Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Jajjde pixelháborús ez a jpg a hirben. Nem lett ez rosszul tömöritve?
Vagy ilyet tudtatok szerezni? :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2) schwanz


schwanz
tag

Akárhova is szánják, ez tutira felveszi a versenyt az Atommal, pláne ha a chipsetet is nézzük.

Szvázi tag

(#3) Abu85 válasza Nyugdíjas (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Há evvan srácok ... kiszivárgott anyag. :D Sry. :B De olvasható még.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) Abu85 válasza schwanz (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ahogy én nézem ezt a stratégiát ... az AMD akar egy saját kis piackát a netbook és a notebook között, ahol ők az istenek. Az Intel meg lehet isten a netbook-on és a notebook-on. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) rollins


rollins
őstag

ilyen vagy ilyen hasonló kis dobozkák nem lesznek Amd-ből többet? Izmos kis Geode péld

[ Szerkesztve ]

(#6) .mf


.mf
veterán

"Legnagyobb fejlődés multimédiás szempontból következik be, ugyanis a déli hidat DirectX10 kompatibilis Radeon HD 3200 szériás grafikus processzorral látják el"

Hűha, AMD-nél már a déli hídba is grafikus processzort tesznek? ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) .mf válasza schwanz (#2) üzenetére


.mf
veterán

Egészen pontosan netbookokba szánják, és emiatt ez tutira irreleváns Atommal szemben, hiszen
- akkora kijelzőn még a 720p sem fér el, azt pedig az Atom is tudja;
- másrészt ez az Atom többszörösét fogyasztja

Nem értem az AMD-t. Évek óta van már egy alacsony fogyasztásra és alacsony költségre optimalizált SoC-je, a Geode -- erre ahelyett, hogy az Intel hasonló célokkal fejlesztett chipjére válaszul azt fejlesztenék végre érdemben tovább, a nagyobb fogyasztású és drágább chipekkel szórakoznak... Ahol dolgozok, az egyik fejlesztésünk Geode platformot használ, így láttam már párat, és a chip otromba nagy. Még mindig 130nm-en készülnek.
:W

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Thrawn válasza .mf (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem netbookba szánják.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) schwanz válasza .mf (#7) üzenetére


schwanz
tag

Jó hát azért északi híddal együtt nem lesz akkora a különbség - különösen a beígért kétmagos Aommal szemben. Olvastam valahol egy tesztet, amiben egy atomos konfigot teljesítményben és fogyasztásban is lealázott egy 8 wattos, egymagos, 1 GHz-ces Athlon.

A kijelző tekintetében tökéletesen igazad van, csak hát van azért ezeken monitor-kimenet, a Neo-n nyilván HDMI is lesz, ha mégis netbookba is szánnák :DD

A Geode ellenben ritka nagy f*snak tűnik, bár én még nem láttam közelről. Csoda, hogy gyártják még egyáltalán.

Azt meg én se értem, miért ez a hülye hozzáállás az AMD részéről a netbook-okhoz.

[ Szerkesztve ]

Szvázi tag

(#10) Abu85 válasza .mf (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD szerint a netbook piac kezdeti ereje el fog fogyni, ha ők azonos áron kínálják majd a vékony 14 hüvelykes notijaikat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) azbest válasza schwanz (#9) üzenetére


azbest
félisten

az asztali gép teszt volt, nem mobil chipsetek szerepeltek benne. A mobil 945GSE + N270 Atom együtt fogyaszt 12W-ot. Az asztali 945 pedig magában 25W felett jár.

[ Szerkesztve ]

(#12) kokyt


kokyt
senior tag

Legyen csak atom a netbookokban. Azokkal a felbontásokkal amikkel ma forgalmazzák ezeket a gépeket még netezésre is csak erős kompromisszumokkal használható. Nem csak az amd lát fantáziát a vékony, könnyű 14-esekben, hanem mindenki, aki valamire használni is akarja a gépét villantáson kívül. Félre ne értsetek, nekem is tetszenek a kicsi netbookok, csak igazából semmire nem jók. Kíváncsi leszek ki fog venni netbookot, ha kicsivel nagyobb, semmivel nem nehezebb de normálisan használható laptopot tud venni ugyan azon az áron.

(#13) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Néha szerintem el kell gondolkodni mindkét nagy gyártónak, hogy épp milyen nevet adjon az új szerzeményének, vannak találó és hangzatos nevek azért :)

...

(#14) .mf


.mf
veterán

Thrawn, Abu: rendben, akkor pontosítok: olyan kisméretű notikba, amiket netbook helyett indítanak a netbook ellen. Legalábbis szándékoznak. Gyakorlatilag ebből szvsz annyi marad, mint pl. a DTX-ből, két okból:
1.) sokkal drágább, az Atom "filléres" előállítási költségével nem tudnak lépést tartani. Ld. a mintaként bemutatott hp gép is "$500-$900", miközben az Atomos gépek java $350-$400.
2.) sokkal magasabb a fogyasztása

"Az Atomos netbookok lendülete kezd kifogyni" -- tegyük hozzá, hogy azután a forgalom-pörgés után, amit ezek generáltak, nem meglepő, ha visszaállnak egy alacsonyabb nyugalmi értékre. Valamint azt se feledjük, hogy mindezt úgy tették, hogy az Intel és a Microsoft elég szűk korlátok közé fogta a platformot kijelző méret és felbontás, valamint chipset szempontjából.

schwanz: ez az állandóan ismételgetett fogyasztás duma bullshit. N270+945GSE+ICH7M = 11.8W max fogyasztás, ha jól emlékszem. (Z530+US15W pedig 4.3W) RS780M adatait nem tudom fejből, de TFH csak 5W-ot fogyaszt -- ehhez ha hozzáadjuk a legalacsonyabb fogyasztású 1GHz-es Sempront a maga 8W-jával, máris 13W-nál tartunk, pedig a déli hidat még nem is számoltuk.
Abban a tesztben, amit említesz, az asztali 945GC chip dobta nagyon meg a fogyasztást -- a mobil fogyasztása sokkal alacsonyabb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) Abu85 válasza .mf (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert szerinted az előállítási költségben akkora különbség lesz? Max a kijelző dobja meg az árat 10-20 dodóval. ;)

Az AMD elég jól gondolkozik. A netbook-ot két okból veszik. Az egyik: valaki ilyenre vágyik, a másik: nincs pénz drágább, nagyobb kijelzővel szerelt notira. A felmérések alapján érezhetően többen vannak az utóbbi csoportban. Az AMD ezt akarja meglovagolni. Nagyobb kijelzős notikat kínál majd a kiskijelzősök áráért, ráadásul erős multimédiás támogatással. Majd lesz ezekről rengeteg videó, amin összemérik a hasonló árú Intel és AMD platformokat. A Catalyst esetében eléggé nyomni fogják a notis IGP teljesítményét. Nyilván erre helyezik majd a hangsúlyt a marketingnél ... 3D-s teljesítményben, és multimédiás képességekben nem veszi fel az Intel a harcot a Congoval. Netezésnél, meg általános felhasználásnál pedig nem lesz különbség a két gép között.

A 945GSE TDP-je elég magas. Tulajdonképpen amit az AMD elveszít a procinál azt visszaveszi a chipseten. De amúgy nem kötelező jobb fogyasztási adatokra gyúrni a Congo 15+8W TDP-je elég jó az ultrahordozható piacra. Az Intel elgondolkodik majd, hogy aktívan megtámadja-e az AMD ötletét, mert akkor alaposan át kell értékelnie a jelenlegi netbook ... notebook stratégiáját.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) .mf válasza Abu85 (#15) üzenetére


.mf
veterán

Igen, szerintem nem csak lesz, hanem már van is, és nem csak a kijelző. A tegnapi cikkben is leírtátok, hogy a jelenlegi Atom szett $46 (1000 db-nál) -- szerintem ez is legalább 10-20 dollárral olcsóbb, mint egy AMD szett. Továbbá az Atom nem igényel hőcsöves-hűtőbordás hűtést, az eddigi netbookok iszonyatosan primitív hűtéssel is elboldogultak -- újabb pár dollár. Kisebb ház -- még néhány. Nincs ODD - még néhány. Szerintem jócskán alulbecslem, ha 50 dollárt mondok, pedig ezek még csak előállítási költségek...

Kíváncsi leszek arra, hogy az AMD végül milyen áron fogja ezeket kínálni. A netbookok is olcsóbbnak voltak beharangozva, és szerintem mire a boltokba kerülnek, ezek is drágulni fognak. Lehet, hogy a mostani túlárazott luxus-netbookokkal árban versenyképes, de mire piacra jut, még elég sok dolog történhet:
- az Asus olcsóbb Atomos netbookokat ígért be
- lehet, hogy a gyártók végül kiharcolják néhány korlátozás feloldását, és lesznek 11-12-13"-es, WXGA felbontású, de Atom-alapú gépek (Dell mini 12 már most is kapható (sajnos csak Amerikában), Asus S121 hamarosan érkezik)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Metalfan


Metalfan
senior tag

Nem ezt a procit szánják a beágyazott rendszerekbe is, csak más néven? A paraméterek alapján nekem eléggé úgy tűnik, viszont a chipsetet okos módon kicserélték a 780-alapúra. Ebbe a szegmensbe ez kell, a beágyazott rendszerekbe meg elég a 690-es is, az ipari robotokat nem filmnézésre használják jobb helyeken :))

(#18) Raymond válasza Abu85 (#15) üzenetére


Raymond
félisten

"a másik: nincs pénz drágább, nagyobb kijelzővel szerelt notira"

Na ez az ami berakja a csavarhuzot a kullok koze. Mert ez a csoport a bemutatottat sem fogja megvenni. Ahogy mar irva vala (az eredeti errol a platformrol szolo topicban?) is, a piac tele van €400 es €600 kozotti komolyabb sebessegu es nagyobb kijelzoju notival.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19) kokyt válasza Raymond (#18) üzenetére


kokyt
senior tag

Nyilván Abu részéről nem kell ezt a "nincs rá pénze" dolgot szó szerint venni.
Sok szempontból nem vetélytársa az atomos netbookoknak a normál notebook. Amit az amd is hangsúlyoz az az, hogy olcsó, könnyű, vékony, és hosszú üzemidő, amit az általad említett kategória kínál az meg csak olcsó. A könnyű, vékony és hosszú akkus üzemidő szóba sem kerülhet annál az árnál.
Na most ha valaki könnyű, hordozható gépet akar jelenleg csak az atomos cucc az egyedüli megoldás abban az árban. Gondolom erre értette a nincs pénz dolgot.

(#20) P.H. válasza Raymond (#18) üzenetére


P.H.
senior tag

Az, hogy mobilinternet-előfizetések mellé milyen gépet sikerül úgy benyomni, hogy a (teljesen laikus) vásárlók ne érezzék "becsapva" magukat, az még szvsz nem lejátszott meccs. Az Atom-os netbookok szerintem nem váltak be ezen a terepen.

Ez a koncepció ide jó lehet; már amennyiben tényleg koncepció, olyan hosszú távú fajta, nem csak kényszerlépés.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#21) tcp


tcp
tag

valószínűleg az intel sem lőtte még el az összes puskaport az atommal kapcsolatban, és ott is lehet még kihozni erősebb példányt és/vagy jobb IGP-t.

Szerintem ennek az lesz a vége, hogy az Atomos gépek mérete tovább fog nőni (ez amúgy is megfigyelhető tendencia), míg a 14"-os AMD-k esetleg csökkenni, addig amíg valahol 12-13" környékén el nem érik azt a méret kategóriát, ahol a hordozhatóság és a használhatóság a legjobb arányban keveredik.

Az AMD kommunikációjáról pedig szerintem csak annyit, hogy nem nagyon akaródzik bevallani nekik, hogy erről a vonatról (netbook) az első menetben lemaradtak, most megpróbálják kifogni az Intel vitorlájából a szelet, de ha lehetőségük lesz rá, akkor rá fognak gyorsan ugrani ők is erre a piaci résre.

(#22) k_marcus


k_marcus
csendes tag

Én csak azt nem értem, hogy ha rendelkezésre áll a 45nm-es gyártástechnológia akkor miért 65-ön jönnek ki ezekkel? Kisebb méret - alacsonyabb fogyasztás, nem?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#23) Oliverda válasza k_marcus (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó kérdés. Ezen a slide-on zölddel van jelölve ami 65nm-et jelent, viszont a legtöbb hírben mégis 45nm-esnek írták

[link]

"As should be expected, Conesus is built on AMD's new 45nm manufacturing process, which will help with power draws."

[link]

"For mini-notebook and netbook enthusiasts, the key additions are "Caspian" and "Conesus," both 45-nm cores apparently built on the same architecture as the "Shanghai" processor AMD introduced on Thursday and its desktop counterpart, Deneb, which will be launched early in 2009, at the Consumer Electronics Show in January, according to a leaked roadmap."

[link]

"As you can see from the chart above, AMD is planning a new chip dubbed Conesus for the ultraportable market, which apparently exists only in a 45nm dual-core version that includes 1MB of cache and support for DDR2 RAM. The chip will be succeeded by the 45nm “Geneva” with DDR3 support and twice the cache at 2MB in 2010. "

Na most vagy mindenki elnézte a slide-ot vagy elrontották a színezést. Ezen sem lepődnék meg... Nem tudom hogy ennek a PH!-s hírnek mi a forrása, de kíváncsi lennék.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) Shapord


Shapord
tag

Huron kódnevű chipek képmagos változata.

Az asztal lába tíz centivel megrövídebbítendő...

(#25) Thrawn válasza Shapord (#24) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi, javítva!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26) durkonorbi


durkonorbi
tag

Szerintem nagyon is jó ötlet az AMD részéről egy ilyen platform ... a netbook piac az én véleményem szerint is hamarosan ki fog fújni ... nem döglik be, az tuti, mert az olcsó, és jól hordozható gépek kellenek, van rá célközönség (különben is késő lenne már beleszállni a businessbe, mára a netbook proci egyet jelent az atommal, még a via sem tud normális szeletet kihasítani belőle, pedig az a cég aztán, mit fejlesztett eddig, ha nem ilyen technológiát) DE: aki komolyabb dolgokra is karja használni a gépet, és fontos a hordozhatóság, annak jobban megéri egy 13-14 colos kijelzővel szerelt gép, ami mellette vékony (-> könnyebb mint a hagyományos notik!!!) és nem kell vállra gyúrni, ha hordozni akarod. - van ilyen most is, de drágább, mint amennyire kellene, nem mindenki engedheti meg magának a 300ezres gépeket... És emire én nagyon figyelnék majd: nagyobb felületű lesz a a noti, ergo a jelenlegi technologia mellett az elsőre is feltűnő előny mellett (nagyobb, jobban használható kijelző, nagyobb billentyűzet) méretét tekintve is nagyobb -> erősebb aksi fér bele!!!! Reméljük elérhető áron bele is kerül majd....

[ Szerkesztve ]

(#27) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Szép. A kétmagos változat már az SB710 + 780M kombóval már nevezhető energiatakarékosnak. Én még lejjebb venném az órajeleket, feszültséget csökkenteni északi és déli híd esetén is, alulfeszelt kétmagos CPU, és megvan az áramszolgáltatók hasznának ellensége, a környezetvédők barátja, az alig fogyasztó platform, mely fullos multimédia képességeket sorakoztat fel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#28) Killing


Killing
addikt

Remélem hogy ebben a ketgóriában lenyomják vele a versenytárs Intelt.HAJRÁ AMD! ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#29) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Azért meg kéne próbálni betörni a netbookokra (is).

(#30) VaniliásRönk válasza WonderCSabo (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Csak ahhoz min. egy 40-45nm-es K8 kéne, a TSMC gondolom nem rendelkezik sok fölös kapacitással, az AMD is még csak most áll át 45nm-re, még K10.5-höz sincs elég gyártósor. Plusz ugye ezek occsó cuccok, nagyon nagy tételben kéne gyártani őket, hogy érdemes legyen foglalkozni velük, ez meg eleve probléma az AMD számára, akár így, akár úgy akarnák megoldani.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#31) WonderCSabo válasza Abu85 (#3) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az Athlon Neo logó képen a bal felső sarokban van egy sor felesleges pixel, azt igazán le lehetne szedni.

(#32) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#30) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jut eszembe, és megintcsak egy olyan szegmensbe kéne betörni, amiben az Intel monopolhelyzetben van, hát ez sem teszi épp vonzóvá a dolgot.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Szerintem is jól gondolkozik az AMD. Mondjuk nem tudom 12, 13 vagy 14" környékén lesz. Szerintem a 12" 1024*768-ban már használható képet ad minden szempontból. Viszont ha nem növelik tovább a képernyőméretet akkor nem tudom miért lesz különleges, hiszen a DELL már árulja németben a Mini 12-t. Érdemes utána néznetek. Nagyon pofás darab. Igaz, átszámítva kicsit drágább a netbook-oknál, de nem vészesen (a belépő szint).

Jevons paradox

(#34) Degradator


Degradator
tag

hi!

nem tudom mennyire tartozik ide, de hirtelenjében nem találtam jobb topicot.. :U

nos a kérdésem: X2 7750 Black Edition v X2 6000+ os lenne a jobb választás egy
ASUS M2N-E be.

frissítettem biost, menne a dolog, csak nem tudom mennyire lehet húzni, és mennyire lenne gyors a 7750.
nincs valakinek tapasztalata m2ne + 7750 nel kapcsolatban?
üdv! :R :R

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.