Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) =Mentor= válasza #16820480 (#50) üzenetére


=Mentor=
őstag

Így van nincs sok különbség, a szuper szélesvászon azért terjedt el, mert egyre nagyobbak a kijelzők és 16:9-ben túl széles lenne a mobil.

[ Szerkesztve ]

(#52) Yeffy válasza #16820480 (#50) üzenetére


Yeffy
veterán

erdekes modon mas/hype-olt gyartonal a majdnem ugyanolyan nyujtott kepernyoarany mar nem gond. :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#53) musicryder válasza haypro (#48) üzenetére


musicryder
tag

Ha belegondolunk mikor először kijöttek ezzel a többi gyártó 18:9es / 19:9es képaránnyal játszadozott...
Most meg mindegyik elkezdett feljebb menni... Jelenleg ugye 20:9-nél tartanak
Szerintem 1-2 év és ez a 21:9 lesz több gyártónál is...

Yeffy: jah, tudod mert az nem Sony... hanem Samsung... : ' D
Most itt nem a Sonyt védem, de voltak azért érdekes ötleteik, mikre mindenki panaszkodott, míg egy népszerűbb márka el nem kezdte használni...

[ Szerkesztve ]

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#54) Yeffy válasza musicryder (#53) üzenetére


Yeffy
veterán

jaja, csak a szokasos :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#58) haypro válasza =Mentor= (#51) üzenetére


haypro
senior tag

Nem is várnék 16:9-et, 19:9 nálam a határ.

Funkcionálisan mi haszna van a 21:9-nek? Sajnos nagyon idétlen szerintem ilyen vonalzó-kinezetű telefont használni.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#59) Yeffy válasza #72445440 (#55) üzenetére


Yeffy
veterán

bár erről a szolgáltató is tehet
nem is, hanem konkretan csak a szolgaltato tehet rola. jelen esetben legalabb is mindenkepp.
en egy X5ii-vel nyomom, igaz UK, de VoLTE meg VoWiFi mukodik hibatlanul tobb operatorral is.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#60) <Adamsky> válasza haypro (#48) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Engem is zavar, de én már a 18:9-et is nettó f@**ságnak tartom. Viszont lassan már ott tartok, hogy "kénytelen leszek lenyelni ezt a békát", mert vagy Sony, vagy Asus (ugye velük kapcsolatban rebesgetnek valamilyen "mini" készüléket)

#50 sheratan
Ja, csak ennyi erővel jöhetne majd a 22:9 vagy 2.76:1-hez (ultra panavision, ld.: The Hateful Eight), ha elég kis lépésekben "torzítunk" valamit, akkor mindig lehet jönni ezzel a dumával, hogy ez nem is olyan sokkal nagyobb, nehezebb, stb.

(#61) Wolfy33 válasza #72445440 (#55) üzenetére


Wolfy33
senior tag

De támogatja. (X5 II) nekem is voda van.

(#62) Wolfy33 válasza #72445440 (#57) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Te miről beszélsz? iPhone 12 pro 400 ezer, X1 II 360, X5II 320, s21+ 300 körül.

(#63) #16820480 válasza #72445440 (#55) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mi nem támogatja a VoLTE-t? Xperia 5 vodán simán megy.

#56: Hát, csúcsmodell a OP-nál sincs már meg 300 körül, csak a felső középkategória, a csúcs az inkább 400, Xiaomi dettó. Huawei meg nem annyira versenyképes ilyen árakon GMS nélkül.
Az mondjuk igaz, hogy a Sony az utóbbi években jobban tartja az árát, nem zuhan úgy be, mint a kínaiak meg a Samsung, de kezdőáron nem drágábbak a többieknél. És legalább adnak 3 normális kameralencsét a hátlapon, nem ilyen 2mpx makró szarokat, csak hogy darabszámra legyen sok.

<Adamsky>: Én örülök a nyújtottabb képaránynak, mert így keskenyebbek lettek a telefonok. Nálam nem a képarány a kritikus, hanem hogy 70mm-nél ne nagyon legyen szélesebb, nagyon max 72mm. Ami ilyen 74-75-77, azt nem tudom már használni rendesen. Ellenben az nem zavar, hogy felfelé kicsit több képernyőt kapok cserébe, hogy keskeny.
Amúgy meg ha 19:9 a határ a kollégánál, akkor konkrétan nem tud manapság venni semmilyen telefont, mert minden 20:9 már, illetve valamelyik Xiaomi-t láttam, hogy 19,5:9, de az is ugye "a határ" felett van.

(#64) janeszgol válasza <Adamsky> (#60) üzenetére


janeszgol
félisten

En a 18:9-et optimalisnak tartom teloban.
Tabletnel meg 4:3 vagy 5:4.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#65) Ck. válasza zozzo72 (#39) üzenetére


Ck.
addikt

Miből gondolod? Simán az LG sorsára juthat...a laptop részleget is beszántotta a Sony, presztízs ide vagy oda.

(#66) <Adamsky> válasza janeszgol (#64) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és @sheratan
De, miért jó az, hogy ahány eszköz, annyi képarány? :F
Egyébként pedig "nincs ingyen vacsora". Vagyis az, hogy a képarány miatt keskeny tud lenni a telefon, az OK, de ezzel együtt sokkal hosszabbak lettek, ami akkor jelent problémát, mikor az ember zsebre szeretné tenni, vagy ne adj' Isten onnan kivenni (mondjuk ülve: nem fog menni).
Szóval szvsz. amit nyer az ember azzal a pár milliméterrel azt többszörösen veszíti el a hordozhatóságon és esetleg azon, hogy az egyébként is "fejnehéz" telefon még jobban "kilóg" a tenyérből, és a fogásváltás (mert átérni nem lehet) következtében nagyobb az esélye az esetleges balesetnek.
De, hagyjuk is! Ez a vonat, hajó, stb. elment a gyártók már eldöntötték ezt a vitát, mi pedig vagy örülünk neki, vagy nem. Ha pedig innen nézzük akkor mondhatjuk azt is, hogy a Sony kihagyott pár "lépcsőfokot" (18:9-től 21:9-ig) és rögtön a felsőre ugrott. Sajnos tényleg benne van a pakliban, hogy a többi gyártó is követni fogja. A kijelző méretét ugyanis növelni kell, mert az a fejlődés egyik jele. Ja, nem :(((

(#67) #16820480 válasza <Adamsky> (#66) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meg is fordíthatjuk, miért rossz? Ha nem lenne ráírva az adatlapjára, hogy milyen képarány, akkor észrevennéd a különbséget közöttük? Oké, egy 16:9 és 20-21:9 között még igen, de 18 és 20-21 között már kötve hiszem. A Sony telók azért extrán nyúlánkok, mert van még egy kis káva is alul-felül.
Őszintén szólva nem okozott eddig problémát egyik telefonomnál sem a zsebre rakás, sem az elővétel (nem többet mint régen, amikor kicsik voltak), pedig volt olyan telefonom több is, amiről azért váltottam, mert már túl nagy volt. Sokkal jobban zavar, hogy lassan minden telefon 200g lesz, meg hogy csúszós fémből és üvegből csinálják őket.

(#68) <Adamsky> válasza #16820480 (#67) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem dőlök a kardomba, de fényképeknél (mondjuk az is igaz, hogy 3:2-ben fotózok) videóknál (95%-ban 16:9) sok a kitöltetlen rész. Akkor is jól jön, hogy a jelenlegi telefonom még 16:9, mikor a TV-re (ugye az is 16:9) küldöm a képet.

"Sokkal jobban zavar, hogy lassan minden telefon 200g lesz ... "
+1 Na, ez a másik. Sár nehéz mind. Kell a nagy akksi, mert etetni kell valamivel a nagy képernyőt, a SoC-ot, valamint kell a merevítés, hogy ne törjön mint a ropi.

(#69) #16820480 válasza <Adamsky> (#68) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk annyira nem zavar, hogy fotónál van kitöltetlen rész, oda elrének a gombok legalább rendesen, videót meg nem nézek annyit telefonon, hogy érdekeljen.
A TV-re kötés meg egy olyan dolog, amitől a hideg kiráz :( Annyira vacakul van megoldva, semmi semmivel nem működik rendesen. Rég ott kellene tartsunk, hogy wireless kiterjesztett képernyőként kezeli a tévét a telefon vagy tablet, ehelyett max chromecast van, aminél még a 100 éves dédanyám járása is stabilabb. Meg kábel, de mindkettő csak tükrözni tudja a telefont, pocsék minőséggel :U Tudom, a legendák szerint van még DLNA meg Miracast meg társaik, de szerintem azokat működni még senki nem látta.

(#70) musicryder válasza #72445440 (#56) üzenetére


musicryder
tag

Huawei csúcsmodell 240? Igaz, de mennyiben is nyitott a P40 mondjuk? majdnem 400e Ft-ba google nélkül és lássuk be, hogy sok embernek alap, hogy vannak google szolgáltatások ( és főleg az, hogy nem kell a telefonnal szórakozni, hogy legyen rajt minden amihez már hozzászokott )
Sony 480e? melyik? Erről a modellről lemaradtam... Xperia 1 II is 410 - 420e körül indult...

Most félre ne érts, mert jelenleg én is gondolkodok, hogy váltok ( igaz max alma irányba ), de nem érzem drágábbnak, mint a többit... Megkérik az árát és ennyi...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#71) zozzo72 válasza Ck. (#65) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Japók nem könnyen adják fel.

Kamikaze mentalitás.

Különben bárki bármit is mond, véleményem szerint egyáltalán nem rosszak az xperiák.

Jó, nyilván sokat kérnek értük, de megbízható, jó telefonok.

(#72) Wolfy33 válasza musicryder (#70) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Végre valaki reálisan látja. Pontosan én is ezt tapasztalom, hogy megjelenéskor közel azonos áron mennek, ennek ellenére, teljesen alaptalanul minden, de minden Sony cikk alatt,a "de vastagon fog a ceruzajuk az árazás kapcsán, bezzeg nem úgy mint a xy gyártónak, kár... ezért nem veszek", stb szövegek mennek.
Meg a tapasztalatok nélküli miért nem "10000ma aksija van, mint xy gyártónak",közben meg felhasználók írják,hogy jó sőt nagyon jó az aksi idő.

(#73) Wolfy33 válasza haypro (#58) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A netflix szuper rajta. :)
Tény, első nap furcsa volt egy xz prémium után, de a mindennapokban sokkal jobb a keskenyebb kialakítás. Féltem tőle,hogy nem fog bejönni,de jó.

(#74) musicryder válasza Wolfy33 (#72) üzenetére


musicryder
tag

Akksira...
Még XZ Premiumom volt... 3120mah-os akkuval... Asszonynak Redmi Note 5 4000mah-os akkuval...
Például mikor még volt kedvünk és Pokemonoztunk ( ergo ugye ugyan annyit mentek a telefonok ) kb egyenlően merültek, sőt a redmi a végén hamarabb mondta, hogy köszöni szépen neki elég lesz... Pedig majdnem 1000 mah volt a különbség a 2 telefon között...

Vagy mondjuk akkor ott vannak az almák... Érdekes mód azok is tök szépen elvannak 3000 mah-os akkukkal... És most itt nem azzal kell jönni, hogy másfél nap, mert szerintem csak az ökrök játszannak azzal, meg az irodisták kiknek van lehetőségük tölteni nap közben... az egyszerű mezei felhasználó naponta úgy is tölteni fogja...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#75) Wolfy33 válasza musicryder (#74) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Igaz,de ezt se nézik sokan, csak a számokat nézik, hogy az kevés. Pedig igen, te is tapasztaltad.

Itt a Mobilarena, x5II tulajok, köztük én is elég komoly üzemidőket tapasztalatunk. A másfél, két nap is volt, de leginkább a kijelző idő ami elég komoly e mellett. 8-9 órák.

(#76) musicryder válasza Wolfy33 (#75) üzenetére


musicryder
tag

Nekem még az Xperia 1 van, de azzal is másfél év után ilyen 5-5,5 órát tudok kihozni... viszont nem panaszkodom...
Hajnalban leveszem ( általában 4:30 körül ) és este 9 - 10 körül kerül töltőre ilyen 20%-kal... Nekem megfelel... Ettől többet nem is várok, mert felesleges... 40%-kal is töltőre raknám este úgy is...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#77) Yeffy válasza musicryder (#74) üzenetére


Yeffy
veterán

az akksi ido nekem is pazar, csak pislogtam mar az elso napokban, milyen jol birja. pedig az elozo HTC-m sem volt rossz e szempontbol, de a kis 5ii koroket ver ra.

most hosszu hetvegen maszkaltam ide-oda, 1:50 - 2 oras navigacio 120 Hz-en, Dual SIM-en, automatan fullra feltolt fenyerovel - es mivel ezt nyilvan nappal csinalta, feher volt a Maps "hattere", nem fekete/dark mode - ilyen 12%-ot ha merult? mondom az igen.

nagyon bejon az akkuoptimalizaciojuk.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#78) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Én szeretem a 21:9 arányt. :C :C Ha valamit, hát ezt gyorsan megszoktam.....pedig tartottam tőle.

(#79) haypro válasza Wolfy33 (#73) üzenetére


haypro
senior tag

Preferencia kérdése. Nekem telefonon inkább a YouTube pörög, az meg már a 18,5:9-es telefonomon is határeset, hogy mennyit vág le belőle teljes képernyős nézetben.

A Netflixen sem 21:9 szerintem a legtöbb tartalom, szélesvásznú mozifilmet meg nem igazán nézek telefonon.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#80) Wolfy33 válasza haypro (#79) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A netflix optimalizálva van rá. Ezzel hirdették, cardio edzés közben nézek sokat, arra tökéletes a széles vászon. De az HBO go is jól kitölti levágás nélkül.

(#81) KaitouP


KaitouP
veterán

Jön a részükről is egy gamer mobil? [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#82) janeszgol válasza KaitouP (#81) üzenetére


janeszgol
félisten

Vagy csak azt jelenti, hogy három harmadikat mutatnak be (ezért a három vonás):

1 mark III
5 mark III
10 mark III

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#83) KaitouP válasza janeszgol (#82) üzenetére


KaitouP
veterán

Akár, igen, bár az eSport játékosok bevágása, meg az az fps gameplay snitt elég gyanús. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#84) pit stop válasza janeszgol (#82) üzenetére


pit stop
addikt

5-ös elvileg nem jön, az túl friss ahhoz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#85) zttk


zttk
csendes tag

Hát nekem nagy csalódás volt ez a mai bejelentés mert nagyon vártam egy compact telefont, de nem jött...

(#86) Yeffy válasza zttk (#85) üzenetére


Yeffy
veterán

sztem semmi csalodas nem volt benne, varhato volt, h marad a meglevo lineup, csak szamozast valtanak.
mai vilagban a 5ii/iii kompaktnak szamit sajnos.

ha kompakt mobil kell, akkor i12 Mini/S10e, ha meg van, kb ennyi. senkinek nem kell, egy marginalis retegen kivul.

nem rosszak, varom az elso review-okat. az 5iii-bol kar, h most is kimaradt a ToF meg a Qi, meg csak 128GB, de nyilvan valahol olcsositani akartak. legalabb a periszkop-jellegu kamerat megkapta.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#87) #16820480 válasza pit stop (#84) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mégis jött 5iii, de majd csak nyár elején lesznek megvehetők. Kíváncsi leszek a kamerákra, elég sokat ígérnek az új cuccal.

(#88) csakany2001 válasza zttk (#85) üzenetére


csakany2001
senior tag

Akkor ezek szerint valamelyik almára esik a választásom.
Bár igazából sejtettem, ők sem nagyon látnak ebben a területben potenciát, igazából szerencse hogy egyáltalán van választék még ha kevés is...

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#89) Yeffy válasza csakany2001 (#88) üzenetére


Yeffy
veterán

addig vedd, amig van, jovore eleg valoszinu, h nem lesz folytatasa a Mininek

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#90) pit stop válasza #16820480 (#87) üzenetére


pit stop
addikt

Tévedtem valóban, meglepő.. minek ilyen korán leváltani?
Mondjuk a korán relatív... már megint a régi lemez, hogy most bejelentik, nyár elején elvileg elérhető, de tartok tőle lesz az nyár vége is.
(Ahogy Bone is írta)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#91) #16820480 válasza pit stop (#90) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolom szinkronba hozták az éves megjelenést. Amúgy a mostani bejelentés és "kora nyári" elérhetőség között van másfél hónap, az nem a világ vége azért. Oké, nem azonnal kapható, mint 1-2 márkánál, de nem is fél éves csúszás.

(#92) fattyu válasza #16820480 (#91) üzenetére


fattyu
veterán

majd azt várd ki azért... :D nem nagyon javul a félvezető gyártás sehol...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93) janeszgol válasza zttk (#85) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is hatalmas csalódás volt...

... de pozitíív értelemben. Újra versenyben a Sony három kategóriában!

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94) musicryder válasza pit stop (#90) üzenetére


musicryder
tag

Nem akarok nagyon offolni, meg amit írok az is csak fél igazság...
De mondjuk ott a Samsung Note szériája... Note 20 tavaly augusztusban lett bemutatva...
Erre idén januárban meg ugye kijöttek az S21 Ultrával... : )
Ugy látszik ez az év a korai megjelenések éve lesz... :C :C

És miért fél igazság?
Elismerem, hogy az S21 Ultra nem fogja leváltani a Note szériát ( pedig ugye sokáig az a pletyka keringett, hogy a szériának annyi ), viszont megkapta az S Pen támogatást... Ráadásul a Note széria most pihen, mert idén nem lesz belőle új modell... de szerintem joggal mondhatjuk az S21 Ultrára ( a tulajdonságai alapján ), hogy egy teljes értékű Note csak nem az a neve...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#95) pit stop válasza musicryder (#94) üzenetére


pit stop
addikt

Sony eljátszott már párszor, hogy egy széria csak pár hónapot élt. Vagy csúsztak, és közben jött az új, vagy amúgy is.
Ezt régen még értettem, de most, amikor a technológia már nem fejlődik úgy nem látom értelmét.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#96) musicryder válasza pit stop (#95) üzenetére


musicryder
tag

Ha talál rá vevőt akkor miért is ne...? Japánban lehet azért jobban fut, mint nálunk...
Ott a Xiaomi is... 3-4 havonta adja ki az újított modelljeit... Mi10 esetén is tavaly mit művelt? Javított rajt valamit aztán " nesztek " itt az jobb, vegyétek...
Sony esetében az a baj, hogy egy családon belül művelik ezt... Lehet nekünk se lenne annyira szemetszúró, ha mondjuk lenne 2 külön szériacsalád... mint mondjuk a Samsungnál a fentebb említett S illetve Note széria...
Az egyik tavasszal a másik meg ősszel jött... ( alapból Sony is ezt játszotta / játsza... csak nem külön szériaként csinálja )

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#97) #16820480 válasza pit stop (#95) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az idei évnél ez most érthető amúgy, mindenki otthon ül, nem megy pénz nyaralásra, wellnessre, sörözésre, étteremre, stb stb. Ezért akinek megmaradt a munkája (ami amúgy egész sok ember azért), az most olyasmire költi, amire lehet, például laptopra, telefonra, tabletre, új vga-ra, konzolra, tévére, stb. Ezért van chiphiány, mert nem várt mértékben megnőtt a kereslet, és gondolom részben ezt próbálja meglovagolni a Sony is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.