Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Könyörgöm.
Nem lehetne egy olyat tervezni, amiben csak egy TFX tápnak van (szűkösen) hely a VGA-n kívül? Na, az kompakt lenne, csak mert a hírben lévő cucc alapján jobban járok egy ITX rendszerrel, mellette subnotival. Sajnos az összes eddig látott típus elég dromedárra sikerült...

+ Mikor lesz minden második notebook-on Thunderbolt3.0 interfész? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) szabi24


szabi24
csendes tag

Kis segítséget kérnék, nekem ez a laptopom van [Acer Aspire Black Edition VN7-592G-71JV]. Ez vajon támogatja ezeket a dokkolókat? Van rajta USB 3.1 Type-c, de nem tudom ennyi elég e.

[ Szerkesztve ]

(#3) Tian66


Tian66
senior tag

Egy laptop mellé vesz valaki 100-120 ezerért egy dobozt, hogy belerakhasson egy VGAt újabb 100 ezerért? Lapossal 1ütt már 300-350- nél járunk és már nem is mobil az eszköz. Hova megoldás ez? Nem kötekszem, tényleg érdekel milyen élethelyzet adja a létjogosultságát.

(#4) esss


esss
csendes tag

Tian66: Szerintem nagyon egyszerű a helyzet. Valaki rendelkezik egy korrekt laptoppal, amit napközben visz magával dolgozni, este meg leül mellé játszani , és a dobozzal együtt azért már lehet korrekt vasnak nevezni. Akinek kell mindenképp a laptop mobilitása, de csak otthon akar vele játszani, szerintem jó megoldás.

(#5) Tian66 válasza esss (#4) üzenetére


Tian66
senior tag

Értem, de 200-250 ezres beruházást már nem neveznék kiegészítésnek. Akkor lehetne ennyiért otthon egy desktop gép a lapos mellé. Érted mi a gondom? Ha ez pl 20-30 lenne ( VGA nélkül ) akkor mint kiegészítőt tudnám értelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Bandi995 válasza Tian66 (#5) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Pontosan, annyiért korrekt gépet raksz össze. Teljesen életképtelen

(#7) h-yle válasza Tian66 (#5) üzenetére


h-yle
addikt

Azért ez a cucc nem 250k hanem 110-120. Mondjuk ennyiből is össze lehet rakni egy mITX gépet de azért nem egyszerű... Ha van egy 500-600k-s notid, akkor nem fogsz ezen "fillérsekedni".

Mondjuk én is építenék egy 300-400k-s ITX masinát, és annyi. Ha már nem akarunk filléreskedni. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Az az egyetlen ventilátor, ami az eszközt hűti, a hátlapon van, vagy a PSU mellett az oldallapon?

Miért kell ekkora? Hogy legyen elég széleség a hátsó ventinek? Miért nem jó egy VGA-hűtő felőli tojásszelető-huzalás, mint takarás?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) tailor74


tailor74
őstag

Ez mire ideér kishazánkba, simán eléri a 130k-s árat. Annyiért már egy alap itx,matx rendszer is kiépíthető, és benne vannak az ebből hiányzó "extrák" is.
Céltalan eszköznek találom.. :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#10) Tian66 válasza h-yle (#7) üzenetére


Tian66
senior tag

A 250k az VGA-val együtt annyi. Miért veesz valaki 500-600k-ért lapost ha nem alkalmas játékra pedig szeretne? Akkor miért nem vesz 200k-ért lapost 300k-ért meg desktop gépet játékra? Ez is 500k de már semmit nem kell venni hozzá.

(#11) szpeti40 válasza szabi24 (#2) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem nem, a thunderbolt 3 többet tud a 3.1-nél.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#12) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Annak, aki nem érti, hogy ez mire kell és ki fogja megvenni.

1 db laptop:
15-ös MacBook Pro (az erősebb)
1 029 990 Ft

1 db LG 5K kijelző:
337 399 Ft

1 db Magic Keyboard:
36 990 Ft

1 db Magic Trackpad 2
49 900 Ft

1 db Magic Mouse 2
27 990 Ft

(plusz kábelek, átalakítók, egyebek nem számolva - pl. +külső HDD, Time Machine, Airport Extreme, Full frame-es digicam egy rakás objektívvel, stb. stb.)

Összesen:
1 482 269 Ft

Vannak emberek akik munkára használnak egy ilyen konfigot, de néha játszanának is. Ők a célcsoport, nem pedig az átlaguser.

(#13) Clorf válasza Tian66 (#3) üzenetére


Clorf
tag

_Szerintem_ ez egyrészt a nyugaton élő embereknek szól, akik nagy többségben albérletben laknak, ergó törekszenek arra ,hogy minél kevesebb cuccal kelljen költözniük. Az is szempont lehet, hogy ezt könnyebb elzárni egy nagyobb páncélkazettába lopás ellen, mert nyugaton is "előszeretettel" utaznak az albérlőkre.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#14) Tian66 válasza scdlsc (#12) üzenetére


Tian66
senior tag

Lapos mellé miért kell LG 5K kijelző? Ha pedig a célcsoport az aki 1M-ért vesz lapost amiben nincs annyi kraft hogy néha játszhasson, akkor rosszul van árazva. Akkor kérhetnek érte nyugodtan 250Kt is! ( ördögi vigyor )

Clorf: Ezt hamarabb fogadom el felhasználói alternatívának mint a kolléga almás szösszenetét. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Polllen válasza Tian66 (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én nem is értem ezt az árazást...

10-15k között lehet venni már gdc beast mpcie verziót. Nem tökéletes, de nem hiszem el, h nem állna meg ez a cucc 40k körül supporttal.

Talán majd egyszer.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) Clorf válasza Tian66 (#14) üzenetére


Clorf
tag

Nem akarok hülyeséget írni, de mintha lehetne kapni olyan "Express Card" bővítő kártyát amivel 1 Thunderbolt csatolót kapunk. Az én Dell laposomon van ilyen slot, de szintén amikor megláttam az árát ezeknek a eGPU megoldásoknak, inkább hanyagolom.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#17) Tian66


Tian66
senior tag

Ez végül is szerintem ilyen áron teljesen életképtelen...

(#18) TigerCat válasza scdlsc (#12) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Részemről teljesen jó a cucc és vevő lennék rá, ha rendesen menne Mac-kel. A jelenlegi kis MacBook Pro-m tökéletesen elegendő mindenre, szépen meghajtja a 3440x1440-es kijelzőmet is. De nem lenne baj, ha esténként tolhatnám a Battlefield 3-mat multiban, ugyanezen a gépen. Így megérné a 1080-at megvenni, amit viszont sajnálok beletenni a céges grafikus gépbe. Még egy komplett gépre viszont nincs szükségem... Pláne Windows-osra. És ezt monst nem azért írom, mert bajom lenne vele (teljesen jól működik az összes gépünk), hanem mert nem akarok kétlaki lenni, mint régen. Kényelmesebb ha az ember egy ökoszisztémán belül van.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19) rviktor25 válasza Clorf (#16) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Sok értelme nem lenne egy ilyen express card-os átalakítónak, figyelembevéve, h max. egy db PCIE 2.0 -ás lane-t tud szolgáltatni, ennek a vga dokkolónak meg 4db PCIE 3.0 kell, h érjen valamit.
(~0.5GB/s vs ~3.9GB/s)

Chiwasuu!!!

(#20) szabi24 válasza szpeti40 (#11) üzenetére


szabi24
csendes tag

Thunderbolt is, van ahol 3-mas nak írják, van ahol csak thunderbolt, ezért nem tudom.

(#21) WZP válasza Polllen (#15) üzenetére


WZP
aktív tag

gdc beast-et ehhez hasonlítani azért durva. Ez kis túlzással plug and play.

A gdc beasthez kell vagy egy expresscard slot (kevés notin van) vagy BT, wifi kártya helyére kell beszerelni, (macera akár minden este be-ki szerelni, plusz nagyon nagyon nem portable megoldás) Konfigurálni pedig minimum power user kell, mert a legritkább esetben működik bedugás után rögtön. Inkább sok fórumbújás és szenvedés. +kell hozzá ATX táp, és az egész csak ott hever az asztalon, semmiben nincsen benne.

Szóval nem tartom reálisnak az összehasonlítást. Az persze igaz, hogy nagyon kevés szituációban látom ezt a dobozt indokoltnak.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#22) XuChi válasza Polllen (#15) üzenetére


XuChi
addikt

Ez aztán a jó cucc :W

A gép aljából jön ki egy kábel, egy hót csupaszon lévő vga-hoz. A sebességét meg ne is firtassuk.

Hulladék.

Komolyan, hazamész a laptopoddal, majd csavarhúzózás, kártya dugdosás, és játszol. Reggel mikor kell a gép, akkor meg ugyan ez csak visszafelé ???

Sorry, de EZ az életképtelen cucc, nem a eGPU dokkoló!

(#23) Béééla


Béééla
őstag

Viccen kívül 10-20 ezernél többet SOHA nem adnék ilyenért, pont. Egy pléhdoboz és egy slot.
Ha nem képesek értelmes áron adni, akkor viszlát. Anno mikor megkaptam a céges notit ajándékba még érdekelt a téma, de már akkor is horror áron adták a mini PCI-E -> PCI-E átalakítókat (egy darab adapter 8-10 e Ft ebayről), ennyiért meg vicc, aki ennyire elszabja tervezésnél hogy "nnna, vegyünk egy munkaállomást, BASSZUS, hát videokártya is kellett volna", akkor
a) annyira milliomos hogy nem érdekli, de ez nem sok ember
b) idióta.

Én eladtam a notit és abból egész korrekt desktop jött ki, a GPU-t meg amúgy is meg kell venni, azt ne számoljuk bele. Amennyit kérnek ezért a dobozért, annyiért jóval durvább desktop PC-t veszel.
Ja noti is kell és erő, meg elérhető áron? Kettőt választhatsz... Még jó hogy nem akar az ember kis városi villanyautót ezer km-es hatótávval és Forma1-es adottságokkal, Suzuki árában...

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#24) #16939776


#16939776
törölt tag

Nekem az 1/4-elt sávszél és a pci-e-thunderbolt - thunderbolt-pci-e bridge okozta késleltetés az ami aggasztó, hogy alkalmas-e komolyabb játékra ez a megoldás. Renderelni, bányászgatni ok. ott nem számít a frame time szórása, lag.

Maga a hardver ígéretes (ha nem játék a cél), van benne anyag, és a cég többi termékében is ezt az elektronikát használja, valószínű hogy gyorsan jönnek az FW frissítések, jó lesz a support.
Még a TB 4-kompatibilitás sincs kizárva, a modul cseréjével megoldható, 2-3-as változat között is csak ez a különbség, más nem változott.

Amúgy a cég külső, nagy sebességű tárolókra van specializálódva, ezért nem biztos hogy ugyan abban az irányban fejlesztik a vezérlőt/FW, amit amit a "játék-VGA" megkövetelne. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) Polllen válasza XuChi (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem, ha használnám, akkor az express card verziót venném, aminek a végén egy bedobozolt vga lenne. DIY-nek hívják, nem mindenkinek való. Attól, hogy valaki nem akar vele foglalkozni még nem lesz hulladék. Maximum nem neki való. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) Lacok


Lacok
őstag

Nem sok értelmét látom ennek a dokkolónak pláne ennyiért de gondolom megvan a célközönsége. :U

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#27) TommyNagz válasza esss (#4) üzenetére


TommyNagz
senior tag

hordozható géphez hiába van combos vga, ott a cpu bottleneck. Plusz a kis kijelző, bár eGPU-val muszáj külső monitort használni. Én azt mondom, hogy ennek nem nagyon van reális felhasználása, érdemesebb helyette venni egy konzolt és azon játszani.

encapsulation dot1q

(#28) XuChi válasza Polllen (#25) üzenetére


XuChi
addikt

" express card verziót venném". Ami még a lassabbnál is lassabb :D

(#29) Polllen válasza XuChi (#28) üzenetére


Polllen
nagyúr

[link]

Egy GTX 760-t 80%-ban hajtott ki. Persze lehet ezen is fanyalogni, hogy csak 80%.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.