) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem semmi bajom nincs a karorakkal (nem is irtam semmi ilyesmit), tudok is ertekelni egy-egy szep darabot, de nekem nincs ra szuksegem, Megertem, hogy valakinek igen, el is fogadom, ennyi.

(#76) DeFranco válasza GrandeP (#74) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD

(#77) Mr X válasza hoffman_ (#68) üzenetére


Mr X
veterán

Ekkora hülyeséget...
Mi objektív abban, hogy órán kell nézni az időt és kész? Telefonon másik univerzum idejét látod, vagy mi? Ugyanúgy megtudom a pontos időt? Igen. Akkor mi is az előnye az órának az esztétikán kívül? Semmi. Na ez az igazi beszűkült gondolkodásmód.

"Attól, hogy huszonegyedik századi vagy, és neked nem tetszik az óra, csak a telefon, attól te leszel kevesebb. "

Kevesebb leszek attól, ha nem vagyok oda az órákért? Ne röhögtesd már ki magad...

[ Szerkesztve ]

(#78) DeFranco válasza hoffman_ (#72) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van, van, persze, sőt, az is egy érték, ha nem kvarc, hanem tiszta analóg vonalon tudja ugyan ezt a pontosságot, stb. stb.

Attól váltok berserker módba, ha valaki kijelenti hogy 100k alatt nincs élet, nincs óra, csak a nihil...

re:#79: ki beszélt itt rólad? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79) hoffman_ válasza Mr X (#77) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hogy órán kell nézni az időt és kész

Ezt nem mondtam. Ne is legyél oda az órákért. Majd oda lesz az, aki kicsit többet fog keresni mint Te, és szüksége lesz a presztízsértékre.

Az óra jó. Ettől függetlenül nem kell szeretni, illetve hordani. De hülyének beállítani azt, aki szerintem nem szar, na az a baromság.

GrandeP:

Én elhiszem, hogy adtál el, de én nem vettem volna Tőled, az is biztos :D Na nem a személyed miatt, ne értsd félre. De önmagában vicc, egy dealextremes órát(sőt egy Nike, Adidas ésatöbbi) órát egy valódi órához hasonlítani. A Te dealextremes órádon havonta kell perceket utánahúzni, ha már a minőségnél tartunk. (aztán ne legyen igazam)

DeFranco:

Attól váltok berserker módba, ha valaki kijelenti hogy 100k alatt nincs élet, nincs óra, csak a nihil...

Ezt nem is mondta itt nagyon senki szerintem(egyet is értek veled). A legtöbben óraellenesek, ahogy nézem, én meg dobálóztam számokkal, de pont azt ecseteltem, hogy a 100k töredékéért is vannak már nagyon klassz órák. :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#80) Mr X válasza hoffman_ (#79) üzenetére


Mr X
veterán

Olvass vissza, nem hülyézte le senki azt, aki órát hord és használ. Pont fordítva történt, az lett "prosztónak" kikiáltva, aki telefonon nézi meg a pontos időt.

Legyen oda érte, aki akar, nem az én dolgom. De azon nincs mit szépíteni, hogy az egyetlen eltérés a kettő között, hogy lehet villantani egy drága órát.

(#81) GrandeP


GrandeP
őstag

Azé most elképzeltem ahogy mind tábor megmutatja a haveroknak a topikotot.

TÁBOR 1:

Nézd mán ezeket, aszondja az a rajság ha itt villog az ezeréves kárc óra a karomon. pedig alig került pár ezer forintba, cserébe nem kell a telefont összeganézni az olajos kezemmel

TÁBOR 2:

Nézd mán ezeket, aszondja gáz a telefonon megnézni az időt, közben meg neki a csuklója nem barnult le...

Vagy valami hasonló... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#82) DeFranco válasza GrandeP (#81) üzenetére


DeFranco
nagyúr

TÁBOR 3:

Néz már, pár hülye vallásháborút csinál egy használati tárgyból, egy majom meg hergeli őket a sarokból

(#83) GrandeP válasza DeFranco (#82) üzenetére


GrandeP
őstag

Egyébként kellene még ilyen fecske vagy boxer topikot nyitni...:DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#84) hoffman_ válasza Mr X (#80) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nyíltan nem feltétlen, de a hozzáállás elárul eleget. Mindamelett, hogy nincs igazad teljesen pl neked sem :)

Az esztétikán kívül semmi más indoka nincs, hogy órán nézze az ember az időt telefon helyett. Gyakorlati jelentősége nulla, maximum mint státusz-szimbólum, vagyis villogni lehet egy drága órával.

Az első mondat oké. A második már nem. Én ezerszer előbb emelném fel a kezem, minthogy a szűk farmerzsebben kotorásszak telefon után, miközben teszem azt épp ülök valahol. Gyakorlati haszna is van, azt viszont elismerem, hogy státusz-szimbólumként és presztízsértékként többet jelent. DE az is lehet, hogy valaki csak szimplán szereti, és azért hordja! :)

De azon nincs mit szépíteni, hogy az egyetlen eltérés a kettő között, hogy lehet villantani egy drága órát.

iPhone-nal és HTC-kkel is lehet villogtatni bőven, ilyet ne jelentsünk már ki...

Az már más kérdés, hogy minden elkényeztetett takony kap egy iPhone 4-et, aztán a prezstízsértéke a béka segge alatt lesz, hiába a minőség és az ár. Ez egy ("csak") 100k-s órával ez már nem fordulhat elő, mert olyan (hálisten) nem kérnek a kölök, de legalábbis nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#85) DeFranco válasza GrandeP (#83) üzenetére


DeFranco
nagyúr

P=1-et is ezért vágták ki egy időre... :U

[ Szerkesztve ]

(#86) Mr X válasza hoffman_ (#84) üzenetére


Mr X
veterán

Mivel nem nézegetem percenként az időt, így kibírom azt a plusz 3 másodpercet, cserébe nincs a csuklómon semmi, ami beakadhat valahova, vagy csak simán kényelmetlen érzés.

Szeretem én is a szép órákat. Pont azért, mert szépek. Más kérdés, hogy alapból nem hordok, csak "alkalmakkor".

Villogásra, pont azért nem hoztam fel iphone-t, mert már annyira elterjedt, hogy lassan nem lesz presztízsértéke. A presztízsérték pedig pont a villogásról szól, azt mutatod vele, hogy nekem ilyen cuccaim vannak, mert sikeres ember vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#87) darál0w válasza DeFranco (#82) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ide tartozom. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#88) hoffman_ válasza Mr X (#86) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én sűrűn nézem az időt, főleg ha úton vagyok. Egy Rolex lehet, hogy nem lenne a kezemen minden nap, de egy 30 ezres Fossil, vagy egy 60 ezres Nautica minden további nélkül jöhet.

cserébe nincs a csuklómon semmi, ami beakadhat valahova, vagy csak simán kényelmetlen érzés

Ez már lehet fogós érv, nekem speciel nem zavaró, de elhiszem, hogy van bőven akinek igen.

Ezt pedig:

A presztízsérték pedig pont a villogásról szól, azt mutatod vele, hogy nekem ilyen cuccaim vannak, mert sikeres ember vagyok.

Helyesbíteném:

A presztízsértékkel pedig pont azt mutatod, hogy sikeres ember vagy.

Akkor jó egy ilyen célú dolog, ha nem kell vele villogni. Ha már szolid. Arról megint csak nem beszélve, hogy nekem ezzel nincs gondom. Aki sikeres, arról miért ne szűrhetné le akárki, hogy az? Nem csillogni kell, de az igényesség ezen fajtája miért baj :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#89) Mr X válasza hoffman_ (#88) üzenetére


Mr X
veterán

Az első linked tetszik, a második nekem már túl sok lenne. :) Nem árban, kinézetben. :)

(#90) hoffman_ válasza Mr X (#89) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na igen, az első linkem hétköznapi, a második már alkalomhoz ideális csak, szerintem is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#91) Mr X válasza hoffman_ (#88) üzenetére


Mr X
veterán

"Akkor jó egy ilyen célú dolog, ha nem kell vele villogni. Ha már szolid. Arról megint csak nem beszélve, hogy nekem ezzel nincs gondom. Aki sikeres, arról miért ne szűrhetné le akárki, hogy az? Nem csillogni kell, de az igényesség ezen fajtája miért baj "

Ez rendben is van. Egy sikeres üzletembernél mondjuk.Viszont róla nem is feltételezem, hogy leszól valakit azért, mert nem hord olyat. De mikor egy gyári melós a prémiumából vesz egy 80k-s órát, aztán percenként nézi rajta az időt, lehetőleg minél nagyobb tömegben, hogy sokan láthassák, na az a villogás.

Hány, de hány embert láttam, akik villogtak a részletre vett 3GS-ükkel (bármilyen más típus behelyezhető ide), akkora arccal, hogy épphogy kifért az ajtón, közben meg tudtam, hogy alig van pénze.

[ Szerkesztve ]

(#92) Egon


Egon
nagyúr

Miután lett mobilom, évekig nem volt órám nekem sem. Előtte is sokszor voltam óra nélkül: miután lemerült az elem, és/vagy elszakadt a szíj, hetekig-hónapokig hányódott az óra mindenfelé, mielőtt elvittem volna óráshoz.
Egy idő után eljutottam odáig, hogy vegyek egy sportos, de elegáns órát, nem gagyit, de persze nem is sokszázezres-milliós árút, ott (még?) nem tartok. Külföldről behozatva nem volt annyira drága (itthon 100K felett van az ára). Mondjuk nekem sem természetes érzés, ha felveszem (bár pár óra alatt nagyjából megszokom), így ritkán hordom.
Ezen túlmenően, mivel a munkámhoz szükségem van arra (is), hogy 3200 métert le tudjak futni adott idő alatt, így elkezdtem lejárni futni. Ilyenkor nem árt, ha tudja mérni az ember a köridőt, a teljes időt stb. Ezt mobillal megtenni elég vicces lenne (a mostani készülékemen úgy rémilk nincs is stopper), a drága órám meg analóg, kényelmetlen vele mérni ilyesmit. Annyira komolyan nem futok, hogy kellene egy pulzusszámlálós, drága óra: vettem egy 5K-s Casio-t, a célre tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#93) máyköl


máyköl
veterán

Az óra inkább divatcikk, de én is általában a telefonon nézek időt, ritkán viszont felveszek órát. :K

(#94) hoffman_ válasza Mr X (#91) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De mikor egy gyári melós a prémiumából vesz egy 80k-s órát, aztán percenként nézi rajta az időt, lehetőleg minél nagyobb tömegben, hogy sokan láthassák, na az a villogás.

Jó, hát ez már - had idézzek - ultimate trolling :DDD Én úgy gondolom, hogy az a gyári munkás, aki a 80k prémiumát nem issza/játssza el azonnal, hanem inkább órát vesz, az megérdemli a fényt :D (off, valószínű, hogy ebben a bekezdésben a gyári munkást, mint fogalmat helytelenül képzeltem el :D )

Alapvetően ezzel egyetértek, teljesen. Telefonnal való villogás még nevetségesebb, de aki szívügyének érzi, hát csinálja.

Viszont a végén csak oda lyukadunk ki, hogy az óra jó dolog :D Aki szereti, és fiatal vagy épp nem milliomos, az vehet magának pazar és szép órákat 30k-ért. Aki meg 500k-ért vesz órát, az nem a Moszkva téren a 61-es megállójában fog burzsujkodni vele.

#95:

Ámen.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#95) Mr X válasza hoffman_ (#94) üzenetére


Mr X
veterán

Na, akkor összegzem. :)

Sosem vitattam, hogy az óra jó dolog. Csak az csapta ki a biztosítékot, hogy kvázi letahóztak azért, mert telefonon nézem az időt. :)

(#96) Ocarina válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Ilyet hol lehet kapni?

Én hordok karórát, mert én azt szoktam meg. Egyszerűbb megnézni az időt a csuklómon, mint kiszedni a zsebemből a telefont.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#97) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Egy kérdésem van:
Ennek az egésznek mi a franc köze van ahhoz, hogy AE az Android topicban karóra húzta magát?

(#98) hoffman_ válasza DeFranco (#97) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A bejegyzéshez tartott a téma is, amit rágtunk, csak a címhez nincs túl sok köze :D Gondolom onnan jött az ötlet, hogy kikéri a véleményeket.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#99) eastsider


eastsider
nagyúr

én kb 2hónapja kezdtem el újra órát hordani, (sima egyszerű, "klasszikus" Casio).pedig a telefonom mindig nálam van,ez mégis kényelmesebb...
meg ZH/vizsga közbe se mindegy, tudod-e hogy állsz idővel....

[ Szerkesztve ]

(#100) DeFranco válasza hoffman_ (#98) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Khm... azóta leesett? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.