Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) robyeger


robyeger
addikt

a sebességét elnézve ennek nagyon olcsónak kell lennie, persze az SSD árakhoz képest :)

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2) bteebi válasza robyeger (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Ne aggódj, nem lesz olcsó :D. De legalább tök lassú... :(

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) boba6


boba6
aktív tag

az ötlet mindenesetre jó

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#4) bteebi válasza boba6 (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Az ötlet tényleg jó, bár nem tudom, hogy sikeressé, elterjedtté válhat-e (kicsit a hibrid winchesterekre emlékeztet). Mindenesetre szerintem ez a modell gyengécske, és emiatt kérdéses lehet az elterjedése. Bár végülis laptopokba annyira nem lehet rossz, még a sebessége sem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) Ricco_hun válasza boba6 (#3) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Én amondó vagyok (látván, hogy ezek az SSD-k sem szárnyalnak sebesség terén), hogy inkább egy újabbfajta sima "jó öreg" 7200rpm-es winchester. Olcsó és a nem kell 96GB-on szűkölködni. Még nagyon nem jött el az SSD-k ideje. Majd ha lesz 320 GB-os SSD és nem fog elhasználódni 1 év után plusz még rágyúrnak a sebességre is, na majd akkor lehetnek jó alternatívák a hagyományos tárhelyek mellett.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#6) liksoft


liksoft
nagyúr

Ez két partíció ami átírhatatlan partíciós táblát jelent (ha átírható, akkor nagy baj van), vagy látszólagosan két drive (master és slave) egy dobozban?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7) boba6 válasza Ricco_hun (#5) üzenetére


boba6
aktív tag

>Még nagyon nem jött el az SSD-k ideje. Majd ha lesz 320 GB-os SSD és nem fog elhasználódni 1 év után plusz még rágyúrnak a sebességre is, na majd akkor lehetnek jó alternatívák a hagyományos tárhelyek mellett.

igen, de fokozatok nélkül nincs fejlődés, pár darabot ebből is csak eladnak, és lesz egy kis pénz további fejlesztésekre - 1 ötletnek nem rossz ezen az úton
megfelelő területen meg alternatíva volt már évekkel ezelőtt is többszörös áron, ez a határvonal húzódik minden lépéssel lejjebb

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#8) janpotocki válasza liksoft (#6) üzenetére


janpotocki
senior tag

erre sajnos nem tudom a választ

(#9) Hebry


Hebry
senior tag

Az ötlet nekem is tetszik.

Szerintem átírhatalan, és két driveként kezeli, bár ez további problémákat vet fel.
Már csak azért is ezt gondolom, mert a különböző típusú chipekhez tartoznak a különböző méretű, de annak megfelelő tárhelyek.

(#10) Parci válasza liksoft (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem igazán értem, h h lehetne ez nem fizikailag két különböző partíció. persze, h nem lehet átlógó partíciót csinálni rajta. vagy nem ez volt a kérdés?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) liksoft válasza Parci (#10) üzenetére


liksoft
nagyúr

A két különböző terület nem keverhető. Mindkettő flash hibajavítása külön kell, hogy történjen. Ha használhatóra szeretnék gyártani, akkor a partíció típusát kell tudni módosítani, valamint elképzelhető, hogy kettőnél több partícióra is szükség lehet.

1. változat:
Van két adatterület, meg egy 512 byte-os fix bejegyzés. A fix a partíciós tábla, ami mutat a két adatterületre, mint két külön partíció, de látszólagosan egy fizikai (vektorosan egymás után címezhető) terület az egész.

2. változat:
32+64 GB tárterület egybefűzve. A legelső szektor nem írható, vagy csak a partíció kiosztást tartalmazó része nem írható, ami fix méretezésű.

3. változat:
A drive szimulálja a master és a slave egységet is. 32 és 64 GB kapacitásokkal. A két drive eleve biztosítja a felületek szeparációját, valamint a maximális flexibilitást, hiszen ebben az esetben nem kell a partíciók méretére ügyelni.

Nekem a harmadik lenne a szimpatikus megoldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12) Ricco_hun válasza liksoft (#11) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Nem tudom, hogy ez melyik változatodnak felel meg, de szerintem csak annyi történt, hogy két eltérő technológiájú ssd-t egy közös házba (tokba) raktak. Ahhoz, hogy két külön partíciónak lássa az op. rendszer nem kell itt master-t meg slave-et szimulálni. Egyik partíció meg másik partíció oszt slussz passz.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#13) liksoft válasza Ricco_hun (#12) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. Nekem meg nem tetszik a két NTFS partíció. Szeretnék egy Ext3-at, egy Reisert, plusz swap, és egy FAT32-es transzfer területet, mert 98-at is használok.

Erre mit fog lépni a drive?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14) tlac válasza liksoft (#11) üzenetére


tlac
nagyúr

két (sata) csatlakozót kellett volna rárakni, az lett volna a legtisztább...

bár szerintem az mbr-ben van 2 fix kiterjeszett partíció, aztán azokba azt raksz, amit akarsz

(#15) liksoft válasza tlac (#14) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a boot-nak annyi?

Szerk: Ja, SATA. Ott tényleg két csati kéne. "Combo ATA Flash Drive" ebből PATA jön le nekem.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) tlac válasza liksoft (#15) üzenetére


tlac
nagyúr

ha csak a 2 partíció fix az mbr-ben, attól még a maradék részébe belefér egy kis boot program, ami mondjuk írható

(#17) plömplöm válasza liksoft (#15) üzenetére


plömplöm
őstag

helyesen jött le, valóban pata

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#18) tlac válasza tlac (#16) üzenetére


tlac
nagyúr

ja igen, közben leesett, hogy egy pata csatlakozóra rá mehet simán 2 eszköz

(#19) demagóg válasza liksoft (#15) üzenetére


demagóg
aktív tag

Kivonat az adatlapról:
Product Specification
Model CAFD 253
Interface Standard ATA/IDE
Connector 44- pin male

Tehát Master/Slave is lehet a két független drive. Akár. De S(erial) ATA-t nem látok sehol.

szerk: mint ahogy a frissebbek már írták :B

[ Szerkesztve ]

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#20) liksoft válasza demagóg (#19) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha m/s típusúként oldotta meg. Mehet partíciós táblával is, de az macerásabb, és több a kötöttsége. Az adatlapot még nem tudtam végignézni, pláne a kézikönyvét (ha van). Ott gondolom pontosan leírják.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) liksoft válasza liksoft (#20) üzenetére


liksoft
nagyúr

Leírást nem találtam. Csak hírt. Ennyire új?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#22) plömplöm válasza liksoft (#20) üzenetére


plömplöm
őstag

zwei Laufwerke

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#23) liksoft válasza plömplöm (#22) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R

Mit is mondjak? Nem vagyok erős eme nyelv rejtelmeiben. Ennek ellenére ez a mondat - "Der IDE-Flash-Disk-Controller im Innern steuert beide Speicherbereiche offenbar separat als Master und Slave an, sodass sich die per IDE mit dem Rechner verbundene SSD als zwei Laufwerke am System zu erkennen gibt." - de legalábbis a közepe a két drive-ot juttatja eszembe.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24) LonGleY


LonGleY
veterán

"fokozatok nélkül nincs fejlődés"

Inkább: Fokozatok nélkül nincs akkora nyereség.......
Már régen léteznek jobbak és gyorsabbak, a katonai felhasználású
eszközökből butítják ezt a sok szart, amit aztán sikeresen
"továbbfejlesztenek". Hurrá!

[ Szerkesztve ]

(#25) demagóg válasza LonGleY (#24) üzenetére


demagóg
aktív tag

.....amit aztán sikeresen "továbbfejlesztenek".

Még ha ez továbbfejlesztés lenne. Egy burkolatba tettek egy olyan meghajtót amelynek az egyik paramétere gyenge egy olyannal amelyiknek egy másik az. Ettől még nem lett innovatív. Hasonló mintha vennék egy átlagos CD olvasót és egy floppy drive-ot, egy dobozba szerelem és árulom mint mindenki számára nélkülözhetetlen eszközt. A PRO verzióba már DVD lejátszót tennék megfelelő felár ellenében. Csak jó marketinget kell mögétenni. Mint a külső USB házak Gyakorlatilag évek óta semmi változás. Miért is lenne a következő szabvány megjelenéséig. Addig csak a formatervvel lehet variálni.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.