Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szerény véleményem szerint ez a pendrive nem gyors. Csak a neve az.
130MB/s már gyors. Van nekem USB 2.0-s pendriveom, ami 20MB/s-re képes.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2) Jim-Y válasza radi8tor (#1) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem sem túl gyors, ezzel usb3-as létére csak egy usb2.0-ás merevlemezt ér el, míg az én SP merevlemezem 80-100mbit/s -el másol..tudom nem ugyanaz a kettő, de egy 80-90-es tempó jobb lenne^^

lehet nem értek hozzá eléggé...

(#3) benedekco válasza Jim-Y (#2) üzenetére


benedekco
addikt

"80-100mbit/s"?
Annyit egy akármilyen pendrive tud... nem Mbyte-ra gondoltál? Bár az meg soknak tűnik usb 2.0-ra... na mind1

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#4) Jim-Y válasza benedekco (#3) üzenetére


Jim-Y
veterán

De Mbyte-ra gondoltam sry, viszont egy usb3-astól szerintem nem nagy elvárás a 80-100-as tempó..

(#5) lujó55


lujó55
őstag

Miért más a sebességük a kicsiknek? Ezt mi határozza meg? :F

(#6) radi8tor válasza lujó55 (#5) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A vezérlőnek van X csatornája. Ezt kihasználják 32GB változatban. X/2 (16GB) vagy X/4 (8GB) csatorna kihasználtságnál fele annyi flash chip van a pendrive-ban ezáltal a fele annyi a sebessége is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7) F_Zolee válasza radi8tor (#1) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem meg van olyanom ami 31MB/s-ra képes.(olvasás) Pedig az csak egy TDK.

(#8) mghltm válasza radi8tor (#6) üzenetére


mghltm
addikt

lasd az ssd-ket, ahol szinten no a tempo, ahogy no a meret! ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#9) radi8tor válasza mghltm (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ugyanaz a szisztéma, mint ezeknél az új pendrive-oknál.

⭐ Stella

(#10) dchard válasza radi8tor (#6) üzenetére


dchard
veterán

Távolról sem. Mindegyik verzió ugyanannyi csatornás, csak a kisebbekbe kisebb méretű lapkákat tesznek, amik általában gyengébbek, ezáltal lassabbak is. Nincs szó a sebesség feleződéséről, csak 5-10MB/s-mal lassabbak az egyes változatok.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#11) radi8tor válasza dchard (#10) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Huh tényleg. Elnéztem a sebességeket. Ha csak ennyivel lassabb, akkor nem úgy van, ahogy írtam :B

⭐ Stella

(#12) dchard válasza radi8tor (#11) üzenetére


dchard
veterán

Persze mindez nem változtat azon, hogy a gyártóknak csak egyetlen piaci rést nem sikerült betömniük: egy olyan nagy kapacitású 32/64gigás USB2-es pendrive ami megfizethető, és az USB2 sebességével, azaz 30/30MB/s-mal tud írni, olvasni. Nem kell, hogy 100megával írjon, de könyörgöm: a 32gigás Corsair pendrive-om 4-5MB/s-os írásai sebességét azért a gyártó sem gondolhatta komolyan....

A probléma egyébként az, hogy ezekben a pendrive-okban olyan gyenge flash chipeket raknak (mondjuk az SSD-kel ellentétben), amiből még ehhez a szerény 30/30-as tempóhoz is kettő kellene, ha meg már ennyit ráraknak, akkor vakítanak az USB3-mal ami tovább drágítja a cuccost.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13) M@cika


M@cika
őstag

Az árak meg ugye 25, 38 és 55 dollár. (ez kb. 5000, 7600 és 11000 Ft)
Csak mire ideér a boltba, addigra már nem ennyi lesz. :((

Nasit a kis fehér medvének!

(#14) kerelo válasza M@cika (#13) üzenetére


kerelo
senior tag

igen sajnos nálunk ez így szokott lenni :F

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#15) EkSYS válasza radi8tor (#1) üzenetére


EkSYS
senior tag

érdekes.....anno az usb 3.0 -nál attól zengett minden média hogy 10x gyorsabb a 2.0-nál.
Szerintem is kevés, illetve gyenge adatok ezek.
Én egy usb 3.0 -ás ketyerétől elvárnám hogy mininmum 50-60Mb/sec.-el írjon és 100-al olvasson. (És még ez sincs a 10x usb 2.0 közelében sem)

Eki - az eredeti

(#16) Ribi válasza EkSYS (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak szegények nem adhatnak ki azonnal ilyeneket, mert akkor hova lesz a profit :(
Majd szép lassan 2-3 év és eljönnek azok is.

(#17) EkSYS válasza Ribi (#16) üzenetére


EkSYS
senior tag

szvsz 2-3 év múlva már usb. 4.0-ról vagy LTE vagy valami hasonlóról fognak zengeni a népek :C

Eki - az eredeti

(#18) Ribi válasza EkSYS (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet, de amióta 3.0 van kb nem adtak ki gyors pendriveot, csak olyat ami drágább mint egy SSD. Értelmes árú, gyors pendrive még odébb van.

Kérdés már csak az lenne egy ilyenhez, hogy USB2,0-val mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#19) Sanya


Sanya
nagyúr

legalább 2 éves A-DATA 8gb pendriveom 28mb-vel olvas, 25-tel ír. akkor most melyik írási képesség a nagyobb szenzáció?

amúgy ezektől az usb 3.0-s pendriveoktók kb 100mb/sec írási és 80mb/sec olvasási sebességénl kellene hasraesnünk... nem 25mb/sec írásnál.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) M@cika válasza Sanya (#19) üzenetére


M@cika
őstag

Az olvasás azért gyorsabb szokott lenni, de amúgy egyetértek. /szóval 100-al olvasson és 60-nal írjon./

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.