Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dogi01


dogi01
aktív tag

Használtam mindkettőt, és a Google Now keresgetésre, és arra amire ezeket kitalálták jobb.

(#2) BDave


BDave
őstag

Szerintem ez legyen Android-exkluzív szolgáltatás. Az Apple úgysem engedne egy konkurenciát a saját megoldása mellé.

(#3) Blyan


Blyan
félisten

A hangos google search már most is jól (jobban mint a Siri) működik az iOS-szen. Kiegészítve g now-re elég hasznos lenne.

(#2) BDave
Szerintem ez legyen Android-exkluzív szolgáltatás.

Anyagilag inkább az az érdeke a Google-nak, hogy iOS-re is felkerüljön. És hogy az Apple engedi-e? Jó kérdés...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4) TheMarci


TheMarci
addikt

Tudjon magyarul, meg egyéb nyelveken, és akkor máris nem siri alternatíva. ;]

Do You Dream?

(#5) dreamdancer válasza BDave (#2) üzenetére


dreamdancer
őstag

"Az Apple úgysem engedi" - ugyanez a műhiszti ment a Map kapcsán, aztán kiderült, hogy ott se tettek keresztbe egy gyufaszálat se.

Magyarországon egyébként valóban jobb a Google megoldása (nyelv és adatbázis szempontjából is), angol (német, japán stb.) nyelvterületen azonban a Siri simán lenyomja, egyszerűen azért, mert fényévekkel jobb a rendszerintegrációja, kezeli a naptárt, az üzeneteket, appokat indít stb stb stb, erre meg a Now nyilvánvalóan nem lesz képes.

Nem a lényeg a fontos.

(#6) #06658560 válasza dreamdancer (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Németeknél tudtommal azért sírnak, hogy a siri tanuljon má meg végre németül.

(#7) Picco


Picco
addikt

tudtommal google nyilatkozott hogy meg semmilyen applikaciot nem adott be jovahagyasra az apple-hoz.

mod: sorry a forrasra mar nem emlekszem :(

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#8) narumon


narumon
őstag

Kezdjük az elején; mi a pintyő az a google now?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#9) pezs89 válasza narumon (#8) üzenetére


pezs89
tag

http://www.google.com/landing/now/

(#10) nuke7


nuke7
veterán

a siri-t nem keresésre használom, hanem a telefonon végeztetek el vele feladatokat, anélkül, hogy nekem kellene elővenni.

(pl. jegyzet, sms írás, ébresztő, emlékeztető, zenelejátszás, stb. ezt a google now nem tudná, szóval nem lesz konkurencia )

https://youtube.com/user/nuke7

(#11) HTC vagyok


HTC vagyok
csendes tag

Fölösleges lenne, meg hát a Google Now maradjon meg az Androidnak

(#12) BDave válasza dreamdancer (#5) üzenetére


BDave
őstag

Nem lesz képes? Miért ne lenne rá képes? Angolul ugyan úgy tudsz utasításokat adni neki, csak éppen nem túl bő az utasításkínálat. Ezt még bővíthetik a jövőben!

(#13) Kashim válasza BDave (#12) üzenetére


Kashim
őstag

Mert pl. egy 3rd party programmal iOS-en sosem fogsz tudni elvégeztetni olyat, hogy sleep-ből, vagy háttérből futva hangutasítások alapján csináljon valamit. Ha meg futnia kell, el kell indítani, akkor meg már megette a fene az egész koncepciót, mert mire elvégzed ezt a sort, addigra a Siri-nél már ott lenne a válasz.
Bohóckodásra mindkettő ugyanúgy jó természetesen. Magyarul viszont (sajnos) egyik sem fog normálisan tudni még egy jó darabig. (Tudom, hogy a Google Now ismeri a magyar nyelvet is, de max. keresni lehet vele, pl. kártyás válaszokat sem dob magyar kérdésekre. iOS verzióról tudok nyilatkozni, Google Now képes Android telóm nincs, lehet hogy azon működnek az ilyesmik.)

[ Szerkesztve ]

(#14) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Helló!
Az miért van, hogy az én telefonom sehogy sem akar beszélni? Ugyanazokat mondtam be, mint a srác és meg se nyikkan. Pedig átállítottam US angolra... :O
(Android 4.1.2)

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#15) gergobox


gergobox
tag

Siri-t se sűrűn használja az átlagember, valszeg Google Now-nak még akkora sikere se lenne, főleg kishazánkban.

(#16) csab2


csab2
veterán

A Google Maps-nek jöhetne már az iPad verziója!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#17) engé


engé
tag

Én elhiszem, hogy a Google-nek csak az a fontos, hogy a szolgáltatásaik a lehető legtöbb felhasználóhoz eljussanak, de egy két húzó-feature-t meghagyhatna saját házon belül.

A Google Now nálunk valóban zsírszegény, külföldön pedig igenis hasznos eszköz. Ennek ellenére így is vannak kellemes tulajdonságai. Az egyik ilyen egy vicces meglepetés volt: Mikor kiderült hogy megvan az új pápa, az asztali Chrome-on rágugliztam, szimplán csak a "pápa" kulcsszóval a sztorira. Nemsokkal rá felkaptam a tabletem és láttam hogy a Google Now feldobott egy kártyát egy útvonaltervezéssel az aktuális saját pozíciómtól egészen Pápa községéig. Ez jópofa. :D

És pont ez a varázsa az egésznek. A felhasználó tudta nélkül, a háttérben szervezkedik, asszisztál és mindezt úgy hogy semmilyen adatot nem kell bevinnünk ehhez, csupán felhasználóként kell működnünk. Azt vettem észre külföldi fórumokon, hogy azok akik eddig nem használták, mert nem állt rendelkezésükre Google Now egyáltalán nem is kívánták, sőt egyenesen leszarták, de amint rendelkezésükre állt egyszerűen megszerették, mert valóban jól működő asszisztensről van szó.

Amúgy hangalapú keresést egyre többször használok, mert magyar nyelven is jól működik a voice input!

(#18) Jason19 válasza nuke7 (#10) üzenetére


Jason19
senior tag

Te angolul küldesz sms-eket? :F

(#19) Totheground válasza Jason19 (#18) üzenetére


Totheground
addikt

:K

Meg maileket illetve imessage-et. Meg amúgy gyakran tényleg jó, hogy az embernek nem kell elővennie a telefont.

Viszont ezt a csúnya, gonosz Apple visszautasítja a konkurens appokat" kört már tényleg lefutottuk a maps-nél is, aztán kiderült, hogy csak a google b@szott időben beadni az appot review-ra.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#20) BDave válasza Kashim (#13) üzenetére


BDave
őstag

Igen, ez igaz. Azt hittem, hogy Androidra érti a kolléga. Ott szerintem lehet majd bővítés a későbbiekben (talán májusban). Szerintem iOS-en vagy nem fog megjelenni teljes egészében a Google Now vagy egy nagyon leredukált változata.

(#21) Totheground válasza BDave (#20) üzenetére


Totheground
addikt

Ja, egészen biztos ezek után. :U

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#22) jacis


jacis
nagyúr

Szegény Siri-nek oda is ver jópárszor a Now :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#23) engé válasza jacis (#22) üzenetére


engé
tag

Így igaz, de gyanítom hogy a kövekező iOS keynote-on már láthatjuk a háttérben történő prediktív asszisztálást az iOS-en is. Szerintem nem akar ezen a vonalon lemaradni az Apple.

...Csak akkor mindenki rohadtul olvadozni fog tőle. Innovésön át a kerítésön.

(#24) Blyan válasza engé (#23) üzenetére


Blyan
félisten

Nem tudom... szerintem ebben a Siri vs G Now versenyben az utóbbi nyer, és fog is egy darabig. Jókora előnyben van, még angolul is, a többi nyelvet nem is veszem ide.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#25) engé válasza Blyan (#24) üzenetére


engé
tag

Hogyne, én is ezen vagyok. Hihetetlen nagy adatbázissal bír a Google, ez lendíti előre a Google Now-t is. Főként emiatt nem tudja felvenni a Siri a versenyt.

(#26) Blyan válasza engé (#25) üzenetére


Blyan
félisten

Meg a beszédfelismerés is hagy maga után kívánnivalót, még angolul is (a magyart már meg sem említem :D). Legalább is az én nem túl acélos kiejtésemet G Now 95%-ban megoldja, a Sirinél ez 50% alatti.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.