Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Tetszetős, de ha erre még jön egy kis ÁFA meg egyéb díjak, akkor már konkrétan drágának mondanám.

(#2) atus72 válasza Bloksma (#1) üzenetére


atus72
senior tag

És ha nem Rabszolgaországban élnél és mondjuk 5x vagy 10x ennyit keresnél akkor drágának találnád-e a terméket?

(#3) Bloksma válasza atus72 (#2) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Lehet, mert külön vásárolva egy NAS és egy androidos médialejátszó jelentősen olcsóbb.

(#4) zsolt501 válasza atus72 (#2) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az 5x vagy 10x többet keresés az szerintem nem tesz egyenlőséget az közé hogy az ember nem mérlegeli azt, hogy mi éri meg jobban, de lehet hogy tévedek, mert én nem keresek 5x vagy 10x többet :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5) atus72 válasza Bloksma (#3) üzenetére


atus72
senior tag

És mert egyszerűbb két eszközt kezelni mint egyet?
Ne kockákból indulj ki hanem egyszerű felhasználókból. Amennyie látoim azért nincs tulárazva a dolog csak azért mert Android TV is van benne, szerinetm egy kifejezetten okos megoldást összevonni a kettőt még ha professzinálisabb felhasználásra valóban jobb a két külön rendszer.

(#6) Bloksma válasza atus72 (#5) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Az hogy két eszköz egyben legyen indokolja, hogy kicsit drágább legyen, de ne sokkal. 25 ezer forintér már két rekeszes NAS-t lehet venni, androidos médialejátszóból meg annyi van, mint csillag az égen.

(#7) atus72 válasza Bloksma (#6) üzenetére


atus72
senior tag

Most összehasonlítod a "kinai" olcso NAS-t a QNAP-el, nem egy kategória és nem erről szólt az írásom hanem hogy valakinek ez kiválóan megtestesíti a 2 in 1 dolgot mert kap egy NAS meg egy Android TV-t,
Mindenből lehet olcsóbbat csinálni de ahogy írtam ne kocka fejjel gondolkodj hogy otthon linux sufni tuning média pc-t építesz hanem tömegekkel akinek fingja nincs ehhez, nem is lesz és nem is érdekli, bedugaj és menjen ez az elvárás. Ki akar két dobozzal foglalkozni ha megoldható egy kultúrlt kinézetű készülékkel is ugyanaz, lehet hogy 10-20$-al drágább de azt meg leszarják.
Abban igazad van hogy "balkáni" fórumon vagyunk és a helyi viszonyoknak megfelelően véleményezünk dolgokat de egy globális piacon ahol mi csak mint kerekítési hiba vagyunk senkit nem érdekel.

(#8) Bloksma válasza atus72 (#7) üzenetére


Bloksma
aktív tag

A Zyxel-t én nem nevezném kínai olcsó NAS-nak. Ha számolunk 25 ezer forintos NAS-al, meg 30 ezer forintos médialejátszóval, az 55 ezer. Ehhez képest a 112 ezerben elég nagy felár van a kényelemért.

(#9) citkar


citkar
addikt

Az ilyen drága, nagyobb teljesítményű NAS-okba továbbra sem akarnak (opcionálisan) egy routert "beépíteni"?
Irodai célokra lehet jobb külön, de otthoni használatra olyan kényelmes lenne :)

Olyan router létezik, ami hasonló képességekkel bír, de két lemezest nem láttam még közöttük...pedig mindegy lenne melyik nyitna a másik irányba.

[ Szerkesztve ]

(#10) zetor2000 válasza Bloksma (#6) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vesd össze a Qnap tudását a 25Ks NAS tudásával. Tegyél hozzá egy médiaboxt. Meg még pár apróságot.
Ha azt mondtad volna, hogy egy bazi nagytudású médiapc-t össze lehet tenni ennyiből, még oké. De a 25Ks NAS az erőst Entry level, épp hogy felpörgeti a merevlemezeket, a Qnap meg a másik, a High-end vége. Nem véletlen annyi, amennyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11) ncc1701 válasza citkar (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

HP microserver gen8, ha jókor fogod ki, akkor 50+áfa. Rátolsz egy bármilyen linuxot, beállítod, kész. Kissebb pénzből sokkal többet tud, mint ezek.
Az ilyenekkel az a legkomolyabb gond, h van rá mondjuk 3 év frissítés, és csoki. Utána lehet a nasból jó kis botnetes gép. Linuxot meg mindíg frissítik. Sosem láttam értelmét az ilyen dobozoknak.

(#12) ncc1701 válasza zetor2000 (#10) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, mert kell a nagy haszon, meg a márkát kell megfizetni. :)

(#13) atus72 válasza ncc1701 (#11) üzenetére


atus72
senior tag

Senki nem akar semmit rátolni sehova, megint a kockahozzállás a fasz kivan :D
Megveszed bekapcsolod és működjön, ez kell a népnek, a maradék 5% Linux varázsló meg tunigolja.

(#14) atus72 válasza ncc1701 (#12) üzenetére


atus72
senior tag

Igen, annyira fasza a Zyxel hogy a honlapjáról nem derül ki hogy a NAS-nak milyen átvitelti sebessége van :)
De megtalálod szólj és vesd össze akármelyik QNAP-éval.

(#15) citkar válasza atus72 (#14) üzenetére


citkar
addikt

Kíváncsi lettem, mert nemrég vettem egy igen olcsó Zyxel NAS-t (ami az én igényeimet még túl is szárnyalta, bár ez esetben ez az én "saram") és gondoltam megnézem a hivatalos oldalát, de ott szerepel, hogy gigabites ethernet portja van.

(#16) atus72 válasza citkar (#15) üzenetére


atus72
senior tag

a gigbaites port megléte az nem egyenlő az átviteli sebesség megadásával, kb a kettőnek semmi köze egymáshoz max a nagyságrendet lehet belőle megálmodni.

(#17) citkar válasza atus72 (#16) üzenetére


citkar
addikt

Személy szerint nekem ennyi elég :)

(#18) ncc1701 válasza atus72 (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

És a frissítés mondjuk 5 év múlva?

(#19) Ringman válasza ncc1701 (#18) üzenetére


Ringman
nagyúr

5 év múlva lehet újat venni.

de 5 évvel számolva a fenti drágább modell kb 62Ft/napra jön ki. meg nincs is rajta 5 év garancia szóval felesleges is 5 éves távlatban gondolkozni.

(#20) szbende válasza ncc1701 (#11) üzenetére


szbende
csendes tag

Egyrészt nézd meg a villanyszámlát.
Másrészt kicsit jobban számolj utána hogy mennyiből is hozod ki.
Harmadrészt vannak egy páran (én is) akik nem Linux szakértők.
Nem esek kétségbe tőle, meg tudok Google-zni, de igazából nem értek hozzá és ez zavar.
Ezzel szemben a NAS-ok könnyen kiismerhetők. Persze ezek alatt is Linux van, de ennek konfigurálását/frissítését elvégzi neked a gyártó.(Pl. nálam a Synology 5 éve.)

(#21) ncc1701 válasza szbende (#20) üzenetére


ncc1701
veterán

Vellany? Én is azt hittem, h sok lesz, de a gen8 microserverben mit faragtak, mert 1 ssd-vel, 8G memóriával, 3T WD RED lemezzel eszik 25W-ot. A gen7 simán majd a dupláját ette.
Most fogok még beletolni 2-3 lemezt raid5-ben decemberben.

(#22) ncc1701 válasza Ringman (#19) üzenetére


ncc1701
veterán

Én azért had gondolkozzak már 5 évekre. Eleve ezért tettem rá ubuntu lts-t, az 5 évig támogatott. :)
Ami működik, egy adott célnak megfelelően, azt nem szívesen cserélem le.

(#23) Ringman válasza ncc1701 (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

persze, nincs is ezzel gond.

aki meg nem akar foglalkozni, az meg vesz egy kész megoldást.

hp microserverre sajnos 1 év gar az alapértelmezett, utána lutri.
(cégnél 3 éve megy egy microserver még a AMD N40L-es szériás, ahhoz 3 év onsite garancia annyiba került volna, mint egy 2. :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.