Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AnonymusX


AnonymusX
senior tag

Bízom abban, hogy ezek is jó készülékek lesznek a tavalyi után. Viszont sajnos borítékolható, hogy Sonyra jellemzően vastagon fog fogni a ceruza, illetve a forgalmazás is kétséges. Elég megnézni például, hogy az operátorok közül jelenleg csak a vörösöknél kaphatók Sony készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#2) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Jó lenne valami alsókategoriás teló is tőlük 5g - vel...

(#3) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Egy Compactot nagyon tudnék értékelni, gyűlölöm a péklapát méretű telókat, vagyis az újak 90%-t..

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#4) musicryder válasza AnonymusX (#1) üzenetére


musicryder
tag

Vastagon fog?
Kb annyira, mint mindenkinél... Én így azzal nem is igen foglalkoznék...
Miért adná olcsóbban pl a csúcsmodellt? Mert nem kapkodnak utánuk...?
Attól még részükről leteszik az asztalra azt amit akarnak és kész...

Egyébként kíváncsian várom... Hátha mutatnak valami újat... Mondjuk egy compact vonalnak sokan örülnének...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#5) RyanGiggs válasza DjFlanker (#3) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ezzel én is így vagyok!
Érdemes lesz odafigyelni a Zenfone 8 Mini-re is!
Kíváncsi vagyok az milyen méretekkel érkezik majd :F

(#6) MidnightBB


MidnightBB
tag

Xperia 10-em van, én szeretem mert keskeny, hiába "nagy" a képátmérő.
Lassan amúgy is le kellene cserélnem.

(#7) #16820480


#16820480
törölt tag

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az idei szériánál már jobban fog-e működni az ujjlenyomat olvasó, vagy esetleg beteszik-e a képernyő alá, mert az oldalt levő még sajna az X5ii-nél is úgy hallottam elég bizonytalan.

(#8) Akidobos74 válasza #16820480 (#7) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Megerősítem. Viszont, amikor meg nem kéne, azonnal felold :D Annyira jó helyen van a gomb, hogy ha megfogom pont ott az ujjam és felold. Pl. zsebre teszem és közben felold, stb. :)

(#9) #16820480 válasza Akidobos74 (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, ilyen nekem is volt, hogy a másik ujjam, ami még fel van véve, szándékosan kb sosem működik, de ha véletlen érek hozzá, szinte biztosan feloldja :D

(#11) BusinessGuy válasza musicryder (#4) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Mert a csúcsmodelljeik főleg kamera tekintetében évekkel le vannak maradva például, akksi szintén vicc és így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#12) csakany2001


csakany2001
senior tag

Ha jól sikerül a Compact és 200 alatt lesz egy vevőjük már biztosan van.
De remélem nem olyan kompaktra gondolnak mint az 5 II, viccnek is rossz volt...

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#13) fattyu válasza csakany2001 (#12) üzenetére


fattyu
veterán

és 200 alatt lesz egy vevőjük már biztosan van

tádám tádám. álmodj királylány

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14) pit stop


pit stop
addikt

Xperia 5 ii-nek nem most jön az utódja, ugye?
Vodától nyár elején venném meg :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15) csakany2001 válasza fattyu (#13) üzenetére


csakany2001
senior tag

700 USD-ig is elmennék ha jó üzemidőt hoz és lesz Jack is.(idehaza mondjuk azzal az alapárral majdnem 280 Áfával...)
Bár tudom már messze nem fogom megúszni 400 USD-ből mint 3 éve.
Ha meg egyik sem teljesül akkor szétnézek az Apple háza táján.
Nyár végére esedékes a váltás, ezért is nézelődök de úgy látom nem lesz könnyű meglépni.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#16) myckey válasza #40993792 (#10) üzenetére


myckey
veterán

Régebben nagy kedvenceim voltak a Sonyk, formaterv terén , de nem áldoztam rájuk soha. Jól megvoltam M950 nel

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#18) <Adamsky> válasza csakany2001 (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A GSMArena-n volt egy feltételezett (!) kép a Compact-ról, amin egy "könnycseppben" volt a szelfi kamera. Hát, én is majdnem sírtam... :( Remélem marad a notch, lyuk, stb. mentesség.

(#19) musicryder válasza BusinessGuy (#11) üzenetére


musicryder
tag

kamerában nem mondtál újat...
üzemidőre nem tudom mi a panasz, mert nem érzem gyengébbnek, mint a kollégáim telefonjai, vagy akár a párom Xiaomija... ( másfél éves a sajátom, de még 4,5 - 5 óra kijelzőidőt kiszedek belőle és mellette minden be van kapcsolva... )

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#20) Duree


Duree
veterán

Mostanában a Sony nem nagyon jeleskedik ezen a piacon.

duree54

(#21) zozzo72 válasza Duree (#20) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Most fog feltámadni.

(#22) K0vasz válasza zozzo72 (#21) üzenetére


K0vasz
aktív tag

jaja, meg 2021 lesz a linux éve is

(#23) Luck Dragon

Sonynak továbbra is szurkolok, egy jó ár-értékarányú készülék jöhetne újból tőlük, mindenféle kategóriában. Csak! Ne a megszokott méregdrága árazást tegyék mellé.
Ne meg ha jó kameramodulokat tudnak készíteni, akkor legyen már arra is idejük hogy szoftveresen is legyen méltó hozzá és nem melegedjen túl 5-10 perc után.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) Yeffy válasza Akidobos74 (#8) üzenetére


Yeffy
veterán

jobban mukodne szerintem, ha lenne raja oleofobic-reteg, illetve ha valahogy kicsit nagyobb lehetne a felulet.
bosszanto tud lenni, mert amugy meg pont jo helyen van.

kivancsian varom, foleg a felsohazat, jo az X5ii, de egy ket dolgot azert hianyolok belole/remelem fejlesztettek.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#25) Yeffy válasza BusinessGuy (#11) üzenetére


Yeffy
veterán

kameran, legalabb is a kepfeldolgozo ritmuson automata modban valoban van mit javitani, bar ugy tunik, elkezdtek dolgozni rajta, de hogy a vicc akksit honnan vetted, nem tudom.

egyreszt kb mindenhol azt olvastam/om, h a Sony-kban az egyik legjobban optimalizalt a droid evek ota, masreszt en is remek uzemidoket hozok ki 120 Hz-en, ket kartyaval, rendesen hasznalva.

de ja, 8 meg 9 oras SOT nyilvan vicc. :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#26) Wolfy33 válasza AnonymusX (#1) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Mi nem fog vastagon??? Ezt kb mintha kötelező lenne, beírjátok minden Sony cikkhez. Az összes gyártók, abban a kategóriában hasonló árazást használ. Ha van egy két kínai kivétel, az a kevesebb.

(#27) Wolfy33 válasza BusinessGuy (#11) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A kameráról majd ha használod akkor nyilatkozz, (Xperia 5II)
Az aksi?? Tudvalevő, hogy az egyik legjobban optimalizált. Saját tapasztalat (és sok más felhasználó innen) 120 hz, wifi, Bt végig be, két nap. Képernyő időket nézd meg a fórumon, befotózva...csodálkozni fogsz.

(#28) Yeffy válasza Wolfy33 (#26) üzenetére


Yeffy
veterán

szokasos nyekerges

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29) pit stop válasza Yeffy (#24) üzenetére


pit stop
addikt

Mit hiányolsz, és mit fejlesztenél?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#30) fattyu válasza pit stop (#29) üzenetére


fattyu
veterán

normális ujjlenyomat olvasót pl. nekem x5 volt és naponta akartam földhöz bszni és ugrálni a romjain. ahogy olvasom a IIé legalább olyan jól sikerült. agyrém.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31) Yeffy válasza pit stop (#29) üzenetére


Yeffy
veterán

amit tobben is emlitettek, az ujjlenyomatolvaso valoban nem a legjobb, nekem visszalepes elozo HTC-m hatlapijahoz kepest. en ezt mondom a kisebb feluletnek, es az oleofob feluletkezeles hianyanak tudom be.

amit elbirnek benne, az a Qi, a ToF szenzor, ha marginalisan is, de tud segiteni kepalkotaskor, illetve a computer photography-n kene meg dolgozniuk. tudom, Sony a manual mod hive, lasd fenykepezoik, de a point & shoot-on is kene dolgozni, mert abban igencsak atlagosak. kene az algoritmust fejleszteni, foleg, ha 'ejszakai mod' vagy 'keves a feny belteren' a korulmenyek.
a szelfikamera, bar engem nem nagyon erint, de sajna eleg gyengusz, illetve a gyari (nem a Pro) video app-ba beletehetnenek 2K/4K60 FPS modot HDR-rel. utobbi van benne, de csak 30 FPS-sel sajna.

viszont a szinek nagyon szepek, termeszetesek, meg HDR-el is, nem huzza tul, nincsenek agyonszaturalva, plusz a 3 lencse latoszoge/fajtaja nekem nagyon bejon. pont azok, amikre szuksegem van a mindennapokban. nem beszelve sok egyeb nagyon pozitiv tulajdonsagarol a telefonnak, amik miatt eselyes lehet egy X1iii/5iii kesobb.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32) Duree válasza zozzo72 (#21) üzenetére


Duree
veterán

Gondolod, ez az év a feltámadás éve?

duree54

(#34) PROHARDVER!


PROHARDVER!

A politika maradjon a Politika című topik területén.

(#35) fattyu válasza PROHARDVER! (#34) üzenetére


fattyu
veterán

Bágyadt poén volt. Elnezest

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36) zozzo72 válasza Duree (#32) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Valójában a húsvét kapcsán írtam..

Feltámadás ünnepe, nem?
;]

(#37) janeszgol


janeszgol
félisten

Hoppá, hivatalos. Az LG kilép a mobilpiacról. [link]
Remélem a Sony nem fog!

[ Szerkesztve ]

(#38) janeszgol


janeszgol
félisten

Bocsi, benyomok még egy offot.

Új laptopgyártó jelenik meg a magyar piacon: az LG [link]

Szerintem jól döntöttek. A smartphone zsúfolt, és most állnak be az új erőviszonyok (árazás), míg a laptop piac elég soványka. Örültem a Huawei/Honor megjelenésének, de az LG-nek mégjobban. Pláne ha elkezdenek normális kijelzőt beletenni. Valjuk be őszintén, eléggé elmaradt a notebook piac kijelzőben az okostelefonok, tabletek, okosórák mögött.

Jöhet a normális IPS 300k alatt, felette meg oled. Ezt várom az LG-től.

[ Szerkesztve ]

(#39) zozzo72 válasza janeszgol (#37) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Sony mobil mindig lesz...

Csak presztízsből is.

(#40) Wolfy33 válasza janeszgol (#37) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Szerintem lesz,mivel rengeteg konkurenst szolgálnak ki alkatrészekkel, ami bevétel azért.

(#41) #16820480 válasza janeszgol (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Te amúgy láttad már az LG Gram szériát? Szépnek szépek, de rohadt drágák. Szerintem a legolcsóbb olyan 400-500 között lesz belőle itthon (i3-mal és 8GB memóriával 999$ az amerikai ára). Szóval 300 alatti árazást felejtsd el, ahogy az OLED-et is.

(#42) janeszgol válasza #16820480 (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen ismerem.

(#43) blagolf válasza Yeffy (#31) üzenetére


blagolf
senior tag

Az ujjlenyomat olvasó tényleg elég bizonytalan az Xperia 1-en is. Előtte XZ3 volt, na annak kitűnő volt az érzékelője.

Üdv, Zoli

(#44) <Adamsky> válasza janeszgol (#38) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A smartphone zsúfolt ... "
Mert egyentelefonokat gyártanak. Van nagy, meg nagyon nagy. Meg van itt lyukas kijelzős, meg amott lyukas kijelzős. A csillió kamera / lencse pedig alap.
Ehelyett kellene:
• kis készülék (nem sz@r, olcsó, hanem kicsi, jó minőségű)
• strapa telefon (nem sz@r olcsó, hanem minőségi darab)
• és lehetne minden bele verzió (4+ lencse, "vízesés" kijelző, retinahádéerdolbivízsön, hogy Vér Pistike is tudjon mit venni)

Ehhez képest laptóból őrült választék van. Mind kijelző, mind méret terén van választék, dögivel. Szerintem ...

(#45) janeszgol válasza <Adamsky> (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezekkel tök egyetértek. Ami most újdonság, és jót tesz a piacnak (innovációnak nem nevezném), az a több akku (hamarabb feltölt), ezek a kinyitható csodák, a Xiaominál a folyékony kameralencse... azt annyi. Most más nem jut az eszembe.

Sajnos a Li technológia nem teszi lehetővé, de nem lenne rossz pl, ha egy 5 ezres akkut 10 db 500 mAh-s lapkákból állna, amit párhuzamosan lehet tölteni. Mivel a fizikai méret miatt nagy akku nem mehet bele, nem lenne rossz ez a több akkus kiszerelés. Akkor nem kellene 65, meg 100+ wattos töltő.

Kicsi teló alig.
Strapa teló... hát a múltkor pont erről beszélgettem. Aminek betörik a kijelzője, az nálam nem strapa.

(#46) Luck Dragon válasza janeszgol (#38) üzenetére

Ezek meglepő hírek !

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#47) janeszgol válasza Luck Dragon (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak az első hír, a többi magán vélemény. Anno azt gondoltuk, hogy majd az okostelefonok és tabletek megeszik a notebookokat, hát nem így lett.
Remélem bánja a Sony, hogy eladta a Vaio-t!

(#48) haypro


haypro
senior tag

Nem tudom, miért erőltetik a 21:9-es képarányt. Amíg ehhez ragaszkodnak, addig én helyből kizárom a Sonyt a lehetőségek közül.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#49) Pirosász válasza janeszgol (#47) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Notebook-okat? Az egész PC ipart felszámolják a táblagépek!
Ez volt a jóslat a nagyon okos elemzőktől. :D

(#50) #16820480 válasza haypro (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kb minden más gyártó 20:9-et használ, szóval nem mintha nagy különbség lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.