Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

A táblázatotokat elnézve a max.: sávszélesség 133Mb/sec-re korlátozódik, akkor csak 1x-es pci-ex sávszélesség áll rendelkezésre, nem 500Mb/sec.


APROVED

[ Szerkesztve ]

(#2) Szlopa


Szlopa
tag

4. oldal: "Először következzen az USB 2.0 és az USB 3.0 párharca." de a második bekezdéstől már a SATA szabványok összehasonlításáról van szó.

Azt nem értem, hogy az AMD miért nem az USB 3.0 támogatást valósította meg először chipset szinten. Olcsóbbak lennének az USB 3.0-ás deszkák...

[ Szerkesztve ]

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Kicsit lehangoló ez a teszt a 890GX tekintetében. Mindenesetre megerősített abban, hogy nem kell még átállni AM3 foglalatra, sokáig életben marad az AM2+ is.

#tarcsad

(#4) Geller72


Geller72
veterán

"A 780G-t valószínűleg csak microATX-es alaplapokon találjuk meg, a chip integrált videokártyájának neve Radeon HD 3200 lett"

-GA-MA78G-DS3H Egy ellen példa.
:R

[ Szerkesztve ]

(#5) psyho85 válasza Geller72 (#4) üzenetére


psyho85
aktív tag

Pont ezt akartam mondani... Nekem is ilyen deszkám van ugyanis, és jól is szolgál nagyon. Egyetlen bajom van vele, hogy nincs ACC...

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#6) fLeSs válasza Geller72 (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, akkor legyen többségében. De gondolom lejött a szövegből és ha körülnézed akkor látod is hogy 780G köré inkább mATX-es lapokat építettek. A tied a kivételek egyike.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) .mf


.mf
veterán

Kicsit csalódott vagyok -- nem csak a termékkel, hanem a cikkel kapcsolatban is. A SATA-6Gbps-ról nyilvánvaló volt, hogy az SSD-k vártnál lassabb árcsökkenése miatt és a normál (7200RPM) HDD-k még csak SATA-1.5Gbps-os határt közelítő sebessége miatt még egy-két évig felesleges a felhasználók 99%-ának; az IGP-ről is tudtuk, hogy ugyanaz, mint az előző. Viszont a cikkben voltak olyan apró pontatlanságok, hiányosságok és túlzások, amik miatt vissza is görgettem a lap tetejére, hogy ezt tényleg ti írtátok?
Egy szó se esett az év első napjaiban megjelent Micron RealSSD C300-ról, ami az első natív SATA-6Gbps SSD, és 355MBps sebességre képes; sőt, ennél gyorsabb SSD-k is jelentek már meg, csak azok a SATA-3Gbps sebességkorlátja miatt PCIe csatlakozót kaptak (fusionIO pl., már bő másfél éve). Ugyancsak úgy beszéltek a 780G-ről, mintha a legalább annyira forradalmi változást jelentő 690G nem is létezett volna. Az Intel HD Grapnhics, bár már közel került hozzá, de még továbbra sincs ott teljesítményben, mint a 7xx/8xxG-k. Az elterjedt hibás "SATA2.0" és "SATA3.0" megnevezés szerepel a cikkben, helyesen "SATA-3Gbps" és "SATA-6Gbps" -- lehet, hogy úgy tűnik, hogy kákán is csomó, de ha már szakmai lap, akkor figyeljünk az ilyen apróságokra is.

Mindenesetre kösz a tesztet és a méréseket, ennél azért jobb teljesítményt vártam az SB850-től.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Geller72 válasza psyho85 (#5) üzenetére


Geller72
veterán

Igen, ez az SB700 hátránya..többek közt.. :K . Lapnak szerintem is jó, a 940BE-m annak idején egy hasonlóban teljesített meglehetősen szépen.

To fLeSs:

Ismét sértődöttséget érzek ki a kommentedből, pedig nem kötözködésből írtam, hanem reagáltam a cikkre. De sry, ha probléma hogy hozzászóltam.

[ Szerkesztve ]

(#9) fLeSs válasza Szlopa (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:Y :O
köszi, hiba volt. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) fLeSs válasza Geller72 (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem sértődés, át is írtam a szöveget.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) fLeSs válasza .mf (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az elnevezések kapcsán igazad van, viszont ha körülnézel a neten, akkor szinte mindenhol a hibás elnevezést, a SATA 3.0-t használják, nem csak nálunk, ez ivódott be a köztudatba.
Részben emiatt szerepel az a táblázat a cikkben ami tisztázza, hogy melyik szabvány mit tud.

A Micron SSD-ről felesleges említést tenni (ez nem SSD-teszt, az is lesz hamarosan), de abban igazad van, hogy ez a leggyorsabb és hogy 350 MB/s-kel olvas.

A 780G azért volt etalon, mert már hardveresen támogatta a HD-filmek lejátszását, ez volt az utolsó(előtti) lényeges elem amire vártunk az int. VGA-s chipsetek kapcsán. Nameg ugye fogyasztás/melegedés/ár/sebesség. A 690G nem volt ennyire kiemelkedő.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) atom87


atom87
aktív tag

"Ráadásul, mint az később kiderült, az alaplapgyártók megtalálták a megoldást, az újabb 790GX chipkészlettel szerelt alaplapok az ACC nélkül is lehetővé teszik a magok feloldását."

Szerintem 890GX-et szerettél volna odaírni. :)

Egyébként köszönöm a cikket, elolvastam.

Kawasaki z1000

(#13) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Kösz a cikket, jó volt. Sajnos kissé csalódtam az AMD cuccban:-(

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#14) #06658560 válasza fLeSs (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy különösen ajánlott plecsnit nem adtál volna neki? ;]

(#15) malwy


malwy
senior tag

Hú, hát azért az Intel drága jól nyomja déli híd fronton. Jujj, de jó P45ön is ICH10 van:D
Mondjuk leszámítva, h sz@rT sem érezni belőle, grafikonon jól látszik. A teszt részletes, sőt az első két oldalon a megfogalmazás kiváló (nem szakmailag, azt valaki megállapítja, hogy az-e, de stílusban mindenképp).

(#16) Angel1981


Angel1981
veterán

Ezen technológiáknak is be kell még érnie!

(#17) proof88 válasza fLeSs (#11) üzenetére


proof88
addikt

Már nagyon várom az SSD-tesztet! :K Remélem sikerül majd beleírnod az összes okosságot, amit csak tudsz, mint az ssd-topikban.

(#18) fanti


fanti
addikt

Lehet hogy az AMD-s csipkészletek kicsit lassabbak papíron de ezt észre nemigen vesszük ha nem direkt bencsmárkolunk.
Viszont a valós életben meg sokkalta időtállóbbak mint az Intel.

Én másfél hete váltottam P45+ICH10R röl 790X+750 re, és "érzésre" még gyorsabb is a terás samsung vinyóm az új lapban.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#19) Gorneck válasza malwy (#15) üzenetére


Gorneck
titán

Grafikon érdekes egy dolog...mert otthon nem érzed már a különbséget...nálam pl sose volt ilyen gyors az SSD, mint a 890GX-es lapommal...pedig ICH10Res lapot cseréltem le.

Gorneck#1239

(#20) Tomcat válasza Geller72 (#4) üzenetére


Tomcat
őstag

Ebből én is vettem anno. Mai napig működik hiba nélkül. Valami 23e Ft-os átlagáron osztogatták. Kihagyhatatlan vétel volt. :)

Tomcat

(#21) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Kicsit fura volt olvasni a tesztet(főleg hogy nem éppen az amd a totális nyertes). Viszont ilyen lapom van, és sztem marhára megérte. Egyedüli hátránynak a vga, bővítőkártyát tartom. Nem azt bánom hogy van, hanem hogy alulra került a 16x-os vga csati, és nem felülre. Így szegény 8800gt-m majdnem a tápom tetejét súrolja, ami elég gáz egy cm690es házikóban...

(#22) Duree


Duree
veterán

Hát többet vártam ettöl,de azért a helyzet nem annyira rossz mint amit itt leírtak

duree54

(#23) Oliverda válasza Duree (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek a lapak a BIOS-ával vannak ill. voltak problémák. Az anandtech ugyanezzel tesztelt de aztán ők egy kicsit több figyelmet és időt fordítottak a dologra és később kipróbálták újabb BIOS és driver verzióval is:[link]

Március vége óta pedig tovább frissült a BIOS és a driver is. Amúgy az MSI lapjával nem voltak ilyen gondok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Túlzott elvárásaim nem voltam, úgyhogy különösebb csalódás nem ért.
Ami elvárható volt, azt teljesíti az új chipset.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#25) cowboy_bebop válasza Yutani (#3) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

"Mindenesetre megerősített abban, hogy nem kell még átállni AM3 foglalatra, sokáig életben marad az AM2+ is."

Egészen decemberig lesz életképes az AM2+, akkor jön az AM3 only Bulldozer.

[ Szerkesztve ]

(#26) finest


finest
őstag

Érdekes, h a 2x16x Pci-E-ről úgy tűnik letettek. A 880 chip és a 890 között semmi érdemleges különbség nincs, ahogy elnézem, vagy miről maradtam le?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#27) cowboy_bebop válasza finest (#26) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

890GX-et csak SB850-nel lehet forgalmazni, míg a 880G-hez alapból "csak" SB710 jár.

[ Szerkesztve ]

(#28) fLeSs válasza Oliverda (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

BIOS-ból a legújabbat használtam, a 1456-os, újabb mint amit az anand.
AHCI driverből azt használtam amit az anand mint látható a cikkben a képeken is a TRIM-es megjegyzés mellett (1.2.0.164), de próbáltam egy újabbat is, amit miután felraktam többé nem indult el a windows... :U

1ébként ez az 1.2.0.164 nem is az AMD oldaláról van hanem az alaplap CD-jéről.
az AMD oldaláról letölthető AHCI driver ami a Catalystokkal jelenik meg nem csinál semmit, felinstalláltam és a 2008-as Windows driver hajtotta tovább az AHCI-t (asszem AMD AHCI 1.0 driver vagy valami hasonló szerepelt az eszközkezelőben).

btw a tech-report tesztje szerint a Gigabyte deszkája még lassabb volt, mint az Asus AHCI-kezelésben szóval ez eléggé összecsapottnak tűnik nem csak az AMD de a gyártók részéről is.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) FRENK1988


FRENK1988
veterán

AMD-től nem ezt vártam....1
Képaláirás...5 ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#30) Donvit078


Donvit078
tag

Nagyon tetszett az olvasmány függetlenül attól hogy nem lett túl nagy eresztés ez az AMD cucc:)

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#31) Móci


Móci
addikt

Jót röhögtem a képaláírásokon! :C A világot nem váltja meg ez a chipset, de annyira rossz sem lett.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#32) #19617792 válasza cowboy_bebop (#25) üzenetére


#19617792
törölt tag

És ez azt jelenti, hogy AM2+ lapok kukázhatók és azonnal cserélni kell őket? AM2+ pláne megfelelő procival sokáig életképes lesz, eltekintve a roadmapoktól.

[ Szerkesztve ]

(#33) mickemoto


mickemoto
őstag

Jó és hasznos írás, köszönet érte! :R

(#34) finest válasza cowboy_bebop (#27) üzenetére


finest
őstag

Értem, több 880G-és lapot láttam SB850-nel, ezért is furcsálltam.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#35) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hmm érdekes, hogy ennyi a lemaradás, mondjuk a frissebb biosszal már nincs ennyi, ez tény.

...

(#36) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ilyen deszkát tervezek, szerintem nem elhanyagolható az asus "tuning dolgai"- magfeloldó, turbó evo gomb, ilyesmi, a továbbfejlesztett EPU is nagyon jó dolog- szerintem

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#37) ViZion


ViZion
félisten

Nekem is 780-as lapom van.
A szűk keresztmetszet továbbra is a pénztárca. Bárcsak a SATA II lenne kevés... :B
Tetszik ez is, de a "régi" játékra is tökéletes ATI 4770-el.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) Tidus


Tidus
addikt

Tesztekből észrevettem, és itt egy példa is, hogy nem igazán tud többet a 8xx-es chipset, a 7xx-től. Sőt megkérdőjelezhető hogy érdemes-e lapot cserélni, itt is talán a 890GX-re, HD 4290 miatt ami érzékelhető.

(#39) Gorneck válasza fLeSs (#28) üzenetére


Gorneck
titán

Egy jó driver már tényleg nem ártana...elég régi ami fent van...

Az AMD oldalán is ez van fent...nekem pl simán felment...de ha mégse eszközkezelő driver friss és már jó is...

MSInél szerencsére jó sikerült biosból a sebességet helyretenni vagyis inkább azt mondanám, hogy optimalizálni...

Gorneck#1239

(#40) Móci válasza #19617792 (#32) üzenetére


Móci
addikt

Az biztos! Le nem cserélném az olyan deszkámat, ha lenne... Mondjuk egy dolog a fontos ott: a bios. Ha nem lesz olyan bios, ami támogatja az új procikat, akkor van ciki. De talán ennyire nem kocsogok a gyártók.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#41) #19617792 válasza Móci (#40) üzenetére


#19617792
törölt tag

Így vagyok vele én is, ha lenne egy jó AM2+ lapom, egy X4-gyel (ami azért egy jó darabig elég lenne), nem cserélném le azért, mert jön a Bulldozer, ha kevés lenne az X4, akkor jöhetne egy X6, de ez még nem érint. Ugyanígy jó még az LGA775 is, egy megfelelő Quaddal az is szintén használható jó darabig. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) z00li


z00li
senior tag

Jó teszt lett. :R Érdekes, hogy ilyen különbség van az AMD és az Intel déli hídjai között.

(#43) cowboy_bebop válasza #19617792 (#32) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Természetesen nem kell kukázni, de szvsz. nem érdemes már ebbe a platformba ruházni (mint ah. 1156-ba meg 1366-ba sem).

[ Szerkesztve ]

(#44) #19617792 válasza cowboy_bebop (#43) üzenetére


#19617792
törölt tag

És miért nem érdemes? Attól, hogy jön valami új, attól még az előző is simán megéri az árát, érdemes fejleszteni bele. Amennyiben valakinek van már meglévő AM2+ lapja (vagy éppen LGA775), jó ramokkal, annak nem túl sok haszna lenne, ha most az egészet cserélné, elég egy X4 vagy X6 (vagy LGA775-ön egy jó Quad), aztán elvan vele. Ha meg valaki most vesz AM2+ + DDR2 + X4 konfigot, mire cserélni kellene (2-3 év), addigra az egészet cserélheti úgyis. Ugyanígy az LGA1156, 1366 is megéri a pénzét, attól, hogy jön az LGA1155, LGA2011, még simán vehetünk az előzőekből, ha cserélni kellene (szintén 2-3 év), akkor egészet cserélnénk. Ennyi erővel semelyik platform sem éri meg az árát, mert jön az új... Mondjuk aki régi gépről vált újra, annak AM2+ + DDR2 helyett tényleg érdemesebb AM3 + DDR3-ra váltani, hiszen a lapok és ramok szinte ugyannyiba kerülnek. Vagy Intel vonalon vesz egy jó LGA1156-os (esetleg LGA1366) lapot, jó procival és le van tudva a dolog pár évre. Én is maradok még LGA775-ön, egy jó Quad procival ellennék pár évig biztosan. AM3-ra is mondhatnánk az, hogy nem érdemes ebbe a platformba ruházni, mert úgyis jön az új... Nekem legalábbis ez a szerény véleményem. :)

(#45) atesss válasza psyho85 (#5) üzenetére


atesss
addikt

És olyat nem tudtok esetleg, amin 2-nél több PCI van ?
Mert nekem lehet hogy ilyen kellene.

(#46) cowboy_bebop válasza #19617792 (#44) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Azért nem érdemes, m. jön az új gyártástechnológia, aminek hála ugyanazért a pénzért gyorsabbat, olcsóbbat, alacsonyabb fogyasztású processzort kapsz.

(#47) #19617792 válasza cowboy_bebop (#46) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez rendben van, de egy meglévő és jó konfignál (mondjuk AM2+ és DDR2) a lapot és memóriákat is cserélheti és ez már nem olcsó mulatság. :)

(#48) Tolkarius


Tolkarius
tag

Érdekes, bár ezek a beharangozók valahogy mindig csalódást keltenek...

(#49) Csabee. válasza Tolkarius (#48) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A sata3 csalódás az usb3 meg nem csalódás, mert nagy előrelépés :)

Üdv: Csabee.

(#50) Oliverda válasza fLeSs (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor úgy fest hogy néha Asus-ék is visszafele fejlődnek. Az MSI 890GX-es lapjával és az Asus Crosshair IV Formula-val nincsenek ilyen probémák. A Gigabyte-ról pedig tudjuk hogy milyen...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.