Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bibby válasza Simba86 (#44) üzenetére


Bibby
addikt

Igazad van, remélem akkor színes tévéd sincs, hiszen jó a fekete fehér is.
Ha már sarkítasz akkor hadd sarkítson más is.

Ελευθερια η θανατος

(#52) margithid válasza debrejo (#47) üzenetére


margithid
veterán

Mi látszik?10 centiről nézed és keresed a pikszeleket?
Ne haragudj de ez nevetséges. Maximum a kijelző minösége látszik, szebb kép stb.
Titeket beszippantott a fogyasztói társadalom...

[ Szerkesztve ]

(#53) Bibby válasza margithid (#52) üzenetére


Bibby
addikt

Ezt írta: "De ha egyszer látszik a különbség..."

Ezt meg te: "Maximum a kijelző minösége látszik, szebb kép stb."

Miről is megy a vita akkor? :D
Vagy talán a kijelzőnél nem az a lényeg hogy szebb legyen a látott kép? :F

Ελευθερια η θανατος

(#54) margithid válasza Bibby (#53) üzenetére


margithid
veterán

a kijelző minöségén azt értem, hogy amoled, ips, stb. Nem a felbontást.

(#55) Graphics válasza margithid (#54) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A felhasznált technológia IPS, a betekintési szögek órásiak, a fényerő viszont közepes

De tényleg sokakat a fogyasztói társadalom éltet... :D én 5"-on / oké egy részről beszippantott, de szükséges volt ekkora méret mert két eszközt váltott ki / viszont a felbontás 960x540... És mindenki szerint kiváló képminősége van a kütyünek...

Szóval szerintem jó ez, aki mást akar az vesz úgyis 7" tabot

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) this is life válasza Simba86 (#44) üzenetére


this is life
Ármester

De lehetne emlegetni a commodore 64 idoket is, tv-re kotve , azon hogy besirnanak a pixel vadaszok :DDD ..amugy korrekt tab, kellemes kozepkategorias belsovel, ha lesz supportja akkor lazan vallalhato.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#57) vjungesz válasza Csapoati (#49) üzenetére


vjungesz
tag

Pontosan erről van szó, nincs is mit tovább ragozni ezt a kijelzőfelbontásos kérdést. Ár/értékben jó és kész.

(#58) margithid válasza this is life (#56) üzenetére


margithid
veterán

Nyilván nem ahhoz érdemes hasonlítani, 20-30 éve volt.
De sok értelmét nem látom a felbontások növelésének, 4k is felesleges számomra, söt még a full hd monitor helyett csak sima hd-vel is meglennék. Igaz én nem játszom, max meccset nézek monitoromon, de ott is néha oylan tré a felbontsa a közvetitésnek, hogy kb a 10 éves monitorom is jó lenne még rá:)

(#59) Pete55555 válasza Simba86 (#46) üzenetére


Pete55555
addikt

Rohadtjó játék volt, szerettem nagyon, rengeteget játszottam vele.

Azóta eltelt pár év, és most FHD-ban játszom.

Hallottál már a technológiai fejlődésről?

...Szeretem leracsniztatni...

(#60) =Mentor= válasza Cilindrik (#33) üzenetére


=Mentor=
őstag

Isten ments hogy ők is beálljanak az Oldschool képarány majmolásába... A szélasvásznú kép minden tekintetben jobb.

Amit viszont mindettől függetlenül baromságnak tartok, hogy 2013-ban miért 1024x768-as felbontásra van optimalizálva még mindig a weboldalak 90%-a... Ezért van az ugyebár, hogy egy Full HD monitoron a böngészőben a képernyő 30-40%-a kihasználatlan marad.

(#61) tom956ster válasza vjungesz (#18) üzenetére


tom956ster
aktív tag

A valódi ok mindössze ennyi, ami a mini mellett szól nekünk: 8" 4:3 képarány, majd másfélszer akkora kijelző terület mint a nexus 7 16:9 képarányával. Mivel elsősorban rajzolgatni és skiccelni kell rá, így ez a lényeg. A sima ipad picit nagy lenne, ez talán pont jó lesz. Az op rendszer is mérvadó, nem akarok több androidot, volt elég. Most alma van, nyugi van...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#62) vjungesz válasza tom956ster (#61) üzenetére


vjungesz
tag

Egyetértek. Valahogy jobb az a 4:3 és 8", mint a 16:9 és 7". Utóbbiban volt már részem és nem jött be. Barátnőmnek van egy iPad-je és ott tapasztaltam meg, hogy milyen a 4:3, nekem jobban bejön, csak az kicsit tényleg nagy. Sokat filóztam én is egy iPad minin, de nekem nem tetszik az OS, meg valószínűleg az is ott áll a dolgok hátterében, hogy nincs rá szükségem igazából. Max. netezésre, cikkek olvasására kellene, de arra meg nem adok ki 100000Ft+-t. De abszolút értem az indokaidat.

(#63) this is life válasza margithid (#58) üzenetére


this is life
Ármester

Ezzel en is vagyok, hd van a tabomban es a laposban es a tv-ben is es boven eleg , igaz nincs mikroszkop szemem hogy lassam a pixeleket, bezzeg a crt tv-n frankon meg tudom szamolni oket :DDD. Hat konnyu a jot megszokni az biztos, de ember legyen a talpan aki meggyoz hogy 10 colon fhd felbontas kell ;] ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#64) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Itt ülök 24'-on 1920x1200 előtt és 120%-os nagyitáson böngészek, hogy ne polhafsznyi betűkkel legyen tele a zinternet.

Szinte érzem a feszítő hiányát annak, hogy tizedekkora képernyőfelületen ugyanezt a felbontást lássam, nincs is nagyobb élmény mint a 0,2mm-es betűk olvasása

[ Szerkesztve ]

(#65) core2trio válasza Simba86 (#46) üzenetére


core2trio
tag

+1 :D

(#66) gusthy válasza margithid (#58) üzenetére


gusthy
veterán

Igen, de pár éve azt írták a fórumokon, hogy a fhd felesleges, de a hd kell. Pár év múlva meg azt fogják írni, hogy az 1024k felesleges 5 collon, na de az 512k nélkül nem élet az élet, meg 256 mag alatt...

(#67) Lattila88


Lattila88
csendes tag

Sziasztok!
Valaki akinek van ilyen készüléke, meséljen már a memória használatról, legyen oly kedves!
Egyik ismerősömnek is van ilyen táblagépe, de feltelepít pár programot, játékot és elfogyott a tárhely...
Ugye létezik már olyan, hogy átmozgatok a programot az sd-re (ami jelen esetben egy 8GB-s micro sd), de amikor átmásolom akkor a belső memóriában található 4gb-s NAND Flas memóriába teszi azt....
Ez tapasztalataim szerint nem így kellene hogy működjön ugye???
Valakinek valami ötlete, tapasztalata esetleg?

Üdv!

(#68) ToniSoprano válasza Lattila88 (#67) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én most 8 colos 4:3-as tabletről írok. Szerintem ez az ideális méret, korábban volt 7 colos 16:10-es tabletem, nem szerettem, nem praktikus, 40 %-kal kisebb volt a kijelző.
Szerintem egyébként a
1024*768 felbontás az emberek 90%-nak elég. Inkább a kijelző minősége fontosabb, pl. betekintési szög, színek, fényerő. De ezt élőben kell látni, mert IPS és IPS között is baromi nagy különbség lehet.
Én örülök, hogy ebben a méretben 40-50 ezer Ft között egyre több kütyü van. Talán az akku kicsi lehetne 5000 mAh feletti.

(#69) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok!

Vki tud hozzá tokot javasolni, hogy hol lehet kapni?

(#70) beverly


beverly
tag

sziasztok!a készülék rootolásáról szeretnék érdeklődni.sikerült e és ha igen hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#71) DoxaM válasza this is life (#63) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Én abszolut osztom a véleményeteket (Simbával).Tényleg azt érzem én is, h pár ember csak azért is beszól, hogy 4k kéne egy 2 collos sz@rra is.Miért?Mer' az szebb ő látja.. :D Ezek a terminátor szemű emberek, nem is tudom, hol lehetne ezeket hasznosítani egyébként, biztos lenne valami jó hely ezeknek (amúgy nem, mert csak a marketing gépezet nyelte be őket, na de mindegy is :DDD ).Nem rég még 14-15 collos monitorokon általános volt ez a felbontás, és túl nagy gond nem volt vele (persze nem volt tűéles a kép centikről, de senki sem kapot agyrákot miatta), most meg 8 collon nehogy ne legyen már elég, nem 5 centiről kell nézni azt a sz@rt.
Ettől függetlenül azt mondom, hogy ne álljon meg a fejlődés persze, és ez akkor jó, hogy ha olyan emberek határozzák meg, akiknek megvan az a limit érzékük (és nem az unlimit profitra mennek), hogy adott dolgokból kihozzák a jót is meg a praktikusat is, költség hatékonyan.
És most egyébként nem tudok 8as tabot választani annyi van :D ezt az alcatelt is néztem de még mindig az alcor zest 813 mellett vagyok (csak a supportot nem tudom milyen..bár úgy hallottam, hogy azért van valami, csak csúsztatnak).Ettől a fehér színtől, meg a világos ezüst s3ggtől meg kivagyok taboknál... :)) remélem nem halnak ki a feketék..meg jó lenne már picit vékonyabb kávával ezeket a kütyüket.

[ Szerkesztve ]

(#72) Poonkie válasza beverly (#70) üzenetére


Poonkie
tag

Küldtem privátot.

(#73) beverly válasza Poonkie (#72) üzenetére


beverly
tag

A napokba próbáltam rootolni, de nemjártam sikerrel. Viszont az alcatel érdekesen a fail eseteket túlélte, szóval nemvesztettem semmit. Valaki ötlet hogy kéne még próbálkoznom? Xperia L root tal van megáldva az egész XDA ennél a tabnál, de nem csak nálam nemmegy. Elvileg ez valami továbbfejlesztett utódja a 7 es elődjéhez képest.Bármilyen ötletet meghalgatok hogy kéne ki rootolni.

UnlockRoot
SuperOneClick v.1.9.1.0
Root_with_Restore_by_Bin4ry_v31
Srsroot
Zuodashi

Ezmind besült:/

(#74) Poonkie válasza beverly (#73) üzenetére


Poonkie
tag

Szóval ha jól értem, az xda-s root, amit privátban küldtem, nem működött? Én a telefonomon ezt használtam, de nem láttam benne a tab-ra vonatkozó támogatást. Saját felelősségre megpróbálhatod, én még nem próbáltam ki ezt.

[ Szerkesztve ]

(#75) sonic60


sonic60
tag

Sziasztok.

Pár napja vettem egy ilyen tablettet,szerintem egy nagyon jól használható gyors készülék. Ára is szuper Extrem digital- nál 2 év garival 34.900.-Ft .Kijelzője nagyon szép képet biztosít,fényereje is kiváló.Este ha leoltott lámpánál az ágyban használom akkor még a minimális fényereje is sok.Videókat szuperül lejátssza. Játékok is jól futnak,net is gyors,wifi-je az egész lakásban akár két falon keresztül is megfelelő jelet kap.Én egy egyszerű TP-Link Routert használok. BT-n keresztül fotókat adatokat töltöttem fel vele,ez is szuperül megy. Akku idő net + film, + egy kis játék mellett 1 feltöltéssel kb.4-5 óra.Ez lehetne kicsit több,de hát ez van. Az akku töltés kicsit lassú szerintem. Érintő panel is kiváló érzékenységű és megfelelő a pontossága is. Egyenlőre ennyi.

(#76) HKorn válasza sonic60 (#75) üzenetére


HKorn
addikt

Extreme digital nem is forgalmazza, hol találtál te 35-ért?

Run&Ride

(#77) Poonkie válasza HKorn (#76) üzenetére


Poonkie
tag

Már nem forgalmazza, de én is ott vettem és annyiért.

(#78) Poonkie válasza HKorn (#76) üzenetére


Poonkie
tag

Esetleg Ipon, ott 37 körül láttam.

(#79) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok!

Esetleg valamilyen módon össze lehet kötni a TV-el, azon megjeleníteni a képet?

(#80) sonic60 válasza HKorn (#76) üzenetére


sonic60
tag

Szia!

Egy darabig nem volt náluk,de ma néztem és ismét lehet kapni.Az ára is maradt 34.990-Ft. 2 év garival.

(#81) l.skywalker válasza sonic60 (#80) üzenetére


l.skywalker
félisten

Bizony lehet. Ma vettem, jövő héten beszámolok a tapasztalatokról. Root nagyon érdekelne. Találatok már rá megoldást?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#82) HKorn válasza sonic60 (#80) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, tényleg újra lehet kapni, el is gondolkodtam rajta, hogy be kellene szerezni egy ilyet.

Szimpatikus, bár még sosem volt tab-om, nem tudom mennyire használnék én ki egy ilyet. Netezési meg a multimédiás igényeimet a laptop+telefon általában lefedi.

Run&Ride

(#83) HKorn válasza l.skywalker (#81) üzenetére


HKorn
addikt

Tapasztalat jöhetne, szívesen elolvasnám.

Köszi!

Run&Ride

(#84) l.skywalker válasza HKorn (#83) üzenetére


l.skywalker
félisten

Itten vagyok. A gépet azért vettük, mert egy korábbi vásárlás (WayteQ xTAB-S7) olyan minősíthetetlenül rosszul sikerült, hogy kemény 4 nap után visszavittük a boltba. Az alap cél az volt, hogy a feleségemnek itthonra legyen egy olyan készüléke, amin mindent tud csinálni, mint egy Netbook-on, de ne kelljen rohannia töltőért 2 óránként és ne kelljen ki-be kapcsolgatnia. Felmerült több készülék is, de a boltban azon kaptam magamat, hogy ezzel szemezek és ezt ajánlgatom neki. Tudom, hogy reklámszöveg, de én naív ember vagyok, megbízok mindenkiben, szóval az eDigital-ban az eladó mondta, hogy karácsonykor vitték mint a cuktor az Alcatelt és egy sem jött vissza azóta, legalábbis ő nem látta. Maga a gép kivülről ugye a 8 col miatt sokkal jobb itthoni használatra, mint a kis 7-es WayteQ és mikor a szokásos alkalmazásokat feltelepítettük érdekes módon minden laggolás nélkül működött. Ez idestova 2-3 hete tart, szintén minden gond nélkül. Míg a WayteQ 4-magon és 1GB RAM-al szó szerint 1 nap után használhatatlanná lassult, az Alcatel két maggal és ugyanezen RAM-al szó szerint hasít.

Amire napi szinten használja a család:

Böngészés (a feleségem a gyári böngészőt preferálja, de a Chrome sem eszi meg az egészet)
Facebook + Messenger
Nyomtatás Cloud-on keresztül (ez napi szinten mindig előkerül, gond nélkül)
Hangouts
e-mail

Teszt jelleggel pár játékot ráraktam, kivétel nélkül jól futottak, de a saját 2012-es Nexusom-hoz képest érezni lehetett, hogy pár izzadságcsepp megjelent a homlokán (Real Racing3; Modern Combat, Dead Trigger2. Angry Birds rajta is maradt, külön a feleségem kérésére, simán fut mindig.

Ráraktam az HBO GO-t, hogy teszteljem a videóstreaming és lejátszás opciókat, ez is simán ment, habár a képarány néha érdekesen jelenik meg, mintha minden kicsit nyújtott lenne. MindigTV minden reggel a kicsiknek erről dobja az M2-es meséket kb. 1 óráig, ez is simán megy, csak kicsit melegedik.

Multitaskingot nagyon nem teszteljük, mert én csak ritkán nyúlok hozzá, Ő pedig azt már egy felesleges opciónak tartja, de itt is a Nexus-hoz képest tudom viszonyítani, hogy azért ha sok program kerül a háttérbe, azért ki-kilövi őket. Szóval, ha Facebook-ot hátraküldöd és 5 perc után kinyitod, már nem ugyanott nyitja meg.

Eddigi tapasztalatok alapján:
Pozitívumok: szép és nagy kijelző; SD kártya foglalat szépen panel alá rejtve (32GB-os kártya van benne, viszi rendesen); a processzor tökéletesen viszi a napi átlag folyamatokat (böngészés, nyomatatás, kis játék, videó, Facebook, Hangouts, e-mail). Van microUSB-s pendrive, azt is simán kezeli.

Negatívumok (inkább nevezném ezeket a kompromisszumos eseteknek, kinek mi az igénye ugye): Gyorsan merül - jellmezően 5-6 óránként kéri a naftát, de mivel csak itthon használjuk így nincs gond. Töltési idő viszont hullámzik. Eleinte nagyon gyorsan 2 óra alatt telerakta az aksit, de mostanában nyögdécsel, habár használjuk akkor is, ha be van dugva. Másik érdekes dolog lehet valakinek, hogy a készülék szépen összenoymható és recseg is mint a fene. Sőt, néha úgy be lehet nyomni hátulról, hogy elől elszineződik a kijelző, de mi direkt nem a legjobb gépet kerestük, hanem voltak olyan kritériumok, amikben kompromisszumkészek voltunk. Ilyen pl. a kamera. Van elő és hátlapi kamera, de mind a kettő szoaré. De ugye ez egy Tablet, nem pedig egy webkamera.

Jövőbeni tervezett fejlesztések: OTG kihasználtság vagy vezérlésre vagy egyéb dolgokra (külső vinyót vajon kezelne vagy csak a pendrive-ot?), ha ez nem akkor Bluetooth egér és bill. Később kerülne rá egy kicsit jobb képszerkesztő és grafikai program, valamint jobb felbtonsáú filmeket is szeretnénk majd erre a platformra átvinni, főleg ha hosszú útra megyünk a gyerekek miatt.

Összességében nálunk 10/7-es értékelést kap, de a 8-as kategória nálunk már 50-el kezdődik. Ár/Érték arányban ez 10/9, azonban elfogult vagyok :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#85) HKorn válasza l.skywalker (#84) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi szépen, ez igazán tartalmas volt és szerencsére nem vette el a kedvemet egy ilyentől. Már csak asszonyt kell meggyőzni :D

Wayteq-et én is néztem, de aztán utánaolvastam és rengeteg probléma van velük, szóval el is vetettem. Ha már muszáj androidot, akkor lehetőleg legyen stabil. Ez szimpatikus.

Run&Ride

(#86) ozigyu


ozigyu
csendes tag

Wayteq 700qci-ben csalódva én is egy ilyen tabot vettem. Lenne néhány kérdésem:
1 - szeretnék hozzá tokot venni ,( ha lehet billentyűzeteset ) , milyen tok jó hozzá?
2 - OTG képes a tab?
3 - Van valami haladás root ügyben?

(#87) l.skywalker válasza ozigyu (#86) üzenetére


l.skywalker
félisten

Hali, Tok-okat mi néztünk, voltak ígéretesek, de nem vettünk végül, mert csak itthon használjuk, de a hivatalos oldalon is volt pár ígéretes tok, valamint láttunk a Media Markt-ban is sokat, amihez volt bill. is. Ebay-en érdemes körülnézni én a saját tabletemhez onnan rendeltem és baromi elégedett vagyok.

Teszteltem az OTG-t is rajta. Kapott egy USB HUB-ot, azon keresztül billentyűzet és egér is került rá és minden futott gond nélkül. Egyedül a wireless egér nem ment, de majd szerzek Bluetotth-osat.

Root-ot azóta se néztem, de valaki már írta, hogy van...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#88) ozigyu válasza l.skywalker (#87) üzenetére


ozigyu
csendes tag

Köszi a választ,a tokhoz nem tudnál egy linket v. esetleg a tokod nevét, tipusát megadni. Előre is köszönöm :R

(#89) nani70 válasza ozigyu (#88) üzenetére


nani70
csendes tag

Én ilyen tokot vettem a lányomnak hozzá. Több mint egy hónapos, eddig birja, pedig van használva rendesen.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#90) Poonkie válasza ozigyu (#86) üzenetére


Poonkie
tag

Én kipróbáltam az OTG-t egy pendriveval, gond nélkül kezeli. Nem bántam meg, hogy erre a tabletre esett a választásom :)

(#91) .OM.


.OM.
aktív tag

Sziasztok,

Lehet nagyobb játékokat SD kártyára telepíteni ezen a tabon? (BF4, Real Racing, Dragons Age, XCOM, stb)
Mivel 2 GB szabad és vagy 8 GB-nyi játékot használ a család, ez nagyon fontos volna.

Köszi,
.OM.

ex .Oldman.

(#92) ozigyu


ozigyu
csendes tag

nani70 :
Köszi, Mivel az egyik oldalán nincs fül, ott nem tud kicsúszni belőle a tab?

Poonkie
:R Köszi a választ, amikor az OTG-re kérdeztem ez érdekelt leginkább.

.OM.
A gyerekeim miatt engem is igen érdekel a kérdésedre érkező válasz.

(#93) nani70 válasza ozigyu (#92) üzenetére


nani70
csendes tag

Elég erősen fogja, az eggyik oldalon rugós a füle, így szorít. Ami probléma, hogy bekapcsolásnál kb. 2cm. előbbre kell tolni, mert az eggyik füle útban van. De ha úgy marad arréb tolva, akkor sem esik ki belőle. A lányom szereti, ha nem használja, csak össze csukja és máris védve van mindentől.[L:/dl/upc/2014-04/26/226175_zshrvkc8xlfj8sk9_cam00470_1_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-04/26/226175_zshrvkc8xlfj8sk9_cam00470_1_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#94) HKorn válasza l.skywalker (#87) üzenetére


HKorn
addikt

Asszem most jött el a pillanat, hogy beszerzek egy ilyet, eDigitalnál most akciósan 30K.

Láttam vannak billentyűzetes tokok, a billentyűzet csatlakozás hogy működik, bluetooth-tal?

Androidot nem ismerem annyira, windows phone-t használok, appokat lehet memkártyára telepíteni?

Run&Ride

(#95) Zsomx


Zsomx
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tud valami jó kis rootolási technikát ehhez? Végig túrtam a netet, már kínai csodaprogramokkal is próbáltam de egyszerűen eddig rootolhatatlannak tűnik. :(

(#96) Zsomx válasza Zsomx (#95) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Viszont a működésével abszolút elégedett vagyok. Egyedül ez a fránya háttértár a gondom. Emiatt akarom rootolni...

(#97) Poonkie válasza Zsomx (#95) üzenetére


Poonkie
tag

A Bin4ry féle módszer sem működik? [link]

(#98) Zsomx válasza Poonkie (#97) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Nem. Több fajta ilyen .bat-osat is kipróbáltam, de egyszerűen hiába. :

(#99) Poonkie válasza Zsomx (#98) üzenetére


Poonkie
tag

Driver rendben? Adb devices parancsra megjelenik a listában a tab?

(#100) Zsomx válasza Poonkie (#99) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Igen megjelenik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.