Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Rettenetesen drágák, akármennyire is Platinumok: egy jó átlagos gépbe való 600 wattosért 200 euro-t / hatvanezer forintot kifizetni?! :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Egy 750-es jöhet. :D

(#3) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Inkább veszek Gold tápot 25k megkapom.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) Chp


Chp
őstag

Tetszenek ezek a tápok, de Én maradok a Hipro-nál, mert ha olcsón kapok megbízható áramforrást, miért fizessek irreálisan sokat? :U

(#5) Daywalker válasza atti_2010 (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Áh, jó lesz nekünk a Vargáné is:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) almos94


almos94
aktív tag

Ha a közeljövőben vennék tápot,biztos egy ilyent vennék,600W körül :)

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#7) Találtgyerek válasza almos94 (#6) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Azért az árát megnézted? :F

06-3o/9759I39

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Na hoci ide egy 500 vagy 600 W-ossal :). De könyörgöm, ne ennyiért! :(

Ha kiszámolnánk, hogy 0-24h "átlagos" használat mellett mennyi idő alatt hozza be az árát egy ilyen aranyos egy mezei 15k-s, "normálisabb átlagos" táphoz képest, hát valószínűleg meglepően nagy számot kapnánk...

Ha valaki nem futtat éjjel-nappal Furmark-ot meg Prime95-öt felváltva, csak mondjuk néhány órát netezik, esetleg egy kicsit játszik is, akkor talán meg se éli, hogy megtérüljön a nagyobb hatásfok ára :). Persze elsősorban nem a (pénz)spórolás miatt vesz az ember ilyen tápot, de akkor is...

Biztos drágább előállítani egy ilyen csodát, de bőven nem ennyivel több. Inkább segíteni kellene az elterjedésüket, nem pedig hátráltatni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Bitang egy tápok az biztos, de hát az ára nem hozzánk való. :(

Mit is kéne ide írni?

(#10) moha21 válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


moha21
addikt

Ennyivel csak annak ér többet, akinek nem számít. Tényleg rohadt drága.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11) SoundBird


SoundBird
tag

Drága is az biztos! Meg szét van bontva a 12 voltos ág. Ez sem teszi szimpivé! :N

(#12) almos94 válasza Találtgyerek (#7) üzenetére


almos94
aktív tag

Tényleg magas az ára,de tápon én sosem spórolok(kivétel ez alól a jelenlegi tápom), és szerencsére olyan anyagi helyzetben vagyok,hogy meg tudnám venni,ha szükségem lenne rá :)

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#13) Találtgyerek válasza almos94 (#12) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nem azt mondtam,hogy a tápon kell spórolni,de túlzásokba se kell szerintem esni.

06-3o/9759I39

(#14) Archer


Archer
őstag

Még a legkisebb is ~55k. Ok, hogy Enermax meg platinum besorolás meg mittudomén de azért na :(

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15) almos94 válasza Találtgyerek (#13) üzenetére


almos94
aktív tag

Értelek és igazad van, és az is igaz, hogy teljesen felesleges egy átlag usernek,mint amilyen én is vagyok,egy ilyen táp. De attól én még vehetek ilyet :)

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16) leviske


leviske
veterán

Nem vagyok táp szakértő, de régebben nem attól mentek egyesek falnak, hogy kétfelé bontották a 12V-os ágat? Ezekben akkor miért van 3-4 felé bontva? Valaki magyarázza már meg nekem, hogy ez most hogy...

(#17) J.J. András válasza leviske (#16) üzenetére


J.J. András
őstag

..., mert az az ATX szabvány netán ? :)... amúgy azért, de az felett eljárt az idő, mert ha egy 12Voltos ágon ráküldesz a VGA-ra és ALAPLAP-ra 40A-t, az nem fog szétsülni, hanem csak tátja a száját és várja a "kaját".... :)

régen mi lett volna, ha küldesz egy MB-nek vagy VGA-nak ekkora áramlöketet ? :))

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#18) moha21 válasza J.J. András (#17) üzenetére


moha21
addikt

Ez nem áramgenerátor, tehát nem küld több áramot, mint amennyi kell.

Az ATX meg nem az ágak számáról szól.

(#16) leviske: Azért, ha az egyik ágon történik valami, a másikon még csak véletlen sem megy minden tönkre.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19) atti_2010 válasza J.J. András (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az áramerősség az nem feszültség, ráköthetek én valamit egy 12.000A tápra az akkor is csak 18A fog felvenni ha annyi a fogyasztása, viszont a feszültség az más.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) mpierre


mpierre
veterán

1500W? Ajha extrém tuning, vagy 4 db 580 esetén még ok, de ez nem hétköznapi felhasználás.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21) capulet75


capulet75
addikt

185 euro egy 500-as tápért? Ezek megőrültek.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#22) atti_2010 válasza capulet75 (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Kérni azt lehet, de lesz az még 85 euró is.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#23) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

:Y Ez nagyon komoly! Nekem spec jobban bejönnek a SS tápjai, de le a kalappal az Enermax előtt, mert nem egy-két példánnyal jött ki, hanem "teljes kollekcióval" 500, 600, 750, 850, 1200 és 1500 wattos példányokkal. Venni nem fogok belőlük, mert meglehetősen drágák és a jelenlegi is bőven sok, de jár a :R

(#22) atti_2010: Optimista vagy. Nem is kicsit. Az 550-es FSP Aurum 26K felett kezdődik. (ami "csak" GOLD ) Azért meglepne, ha ahhoz lőné be az árat az Enermax. De legyen igazad és akkor esküszöm, lecserélem a Corsair AX-850-et! ;)

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#24) atti_2010 válasza yakuza.tora (#23) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azt nem mondtam hogy mikor, majd ha az Aurum tápokat már ajtót kitámasztani használják.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) yakuza.tora válasza atti_2010 (#24) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Vigyázz, mert azok 5év garosak, szal az sem mostanában lesz... :DDD Ki tudja? Addigra már talán a titán besoroláson is túl leszünk. ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#26) atti_2010 válasza yakuza.tora (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egy olyan aranyozott csodát szemeltem ki hogy leváltsa az öregecske Recomot, én is Platinara vágytam de most elhessegettem a rossz gondolatot.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) Tomcat


Tomcat
őstag

Nem semmi, 10 db PCI-Ex 8pin csati. Vajon mire kellhet a 9. és a 10. ? Mert 4db HD6990-nek is elég a 8 db, sőt össze sem lehet kötni talán négyet belőle egyszerre. :)

Gondolkodtam rajta kicsit és rájöttem hogy ez 2 db gépre is elég. Az egyikben 4db Ares vagy Mars van beletuszkolva 8 magos procival, a másikban meg valami középkategóriás netezős CF/SLI cucc szimpla négymagossal. Így csak közel kell egymáshoz rakni a két gépet meg a kábeleket áthúzni és már megy is a kraft ami kell. :D

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#28) leonejoci2


leonejoci2
tag

Biztosan nagyon megbízható,felső kategóriás tápok ezek,de az árakkal nem vagyok kibékülve!Chieftec is van legalább ennyire jó majdnem 1/3-ad áron.A többletet meg lehet másra is költeni(ami nem is kevés ugye).
;)

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#29) Blax


Blax
tag

Az Enermax nem véletlenül kerül annyiba, amennyibe. Azért ezeknek ki van találva a "bele", meg ugye az alkatrészek se vackok. Persze nem kell azonnal megvenni. Ha kijön egy újabb "sláger" széria, majd azután. Most ezen van a hype.

Nekem a két- hárommal ezelőtti is, a mostani is... gyanús, hogy a következő is Enermax lesz. Ez az 500W-os egész korrekt cucc. Nagyobbnak - számomra - úgy sincs sok értelme, nincs 4 videokártyám és 10-12 HDD-m.

Bármi más alkatrészen lehet/tudsz spórolni, tápon ne tedd!

(#30) TOM-202 válasza leonejoci2 (#28) üzenetére


TOM-202
senior tag

Igen, a Chieftec szerintem is jó választás. Főleg az Enermax-hoz képest racionálisabb.

(#31) moha21 válasza Blax (#29) üzenetére


moha21
addikt

Mondjuk igen, ha vennék valami 4 VGA-s szörnyeteget, lehet én tuti enermax-ot vennék alá.

(#28) leonejoci2: Persze, hogy vannak jó tápjai ( CTG 500 egyig best buy PSU most ), de nem minden kategóriában verhetetlen. És a Chieftec-nek is vannak gyengébb szériái ( iArena ).

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32) yakuza.tora válasza leonejoci2 (#28) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Chieftec is van legalább ennyire jó majdnem 1/3-ad áron." - Hát persze! :W

Alléz Olympique de Marseille!

(#33) 04ahgy válasza Tomcat (#27) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De ebből össze lehet négyet kötni...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34) J.J. András válasza moha21 (#18) üzenetére


J.J. András
őstag

de szerintem meg az ATX a 12Voltos ágon leadható áramerősséget adja meg, mivel a teljesítményt szabályozza (maximálja)... szerintem:
W=U*I - ahol ugye az U=kostans 12Volt , így marad a változó az áramerősség, ami I, és maximálva van a W....

erről szól az ATX, mint egy IT-Technikai norma, hogy a világon mindenhol ugyanazt értsék, és igazodni tudjanak egy kompatibilitást biztosító szabályrendszerhez

szerintem :U

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#35) Pala válasza yakuza.tora (#23) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem nincs olyan táp a piacon, amire érdemes lecserélni az AX-et. Kivéve persze ha nagyobb teljesítményű kell. :) De akkor is inkább egy AX1200, mert még mindig olcsóbb, mint ezek az Enermaxok. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Piftuka válasza atti_2010 (#3) üzenetére


Piftuka
veterán

Úgy gondolom, hogy igazad van.

Azon háztartások nagy százaléka számára, ahol számít a minél energiagazdaságosabb működés, s ezért hajlandóak (és képesek) az átlagosnál kicsit nagyobb árat is fizetni, egy kiváló minőségű "80+ Gold" minősítésű tápegység, a cikkben szereplő tápegységekhez képest ~1/3 áron tökéletesen megfelelő, ráadásul racionális választás.

A "Platinum" fokozatú tápok a hatásfok tekintetében annyival nem spórolnak többet, mint amennyibe kerülnek. (Ettől függetlenül maximális elismerésem minden gyártónak, amely törekedik arra, hogy a lehető legenergiatakarékosabb működésű eszközöket állítsa elő.)

A tápegységekkel kapcsolatos hírekben pedig örök "vesszőparipa" a termék ára...

Nos úgy gondolom, hogy a cikkben szereplő Enermax tápok (s úgy általában a cég által gyártott felső kategóriás tápegységek) esetében felesleges a "drága" árakon elmélkedni, bosszankodni pedig pláne felesleges.

Ezek a tápegységek az otthoni számítógépekbe szánt tápegységek piacán az "abszolút legjobbat", vagy más szóval a "luxust" képviselik. A luxusért pedig mindig a legmagasabb árat kell fizetni.

Mindenki eldöntheti, hogy igényli-e ezt, ill. meg tudja-e fizetni.

Ahogyan te is említetted, s én egyet is értettem veled... szerencsére vannak jóval olcsóbb alternatívák is, amelyeknek a minőség tekintetében azért nincsen szégyenkeznivalójuk.

"Aquila non captat muscas."

(#37) yakuza.tora válasza Pala (#35) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én is annak tettem feltételéül, hogy az árazás során az FSP Aurumjaihoz lövi be az Enermax. Na, ettől biztos, nem kell tartani. ;) Persze, miért is tenné? Nem ugyan az a kategória...

Alléz Olympique de Marseille!

(#38) moha21 válasza J.J. András (#34) üzenetére


moha21
addikt

És szerinted azért, mert 3-4 fele van bontva valami máris ATX szabványnak megfelelő lesz? Pl. az 1,5 kW-os Enermax 30A-es ággal ATX szabvány?

Igen elméletileg meg lenne adva ( 240 W azt hiszem ), mehet max +12V-on ami 20 A.

Kb annyira van betartva, mint a VGA-knál a 300W...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.