Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tome0001


tome0001
senior tag

Nem tudjátok véletlenül, ez Vácot (27-es körzet) érinti?

(#2) vince válasza tome0001 (#1) üzenetére


vince
őstag

Valószínűleg nem, lásd itt:
http://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/tudastar/fibernet/

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#3) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Ez mind szép és jó, de vajon milyen korlátozásokkal kell számítani? Pl. adatforgalom
És vajón jobb lesz-e a mostani szolgáltatásnál. :F

(#4) tome0001 válasza vince (#2) üzenetére


tome0001
senior tag

Igen, ezt láttam én is, de az általad belinkelt oldalon nem tesz említést a Dunaweb által érintett területekről.

(#5) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Hiába veszi meg és cseréli le a modemeket, ha maga a kiépített hálózat rossz minőségű. Én ezért menekültem el anno fibernettől, pedig az is már csak felvásárolta a területet egy kisebb szolgáltatótól.

(#6) vince válasza tome0001 (#4) üzenetére


vince
őstag

Ha érint, kapni fogsz egy levelet a jelenlegi szolgáltatódtól. Ma kaptam meg, én onnan értesültem az egészről. Arra egyébként én is kiváncsi vagyok (meglévő UPC ügyfelek tapasztalataiból különösen), hogy milyen korlátozások lesznek, a híres/hírhedt csomagpriorizálás mennyiben érinti mondjuk a napközbeni torrentezést...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#7) negyven2


negyven2
veterán

Végre! Legalább már ide is elér a UPC szolgáltatása nettel együtt.
Kicsit vicces, hogy net szempontjából minimális a választék és az is drágán. ADSL 15, 8k
Egyik netes 7k a 8megás a másiknál a 5 megás 6k.
A kábeltvk meg csak szarabbak lettek. Csomó adót (Spekrtum axneke tv6, meg a viasatokat kivetek) kivetek mert nem volt rá igény de a xar bolgár, meg szerb zenei adókra igen.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Biztos hogy ez az összes? Ami fel van sorolva? Mert ez "édes kevés"

A upc szolgáltatások várhatóan az alábbi településeken lesznek elérhetőek:
Budapest (IX., X., XI., XII., XIX., XXII. kerület)
Agárd, Bajna, Bánd, Baracska, Budaörs, Csongrád, Délegyháza, Dinnyés, Ercsi, Erdőkertes, Gárdony, Gödöllő, Gyomaendrőd, Gyúró, Herend, Kajászó, Kápolnásnyék, Kerepes, Kétegyháza, Kiskunlacháza, Kistarcsa, Leányfalu, Makád, Martonvásár, Mogyoród, Nagysáp, Nagytarcsa, Nyergesújfalu, Okány, Őrbottyán, Pilisszentlászló, Ráckeve, Sarkad, Szada, Százhalombatta, Szeghalom, Szentendre, Szentgál, Szigetbecse, Szigetcsép, Szigetszentmárton, Szigetújfalu, Tárnok, Tordas, Tótkomlós, Üröm, Velence, Vésztő

Ja persze... 29 körzetes voltam... ;] :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) villamos


villamos
őstag

Azt kellene tudni, hogy akinek eddig analóg családi csomagja volt, annak mi lesz a sorsa. Kiszúrják a szemét a nyomorult 30 csatornával egyből? :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10) GeryFlash


GeryFlash
veterán

f*mat már beléjük iylen téren csak két kívánságom lenne:
1) vegye meg a upc vagy a t-home a digisport-ot (volt róla szó, most meg kuss)
2) legyen az utcánkban (bp 2.ker) t-home nak a kábele, mivel az utcánkban lakik a magyar t-home vezérigazgatója, a Straub, és persze magához ökölnyi vastagságú kábel megy, de persez mi 5 lakással arrébb lakunk, ott persze nincs... most szívhatnék vagy a mobilnettel, ami drága, vagy mint most a upc-vel, aki eprsez előszeretettel cseszik ki a régi ügyfelekkel, ezért nekünk drága-deszar internetünk van, és ha váltani akarnánk azokra, amiket az új ügyfelek megkapnak, akkor 1évig várnunk kéne net nélkül...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Akkor úgy néz ki hogy, Kecskemét és környéke megint kimarad :O
Ott a leggyalázatosabb a fibernet kábeltv, és internet szolgáltatása :W

(#12) zoo8800


zoo8800
veterán

Ma kaptam a szép kis levelet, hogy én is UPC-s leszek. (Budaörs)

rip and tear, until it is done

(#13) Erasmus válasza enginev3.0 (#8) üzenetére


Erasmus
őstag

a fibernet-hálózat harmadáról van csak szó...

(#14) dodopek válasza Erasmus (#13) üzenetére


dodopek
addikt

Én már írtam nekik, hogy a tányéros upc digitális tv-t, és a netet mikor lehet leghamarabb lecserélni.Várom a válaszukat erősen,mert így a fiber 6/1 nett 4500+3000 a tányéros legkisebb csomag.Úgy meg az egész lenne 4500ft.

(#15) vince válasza dodopek (#14) üzenetére


vince
őstag

Én felhívtam őket, rögzítették az igényemet. Azt mondta az ügyintéző hölgy (aki egyébként a hangjából ítélve erősen ledöbbent, mikor mondtam neki, hogy a 10/2 Mbs netért 7990 Ft-ot fizetek :) ) hogy áprilisban keresni fognak. Gondolom a frissen átvett kábelhálózat minőségétől függ, hogy hol mikortól lesznek elérhetőek a UPC nagyobb sávszélességű (30-60-120) csomagjai.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#16) dodopek válasza vince (#15) üzenetére


dodopek
addikt

Én is ezt tettem.Az ügyintéző természetesen semmit nem tudott érdemben mondani,csak annyit, hogy majd visszahívnak....

(#17) vince


vince
őstag

Érzi a vesztét a Fibernet? Napok óta haldoklik a netem (kb 4 éve vagyok az előfizetőjük, sosem volt gondom velük) a 2 megás feltöltési sebesség helyett 4-500 kbps van, ez édeskevés :(

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#18) vince válasza dodopek (#14) üzenetére


vince
őstag

Ha jól tudom, magasabb csomagra április 1. után bármikor válthatunk (ténylegesen a technikai átállás után fognak élni a upc-s csomagok) ha nem váltunk, az áthozott hűségnyilatkozat lejártáig a fibernetes díjat fogjuk fizetni a upc-s csomagokért.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#19) Jester01 válasza enginev3.0 (#8) üzenetére


Jester01
veterán

Az a vicc, hogy akkor még mi (Kápolnásnyék) is benne voltunk a listában, de mostanra eltűntünk. Viszont nem csak a listából, hanem a szolgáltatásból is! Szó nélkül lekapcsolták, UPC ügyfélszolgálat szerint nem is tudnak rólunk. Levelet nem kaptunk :(((

Jester

(#20) Jester01 válasza Jester01 (#19) üzenetére


Jester01
veterán

Fejlemény: megint van szolgáltatás, lehet, hogy csak normál műszaki hiba volt (a tegnapi vihar miatt pl.) Fibernet ügyfélszolgálat tájékoztatása szerint sincs Kápolnásnyék benne az átállásban.

Jester

(#21) sixtybi


sixtybi
tag

Most költözünk Velencére.
Tudja esetleg valaki, hogy mikor lehet majd szolgáltatást rendelni?
Fibernet már nem köt minket be, UPC meg még nem.
Vicces. Most lehet kénytelen leszek a T-től megvenni mindent, és eladni a lelkem 1 évre, mert Internet nélkül nem bírnánk ki már 1-2 napot sem.

(#22) vince válasza sixtybi (#21) üzenetére


vince
őstag

Kérdezd meg a upc-t. Nálunk (Veszprém megye) az internet esetében május 31-n áll át a rendszer upc-s eszközökre, csomagokra.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#23) sixtybi válasza vince (#22) üzenetére


sixtybi
tag

Kérdeztem őket, az ügyfélszolgálat azt se tudta mit akarok.
Mondták, hogy ha majd meg lehet rendelni, akkor biztos ott lesz a honlapon a szolgáltatási területek között, és majd akkor menni fog az online rendelés.

(#24) vince válasza sixtybi (#23) üzenetére


vince
őstag

az derék :D akkor várjuk egy velencei fórumtárs "belső" információit :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#25) gabo9201


gabo9201
senior tag

Erre én is kíváncsi leszek, mert minket is érint a dolog. Most a 2,5 megás netért fizetünk 4000Ft-ot egy hónapban. Remélem elérhető lesz a Fiber Power 15 3.200-ért.

Mondjuk én jobban ürültem volna ha a DIGI veszi meg. Akkor lett voona 20/10Mb-s 2700 ért.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#26) vince válasza gabo9201 (#25) üzenetére


vince
őstag

Néhány hete kapnod kellett egy levelet, amiben leírták, hogy melyik szolgáltatásnál mikortól állnak át upc csomagra. A Start csomagodat FiberPower 15-re fogják majd átállítani (katt), de a jelenlegi hűségnyilatkozatod lejártáig a korábbi, vélhetően magasabb havidíjat fogod fizetni, mint mindenki más, azonban módosíthatsz bármikor magasabb csomagra!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#27) gabo9201 válasza vince (#26) üzenetére


gabo9201
senior tag

Na ez a "kalkulátor" amit linkeltél nagyon jó. Még nem láttam. Az nem is gond hogy 4000Ft-ot fizetünk a hűségnyilatkozat lejártáig, de legalább megemelik a net sebességét ;)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#28) sixtybi


sixtybi
tag

Új info,

ma sikerült megtudnom a UPC ügyfélszolgálattól, hogy Velencén május 5-től lehet megrendelni a szolgáltatásokat.

(#29) vince válasza sixtybi (#28) üzenetére


vince
őstag

képbe kerültek a saját szolgáltatásaikat illetően? :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#30) Binczet


Binczet
aktív tag

Üdv! Itt, Kispesten, 19. kerületben kiküldték mindenhova a boxokat, a tévéadást a fibernetes boxszal már ki is kapcsolták. A boxot persze nem szerelő szereli be, hanem mi, a mellékelt levél szerint ez tök jó, hogy mindenki egyszerre csinálhatja... Na mindegy, az a lényeg, hogy mikor telepítenénk a dolgokat, beírjuk, hogy 19. kerület, de azt írja ki, hogy nem érvényes a kód. A 20. kerületi kód már jó, csak ugye mi nem ott vagyunk és ott a jel minősége meg nem tudommilye 0%-on marad. Ilyenkor mi a teendő? Mert ugye az ügyfélszolgálat nagyon elfoglalt, és azt tanácsolja, hogy holnap hívjuk fel őket...

(#31) RLND válasza Binczet (#30) üzenetére


RLND
tag

Hogy a jel minősége miért marad 0%-on azt nem tudom, viszont arra figyelj, hogy a "Település neve" és a "Beállításkor azonosított terület" eltér(het) egymástól! Mi az aktiváló kódom?

(#32) Binczet válasza RLND (#31) üzenetére


Binczet
aktív tag

Hali! Köszi a linket, a box leírásában tökre nem ezek a számok vannak... Most várom, hogy elmozduljon a jel 0-ról. Addig megkérdezem, hogy mi alapján küldtek 17000 Ft-os számlát, amikor a Fibernetnél 14000 szokott lenni, ami szerintem nagyon sok, főleg, ahogy nézegettem az upc oldalán, 15 megás internet meg 43 csatorna max 7500 forint lenne...
Még valami: a boxra 700 forintot számláztak ki; akkor ezt havonta kell fizetni, mert gondolom nem ennyibe kerülne...

(#33) Binczet


Binczet
aktív tag

Bocs, de már nem tudom szerkeszteni az előzőt..
Na, a kódot elfogadta, viszont kb. 5 perc várakozás után sem mozdul el 0-ról a jel, pedig azt írja ki, hogy megfelelő a jelszint. Amikor leokézom, akkor kb. 10 másodperc keresés után kiírja, hogy nem megfelelő a jel. /csak gondoltam leírom ezt is

(#34) vince válasza Binczet (#32) üzenetére


vince
őstag

"mi alapján küldtek 17000 Ft-os számlát, amikor a Fibernetnél 14000 szokott lenni, ami szerintem nagyon sok, főleg, ahogy nézegettem az upc oldalán, 15 megás internet meg 43 csatorna max 7500 forint lenne"

Amíg tart a hűségnyilatkozatod, a megszokott díjat fizeted a szolgáltatásokért (link). Magasabb csomagra bármikor válthatsz, jó eséllyel még így is olcsóbbra jön ki a havidíj!

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35) sixtybi


sixtybi
tag

Sziasztok,

elvileg tegnapelőtt üzembe állították a szolgáltatásokat.
Van valakinek tapasztalata, tényleg működik az internet?
Én már nagyon megrendelném, de állítólag új megrendelést majd csak hétfőtől lehet leadni Velencére vonatkozólag.

(#36) vince válasza sixtybi (#35) üzenetére


vince
őstag

Hétfőig azért valahogy kibírod még :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#37) sixtybi válasza vince (#36) üzenetére


sixtybi
tag

nincs otthon internet, úgyhogy nem igazán :)

(#38) vince válasza sixtybi (#37) üzenetére


vince
őstag

Értem, persze :D Csak ahhoz képest., hogy majd' egy hónapja vársz már, ez a 3 nap nem oszt, nem szoroz már sokat, kitartás :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39) SentryGun


SentryGun
aktív tag

A szüleimnél Kispesten ma lett volna az internet átállás. Ehhez képest - a belépési kódokat végül nem is kapták meg postán (a beígért egy héttel előtte helyett) - fél óra telefonálgatás után kaptak kódot, de azzal meg a modem nem ment. Végül újabb 15 percet követően kiderült, hogy nem is a jó modemet postázták. Állítólag holnap délutánra kapják meg az új modemet.
Kiváló magyar ügyintézés reloaded, csak most upc cégér alatt...

[ Szerkesztve ]

(#40) SentryGun válasza SentryGun (#39) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Na, hála az égnek ennyivel korrektebb a UPC, hogy ma már be is röffentették a netet. Igaz ehhez alapból ki kellett venni a FiberNet csillagpontos jelszűrőjét(?) a sorból. Valahol azért nem értem, hogy mégis hogyan gondolták: Simán postázzuk a csomagot, aztán mindenki összelegózza otthon. Jó, hogy vannak akik értenek hozzá, de szerintem lesz munkájuk a napokban bőven a kiszállásokkal.
Mindenesetre süllyesztőbe a FiberNettel. Soha ne lássam őket többet. :D

(#41) zoo8800 válasza SentryGun (#40) üzenetére


zoo8800
veterán

A modem csere tényleg nem egy agysebészet.:)
Mi az a csillagpontos jelszűrő?

rip and tear, until it is done

(#42) zoo8800 válasza zoo8800 (#41) üzenetére


zoo8800
veterán

zajszűrővel már megvan...

rip and tear, until it is done

(#43) sixtybi


sixtybi
tag

Na, volt pénteken a UPC bekötni a netet.
A srácnak - nem őt hibáztatom - fogalma nem volt, hogy honnan jön a jel. Mindenáron azt mondta, hogy a házban van a hiba.
Megfűztem, hogy az utcán nézzük meg van-e jel.
Kiderült ott sincs. Ő nem tudta, hogy az utcán hol a szekrény, felhívta a központot, ők se tudták. Majd a negyedik hívásnál kiderült, hogy Velence azon résézn newm is működi ka kábelhálózat.
Úgyhogy nem tudták bekötni, ígérni se ígért semmit.
Kíváncsi leszek mikor lesz netünk.
1 hónapig azért nem lehetett megrendelni a szolgáltatást, mert műszakilag vették át a hálózatot. Jól átvették! :)

(#44) sixtybi


sixtybi
tag

Új fejlemény:

hiába a UPC közleménye szerint Velencén átvette a hálózatot a fibernettől, ma megtudtam tőlük, hogy csak Velence-Újtelepen, vagyis Velencének a legnagyobb részén nincs a UPC-nek továbbra se hálózata, és nem is tervezik, hogy építenek.
A dolog amiatt is érdekes még, mert ezeken a részeken van kábelTV, van is rajta adás. De ők ha nem is UPC, nem is Fibernet ügyfelek, akkor kik?
Van valaki, aki velencei, nem az újtelepi részen lakik, régi fibernetes ügyfél, és van bármilyen szolgáltatása? Ha igen, kitől kap számlát?

(#45) gabo9201


gabo9201
senior tag

Hello!

Másoknál milyen az "új" UPC-s net? Meg vagytok vele elégedve?
Mindezt csak azért kérdezem, mert mióta nem a Fibernet szolgáltat azóta ha leesik két csepp eső már elmegy a net. Nem csak nálunk hanem város szinten. :F

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#46) sixtybi


sixtybi
tag

helyileg hol?

(#47) vince válasza gabo9201 (#45) üzenetére


vince
őstag

Egy hete használjuk a UPC-s infrastruktúrát, alapvetően elégedett vagyok vele. Szakadás, akadozás eddig nem volt, az ígért sávszélesség (jelenleg 30/3, de az olcsóbb UPC árért 60/6-ra módosítottam, ezen még ülnek...) megvan.

(helyileg Veszprém megye, Herend és környéke) :)

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#48) sixtybi válasza vince (#47) üzenetére


sixtybi
tag

Sajnos Velencén még nem sikerült megrendelni, mert hiába vették át műszakilag a hálózatot, mégsem bírnak rajta szolgáltatni felénk.
De még küzdök velük, egyelőre felajánlottam, hogy szívesen aadok áramot az erősítőhöz, mert úgy néz ki az az oka, hogy az egyik szomszéd, aki eddig erősítette a hálózatot, kihúzta a konnektorból és a körnéyken megszűnt a szolgáltatás.
Ő már T-s és leszarja.

(#49) vince válasza sixtybi (#48) üzenetére


vince
őstag

Az erősítők felénk az oszlopon vannak, onnan kapják a delejt is. Ha ott nincs áram, akkor úgyis mindegy, itthon sincs :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#50) sixtybi válasza vince (#49) üzenetére


sixtybi
tag

Felénk a földből állnak ki a dobozok, és az áramot meg az erősítőhöz legközelebb lakótól veszik. Így ha ő úgy dönt hogy nem adja az áramot a fél faluban nincs TV.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.